forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Amnezija mali i Amnezija veliki!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Emir Pasanovic Posted - 01/07/2010 : 10:50:13
It's rather simple: hoću da vidim da vam je stalo.

Ima ta mala stvarka zvana TopWebComics, i Kid Amnesia je tamo da bi dobili što više posjetilaca. Ako vam se sviđa i stalo vam je da imamo jedan uspješan web strip s ovih prostora i na engleskom, samo kliknite ovdje: http://url.ba/4jze

Uz to ćete dobiti i malo poređenje glava Amnezije malog!

-----
O čemu se radi? Nadam se, mnogobrojni posjetioci www.StripVesti.com već dva utorka mogu pratiti avanture Amnezije Malog, klinca prije superjunaka s problemima sa pamćenjem. Nakon početne štucavice, sada to mogu raditi i (ne tako mnogobrojni) posjetioci www.SuperAmnesia.com na engleskom.

Radi bolje šanse za dobivanje kakvog-takvog feedbacka, odlučio sam otvoriti ovaj topic s jednostavnim ciljem: svake dvije sedmice, kada dvije pasice budu objavljene na www.SuperAmnesia.com, ovdje ćete imati priliku pročitati moje scenarije i uporediti ih s gotovim proizvodom.

Bez daljnjeg odgađanja, evo prva dva scenarija:
quote:

Pasica 1.

1. Amnezija ima 8 godina i ljulja se na ljuljašci ispred zgrade u kojoj živi s mamom i tatom. Toplo je pa je u majici kratkih rukava i šorcu.
1. Mama (kroz prozor, van kadra, stan je na četvrtom spratu): AMNEZIJA! RUČAK!
2. Amnezija: DOLAZIM!
2. Amnezija siđe s ljuljaške i gleda gore u nevidljivu mamu.
1. Mama: POŽURI I NEMOJ DA ZABORAVIŠ!
2. Amnezija: ZABORAVIM ŠTA?
3. Amnezija krene opet sjesti na ljuljašku, i dalje gleda u mamu.
1. Mama: DA TREBAŠ JESTI... NE SJESTI NA LJULJAŠKU, JESTI! RUČAK!
2. Amnezija: MOLIM...? DOLAZIM!
4. Amnezija kako se nastavlja ljuljati na ljuljašci.

Pasica 2.

1. Amnezija, mama i tata sjede za stolom. Pozicija kamere je takva da odraslima nikada ne vidimo glave, tako da je naglasak na Amneziji. Ne moraju biti u istom kadru stalno! Amnezija melja neko povrće po tanjiru, ne mora imati gadljivu face, samo mu je dosadno.
1. Mama: HAJDE, AMNEZIJA, MORAŠ JESTI POVRĆE, DOBRO JE ZA TEBE.
2. Amnezija (misli): AKO JE TAKO DOBRO, ZAŠTO NEMA BOLJI OKUS? KAO PIZZA, NA PRIMJER.
2. Ne mijenja se pozicija kamere i svi za stolom su na starim mjestima. Amnezija mijenja facu iz dosadne u iznerviranu.
1. Mama: IMA PUNO VITAMINA, DA NARASTEŠ VELIKI I JAK. PLUS, ŠTO PRIJE POJEDEŠ...
2. Amnezija (misli): KAKVI VITAMINI, NEĆU OD NJIH NIKADA DOBITI SUPER MOĆI.
3. Drži kašiku u ustima i napuše obraze kao da će mu oči ispasti.
1. Mama: ...PRIJE ĆEMO OTIĆI U ZOO VRT, DA VIDIMO GORILE! TI VOLIŠ GORILE, JE LI TAKO?
2. Amnezija (misli): SIGURNO NIKO NE TJERA GORILE DA JEDU POVRĆE.


Permalink blogposta koji objašnjava kako i koliko dugo će Amnezija mali izlaziti: http://url.ba/nmdr
Permalink na prve dvije pasice: http://url.ba/j0d3
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Emir Pasanovic Posted - 21/10/2010 : 11:20:51
Hvala.
Shuckey Posted - 20/10/2010 : 12:15:56
Mislio sam da je Emir odustao od ovog foruma pa mi je bilo glupo pisati... No, s obzirom da se Emir kao vratio:

Amnezija mali je osvojio nagradu za simpaticnost na Salonu stripa. Uraaa za Emira i onog drugog sto crta! Uraaaaa!

