forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 new STAR TREK film!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 06/05/2009 : 13:43:14
U Zagreb sutra premijera novog Star Trek filma (XI), nadam se novog početka ove drevne franšize (oću serije i filmove! ;)). Novi glumci, stari likovi, ali isti ST univerzum (doduše malkice prilagođen)! Budući da je ovo veliki događaj za trekovce, htio sam zaseban topik! MOrat ću izdržati do ponedjeljka jer ovaj vikend baš i nemam vremena.

Što mislite, hoće li ovo konačno iznjedriti novi serijal?








25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 26/01/2015 : 07:52:00
Iako ne garantira kvalitetu raduje me ova vijest:

http://deadline.com/2015/01/star-trek-3-simon-pegg-1201355170/
nagor Posted - 05/06/2013 : 22:03:18
Evo, upravo pogledao i malčice sam razočaran. Prvi film je bio odličan, iako mi je dugo trebalo da mu oprostim rebootanje originalnog timeline-a. Ovaj mi djeluje nekako plitko, prazno i generično. Umjesto "strange new worlds" dobili smo Khana i star fleet zavjeru s time da je Khan bio bolji dio. Počelo je solidno, čak su i Klingonce ubacili ali onda kreće nadmudrivanje s admiralom, dio, za kojeg sam mislio da je samo uvod u nešto veće ali to "veće" nikad nije stiglo. Dobri djelovi su mi bili futuristička arhitektura gradova, Kirkovo ženskaranje i kraj koji najavljuje petogodišnju misiju u svemiru, ali i meni se čini da to, nažalost, nećemo gledati u trećem djelu.
Nivox Posted - 30/05/2013 : 14:41:28
idem danas, jedva čekam
acestroke Posted - 29/05/2013 : 16:01:14
Gled'o juce, odlican film.

Nisam bas fan Star Treka inace, pogotovo onih starih filmova i TV serije, ali ovaj novi franchise od JJ Abramsa je fantastican.

Jedve cekam sledeci.
DeeCay Posted - 26/05/2013 : 15:41:01
I da, naslov je malo senzacionalistički, ne znam na što bi morao aludirati, na više filozofsku, introspektivnu narav filma? I veselim se što na kraju najavljuju neku petogodišnju misiju istraživanja svemira, to je nekad bio najzanimljiviji dio serije, otkrića novih svjetova, i hrabro kročiti tamo gdje još nije upiknuo svoju zastavu. U svemir, a ne u tamu! ;) A kakve sam sreće, u sljedećem nastavku slijedi povratak Khana i ekipe, i rat s Klingoncima unutar već poznatog alfa kvadranta.
DeeCay Posted - 26/05/2013 : 15:17:49


Mali komenatarac s moje strane... Tek toliko da si olakšam dušu.
Dobro da nisam nešto previše čitao najave filmova, ni sinopsise ni kritike, tako da me povratak ovih starih neprijatelja još više zagrijao tijekom filma, kad sam vidio one nadljudske reflekse odmah su mi sinuli augmenti na pamet. I onda kad je mali otkrio svoje pravo ime – e, otplovio sam u sjećanja! Film više slijedi neki obrazac današnjih popcorn/junk-food filmova, prilagođen novim generacijama, bržoj konzumaciji i pumpanju adrenalinu; bez neke valjane pouke. Ne znam bi li se svidio fanovima originalne franšize koji su odrasli uz drugačiji tip filmova. Film niti provocira, niti osuđuje, njegova namjena je jednostavno zabaviti publiku.

Ovo poništavanje originalnog ST svemira iliti reboot svakako je bila izlika scenaristima da mogu odraditi remakeove najboljih elemenata franšize. Zbog spektakularnosti se dakako i žrtvovalo niz fizikalnih zakona; diskutabilne scene primjerice Spocka unutar eruptirajućeg vulkana, ona hyper-infiltracija na brod Federacije kroz mini-vrata, ili šetkaranje unutar komore warp jezgre. Unutar komore gdje se odvija miješanje materije i antimaterija, uz tko zna kakvo zračenje koji generira stroj takve vrste, teško da bi se uopće fizički podnijelo izlaganje tijela uz takve neznatne promjene; a kamoli izravnavanje uz pomoć fizičke sile odnosno udaranje nogama?! (btw. ne znam jel ovo namjerno, no Kirk je napravio doslovno "bootanje" čizmom warp jezgre ;)) Ne znam zašto se scenaristi toliko trude da nas zaprepaste tom filmskom čarolijom, da žrtvuju i neke stvari radi spektakularnosti.

