forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No-Mister no fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
quaresma Posted - 10/11/2008 : 19:13:15

Mister No - tekst o junaku

Mister No - recenzije

Mister No - facebook

Mister No - Sergio Bonelli Editore

Posto imaju teme za sve bolje junake,za Mister Noa mislim nema...

U djetinjstvu najvise sam volio Zagora i Mikija jer kao klinac daj mu samo pistolje,da se puca i ravno ti do mora

Malo poslije poceo sam sa Noom i ono sto mi se dopada je sto je strip realan...Nije kao Zagor i Blek koji prebiju 20 ljudi jednim prstom i kao ostali koji uvijek namlate druge,vec je junak koji u vecini slucajeva dobije batina

Dzeri Drejk je amerikanac koji doseljava u Amazoniju,tacnije Manaus da odmori od americkog zivota i problema koje ima a ovamo upada u jos vece jer ga pustolovine prate iz dana u dan

On je pilot naivac,osoba koju u vecini slucajeva prevare slatke rijeci musterija zbog kojih uvijek zapadne u probleme koje rijesava sa svojim prijateljom Krugerom

Eto da ne duljim vise,nadam se da je topic ok i da ima jos fanova Nooa
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonka24 Posted - 20/07/2019 : 21:50:48
@Spock
Podrška glede recenzija, šteta što je mala zainteresiranost gledajući komentare.
ReemCP Posted - 20/07/2019 : 19:50:55
quote:
Originally posted by 1Euro

Što se tiče priče, več sam je stavio na spisak, pa ču je kad tad nabaviti nadam se, ako ništa drugo onda u LMS.

Išao sam ti provjerit, znači knjiga LL 21: Neumoljivi odgovara pričama u LMS:

LMS 635 U zemlji Morosa
LMS 636 Pakao čako

Od ukupno 159 stranica orginalne priče, Dnevnik je samo 2 stranice tu izbacio, znači u LMS-u je priča na 157 stranica

edit: iako to piše u zanimljivostima i u recenziji
1Euro Posted - 20/07/2019 : 19:02:58
quote:
Originally posted by Spock

quote:

eto, upravo pročitao recenziju, jako dobro napisana recenzija, ko da sam pročitao i priču.

Znam da si ovo napisao kao kompliment, ali ovako ispada da sam prepričao cijelu epizodu.
Nije baš tako, dosta stvari nisam otkrio u recenziji, kao ni, dosta prozirni preokret na kraju. Zbog nesvakidašnjeg i čudnog scenarija recenziju je bilo nemoguće napisati bez nekih spoilera. Problem je što na zaplet otpada više od polovice priče.
U svakom slučaju, preporučam ti da nabaviš ovu epizodu. Još je lako i ispod cijene nabavljiva.

pa mislio sam na kompliment naravno.
Što se tiče priče, več sam je stavio na spisak, pa ču je kad tad nabaviti nadam se, ako ništa drugo onda u LMS. Trenutačno imam dosta stripova koji čekaju na red za čitanje, pa nisam toliko "gladan" ali zapamtio sam tu epizodu svakako!
ReemCP Posted - 20/07/2019 : 14:57:29
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP
Odlično idu te recenzije, 21 priča objavljenja otpočetka i sve pokriveno

Pa nisu još sve pokrivene.
Još se čeka na objavu moje dvije recenzije ranijih epizoda.
Sada se počelo s objavljivanjem na preskok, tako da neke recenzije koje sam poslao još u devetom i desetom mjesecu još nisu objavljene.

Svejedno, uskoro će i te biti objavljene!

Aha, vidis, valjda sam zaboravio na to ili sam mislio da je sve po redu objavljeno uglavnom, znam da je sve pokriveno barem u ovoj temi komentarima, a sto kazes, uskoro ce bit i sluzbeno na sajtu svakako javi opet ovdje na forumu pa da zaljepimo komentar tamo
Spock Posted - 20/07/2019 : 14:53:37
quote:

eto, upravo pročitao recenziju, jako dobro napisana recenzija, ko da sam pročitao i priču.

