forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 11/03/2010 : 01:28:43

Prijatelji, evo jedne novine na pdf Bonelli koja ce (nadam se) svima prijati

Sveobuhvatni topik o Dilanu, omogućiće nam da na jednom mestu imamo sve dosada otvorene topike koji se tiču naseg junaka, biće arhiva popisa, recenzija... novim članovima ce dati prave smernice za nova saznanja, i najvažnije: pokrenuće nove Dilan Dog diskusije.

Na forumu je "Search" opcija neopravdano u aut fazonu, pa je novim članovima lakse da otvore nov topik pitajući nesto, nego da upotrebe ovu korisnu opciju. Isto tako - preskače se "Home" i direktno ide na forum da bi se trazila informacija da li je neki strip izasao, iako je tamo naslovnica već postavljena.

Blago ovog foruma su recenzije. Puno ih je, tako da ce mi trebati vremena da ih sve postavim ovde.

U sortiranju topika koje sam pronašao na forumu, biće promena. Treba naći "dobitnu formulu" da budu što pregledniji, podeljeni po kategorijama. Ono sto se nece promeniti je da su svi otvoreni za pisanje i da nikakva diktatura nije (i nece biti) sprovedena za postove koji se tiču stripova.

Sredom ćemo na ovom topiku otpočinjati novu DD temu. Koja ce tema biti aktuelna zavisiće od svih nas.
Ako imate nešto da predložite, ako ste uočili neke greške u popisima, ili pronasli na forumu jos neki Dilan topik . . . javite mi na PM (da u startu ne gusimo topik).

Obavezni linkovi:

Dylan Dog - tekst o junaku

Dylan Dog - Sergio Bonelli Editore

Dylan Dog - facebook

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lucy Liu Posted - 22/05/2019 : 20:16:02
quote:
Originally posted by Lucy Liu

quote:
Originally posted by solar

Kolor Fest #25
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Cesare Valeri
Naslovnica: Sergio Algozzino
Kolor: Sergio Algozzino

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2018/04/03/albo/i-conigli-rosa-muoiono-1002700/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522767714493.jpg--.jpg?1522767716000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522767716549.jpg--.jpg?1522767717000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522767717420.jpg--.jpg?1522767718000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522767718149.jpg--.jpg?1522767718000

Vrlo interesantno, nadam se da će kod nas doć vrlo skoro yeah right

Pročitao i oduševilo me.
Barker Posted - 22/05/2019 : 07:37:19
Svaka cast! :)
Sarghan Posted - 21/05/2019 : 20:45:41
quote:
Originally posted by Barker

Sarghane, bi mogao onda da uradis update na topicu DD v2.0 da bi mogli da glassmo tamo?

Ajd, budem u narednih tjedan-dva, ali ću kompletno nadograditi i presložiti cijeli topic za sve naredne priče tako da će možda mrvicu potrajati dok to sve ne posložim kak spada.
Nula Posted - 21/05/2019 : 17:50:20
Crtež je odličan. Taj onirički slikarski stil svaršeno stoji DD serijalu (bar dok su epizode bile isto tako onirične i poetične). Kavenago fura sličan stil (naslovnice i Mater Dolorosa), zato jedva čekam da bacim pogled na Priče sutrašnjice.
swamp thing Posted - 21/05/2019 : 17:20:20
Pa normalno. Ona ima svoje viđenje, svoj stil, bolje to nego da je samo precrtala nešto od onih "omiljenih" (čitaj "bezveze") crtača na koje se narod loži, a la M&G. :D
Tornadomaster Posted - 21/05/2019 : 14:25:59
quote:
Originally posted by Nula

quote:
Dobra je slika, ali trebalo je preokrenuti motiv- tako da Smrt vodi Dylana.

Ako ćemo po Sklavijevom, Dilan vodi smrt. Dilan je taj koji je ni kriv ni dužan osuđen na večni život.

