forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Essential

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Luk-San Posted - 21/04/2009 : 13:36:16
Vidim u SNK akciju 2 za 1.Pošto sam to i planirao kupit,Spidermana ili Punishera,zanima me da li je isplativo.I, je li engleski jezik u tim stripovima težak,ili jednostavan,savladiv uz samo malu pomoć rječnika.Kojeg biste mi junaka preporučili?
hvala
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 04/02/2012 : 16:29:08
Ma mrš...
jaki Posted - 04/02/2012 : 16:09:20
dobro a strane?ja znam da ih ima 4.po tebi ih puno više
Paka01 Posted - 04/02/2012 : 15:24:01
Romani i gotovo
jaki Posted - 04/02/2012 : 15:11:27
quote:
Originally posted by Paka01

To je bilo tada Al idalje su mi draži romani s puno strana u tvrdim koricama.


Stripovi s puno stranica
Paka01 Posted - 04/02/2012 : 14:53:19
To je bilo tada Al idalje su mi draži romani s puno strana u tvrdim koricama.
Lord Vader89 Posted - 04/02/2012 : 12:47:57
quote:
Originally posted by Paka01

Jel postoje essentiali sa tvrdim koricama? Nikako ne volin kad strip sa velikim brojem stranica ima meke korice...



au, mrka kapa

nadam se da si se naucio pameti posle 2,5 godine


BTW
kolekcija ESSENTIALA mi je skocila na 15 komada, ohboy!
Vlaadisha Posted - 04/02/2012 : 02:09:28
DC Universe titles coming in September 2012:

SHOWCASE PRESENTS: WEIRD WAR TALES VOL. 1 TP
Writers: Robert Kanigher, Bob Haney, Hank Chapman, Bill Finger, Dave Wood, Len Wein, Marv Wolfman, Jerry DeFuccio, France E. Herron, William Woolfolk, Sheldon Mayer, Raymond Marais, Jack Oleck, George Kashdan, Michael J. Pellowski,
Artists: Russ Heath, Joe Kubert, Irv Novick, Frank Thorne, Mort Drucker, Ross Andru, Mike Esposito, Reed Crandall, Gene Colan, Mort Meskin, George Roussos, Carmine Infantino, Jerry Grandenetti, Joe Giella, Tony DeZuniga, Steve Harper, Neal Adams, Alfredo Alcala, Alex Niño, Alex Toth, Walter Simonson, Gerry Talaoc, Don Perlin, Nestor Redondo, George Evans, Ernie Chan, Frank Robbins and Bernard Baily
Collects: WEIRD WAR TALES #1-21
$19.99 US, 520 pg

fuck yeah
jaki Posted - 06/09/2009 : 01:37:21
je postoje ali se zovu marvel masterworks i u boji su i koštaju 50$,ali nije bitno jer imaju hc korice.jeeej
Paka01 Posted - 05/09/2009 : 12:53:32
Jel postoje essentiali sa tvrdim koricama? Nikako ne volin kad strip sa velikim brojem stranica ima meke korice...
alexts Posted - 30/08/2009 : 17:59:31
Skappy apsolutno nije u pravu, što se tiče štampanja starih Marvelovih stripova crno-belo.

Opšte je poznata činjenica da oni izgledaju dosta bolje c.belo nego sa starim lošim kolorima (bar oni dobro nacrtani, gde boja nije služila da se crtačke greške manje uoče).

Crtači ne da NIKAKAV uticaj nisu imali na konačan izgled kolora nego 100%-an uticaj nisu imali ni tzv. koloristi. Kolorisanjem su se u suštini bavili štampari tj ljudi koji su radili za štamparije. Potpisani kolorista bi označavao bojom ili oznakama gde koja boja treba da bude, a litografi (pomenuti štamparski radnici) iz svog ograničenog izbora boja jeftine štampe bi nalazili približne jednobrazne boje i odgovarajućom tehnologijom ih reprodukovali.

To je bio dobar postupak za Mikijev zabavnik, ali za ozbiljnije stripove nikako. Mislim da je to glavni razlog zašto su početne Essentiale štampali cb. Da su u boji, bili bi nepotrebno skuplji, a lošiji i po drugi put ljudi ne bi videli radove američkih velikana stripa onako kako dolikuje.

Iako sam bio skeptičan prema digitalnom rekolorisanju mislim da je ono sjajno urađeno na Konanu, a verujem da je i rekolorisani Tor Džeka Kirbija dobio tretman koji zaslužuje.
mystere Posted - 30/08/2009 : 13:31:04
Od Essentialsa sam nabavio Srebrnog br. 1 i 2. i Luk-san ukoliko imaš priliku do njih doći, svakako ti ih preporučujem za kupnju. Odličan su uvod u toga super junaka, jezik jest doduše nešto složeniji nego inače, ali bez daljnjega ostaje odlična kupnja.
fler Posted - 27/08/2009 : 12:27:12
quote:
Originally posted by Skappy

Takva je tehnika bila 60-ih, 70-ih, '80-ih sto je sve deo sarma starih stripova. Oni imaju specificnu lepotu koju moderna stampa ne moze da reprodukuje. Svaka decenija ima svoju auru, jedinstven otisak prsta... bas zbog svojih limitacija: starih presa, boja i papira na kojima su radjeni. Alhemija mirisa, izgleda i teksture jednog Marvela iz '80, npr. cini taj strip onim sto jeste - vise je od gomile slika na papiru.

