forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Phoenix Press - od sada i zvanicno na Forumu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Phoenix Press Posted - 20/04/2010 : 02:16:54
Od ovog trenutka izdavacka kuca Phoenix Press ima zvanicni nalog na Forumu, na koji ubuduce mozete upucivati sva pitanja, predloge, kritike i ostalo.

Takodje, sa ovo naloga ce biti objavljivane i sve aktuelne informacije, najave novih izdanja, obavestenja o tekucjim projektima itd.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Elderane84 Posted - 14/06/2020 : 17:50:44
Možemo pitati i za Tora, Superiornog Spajdermena...
Red Marquis Posted - 09/06/2020 : 00:30:26
quote:
Originally posted by anto

A Zlato i krv ko hebe??

Pa on čita samo Boneli.

A posle toliko vremena ko se s time zeza pored Fibrinog izdanja? Svaki nastavak koji ne izađe u roku od godinu dana, bilo kog izdavača, računam u propalo.
anto Posted - 09/06/2020 : 00:03:20
A Zlato i krv ko hebe??
zlatan bihac Posted - 08/06/2020 : 22:20:20
ima li kakvih naznaka da li ce PP nastaviti ili izdati sta od zapocetih serijala...

1. saguaro
2. lukas, druga sezona
3. adam wild
4. darwin audace serijal
5. UT prequel
6. greystorm romanzi
7. china song - nastavak tropical bluza
8. traper keri knjiga 3, ali tu je ipak problem drugacije prirode nego kod ovih ostalih zapocetih boneli serijala, ili njihovih nastavaka....
anto Posted - 03/06/2020 : 23:59:27
jako dobar;i nekako mi je sve po malo bolji kako odmiče serijal;šteta što su šanse za nastaljanjem minimalne.
going going Posted - 03/06/2020 : 21:26:17
quote:

LDŽS je jako dobar,i kapiram da ti je bolji;ali staviti u istu rečenicu Kako se ... i Pogrebnika je,iz mog ugla,blasfemija.A ne kažem da je Andrtejker loš serijal.

LDŽS bih mogao i da obnovim, davno je bilo kad sam ga citao ali tad je bio jako dobar utisak.
Sto se tice uporedjivanja Kako se obgatiti u junu 40e i Pogrebnika, Pogrebnika sam procitao samo prvi broj i to onda kad ga je izdao Makondo i bas mi je bio dobar strip. Nisam citao nastavke jer ih nisam nabavio, a u medjuvremenu su se rasprodali ali naci cu ih vec negde, jer mi se ne prebacuje sad na Fibrino izdanje. Svidjaju mi se ovakvki pojedinacni albumi.

Inace procitao sam i prva dva ili tri WESTa sto su radili zajedno Nuri i Dorison i meni je to sasvim dobar strip. Darkvudu ostaje da izda jos dva broja i gotov serijal, to bih bas voleo da vidim. Kakvo je tvoje misljenje o WESTu?
anto Posted - 03/06/2020 : 11:55:37
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:

quote:
Originally posted by going going

I Dorison, a Nuri sigurn, imaju mnogo boljih radova od ovog.

izvini molim te,kojih to Dorison ima boljih radova od ovog stripa?

Ajde ajde, ne pravi se naivan. Znaš ti dobro šta ima bolje. Jedna reč, a to ime nosi i čuveni kečer

Pogrebnik?
quote:

quote:

quote:

Bolji mi je Long Dzon Silver, a i za sada Pogrebnik iako sam procitao samo prvi album.

LDŽS je jako dobar,i kapiram da ti je bolji;ali staviti u istu rečenicu Kako se ... i Pogrebnika je,iz mog ugla,blasfemija.A ne kažem da je Andrtejker loš serijal.
going going Posted - 03/06/2020 : 01:31:36
quote:

quote:

quote:

Ajde ajde, ne pravi se naivan. Znaš ti dobro šta ima bolje. Jedna reč, a to ime nosi i čuveni kečer

going going Posted - 03/06/2020 : 01:14:52
quote:

quote:

Bolji mi je Long Dzon Silver, a i za sada Pogrebnik iako sam procitao samo prvi album.
Red Marquis Posted - 02/06/2020 : 22:47:08
quote:

quote:

anto Posted - 02/06/2020 : 22:15:33
quote:

delboj Posted - 02/06/2020 : 19:23:53
quote:

Procitao i ja ovaj strip. Mozda sam imao previsoka ocekivanja, ali mi se ovaj strip nije svideo u toj meri kao i Antu.
Ovo je nepretenciozna, zabavna, otkacena voznja, ali moglo je mnogo bolje. Da su dodali jos nekoliko stranica, pa da bolje odrade karakterizaciju likova, smanje neke komicne elemente i nepotrebne Rambo scene i ovo bi bio strip za pamcenje.
Ovako je to samo jako lepo nacrtana i obojana nepretenciozna avaturica.

6,5/10

Izdanje Pheonix Pressa je vrhunsko i odlicne cene. Svaka cast i na brzini objavljivanja od premijere u Francuskoj.
Nabavljajte strip ljudi!

Da, nije se ni meni tako svidjelo, više sam očekivao.
Gil-galad Posted - 28/05/2020 : 23:42:58
going going Posted - 26/05/2020 : 18:53:10
quote:

Nuri,Dorison&Astije:Kako se obogatiti u junu 1940. (Phoenix Press)

E,tako se to radi!!!
Tata Nuri (Dorison je ovde verovatno oštrio olovke Astijeu,išao u kupovinu klope i menjao stanice na radiju) ponovo pokazuje svo svoje majstorsko umeće,i poklanja nam još jedan hvalevredan strip.

Nemačka je slomila otpor francuskih pičkica i napreduje ka Parizu.Zlatne rezerve Francuske banke su sklonjene na sigurno,osim nekih 2 tone,koje su "slučajno" prevideli.Hitno se pravi plan kako da se to malo bogatstvo prebaci na sigurno,a informacija o tome dolazi do Frenka,propalog boksera,koji pod hitno skuplja ekipu za pljačku - ekipu koju čine Korzikanski mafijaš,ćerka obijača sefova (i sama stručna u tom poslu) i Nemac sa kamionom.Plan se čini lak,ali kako to biva,uvek nešto krene po zlu.
U pitanju je odlična i dinamična,filmska priča,sa bezbroj prevrata i nepredviđenih situacija,sve to sjajno upakovano.
Jedino imam dve zamerke:1.borba na mostu mi je u malo neozbiljnijem tonu (u odnosu na dotadašnji scenario);2.borba u zamku je previše ramboovska (bolje da je umesto zamka bila vila u pitanju,bilo bi manje nemaca).Ubeđen sam da je u obe situacije Dorison bio scenarista ;D
Crtež Astijea skroz na mestu,kao i Kroin kolor.
Izdanje bombonica,da ne veruješ da ga je radio AMD; dizajn do jaja.

topla preporuka - 5/5

Procitao i ja ovaj strip. Mozda sam imao previsoka ocekivanja, ali mi se ovaj strip nije svideo u toj meri kao i Antu.
Ovo je nepretenciozna, zabavna, otkacena voznja, ali moglo je mnogo bolje. Da su dodali jos nekoliko stranica, pa da bolje odrade karakterizaciju likova, smanje neke komicne elemente i nepotrebne Rambo scene i ovo bi bio strip za pamcenje.
Ovako je to samo jako lepo nacrtana i obojana nepretenciozna avaturica.

6,5/10

Izdanje Pheonix Pressa je vrhunsko i odlicne cene. Svaka cast i na brzini objavljivanja od premijere u Francuskoj.
Nabavljajte strip ljudi!
Gil-galad Posted - 20/02/2020 : 00:04:37
anto Posted - 10/12/2019 : 00:29:17
hvala na pojašnjenju
Vlaadisha Posted - 10/12/2019 : 00:19:18
quote:

kakva je to fora Hulkom koji nije zelen?

hulk je zamisljen siv ali je bilo problema u stampi sa nekonzistentnim kolorom
liju se svidela zelena nijansa pa je lik postao onakvim kakvim ga znamo
mada je osamdesetih peter david vratio sivog hulka kao jos jednu licnost u bannerovoj psihi (izguglaj joe fixit)

to je posledica industrijske proizvodnje, jebi ga
slicno su brljali sa bannerovim imenom i brojem prstiju na hulkovim nogama
naravno da se posle nasao neko da to objasnjava u samom stripu
anto Posted - 09/12/2019 : 19:44:25

Leb&Sejl:Hulk sivo (Phoenix Press)

Nakon žutog Dardevila i plavog Spajdija,dođe red i na sivog Hulka,te odmah da postavim pitanje - kakva je to fora Hulkom koji nije zelen?Neka Lebova samoinicijativna zafrkancija?