Sam Khanov lik nije toliko jak zapravo, koliko je fantastična Cumberbatcheva izvedba (još jedna fenomenalna izvedba nakon Sherlocka Holmesa!) Uglavnom, bolji mi je od ovih novijih strip-adaptacija (mislim kao akcijskih filmova nove generacije), i kad nisam zijevao tijekom nekih akcijskih scena; jako mi je bilo drago što mogu ponovno vidjeti Zvjezdane staze na ekranu; Klingonce, Enterprise, Leonarda Nimoya kao Spocka i podsjetiti se na mnoge elemente iz ST mitologije…
Windwalker Posted - 25/05/2013 : 12:37:28
Tako i mom bratu.


Dok sam ja fan starih Star Trekova, sve serije sam odgledao barem dvaput, kao i filmove.
I sviđaju mi se i stari, ali bome i ovi novi.
Davor2403 Posted - 25/05/2013 : 10:21:16
Meni kojega nikada prije Star Trek nije zanimao i nisam pratio, i u biti znao praktično ništa o Star Treku, i kojemu nisu ništa valjale serije koje su se prikazivale po tv-u, ova dva nova od J.J. Abramsa su odlična.. Taman fino snimljeno za sve nas nove, koji po prvi put gledamo Star Trek, odlični glumci i odlični efekti, 2 sata fine zabave - ja zadovoljan!
Mali_Mate Posted - 25/05/2013 : 00:01:39
mnogo slab film

ova dva sata su bila u top 3 najbesmislenijih trenutaka života u zadnjih pet godina

nakon Avatara novim je Star Trekom iskopan još metar groba SF-u na velikom platnu

3/10
Windwalker Posted - 24/05/2013 : 21:37:30
Vrhunski je film. 9/10
hello Posted - 24/05/2013 : 20:46:15
Meni baš i nije ništa posebno. Dosta predvidljivo i dosta glupih nerealnih akcijskih scena. Vizualni dojam i gluma su vrlo dobri. Ocjena 6,5/10 U biti tipičan Hollywoodski blockbuster
stripofil Posted - 23/05/2013 : 15:40:02
Pozdrav ekipa. ;)

Jučer sam i ja napokon skoknuo do kina, imao sam pauzu od skoro 2 mjeseca, posao me ubija...
Uglavnom novi ST je daleko bolji od prethodnog filma.
Početak je malo zbrzan i kopija prethodnog, ako se sjećate u prvom Kirk iz nekog samo njemu poznatog razloga vozi do ruba litice i u zadnji tren iskače iz auta i ostaje visiti na rubu litice. Valjda kako bi nam dali do znanja da je još kao klinac živio na rubu, LOL. Slično počinje i ovaj dio, tako da mi je taj početak niš' posebno.

Film diže Sherlock (Benedict), odlična uloga, odrađeno upečatljivo i kako treba. Obratite pažnju na njegov glas u filmu, po meni je tako trebao zvučati Nolanov Batman, a ne kao preserator. Ovo je glas koji tjera strah u kosti.

Ona mala plavojka je totalni višak u filmu, loša gluma, djeluje mi kao da je tamo zalutala. Ako su je ubacili radi jedne scene u donjem rublju onda su nas toga mogli poštediti jer i onako od kad je interneta sise iskaču iza svakog kantuna.

Kirk solidan, po meni je i dalje ta cijela njegova ekipa malo prebalava da bi im dao Enterprise na korištenje, ali što je tu je.

Minus ide za loš pokušaj humora, isforsirano i umjetno, moglo je to puno šarmantnije i duhovitije.
Drugi minus ide za pretjerivanje u odnosu Kirk - Spock, opet previše isforsirano i umjetno.
Treći minus je za nepotrebne plaćkave scene, ali očito ameri obožavaju igrati na tu kartu i biti patetični do boli.

Sve u svemu jedan od boljih ST filmova, možda je u mom slučaju plus što nisam imao nikakva očekivanja, tako da sam se na kraju ugodno iznenadio. Film je pun akcije, scene su dosta dobro snimljene, malo fali te istraživačke žice, da se osjeti to prostranstvo svemira, ali što je tu je, od ove ekipe mislim da je to maksimum.