Lijepo je kad netko potrudi i nesto napravi, a ne da samo sjedi i kenja po Internetima. Kao npr. ja.
mcn Posted - 15/09/2010 : 14:50:13
Nešto se dogodilo Emiru: čak tri zadnje pasice Amnezije Malog su smiješne!

mcn
Emir Pasanovic Posted - 17/08/2010 : 13:08:55
Nova, osma pasica Amnezije malog samo na www.stripvesti.com !
Emir Pasanovic Posted - 11/08/2010 : 22:59:34
Prvi kadar iz novog albuma odraslog Amnezije objavljen na: http://stripopeka.wordpress.com/2010/08/11/navlakusa-za-stvari-koje-dolaze/
Moram reći da sam jučer i danas pregledao, uređivao i sastavljao komentare na cijelo Porijeklo Amnezije (ukupno 27 strana, od kojih nijedna nema veze sa Amnezijom malim, tako da se ne morate brinuti da će te fuliti neke poveznice) i moram vam reći da vam zavidim što ćete moći kupiti tu knjigu na proljeće i s guštom pročitati od početka do kraja neke od najboljih stvari koje sam Filipa vidio da radi uopšte, ne samo vezano za Amneziju.
Emir Pasanovic Posted - 10/08/2010 : 11:23:42
Danas, na www.stripvesti.com specijalno izdanje Amnezije malog u BOJI! Ostavite svoj komentar.

I naravno, samo za forumaše, moj originalni scenarij:
Pasica 7.

   1. Dupla pasica, specijal, potencijalno u boji ako imaš vremena. Veći dio reda zauzima Kid Amnesia/Amnezija mali logo,
pored kojeg stoji Amnezija u fudbalskom dresu sa slovom A na oba ramena i brojem 9 na leđima. Naprijed je dizajn (nekih)
malih krila na lijevoj miški pošto se tim zove “Avijatičar” (Avian na engleskom). Broj je i na lijevoj nogavici šorca.
Stoji s loptom pod jednom rukom i trebalo bi dvije verzije, jednu englesku a jednu bosansku, objašnjenje ispod. Verzija 1:
         1. Snimatelj (može van kadra): PTIČICA!
         2. Amnezija (gleda u zrak): GDJE JE?!
   2. Verzija 2:
         1. Snimatelj (van kadra): SAY CHEESE!
         2. Amnezija (ogleda se oko sebe, s gladnom facom): WHERE IS IT?!
   3. Drugi red je klasična pasica. Amnezija pimpla fudbalsku loptu, broji koliko može pimplati a da ne padne na zemlju
ali stalno zaboravlja dokle je došao.
         1. Amnezija: JEDAN, DVA, TRI... (promjeni kadar) ...ČETIRI, PET, ŠE-- (zaboravi dokle je došao, u sljedećem kadru
već počinje iz početka) JEDAN, DVA, TRI...
   4. Zadnji kadar, dva čovjeka stoje i gledaju udaljenog Amneziju kako i dalje pimpla loptu. Kao i ostalim odraslima,
ne vidimo im lica, najbolje da im nikako ne vidimo glave.
         1. Čovjek 1: TRENERU, TAJ DJEČAK SJAJNO KONTROLIŠE LOPTU!
         2. Trener: DA, ALI KAKVA KORIST KAD SVAKI PUT ZABORAVI KOJI JE NAŠ GOL.
Emir Pasanovic Posted - 03/08/2010 : 23:04:58
6. pasica Amnezije malog na www.stripvesti.com , uživajte!
Emir Pasanovic Posted - 02/08/2010 : 09:39:10
S malim zakašnjenjem, pasice 5 i 6 na engleskom samo na: http://url.ba/jnd5
Na to, kao i ranije, dodajem moje scenarije.
Pasica 5.

   1. Amnezija i dalje plaši ribice, koje su nestale u gomili oblačića dok se Amanda naglo okrenula prema njemu i pružila mu ruku.
         1. Amanda: JA SAM AMANDA, KAKO SE TI ZOVEŠ?
   2. Amnezija prihvati njenu ruku sa smješkom dok se u akvariju pojavljuje sjena velike ajkule.
         1. Amnezija: MOJE IME JE AMNEZIJA, DRAGO MI JE.
   3. Amnezija i dalje drži Amandinu ruku, ali mu se smiješak zamrznuo i trepnuo je jer je upravo zaboravio šta su pričali; a sjena
ajkule u akvariju se izdefinisala.
         1. Amanda: AMNEZIJA?! KAKO ČUDNO IME, KAKO SI GA SAMO DOBIO? U KOJU ŠKOLU IDEŠ, KOJI SI RAZRED? IGRAŠ LI FUDBAL?
   4. Amnezija je opet protresao ruku Amandi s obnovljenim smješkom.
         1. Amnezija: AMNEZIJA, DRAGO MI JE, KAKO SE TI ZOVEŠ?

