forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 24/03/2009 : 14:16:32
Evo topica i o serijama..

Meni najbolja - The Sopranos
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nagor Posted - 14/06/2019 : 12:57:31
I najbolja serija zadnjih deset godina je...

https://www.index.hr/magazin/clanak/izaberite-najbolju-seriju-u-posljednjih-10-godina/2092396.aspx
Windwalker Posted - 13/06/2019 : 17:46:28
To mi je odmah ubilo volju za gledanjem.

Sad samo da Doom Patrol nastave.
stripofil Posted - 12/06/2019 : 19:21:11
Prati li itko močvarka?

IMDB: Swamp Thing

Pogledao sam svega tridesetak minuta prve epizode i ne djeluje loše, mada mi "ludilo" iz stripa nije previše preneseno, serija djeluje više dobro "popeglana" za šire mase, ali još je rano suditi.

Nažalost izgleda da ćemo dobiti samo dio prve sezone jer su nešto zeznuli oko poreza i financija tako da su prekinuli seriju prije nego što je krenula.
Zula Posted - 10/06/2019 : 12:29:00
Izvrstan strip Jednog proljeća u Černobilu E.Lepagea lijepo se nadopunjuje sa serijom Černobil.
Vjerojatno je u svemu bilo i nešto para, ali više autorove znatiželje da ode tamo u susret strahu i predrasudama. Sličan mi je bio osjećaj čitanja stripa i gledanja serije.
DiSkAcH Posted - 09/06/2019 : 17:43:25
quote:
Originally posted by Poli

Zahvaljujući novoj HBO seriji sve veći broj turista u Černobilju
https://www.logicno.com/vijesti/zahvaljujuci-hbo-seriji-sve-veci-broj-turista-u-cernobilju.html

Nema tih para za koje bi išao tamo, ali svako ima svoje veselje
Beren Posted - 09/06/2019 : 12:41:11
Catch-22 https://www.imdb.com/title/tt5056196/

Adaptacija knjige Kvaka-22. Šest epizoda ukupno.
Na momente duhovita, satirična, sa jasnom antiratnom porukom. Generalno solidna serija, ali daleko od vrhunske.

P.S. Černobilj je vrhunska serija

Odgledah i 4. sezonu Better Call Saul.
Malo lošija od prethodnih ali je ovo i dalje jedna od najboljih aktuelnih serija.
Poli Posted - 09/06/2019 : 09:00:31

Zahvaljujući novoj HBO seriji sve veći broj turista u Černobilju
https://www.logicno.com/vijesti/zahvaljujuci-hbo-seriji-sve-veci-broj-turista-u-cernobilju.html

nagor Posted - 08/06/2019 : 21:33:53
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruska-reakcija-na-cernobil-najbolji-je-dokaz-koliko-je-ta-serija-vazna/2091386.aspx

quote:
Putinova postmoderna diktatura se, na kraju krajeva, u kontroliranju domaćeg i (sve uspješnijem) oblikovanju stranog javnog mnijenja oslanja na rašireni cinizam i relativiziranje istine naslijeđeno upravo iz sovjetskog sustava. Načelo kojim se vodi je, kako je to elegantno sročio ruski autor Peter Pomerancev u svojoj istoimenoj knjizi: "Ništa nije istina i sve je moguće." Je li onda imalo čudno što je njegov medijsko-industrijski kompleks dočekao na nož seriju u kojoj glavni lik prkosi državi i suočava je s njenim lažima?
nagor Posted - 08/06/2019 : 12:27:55
Hvala. ;)

Probat ću pogledati ovog prvog kad uhvatim nešto vremena.
DiSkAcH Posted - 08/06/2019 : 12:12:42
Ovaj mi se čini naj od sveg što sam gledao, vezano uz samu katastrofu:

Imaš i ovaj, ali treba imat želudac, o dijeci je, nisam siguran da li je to taj što sam ja gledao, ali tema je ista:

I za kraj, za jednu potpuno drugu sliku imaš npr ovo, kako je procvijetao životinjski svijet jer nema ljudi:

https://www.dailymotion.com/video/xxa0v0
nagor Posted - 08/06/2019 : 11:38:13
Diskach, daj prerporuči kakav naj dokumentarac o Černobilu. ;)
DiSkAcH Posted - 08/06/2019 : 09:13:56
Odgledao sam sinoć Černobil do kraja i odlično su to napravili, tu bijednu atmosferu, muzika, blijede boje,fenomenalna gluma (drago mi je da nisu išli sa ruskim naglascima, ili ENG ili pravi RUS jezik, ostalo bi bilo komedija), baš izgleda predobro sve skupa.
Zaboravili su napomenut da su rudari kopali za ništa (zapravo nisu za ništa jer je postajla ta opasnost i oni su je htjeli otkloniti) tj lava nije probila beton, a nisu niti stavili tekući dušik ispod reaktora nego samo komad betonskog bloka, isto tako nešto slabo su spomenuli olovo koje su sipali na reaktor uz bor i pijesak.
A sipali su nekakve olovne kuglice jer su tako htjeli smanjit zračenje, i smanjili su ga, ali se olovo topilo i nastale se olovne pare od kojih su naravno opet najviše nastradala dijeca. OK, taj general koji je naredio se opravdao: '' U to doba nismo znali za bolje...htjeli smo smanjit zračenje...'', tu bi i moglo biti istine, ali opet su možda samo htjeli skinut svijet s grbače pod svaku cijenu i što prije smanjiti zračenje bez obzira na vlastite žrtve.