Još jedan dobar L&S strip iz obojene edicije;i sad sam tek ušao u fazon koji Leb gura u ovom mini serijalu,pa sam ubeđen da će mi sad i DD yelow biti bolji.
U sivom broju sve se vrti oko trougla Hulk-Ros-Beti,sa epizodnim rolama Rika,Starka i dr.Lenarda - oko osećaja besa i ljubavi,krivice i zbunjenosti,mržnje i patnje.
Dobar uradak bez puno klasične superherojštine.Zadovoljan sam,a možda bih bio i više da sam upoznatiji sa Hulkom kao junakom.
3.5/5
anto Posted - 03/11/2019 : 14:48:23

Nuri,Dorison&Astije:Kako se obogatiti u junu 1940. (Phoenix Press)

E,tako se to radi!!!
Tata Nuri (Dorison je ovde verovatno oštrio olovke Astijeu,išao u kupovinu klope i menjao stanice na radiju) ponovo pokazuje svo svoje majstorsko umeće,i poklanja nam još jedan hvalevredan strip.

Nemačka je slomila otpor francuskih pičkica i napreduje ka Parizu.Zlatne rezerve Francuske banke su sklonjene na sigurno,osim nekih 2 tone,koje su "slučajno" prevideli.Hitno se pravi plan kako da se to malo bogatstvo prebaci na sigurno,a informacija o tome dolazi do Frenka,propalog boksera,koji pod hitno skuplja ekipu za pljačku - ekipu koju čine Korzikanski mafijaš,ćerka obijača sefova (i sama stručna u tom poslu) i Nemac sa kamionom.Plan se čini lak,ali kako to biva,uvek nešto krene po zlu.
U pitanju je odlična i dinamična,filmska priča,sa bezbroj prevrata i nepredviđenih situacija,sve to sjajno upakovano.
Jedino imam dve zamerke:1.borba na mostu mi je u malo neozbiljnijem tonu (u odnosu na dotadašnji scenario);2.borba u zamku je previše ramboovska (bolje da je umesto zamka bila vila u pitanju,bilo bi manje nemaca).Ubeđen sam da je u obe situacije Dorison bio scenarista ;D
Crtež Astijea skroz na mestu,kao i Kroin kolor.
Izdanje bombonica,da ne veruješ da ga je radio AMD; dizajn do jaja.

topla preporuka - 5/5
Gil-galad Posted - 11/10/2019 : 00:05:19
going going Posted - 09/10/2019 : 02:44:14
quote:

Daredevil Yellow mnogo bolji. Očigledno si ti slab na Spajdija pa zato. Previše patetično, neutešna ljubav bla bla...

I ja sam istog misljenja.
zlatan bihac Posted - 08/10/2019 : 19:41:30
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Zavrsen i Lukas...bravo Colte

Dr. Zistis Posted - 08/10/2019 : 12:47:32
Zavrsen i Lukas...bravo Colte
delboj Posted - 07/10/2019 : 12:03:40
Najave? Pa teško da od njih možeš očekivati najave. Objave što objave i to je dobro.
Davor2403 Posted - 07/10/2019 : 11:44:20
quote:
Originally posted by delboj

Nije mi jasno zašto nije stavljena tačka poslije 1940. Prvi album Krstaša bio je objavljen u Stripoteci 1108.

Koliko mi je pohvalno da ide nešto novo od Nurya, jer iznimno cijenim sve njegove radove, ipak su možda mogli ići na to da objave nastavak "Ja sam legija": https://www.bedetheque.com/serie-27567-BD-Chroniques-de-Legion.html, pa da zaokruže jednu cjelinu, a tek onda poslije ovo...

Ima li ikakve najave da će objaviti i "Kronike Legije"?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000