Reprodukcije su u redu, ali svaka reprodukcija uz retusiranje, recoloring (ili, jos gore - kompletno uklanjanje boje) je absolutno degutantno. Kao kad bi neko prisao Miroovoj slici i krenuo da je preradjuje jer "boje prelaze linije" a kuce lici
na krug sa repom, pa nije fotorealisticno. Sad cemo mi sve to da "popravimo" photoshopom. Onda to nije vise to - gubi vise od puke boje u procesu sirove prerade.

Ciljna publika Essential izdanja nisu ljubitelji stripova niti ih prave striparnice drze. Radjeni su kao gruba, jeftina stampa za one koji ne kapiraju sustinu starih izdanja, niti zele da se u nju udubljuju.

Ali ako to nekom moram da objasnjavam, znaci da to tome coveku ne mogu da objasnim, niti ima smisla da pokusavam.

U pitanju je nesto osnovno sto ili osecas ili ne osecas - ili si stripofil ili citas iz razonode nesto sto te ne fascinira, nesto nebitno, kao novine.






što se tiče kvalitete tiskanja, misliš da ne bi bili bolji da se moglo? kao, imali su superiornu tehnologiju ali namjerno su radili loš otisak zbog retro štiha. aha.
osim toga, miješaš kruške i jabuke - umjetnička vizija je nešto individualno i nitko to neće popravljati, rezultat je svojstven autoru, svojevoljan i određen njegovim stilom. za razliku od tehnike tiskanja koja je podložna napretku i poboljšava se (s razlogom) s vremenom.
a možda je to ipak samo stvar ukusa, hmmm?
jer, smatram sebe stripofilom a sviđaju mi se Essentiali, nevjerojatno.
jaki Posted - 27/08/2009 : 07:06:48
Sad si nam svima pokazao.
Skappy Posted - 27/08/2009 : 02:13:58
quote:

Jesi li ti ikad vidio originalnu svešćicu stariju od 1990?
To je bio uglavnom škart papir, očajna pomaknuta boja, produkcija jeftinija da ne može biti. Tek pojavom Imagea i Malibua, ukoliko se ne varam, to je počelo ličiti na ovo što imamo danas.



I te kako, imam pune longbox-e. Ta su izdanja najlepsa. Izgled starog stripa je neponovljiv i dragocen bas zbog svojih mana i toga kako mu lepo stoje, kao pruge na arapskom celiku.
Skappy Posted - 27/08/2009 : 01:56:03
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by The Hammer of Hell


Jesi li ti ikad vidio originalnu svešćicu stariju od 1990?
To je bio uglavnom škart papir, očajna pomaknuta boja, produkcija jeftinija da ne može biti. Tek pojavom Imagea i Malibua, ukoliko se ne varam, to je počelo ličiti na ovo što imamo danas.



istina. velika većina stripova iz Essential kolekcije izgleda puno bolje bez boje. odličnu stvar je DH napravio s Conanom i ponovnim bojanjem starih epizoda, recimo, dok su originali užas.



Takva je tehnika bila 60-ih, 70-ih, '80-ih sto je sve deo sarma starih stripova. Oni imaju specificnu lepotu koju moderna stampa ne moze da reprodukuje. Svaka decenija ima svoju auru, jedinstven otisak prsta... bas zbog svojih limitacija: starih presa, boja i papira na kojima su radjeni. Alhemija mirisa, izgleda i teksture jednog Marvela iz '80, npr. cini taj strip onim sto jeste - vise je od gomile slika na papiru.

Reprodukcije su u redu, ali svaka reprodukcija uz retusiranje, recoloring (ili, jos gore - kompletno uklanjanje boje) je absolutno degutantno. Kao kad bi neko prisao Miroovoj slici i krenuo da je preradjuje jer "boje prelaze linije" a kuce lici
na krug sa repom, pa nije fotorealisticno. Sad cemo mi sve to da "popravimo" photoshopom. Onda to nije vise to - gubi vise od puke boje u procesu sirove prerade.

Ciljna publika Essential izdanja nisu ljubitelji stripova niti ih prave striparnice drze. Radjeni su kao gruba, jeftina stampa za one koji ne kapiraju sustinu starih izdanja, niti zele da se u nju udubljuju.

Ali ako to nekom moram da objasnjavam, znaci da to tome coveku ne mogu da objasnim, niti ima smisla da pokusavam.