I nebitno za kvalitetu seriju, u dokumentarcima tj zapravo su ljudi koji su umrli među prvima izgledali gore nego u seriji, dakle ublažili su.

Strašno i prestrašno i ne ponovilo se nikad više!
Windwalker Posted - 07/06/2019 : 18:26:01
A ja ću jednog dana snimit verziju gdje su krivi izvanzemaljci.
King Warrior Posted - 07/06/2019 : 14:17:46

https://www.telegraf.rs/vesti/kultura/3069212-rusi-prave-svoju-verziju-serije-cernobilj-krivci-ce-da-budu-amerika-i-cia
Poli Posted - 07/06/2019 : 12:16:11

General Nikolaj Tarakanov o novoj HBO seriji “Chernobyl”
https://www.logicno.com/vijesti/general-nikolaj-tarakanov-o-novoj-hbo-seriji-chernobyl.html

ken2 Posted - 06/06/2019 : 19:19:52
po meni, uspjeh serije o černobilu leži u tome što je otkrila širokim masama ozbiljnost situacije koja se tada dogodila
većina ljudi nije imala pojma da je cijela europa bila na kocki i da je kataklima spriječena djelovanjem odlučnih ljudi i uz herojstvo brojnih 'malih' ljudi koji su se svjesno ili nesvjesno žrtvovali
tek od relativno nedavno postoje dokumentarci koji su tu istinu pronijeli svijetom, ali dokumentarci ne dopiru do velike količine ljudi
naravno, i jako je dobro napravljena, sve djeluje autentično, zvukovi su genijalni ...
one primjedbe što portali prenose, o tome da su glumci trebali govoriti ruskim naglaskom su mi presmiješne
i totalno promašene
to bi bila katastrofa i karikatura
autori serije su imali samo dva izbora: smimati seriju na ruskom ili na engleskom
engleski s ruskim naglaskom priliči rusima koji pričaju engleski u filmovima na engleskom jeziku koji se događaju u americi/engleskoj ili bilo gdje drugo gdje su oni stranci
DiSkAcH Posted - 06/06/2019 : 14:09:38
quote:
Originally posted by xilrion

Nadam se da je ekipa u krškom pogledala.

Misliš Krhko?

xilrion Posted - 05/06/2019 : 21:05:55
Nadam se da je ekipa u krškom pogledala.
xilrion Posted - 05/06/2019 : 21:00:47
Ma odličan je čerkas. Možemo sad spekulirati o tome što je bilo ili nije ali mislim da bliže od ovoga ne ide. Super serija.
King Warrior Posted - 05/06/2019 : 19:32:18
Pogledao jos jednu epizodu.
Neka 200.000 zapadnjaka spuca desetku, isto toliko Rusa jedinicu na imdb-u, i taman ce biti ocjena koju serija zasluzuje. Objektivno.
King Warrior Posted - 05/06/2019 : 19:26:40
quote:
Originally posted by nagor

Istina je rijetko na strani totalitarističkih režima.

Mlad si ti jos da bi shvatio neke stvari.
Ovi drugi da nisu veci lazovi, ne bi bili tu gdje jesu.
nagor Posted - 05/06/2019 : 19:21:16
Istina je rijetko na strani totalitarističkih režima. Dobra je serija. Bolja nego ova što je Rusi snimaju u kojoj je Černobil posljedica američke sabotaže.
King Warrior Posted - 05/06/2019 : 18:28:39
Prave jos vecu reklamu seriji.
Najvjerovatnije lazu i lazni samoprozvani demokrati, ali i vjecne komunjare s druge strane.
Istina je, kao i uvijek, negdje u sredini.
nagor Posted - 05/06/2019 : 18:10:29
https://www.index.hr/magazin/clanak/putinova-borba-protiv-cernobila-seriju-hvale-svi-osim-dijela-ruskih-medija/2090750.aspx
nagor Posted - 04/06/2019 : 21:33:22
quote:
Originally posted by DiSkAcH

EDIT: Eh da, vidjet ću u kasnijim epizodama, ali ljudi koje je satrala radijacija su na pravim snimkama izgledali puno gore nego ovi u prvoj epizodi.

Tek dolazi dio u kojem su raspadajuće žrtve radijacije. I stvarno je nešto najbrutalnije što sam vidio na TV-u. ;)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000