forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: Iguana & Chicanos 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gaston Posted - 20/12/2008 : 11:02:54
Sigurno se sjecate da smo prosle godine pokrenuli biblioteku Libellus te da su prva dva stripa u njoj bili «Noc bez kraja» i «Chicanos vol. 1». E pa, ove godine idemo korak dalje i objavljujemo drugi dio pustolovina Alejandrine Jalisco koje potpisuju genijalni Carlos Trillo i Eduardo Risso. Kao veliki fanatik i ljubitelj Rissovog crteza uvijek nanovo ostanem zapanjen nacinom na koji je tako sjajno docarao Trillove price o Latinoamerikancima u SAD-u. Oni koji su bilo kada imali Chicanose u rukama znaju o cemu pricam, a svi vi koji niste - pa sto cekate?! Siguran sam da necete pozaliti.

Ista stvar je i s Iguanom, brutalnim placenim ubojicom kojega smo imali prilike upoznati u «Noci bez kraja». I dalje se ljudi tresu i pri samom spomenu njegova imena, a gdje su ga ovaj put pozicionirali Trillo i Mandrafina saznat cete vrlo brzo.

Dado i ja se zahvaljujemo svim suradnicima koji su omogucili izlazak ovoga stripa jer bez njih nista od ovoga ne bi bilo moguce.

Cijena Iguane bit ce 95 kn u striparnici Libellus, a 130 kn kostat ce Chicanos 2.

Ako se pitate kad bi ovo trebalo izaci iz tiskare, nas odgovor je - nemamo pojma. Nazalost, to ne ovisi o nama i najizglednija opcija je sijecanj 2009.








25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dosada Posted - 14/03/2015 : 11:06:25
Iguana

Mrvicu slabija zbog zbrzanog kraja (ne mora se navek baš sve objasniti), koji je mogel ostati malo visiti u zraku...sve ostalo na zavidnoj razini kakvu autor poput Trilla i Mandrafinija vec uobičajeno nude!
Deers Posted - 10/01/2015 : 00:23:07
Chicanos 1 i 2 su odlično štivo. Trillo standardno dobar iako malo drukčiji nego inače sa radnjom u modernim vremenima a Risso je genijalac koga ne treba posebno hvalit. Čudno mi je da su neke zadnje epizode u drugoj knjizi malo van kronologije, kao priča sa Gualdalupeom prije operacije i posljednja priča u kojoj je iz nekog razloga majka Jualisco ta koja je u kolicima.
udarnik007 Posted - 07/01/2015 : 21:26:21
Da, moram priznati da mi je Noć bez kraja za malo bolja od Iguane.
Od svih osam knjiga nekako mi je naj Chicanos, Opake priče još nisam pročitao
jer sam ih zabunom odnio iz Zagreba u svoj bunker za stripove u Koprivnici. :)
Deers Posted - 06/01/2015 : 22:27:54
Iguana je meni lošiji od Noći bez kraja. Kraći je strip ali je i priča "manja" ali ne nedostaje genijalnih momenata. Sada slijede Chicanosi.
Just_Charlie Posted - 26/04/2014 : 02:07:14
Zavrsila sam Iguanu danas, i nista nije onako kako se naizgled cini.
Inspirirana time, dobih volju da pisem, beskonacno..
Morate me razumit da svatko gradi svoje svjetove u sebi, citajuci nesto. Iguana je bolja od Noci bez kraja. Trik je u tome sto se to ne bi otkrilo, koliko, da se cita bez prethodne Noci.
Just_Charlie Posted - 23/04/2014 : 22:31:33


na ovo sam mislila. I ajd sad, tko normalan moze citati tekst i uopce pomisliti na Iguanine oci?
Just_Charlie Posted - 23/04/2014 : 22:15:44
Da, imate pravo, Iguana je mrvicu vodenija naspram guste kase "Noci bez kraja". No tek sam pocela citati i naisla na jedan detalj koji je na nivou Noci, kad pricaju kakve su Iguanine oci bile u trenutku umiranja, opisuju oci a u krupnom planu dvije zenske "dude" nasiljenih bradavica, ko dva oka.. ´oces-neces, gledas u njih dok citas opis ociju..dobar trik.
Tex Willer Posted - 18/04/2014 : 14:57:33
quote:
Originally posted by Just_Charlie