Znam da si ovo napisao kao kompliment, ali ovako ispada da sam prepričao cijelu epizodu.
Nije baš tako, dosta stvari nisam otkrio u recenziji, kao ni, dosta prozirni preokret na kraju. Zbog nesvakidašnjeg i čudnog scenarija recenziju je bilo nemoguće napisati bez nekih spoilera. Problem je što na zaplet otpada više od polovice priče.
U svakom slučaju, preporučam ti da nabaviš ovu epizodu. Još je lako i ispod cijene nabavljiva.
Spock Posted - 20/07/2019 : 14:44:13
quote:

Pa nisu još sve pokrivene.
Još se čeka na objavu moje dvije recenzije ranijih epizoda.
Sada se počelo s objavljivanjem na preskok, tako da neke recenzije koje sam poslao još u devetom i desetom mjesecu još nisu objavljene.

Svejedno, uskoro će i te biti objavljene!
ReemCP Posted - 20/07/2019 : 12:52:09
Tako isto ja kad dođem u SNK, a još je uski prostor pa nije poželjno dugo se zadržavati. A i svako malo neki novi kupac uđe, onda se brzo stvori gužva. Pa sve nekako nabrzinu pregledavaš..

Inače, meni je ova priča dosta dobra bila, ocjena je dosta dobra (8/10), bila bi možda i viša, ali one najviše ostavljam za priče kako što su Riječni pirati, Rio Negro, Atlantik, Lovci na glave.. iako autori i nisu poznati (barem meni) u ovoj priči "Neumoljivi", priča je baš dobra
1Euro Posted - 20/07/2019 : 11:21:10
Sječam se, da sam u jednoj striparnici imao mogučnost kupiti taj broj Libellus knjige ali sam onda uzeo neki drugi, ne sječam se sada koji, pa ako sljedeči put naiđem na ovu, sigurno ču uzet, nije mi baš "must have" ali obratit ču pažnju na ovaj broj.

Slažem se u vezi naslovnice, druga naslovnica mnogo bolja. Mislim da se sada sječam zašto nisam uzeo taj broj, jer najprije me naslovnica nije privukla onda sam ionako skeptičan prolistao strip, vidio neki crtež na kojeg do sada nisam bio navikao uz to još nepoznati autori,....a da su stavili drugu naslovnicu, koja bi me više privukla onda bi sa više pažnje prolistao strip, sa više interesa,...vidim sad da su naslovnice (uz imena autora!) jako bitna stvar, bar meni, kada se treba odlučiti na brzinu, kada si okružen stotinama stripovima pa onda na brzinu prolistaš u striparnici, tamo se sve dogodi za 5-10 sekundi (ponekada čak i manje) po broju i nema vremena za dužu analizu, a uz to ako imaš para samo za jedan ili dva libellus stripa onda sam još više oprezan šta kupujem.
1Euro Posted - 20/07/2019 : 11:04:52
ja tu priču još nisam čitao....tako da ču sa velikim zanimanjem pročitati recenziju ali komentar ne mogu ostaviti, jer je još nisam pročitao....
ReemCP Posted - 20/07/2019 : 09:08:38
Ubacio komentar sad Vidim da Velka dao samo 56% Meni je baš dobra avantura bila, sjetio sam se odmah kad sam Spock vidio one sličice na tvojoj recenziji, a pogotovo kad sam pročitao tekst.

Spock Posted - 20/07/2019 : 08:45:24
Nova recenzija našeg pilota:

https://www.stripovi.com/recenzije/mn-mn-lib-21-neumoljivi-u-zemlji-morosa/2243/

Ajmo ekipa, ubacite koji komentar. Nešto se slabo komentira u zadnje vrijeme, a mislim da barem za pilota ne bi trebalo biti problema i nepoznanica.
ReemCP Posted - 19/07/2019 : 19:57:26
Izorganizirat ćemo se mi, ne bi smjelo nestat samo moramo pratit redovito najave pa da vidimo koliko još brojeva imaju da ispucaju taj SA period. A imat će LL sigurno još godinu dana tu posla..
1Euro Posted - 19/07/2019 : 19:18:36
quote:

quote:

da, izgleda da smo sami sebi zabili autogol hahaha!!!!