Pasica 6.

   1. Amnezija je na zadnjem sjedištu auta, on i njegovi roditelji se voze iz ZOO vrta kući. Opet vidimo samo sjene glava njegovih
roditelja. Amnezija se igra s dvije figurice - grizzlijem i ajkulom - i prepuštam ti potpunu slobodu sa pozama, zvukovima koje
proizvodi i izrazima lica jer ja sigurno to ne bih znao bolje opisati nego što ti znaš nacrtati.
         1. Mama (na vozačevom mjestu): JESI SE LIJEPO ZABAVIO DANAS AMNEZIJA?
         2. Amnezija: brrrprrr... JESAM, MAMA. BILO JE SUPER, POSEBNO GORILE.
   2. Amnezija mijenja pozu, i ima zamišljen izraz lica.
         1. Tata: A UPOZNAO SI I NOVU PRIJATELJICU. KAKO TI SE SVIĐA AMANDA?
         2. Amnezija: KO JE AMANDA?
   3. Amnezija kao da je slegnuo ramenima i nastavlja se igrati s figuricama.
         1. Tata: DJEVOJČICA S KOJOM SI SE IGRAO CIJELO POSLIJEPODNE!
         2. Amnezija: MISLIO SAM DA SE ZOVE KRISTINA.
   4. Roditelji su okrenuti jedno prema drugom, Amnezija gleda u njih.
         1. Roditelji (zajedno): KRISTINA?!
         2. Amnezija: KO JE KRISTINA?

Hvala na pažnji i na vašim glasovima! Zbog toga smo trenutno na 170. mjestu! Ali nemojte zaboraviti, glasanje na TWC je svakodnevno, dok ne uđemo među prvih 10.
Emir Pasanovic Posted - 01/08/2010 : 11:58:53
Pogledajte preview jednog kadra iz stripa koji izlazi u utorak: http://url.ba/yrrn
A onda pogledajte da strip za sve uzraste može povući inspiraciju iz stripa samo za one starije od 18: http://url.ba/fxrm
Rico Posted - 28/07/2010 : 13:49:39
no problemo, i drugas putas
Emir Pasanovic Posted - 28/07/2010 : 13:37:36
Muchas gracias.
Rico Posted - 28/07/2010 : 12:42:07
done:)
Emir Pasanovic Posted - 28/07/2010 : 11:10:32
Imaš sličicu na kojoj piše neko ime/riječ, onda klikneš na dugme ispod te slike sa istim tim imenom/riječi, otvori ti se nova stranica sa slikom Amnezije i to znači da je tvoj glas prihvaćen.
Rico Posted - 28/07/2010 : 11:03:01
klikam ja ali ne kuzim sto treba
Emir Pasanovic Posted - 28/07/2010 : 11:01:45
E da, ko je propustio, juče je izašla nova pasica na www.stripvesti.com
Emir Pasanovic Posted - 28/07/2010 : 11:00:43
It's rather simple: hoću da vidim da vam je stalo.

Ima ta mala stvarka zvana TopWebComics, i Kid Amnesia je tamo da bi dobili što više posjetilaca. Ako vam se sviđa i stalo vam je da imamo jedan uspješan web strip s ovih prostora i na engleskom, samo kliknite ovdje: http://url.ba/4jze

Uz to ćete nakon glasanja dobiti i malo poređenje glava Amnezije malog!
Emir Pasanovic Posted - 27/07/2010 : 10:40:01
Prije današnje pasice na www.stripvesti.com možete vidjeti malu evoluciju Amnezijinog lika nakon što glasate za nas: http://url.ba/4jze
Emir Pasanovic Posted - 25/07/2010 : 22:02:39
Oh, wow... http://goo.gl/HuG8
Emir Pasanovic Posted - 21/07/2010 : 18:24:30
Hvala davide.
Glasanjem na ovom linku http://bit.ly/cTyEPw imate priliku baciti malo bolji pogled na Amandu.
david Posted - 21/07/2010 : 18:21:00
na tragu Charlia Browna, fino...
Emir Pasanovic Posted - 20/07/2010 : 22:07:31
Prvi malo bolji prikaz najnovije likice iz Amnezije malog: http://url.ba/ohru
Emir Pasanovic Posted - 18/07/2010 : 11:20:53
Esmirov proces stvaranja zadnje dvije pasice (i prvi prikaz četvrte pasice na bosanskom): http://url.ba/b48i
Emir Pasanovic Posted - 16/07/2010 : 20:17:05
Hmm, da, ali tehnički, ne gledaju televiziju, nego žive ljude.
Da je moglo, moglo je, uvijek može biti bolje, počevši od mog scenarija pa do web prezentacije, ali zato se radi, griješi i popravlja.
SSM Posted - 16/07/2010 : 10:18:09
Ja bih u posljednjem dijalogu na pasici 4 stavio: ALOJZIJE, DANAS JE SLIKA NA TV-u NEŠTO MUTNA. Čisto zato sto nisam skotao iz prve :) A što se tiče crteža, na trećem kadru ne izgleda baš da se djeca krevelje, moglo je to puno bolje
Emir Pasanovic Posted - 15/07/2010 : 22:38:29
Nakon 14 dana, nova tura Amnezije malog na: http://superamnesia.com/?p=48