Ono što je zanimljivo je da se meni kao ljubitelju SF-a film svidio, ali se svidio i ostatku ekipe koji baš i nisu trekkie orijentirani. :) Očito je J.J. pogodio omjer.
Odoh vidjeti što Sheldon kaže za film. ;)
Felagund Posted - 22/05/2013 : 23:54:04
Evo vratio se iz kina.
Prvo sto se tice 3d-a; nije los, osjeti se razlika i ima par scena gdje je dost fora, no definitivno mi nije nesto sto bih smatrao neophodnim i cist sumnjam da cu opet nesto ic gledat u 3d-u (osim ako ne budem prisiljen nepostojanjem 2d projekcije za neki film koji jako zelim gledati u kinu). Buduci da mi vid i ovako nije bas nesto najbolji, ovaj 3d mi je jos dodatno pomogao naprezanju ociju sto mi nije bas bilo najugodnije, a skuzio sam i da kad fokusiraju kameru na nekog lika, da u pozadini ostale stvari postanu previse mutne (npr. dok dva lika pricaju tako da je jedan okrenut licem kameri, a drugi ledima, ovaj koji je okrenut licem se vidi super, a ovaj koji je okrenut ledima je nesto malo zamuceniji).

Sto se tice samog filma, meni je dost dobar, no daleko od toga da zasluzuje takvu ocjenu kakvu ima na imdbu. Problem je sto se film razvija dosta sporo i onda u zadnjih pola sata ima puno toga nabacanog:khan umre, pa kirk umre, pa je khan ziv, pa se spock suta sa njim, pa je onda na kraju i kirk ziv. Smatram da su to mogli malo bolje tempirat. Druga stvar je ona klasicna boljka vecine novijih filmova: predvidljivost. Twist se da dosta lako pretpostavit, a i ovi dogadaji na kraju koje sam spomenu su isto dosta iskliseizirani. No, buduci da nisam od filma ocekivao neko remek djelo, ja sam zadovoljan. Dva sata zabave i izvrstan Benedict Cumberbatch(ima epic glas, nisu mogli nac boljeg za Smauga/Necromancera).
Darth Ivan Posted - 19/05/2013 : 23:51:35
quote:
Originally posted by dsormaz1

Meni je film više nego dobar, znatno iznad očekivanja, pogotovo kad ga usporedim s onim sranjem od prije 4 godine, čiji sam sadržaj uglavnom zaboravio već par dana nakon što sam ga gledao.
Ovaj novi ST zaslužio je onu visoku ocijenu na imbd-u.



i onda meni drugi vele: kaj ti kvalitetu filma ocjenjuješ po osvojenim oscarima i zlatnim malinama...
Felagund Posted - 19/05/2013 : 22:43:59
Idem gledat film sad u srijedu i to ce mi biti prvi film koji idem gledat u 3d-u(i to jos extreme), tako da se stvarno nadam da je film vrijedan toga(3d-a).
dsormaz1 Posted - 19/05/2013 : 15:47:01
Meni je film više nego dobar, znatno iznad očekivanja, pogotovo kad ga usporedim s onim sranjem od prije 4 godine, čiji sam sadržaj uglavnom zaboravio već par dana nakon što sam ga gledao.
Ovaj novi ST zaslužio je onu visoku ocijenu na imbd-u.
vice Posted - 13/05/2013 : 20:40:03
Ja san jako zadovoljan filmom :D
maddox031 Posted - 13/05/2013 : 10:51:59
Pogledao film

Jako dobro mi je legao, napet cijelo vrijeme, dobra priča, dobra gluma - sjajno sve poveznao
DeeCay Posted - 06/12/2012 : 19:19:33
Evo još s malo dodatnog mesa na kraju trailera!



Postoji neke naznake da će neprijatelj možda biti iz "zlog" zrcalnog svemira.
Windwalker Posted - 06/12/2012 : 18:40:59
Yes, please!

Jedino mi se ne sviđa ova odvratna Inception 'muzika' u traileru koju koriste za sve i svašta.
Trebali su stavit temu iz prvog filma.
DeeCay Posted - 06/12/2012 : 17:46:39
Shit, James T. Kirk protiv Sherlocka Holmesa!
Osjećam da će biti dobro...
Nivox Posted - 06/12/2012 : 16:46:53
Jedva čekam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deers Posted - 06/12/2012 : 13:24:37




Windwalker Posted - 29/06/2009 : 22:20:46
Ja prvi put u životu čuo tu riječ ovdje.
Le Samourai Posted - 29/06/2009 : 21:05:25
quote:
Originally posted by DeeCay

A i berićetno nije baš ustaljena riječ u hrvatskom govoru, barem sjeveru i središnjem dijelu...

Upravo mi se zato i dopada - niko danas vishe u engleskom ne koristi prosper. Tako da je bericetno prikladnija od neke druge rechi koja je u svakodnevnoj upotrebi.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000