A da mi "sklonimo tragove" i pobrišemo postove, šta kažeš? Tako nečemo na sebe navuči ljutnju ostalih Mister no fanova?

Hehe, bome, nikad ne znas tko cita i kome moze sinut nekakva luda ideja

Steta mozda da brisemo postove, neka ih, mislim da ce bit dovoljno samo da si na vrijeme rezerviramo knjigu kad dodje vrijeme za to e sad ne znam kakva je bila situacija sa knjigom 23 Zagor, da je dosta njih bilo ostalo bez nje, pa je knjiga isla i po 700 kn poslije. Mozda su se neki opustili i sacekali i nisu odmah reagirali i rezervirali.

da, nikada se ne zna kada če ljudi neki broj totalno ragrabiti,....prosječan kupac, možda ni ne prati forum, on samo ide svaki mijesec kod svog "dealera" kad ono "nema više, rasprodalo se".
ReemCP Posted - 19/07/2019 : 15:01:45
quote:

A da mi "sklonimo tragove" i pobrišemo postove, šta kažeš? Tako nečemo na sebe navuči ljutnju ostalih Mister no fanova?

Hehe, bome, nikad ne znas tko cita i kome moze sinut nekakva luda ideja

Steta mozda da brisemo postove, neka ih, mislim da ce bit dovoljno samo da si na vrijeme rezerviramo knjigu kad dodje vrijeme za to e sad ne znam kakva je bila situacija sa knjigom 23 Zagor, da je dosta njih bilo ostalo bez nje, pa je knjiga isla i po 700 kn poslije. Mozda su se neki opustili i sacekali i nisu odmah reagirali i rezervirali.
1Euro Posted - 19/07/2019 : 14:28:03
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja se ne moram brinuti za taj broj 260 ili bilo koji drugi, jer imam rezervaciju do kraja serijala ili eventualnog odustajanja.

znači jedna briga manje!

Ali ostaje još 299 fanova....
DODSFERD Posted - 19/07/2019 : 14:16:11
Ja se ne moram brinuti za taj broj 260 ili bilo koji drugi, jer imam rezervaciju do kraja serijala ili eventualnog odustajanja.
1Euro Posted - 19/07/2019 : 13:44:59

ReemCP Posted - 19/07/2019 : 13:28:32
quote:

.. iako bi svejedno predložio da se pripazi na ovaj broj 260, imam utisak da če biti taj ali koliko vidim, nema nekog pravila. Nisu ni ovi preskočeni od LMS ništa posebno na aukciji pa zašto bi onda bio baš taj 260....vrijeme če pokazati, živi bili pa vidjeli.

Vidjet ćemo, nadam se samo da nismo našim komentiranjem preprodavačima dali ideju i da se sad spremaju za taj trenutak i zadovoljno trljaju ruke

1Euro Posted - 18/07/2019 : 23:33:33
ReemCP hvala za taj link, pogledao sam!