Super je rasprava Vjerujem da ćete se na kraju složiti da se ne slažete. Uglavnom, meni je cool što je cura naslikala svoju verziju Dilana.
Nula Posted - 21/05/2019 : 14:10:44
quote:

Ako ćemo po Sklavijevom, Dilan vodi smrt. Dilan je taj koji je ni kriv ni dužan osuđen na večni život.
swamp thing Posted - 21/05/2019 : 11:14:54
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:

Pa ne baš, u DD je Smrt (skoro?) uvijek prikazivana kao žena.
Što se tiče Rekionija, ništa mu ne vjerujem i ništa ne očekujem, dosad je bolno podbacio kao urednik. Prvi put razmišljam da batalim Dilana.

Pa nije poanta muško vs žensko, već aktiv vs pasiv. Agresivna smrt vodi Dylana u svoj ples, on zbunjen, iznenađen itd. to je mnogo prikladniji motiv.

Pa i po aktiv/pasiv je prikladnije
A Smrt je fascinirana Dilanom, čak možda i zaljubljena u njega, meni opet sve na mjestu
Barker Posted - 21/05/2019 : 07:59:29
Sarghane, bi mogao onda da uradis update na topicu DD v2.0 da bi mogli da glassmo tamo?
solar Posted - 20/05/2019 : 23:25:13
Moje iskustvo je da cravenroadovci imaju poprilično dobar ukus koji se dosta puta poklapa s mojim. Vidim ovdje ima dobar dio epizoda sa visokim ocjenama, zanimljivo.
Imam hrpu talijanskih Dylana koje nisam pročitao (366-375) jer me nekako napustila volja, ali s obzirom da se približavamo još jednom jubileju mogao bih se ponovo uhvatiti čitanja.
Dexters Posted - 20/05/2019 : 23:23:16
quote:

quote:

Što se tiče Rekionija, ništa mu ne vjerujem i ništa ne očekujem, dosad je bolno podbacio kao urednik. Prvi put razmišljam da batalim Dilana.

Pa nije poanta muško vs žensko, već aktiv vs pasiv. Agresivna smrt vodi Dylana u svoj ples, on zbunjen, iznenađen itd. to je mnogo prikladniji motiv.
Sarghan Posted - 20/05/2019 : 23:12:14
Malo kasnim ove godine, no ova rasprava me potaknula da provjerim stanje na talijanskom forumu za prošlogodišnje epizode... pa eto, da nastavim tradiciju...

DD (talijanska) redovna serija u 2018. godini po glasovima talijanskih fanova s Cravenroad7 foruma

Od gornjih priča, pročitao sam jedino Simeonijev "Dormire, forse sognare". Davno sam ju čitao, no ostala mi je u sjećanju kao lijepa i jako dobra priča. 8/10

Generalno, na temelju ovih ocjena (+ starije tablice za prethode dvije godine) djeluje kao da je ovaj period kojeg VČ trenutno objavljuje (od Lovca na vještice pa na dalje) još i najkvalitetniji nakon preporoda.

Starije tablice:
DD talijanska redovna serija 2017.
DD talijanska redovna serija 2016.
Sarghan Posted - 20/05/2019 : 23:07:55
quote:

Prvi put razmišljam da batalim Dilana.

Još nisam došao u tu fazu, ali moram priznati kako se ove godine više radujem kad izađe neki Chiaverottijev Morgan Lost nego novi LU ili VČ Dylan.
Mada, istovremeno stoji da me, od ovogodišnjih VČ priča, Accatinov "Lovac na vještice" oduševio, a i Barbatičin "Čovjek iz tvojih snova" mi je isto jako dobar. Ali ostale priče... da, i dalje je to hit-or-miss u pogledu kvalitete priča, samo sa nešto mrvicu boljim omjerom bolje:loše priča nego na početku 300+ perioda. No opet, po meni je to i dalje nedovoljno dobro za jedan takav "preporod".
Deers Posted - 20/05/2019 : 22:23:28
Njegova ideja je da ne ostane zauvijek urednik. Glavni plan je bio 4-5 godina, da pokrene promjene, dovuče novu krv i da pusti da se isti dalje razvija. Vrijeme produkcije ga je dosta zakočilo tako da ono što je od početka obećavao tek se sada odvija. Vidjet ćemo. očekujem nakon 400 da lagano pusti Dylana drugima.
Barker Posted - 20/05/2019 : 22:18:10
Na koliko godina on ima dogovor da urednikuje? Kako to uopste funkcionira u Boneliju?
RadioClash Posted - 20/05/2019 : 21:54:25
Zavidim onima koji imaju snage da još citaju DD. Ja sam poslije prvog preporoda odustao.
swamp thing Posted - 20/05/2019 : 21:20:50
quote:

morski Posted - 20/05/2019 : 20:11:40
quote:
Originally posted by Nula

http://i65.tinypic.com/msgc2e.jpg

Izgleda da je Sklavi zadovoljan brojem 400.