Jedva cekam procitati "Iguanu" ali ne zelim jos par dana, dok mi se ne slegnu dojmovi od "Noci".. jednostavno je nemoguce odloziti ovaj strip i viknuti: "Next!"..



Ne cekaj predugo, Iguana je slabija ali mislim da je dozivljaj bolji ako se cita neposredno posle Noci dok su utisci svezi. Bas mi je drago da ova dva remek dela nisu jos uvek pala u zaborav
NESVRSTANI Posted - 18/04/2014 : 14:17:07
Svidit će ti se sigurno i Iguana, ali nije dobra ka Noć bez kraja.
Just_Charlie Posted - 17/04/2014 : 23:48:03
Jucer sam u dahu procitala "Noc bez kraja" i dođe mi da odmah zapocnem iznova. Odusevljena sam stripom, likovima koji povremeno zaustave pricu da nam pojasne nesto pa nas vrate natrag, da bi se potom pojavili usred
neke scene kao komentatori, da reagiraju na neku scenu ..
Jedva cekam procitati "Iguanu" ali ne zelim jos par dana, dok mi se ne slegnu dojmovi od "Noci".. jednostavno je nemoguce odloziti ovaj strip i viknuti: "Next!"..
stbojan Posted - 21/01/2014 : 22:20:27
Nesto slabije od keca, ali ipak pomaze da se skapira glavni lik i "njena prica"... zabavno, ali ne i nesto vise od toga...
anto Posted - 23/02/2013 : 23:32:50
Meni je Chicanos vol. 2 lošiji od vol. 1
Drugi album više naginje ka humoru, što meni nije plus za ovaj strip, jer mi je bitnija detektivska komponenta u priči.
anto Posted - 22/02/2013 : 22:15:21
Odmah nakon Noći bez kraja je pala i Iguana.
Za jednu ocenu mi je lošiji od Noći.
Ali i dalje je sve to sjajno - tandem T & M su dobitna kombinacija za dobar strip!
Babilon Posted - 15/02/2012 : 17:14:10
IGUANA
Libellus



Cijena 95,00 kn

Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2867&category_id=210&keyword=IGUANA&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!
Tex Willer Posted - 21/10/2009 : 13:46:01
quote:
Originally posted by Aco

Ako ti se prva nije svidjela,mislim da ti se neće ni druga.Meni su Chicanosi super,onako baš zabavan i dobro nacrtan strip,ali kad je riječ o Rissu,tu sam uvijek pomalo subjektivan pa moje mišljenje nije najmjerodavnije.

A "Noć bez kraja" je remek-djelo.Meni osobno bolje od Špageti bros. i uz Alvar Mayora najbolje što sam pročitao od Trilla.



Meni je bolja i od Alvara i od SB,fenomenalan album.
Kako bi samo dobar film bio po Noci bez kraja
Aco Posted - 21/10/2009 : 13:09:12
Ako ti se prva nije svidjela,mislim da ti se neće ni druga.Meni su Chicanosi super,onako baš zabavan i dobro nacrtan strip,ali kad je riječ o Rissu,tu sam uvijek pomalo subjektivan pa moje mišljenje nije najmjerodavnije.

A "Noć bez kraja" je remek-djelo.Meni osobno bolje od Špageti bros. i uz Alvar Mayora najbolje što sam pročitao od Trilla.
Mord Posted - 20/10/2009 : 16:26:01
quote:
Originally posted by Gand

Uzeo Chicanose, procitao prvi. Pa tako, nije me raspametilo, pristojno i nista vise od toga. Frend me uvjerava da ce druga knjiga spasiti stvar... kad sam vec dao pare, dat cu i sansu, javim se.