Nego zanimljivo je to, da ove priče, koje je LMS preskočio, znači nisu bile nikada objavljivane (osim možda ako postoje neki pirati....to ne znam) ali koliko sam vidio one imaju sasvim normalne cijene ako se pojave na aukciji. Ništa zastrašujoče...dobro, znam da je naklada bila 500 komada i da su rasprodane ali sasvim normalne cijene. A onda se pojavi neki broj 63 npr i cijena 1000+ kuna ili koliko več. Pa če netko reči, da je to zbog niže naklade, pa da su neki odustali itd,...ali svejedno, imaju i ostali stripovi jednaku nakladu 300, pa su isto tako svi rasprodati pa svejedno ne idu ni blizu ovakvih cijena. Stvarno ne kužim zašto neki brojevi idu po ovakvoj cijeni, kada imaju svi jednaku nakladu. Ispada kao da se netko zajebavao, greškom opalio neku preveliku cijenu, ostali su to vidjeli pa eto sada svi traže približak toj cijeni i "legenda je rođena" ali kasnije se to i promjeni. Mislim da je dugo vremena držao rekord broj 3, poslednji Kangacheiro, ali su se kasnije mogli kupiti i jeftinije, želim reči, da se nisu svi uvijek prodali po pre-velikoj cijeni. Sve ovisi tko bida, koliko nekome u tom trenutku treba taj strip,.....tako da stvarno je teško prognozirati koji strip če sljedeči biti taj "svijeti gral" koji če oboriti rekord na aukciji. Ja sam bio siguran za ovaj originalni broj 260, ali sada nisam više siguran, možda bude neki sasvim treči, iako bi svejedno predložio da se pripazi na ovaj broj 260, imam utisak da če biti taj ali koliko vidim, nema nekog pravila. Nisu ni ovi preskočeni od LMS ništa posebno na aukciji pa zašto bi onda bio baš taj 260....vrijeme če pokazati, živi bili pa vidjeli.
ReemCP Posted - 18/07/2019 : 19:35:17
Slažem se da nije uzalud, nije zgoreg s vremena na vrijeme neke stvari ponovit

@1Euro - ako budeš imao vremena i ako ti se bude dalo, odi na 150.stranicu ove teme, cijela je zanimljiva sa komentarima, tu smo se dotakli i tih neobjavljenih epizoda, prezicnije u ovom postu: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=32187&REPLY_ID=2216579.

Ali pričali smo isto tako koliko je Dnevnik po epizodama izbacivao stranica, ima čak i popis
1Euro Posted - 18/07/2019 : 17:32:31
ma nije uzalud! Hvala obojici na informacijama!
DODSFERD Posted - 18/07/2019 : 17:15:37
E jebiga, koliko se namučio da ovo natipkam preko mobitela i na kraju uzalud.
DODSFERD Posted - 18/07/2019 : 17:12:31
U pitanju su sljedeće knjige;
43. Ledeni pakao
44. Izgubljena utvrda
45. Fantom u operi
46. Uskrsnuli
56. Prorok
Za zadnje dvije se može pretpostaviti zašto ih je Dnevnik preskočio, dok je kod ostalih to malo teže.
Poli Posted - 18/07/2019 : 17:10:28
quote:

quote:

To nije ni bilo potrebno jer je tadašnji tiraž iznosio 500 primjeraka, sasvim dovoljno za sve zainteresirane. Dosta dugo je tih 5 knjiga bilo dostupno preko web shopa, a vjerujem da se i danas bez problema mogu nabaviti po izdavačkoj cijeni (ako ne i manjoj).

a koje su te epizode? Nisam znao da je i LMS preskakao epizode.....stvarno nam treba da Ludens počne izdavat Mister Noja od početka.....

origi brojeve 92-99
http://www.libellus.hr/i/ledeni-pakao/210/2/-2

http://www.libellus.hr/i/izgubljena-utvrda/211/2/-2

http://www.libellus.hr/i/fantom-u-operi/363/2/-2

http://www.libellus.hr/i/uskrsnuli/364/2/-2

i origi br. 117-119
http://www.libellus.hr/i/prorok/511/2/-2

te LMS nije izdao jubilarca broj 200, ali je izasao u SA maxiju br. 3 (zajedno sa br. 100 i 300, znaci sva trojica jubilaraca).

edit: te naravno, ima dosta stripova koje je Dnevnik osakacio, ali brutalno, 3. prica mislim da najvise.

1Euro Posted - 18/07/2019 : 14:58:03
quote:

To nije ni bilo potrebno jer je tadašnji tiraž iznosio 500 primjeraka, sasvim dovoljno za sve zainteresirane. Dosta dugo je tih 5 knjiga bilo dostupno preko web shopa, a vjerujem da se i danas bez problema mogu nabaviti po izdavačkoj cijeni (ako ne i manjoj).

a koje su te epizode? Nisam znao da je i LMS preskakao epizode.....stvarno nam treba da Ludens počne izdavat Mister Noja od početka.....

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000