U pitanju je nesto osnovno sto ili osecas ili ne osecas - ili si stripofil ili citas iz razonode nesto sto te ne fascinira, nesto nebitno, kao novine.

fler Posted - 26/08/2009 : 10:16:23
quote:
Originally posted by Skappy


divix definitivno nemre bit ama bas nista.



hm, ajd objasni što podrazumijevaš pod "divix".
na prvi pogled mi se čini da se radi o slučaju digitron-kalkulator, no možda i griješim.
fler Posted - 26/08/2009 : 10:13:43
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell


Jesi li ti ikad vidio originalnu svešćicu stariju od 1990?
To je bio uglavnom škart papir, očajna pomaknuta boja, produkcija jeftinija da ne može biti. Tek pojavom Imagea i Malibua, ukoliko se ne varam, to je počelo ličiti na ovo što imamo danas.



istina. velika većina stripova iz Essential kolekcije izgleda puno bolje bez boje. odličnu stvar je DH napravio s Conanom i ponovnim bojanjem starih epizoda, recimo, dok su originali užas.
darth-vader Posted - 26/08/2009 : 09:56:46
quote:
Originally posted by Skappy

quote:
kaj divix nemre bit u widescreenu?
i DVD sigurno nije widescreen nego film koji je na njemu...
Ako nekom problematikom ne barataš baš najbolje, nemoj to onda koristiti kao usporedbu.



divix definitivno nemre bit ama bas nista.



ok, onda ovi filmovi koji su u widescreenu (i to u raznim formatima slike, od 1.66:1 do 2:40:1) i koje kodiram u divix su valjda ništa...ili?
The Hammer of Hell Posted - 26/08/2009 : 08:03:12
quote:
Originally posted by Skappy

Essential izdanja su mi oduvek bila pomalo njesra.

Stripovi su prezentovani onako kako ih autori nikad nisu zamislili - umesto kolora na finom papiru, stampani su kao serija grubih c-b fotokopija na najjeftinijem stock-papiru. Svetogrdje, drugim recima.




Jesi li ti ikad vidio originalnu svešćicu stariju od 1990?
To je bio uglavnom škart papir, očajna pomaknuta boja, produkcija jeftinija da ne može biti. Tek pojavom Imagea i Malibua, ukoliko se ne varam, to je počelo ličiti na ovo što imamo danas.
Skappy Posted - 26/08/2009 : 01:54:29
quote:
kaj divix nemre bit u widescreenu?
i DVD sigurno nije widescreen nego film koji je na njemu...
Ako nekom problematikom ne barataš baš najbolje, nemoj to onda koristiti kao usporedbu.



divix definitivno nemre bit ama bas nista.
Skappy Posted - 26/08/2009 : 01:39:57
quote:
Originally posted by jaki

ne brlji.Baš se autore nešto pitalo kad se radilo o koloru(nije ih se pitalo ni o tuširanju pa čak ni o crtežu).
A uostalom i bolje izgledaju u c/b nego u boji(lošoj).




Naravno da je autor davao instrukcije koloristi oko bojenja i to detaljno- o sencenju, tonalitetu, efektima, sta da bude naglaseno a sta suptilnije, sta treba da vristi sa strane a sta da se uklapa sa drugim panelima - za to su color guides. Marvelov strip je zamisljen kao color medij. A nema svrhe ni da se upustam u diskusiju oko tvoje poslednje izjave- za tebe, ocigledno, jeste fotokopija.

Hvala na tom "ne brlji", cisto da u startu znam sa kime pricam.
jaki Posted - 25/08/2009 : 11:45:42
quote:
Originally posted by Mailman

Essentiali su super stvar, naravno, pod uvjetom da su crno-bijeli, a ne sivi, kao npr. Wolverine 4.


Wolverine 4 je siv jer se već došlo do razdoblja kad je uvedena digitalna boja a vjerovatno nemaju c/b skenove nego su skenirani sa bojom.Tribalo se potrudit i očistit to ali u Marvelu ih nije briga.
darth-vader Posted - 25/08/2009 : 11:07:03
quote:
Originally posted by Skappy
Razlika je kao da filmofilu koji je navikao da gleda filmove na Widescreen DVD-u uvalis neki piratski DivX.



kaj divix nemre bit u widescreenu?
i DVD sigurno nije widescreen nego film koji je na njemu...
Ako nekom problematikom ne barataš baš najbolje, nemoj to onda koristiti kao usporedbu.
Mailman Posted - 25/08/2009 : 09:55:16
Essentiali su super stvar, naravno, pod uvjetom da su crno-bijeli, a ne sivi, kao npr. Wolverine 4.
jaki Posted - 25/08/2009 : 03:28:44
ne brlji.Baš se autore nešto pitalo kad se radilo o koloru(nije ih se pitalo ni o tuširanju pa čak ni o crtežu).
A uostalom i bolje izgledaju u c/b nego u boji(lošoj).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000