Mozda je dvojka mrvicu bolja, ali definitivno ti nece promjeniti misljenje. Ali zato Noc bez kraja i Iguana razbijaju.
soulfly tribe Posted - 20/10/2009 : 14:37:18
''Iguana'' je osjetno lošija od ''Noć bez kraja''
Dado Posted - 03/09/2009 : 21:18:28
Biblioteka Libellus ce dobiti nastavak kad budemo radili neko djelo za koje odlucimo da odgovara toj biblioteci.
A hoce li to biti i Boy Vampire, vrijeme ce pokazati.
Le Samourai Posted - 03/09/2009 : 20:34:04
Nego, kao shto upitah i na drugom topicu - hoce li i Boy Vampire ici u ovoj ediciji, a i ako ne, kada ce Biblioteka Libellus dobiti nastavak?
Le Samourai Posted - 03/09/2009 : 20:32:53
Poslednji pazar mi se sastojao od oba toma Chikanosa i, moram da priznam, znachajno mi se vishe dopao od Noci bez kraja.

Teshko mi je da razluchim izmedju dve knjige, ali mi je mozhda druga bila ipak malo bolja. Riso je RAZBIO na crtezhu, ali to se od njega i ochekivalo, Triljo je takodje ostao standardno genijalan.

Mislim da su mi ipak Braca Shpageti josh uvek ono shto smatram Triljovim kapitalnim delom, ali ostavljam prostor (ma koliko neznatan) da Iguana mozhe to da promeni. Ili, naravno, neshto josh uvek neobjavljeno na jezicima nashin naroda i narodnosti.
Dado Posted - 05/04/2009 : 20:21:56
Hvala puno na pohvalama izdanja, drago nam je da ti se toliko svidio...
Raspucin Posted - 04/04/2009 : 00:44:26
Iguana me je stvarno odusevio, momci i ti djevojko. Na stranu, mojkovacke price, o Iguani je rec.
Naracija je jebekevna. Noc bez kraja je ludacki isprican, ali Iguana je jos ludji. Ma djavola ludji, bolesniji je mozda rec. Karlos Triljo je ovde najcrnji do sad. Crkavao sam od smeha posle one scene Iguane sa guvernerom i njegovom bratanicom, posebno secajuci se cele price iz Noci bez kraja. Pa tek ona budala sto je od straha priznbao ubistvo kornjace, pa otvarac za vinske flae... Ovde se covek smeje posle bukvalno svake slicice, ne verujuci da to ide i dalje i dalje i dalje...
O zenama da ne govorimo. Triljo je kralj za zene. Scena masturbacije je ludilo, mozda je od nje vise idiotska scena drkanja Mire Banjac u Jagodama u grlu, ali to je nesto drugo. A tek ona ludaca koja je bila zaljubljena u njega dok je bio ziv! Kakvu je foru Triljo sa njom napravio! Iguana je na svoj nacin uzvratio ljubav jedinoj zeni koja ga je ikad volela.
Mandrafina nikad nije bio bolji. Spageti i Noc bez kraja su pet koplja ispod ovog. Ako postoji sarkastican crtez, onda je to rad Dominga Mandrafine u Iguani.
Poskupeo je, jeste. Ma neka je i poskupeo, samo kad je izasao. Bravo Libelusovci!
Raspucin Posted - 29/03/2009 : 17:27:34
Iguana i Cikanosi 2 su stigli u Kosovsku Mitrovicu. Radosni Vasic ce se javiti sa utiscima. Iguanu sutra vodima samnom u Mojkovac, tako da mislim da cu ga tamo dokrajciti.
Dok Lester Posted - 26/03/2009 : 14:25:54
jbg, ja ti mogu samo reci da za maxije ne znam jer vise nisu u mojoj domeni, a gigante jos nisam ni poceo prevoditi. znaci, najesen ;-)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000