Rekioni je rekao (i dalje govori) da tek od 400. kreće ludilo.
I ne sumnjam da će Rekioni napisati stvarno dobre epizode pri početku novog ciklusa, ali šta sa drugim autorima? Neki stari autori će se vratiti, ok, ali, recimo, Barbato, Ruju? Sudeći po ocenama na CravenRoad forumu, epizode ni nakon 361. broja nisu nešto dobre. Kako onda da očekujemo da će se kvalitet epizoda znatno poboljšati nakon broja 400 (videli smo da je Roi poboljšao kvalitet crteža)? Da li ekipa piše filer epizode do broja 400?

Šta mislite o tome?

btw. Sklavi koristi iPad?

hajp, marketing, nista vise
znaci, od svega toga nema nista IMHO
njegova "revolucija" je pocela od broja 337 (trenutno smo zahvaljujuci VC-u na 356.) i u cemu se ogleda? u tome sto je od dilana napravio nekog njemu paralelnog lika; poslao bloka u penziju, pritom otkrivajuci njegovo kriminalno (ha!) smesno ime - serlok holms; modernizovao dilana i njegovo koriscenje savremene tehnologije (a to toliko podize kvalitet prica); uveo novog "neprijatelja" u vidu nekog smesnog lika iz americkih filmova, itd. bla bla bla...
pored nekoliko starih pisaca i crtaca, doveo brdo novih i nepoznatih, zamenio genijalnog stana nebuloznim kavenagom, ali je efekat - nula.
tako da... odavno je sve to beating the dead horse iliti mlacenje prazne slame
Dexters Posted - 20/05/2019 : 18:12:53
Nula Posted - 20/05/2019 : 18:04:11
quote:
I ne sumnjam da će Rekioni napisati stvarno dobre epizode pri početku novog ciklusa

Rekioni će napisati 8 epizoda zaredom.
Nula Posted - 20/05/2019 : 17:58:00

Izgleda da je Sklavi zadovoljan brojem 400.

Rekioni je rekao (i dalje govori) da tek od 400. kreće ludilo.
I ne sumnjam da će Rekioni napisati stvarno dobre epizode pri početku novog ciklusa, ali šta sa drugim autorima? Neki stari autori će se vratiti, ok, ali, recimo, Barbato, Ruju? Sudeći po ocenama na CravenRoad forumu, epizode ni nakon 361. broja nisu nešto dobre. Kako onda da očekujemo da će se kvalitet epizoda znatno poboljšati nakon broja 400 (videli smo da je Roi poboljšao kvalitet crteža)? Da li ekipa piše filer epizode do broja 400?

Šta mislite o tome?

btw. Sklavi koristi iPad?
dzoni Posted - 20/05/2019 : 14:12:48
slika je lepa
King Warrior Posted - 20/05/2019 : 11:50:36
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Šta kažete na moju DD majicu? Inače, jedna banjalučka slikarka za mene je naslikala Dilana i smrt pa sam tu njenu sliku preslikao na majicu.

Kao brat bratu da ti odmah kažem da je slika sranje. Ukoliko slikarka dobro izgleda, pa je na taj način hoćeš da zadiviš, onda je to dobar način da kod nje poentiraš. Sve drugo nema smisla. Sorry.
Tornadomaster Posted - 20/05/2019 : 11:38:47
Nadam se da je sad ok.
Risar_69 Posted - 19/05/2019 : 12:32:55
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Šta kažete na moju DD majicu? Inače, jedna banjalučka slikarka za mene je naslikala Dilana i smrt pa sam tu njenu sliku preslikao na majicu.

stavi sliku još jednom, ne vidi se pozdrav

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000