Sada na engleskom idemo sedam dana ispred stripvesti, ali bolje nego da kasnimo. Svi ćete moći primjetiti napredak u crtanju dok se Esmir uhodava, a što se tiče pisanja, pa, procjenite sami. I ostavite komentar ili dva!

Pasica 3.
   1. Mali Amnezija u kratkim zgužvanim hlačama i košulji kratkih rukava, oči u oči s mladunčetom gorile, pije neki sok na slamku.
Vide se mama i tata kako se drže ruku pod ruku. Odraslima oko Amnezije se ne vide lica, ali može se vidjeti obris glave.
Djeca po nahođenju crtača, ali ona trebaju biti s više detalja.
         1. Mama: NEMOJ NIGDJE ODLUTATI, TATA I JA ĆEMO SJESTI OVAMO NA KLUPU.
         2. Amnezija: DOBRO.
   2. Amnezija nastavi piti sokić i češe se po glavi, gorila se isto češe po glavi, kao da se gledaju u ogledalu.
         1. Amnezija: NIJE MI JASNO ZAŠTO LJUDI DOLAZI GLEDATI OVE BLESAVE ŽIVOTINJE.
         2. Gorila (misli): NIJE MI JASNO ZAŠTO RUŽNA ČOVJEČIJA MLADUNČAD UVIJEK DOĐU GLEDATI PRVO MENE.
   3. Amnezija izvadi slamku iz usta i upire prstom u gorilu, gorila opet isto ponavlja.
         1. Amnezija: TI SI U ZATVORU I NIKADA NEĆEŠ IZAĆI VAN!
         2. Gorila (misli): A TEBI JE OTKOPČAN ŠLIC.

Pasica 4.

   1. Kadar u kojem postavljamo scenu, Amnezija je pored akvarija, udaljen nekoliko koraka od stakla kroz koje se naziru ribe,
mjehurići vode i sl., a staklo ide do plafona. Na staklo je naslonjena djevojčica Amanda, jedna od likova Amnezijinih godina
koja će se ponavljati i ubuduće.Za dlaku je viša od Amnezije, samopouzdana, kratke crne kose, može do ispod ušiju ali ne dalje. 
Odjeća joj je neuredna ali ne poderana i prljava, samo je malo muškobanjasta. Uokolo njih se kreću i drugi ljudi. Ako se vidi neki
putokaz pored akvarija, pokazuje da su u smjeru odakle možemo pretpostaviti da je Amnezija došao gorile, u drugom smjeru su kenguri,
u trećem gušteri i tome sl. Znakovi su na engleskom.
   2. Amanda je prilijepila svoje lice i ruke na staklo da joj je lice spljošteno. Gledamo je s leđa, a Amneziju iz profila dok
pokušava shvatiti šta ona radi.
         1. Amnezija: ŠTA TO RADIŠ?
         2. Amanda: PLAŠIM RIBICE.
         3. Amnezija: USPIJEVA LI TI?
         4. Amanda: NE BAŠ.
   3. Pogled iznutra akvarija, dvije ribice plivaju (s naše desne strane kadra) nedaleko od stakla kroz koje se mogu vidjeti
izobličena lica Amnezije i Amande koji prave razne face - krive usta, potežu uši i sl.
         1. Amnezija: MOGU TI SE PRIDRUŽITI?
         2. Amanda: AKO ŽELIŠ.
         3. Ribica 1 (misli): ALOJZIJE, DANAS JE SLIKA NEŠTO MUTNA.
         4. Ribica 2 (misli): DA, GOSPODINE. ŽELITE LI LAGANU UŽINU PRIJE NEGO ŠTO KRENEMO KUĆI?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000