forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 13 - Potkazivač

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/02/2011 : 16:23:01

Izravno se nastavljajući na Odgodu, Jean-Pierre Gibrat Potkazivačem režira predstavu o životu za vrijeme okupacije, čime glasno i jasno potvrđuje da se svrstava među najveće suvremene autore stripa. Uzbudljiva od početka do kraja, komedija običaja i tragedija situacije, sočnih dijaloga koji odzvanjaju na pravi način, oštrih portreta koji kopaju do duše ljudsku istinu, priča se penje ka vrhuncu, strasna i strastvena, sve do raspleta, neočekivanog i potresnog. Duboko, jedinstveno djelo, oplemenjeno raskošnim crtežom i bojama.

Kolorka 13 • Potkazivač • 116 stranica • Kolor • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Jean-Pierre Gibrat • Crtež Jean-Pierre Gibrat • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2011. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=13&TitleID=143
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 25/09/2021 : 22:11:06
Nastavak Odgode gde se opuštajuća atmosfera malog francuskog gradića zamenjuje sa urbanom atmosferom Pariza i gde skakutanje po limenim krovovima pruža priliku crtaču da u pozadini prikazuje panorame glavnog grada Francuske. Plovidba po limenom brodiću takođe nudi obilje prirodnih predela uzduž reke što zaista prelepo izgleda i samo potvrđuje kakav je vrhunski slikar Žibra

Radnja je veoma slična Odgodi uz par razlika jer ovde priča poprimi zanimljiv i (ne)očekivan obrt kada se sazna na šta se naslov potkazivač zapravo odnosi, Sesil se pojavljuje samo u epizodnoj ulozi dok je glavna heroina njena sestra Žana, i sam kraj stripa ima drugačiji ton od tragičnog završetka Odgode. Ko je uživao u jednom stripu verovatno će uživati i u drugom, rekao bih da je tehnički Potkazivač bolje odrađen strip, ali Odgoda je ipak srcu bliža
anto Posted - 24/01/2021 : 19:37:14
Odgoda&Potkazivač > Mateo 3-5 > Mateo 1,2

i nikako drugačije.
Peyo Posted - 21/01/2021 : 16:37:53
Matteo 1 i 2 su mi ponajbolji. Puno sam očekivao od nastavaka. Dobri (crtački spektakularni) ali priča je otišla u čudnom smjeru što ne znači da je loša. Giardinov No passaran mi je jači na temu španjolskog građanskog rata. Odgoda, a još više Pitkazivač vrlo dobri!
nonchalant Posted - 21/01/2021 : 16:33:24
Koliko sam skapirao, Čarobna knjiga nije izdala poslednji album?
Zula Posted - 21/01/2021 : 16:25:13
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by nonchalant

Vredi li uzimati Mattea?


Meni je Matteo najbolje (u potpunosti) Gibratovo djelo. Svakako bih ga preporučio iako nije u pitanju odličan, nego "tek" vrlo dobar strip.


Matteo 1 je meni izvrstan. Ostali dobro nastavljaju kvalitetu prvog dijela.
Odgoda mi je skoro kao Matteo 1, a Potkazivač je vjerno prati.
Sve su to stripovi koje je zadovoljstvo čitati.
Shaner Posted - 21/01/2021 : 16:13:57
quote:
Originally posted by nonchalant

Vredi li uzimati Mattea?


Meni je Matteo najbolje (u potpunosti) Gibratovo djelo. Svakako bih ga preporučio iako nije u pitanju odličan, nego "tek" vrlo dobar strip.

tutto maxim Posted - 21/01/2021 : 16:05:42
quote:
Originally posted by going going

Prvo treba procitati Odgodu pa Potkazivaca?


Da, Potkazivač je svojevrsni nastavak Odgode.
nonchalant Posted - 21/01/2021 : 15:40:38
Vredi li uzimati Mattea?
going going Posted - 21/01/2021 : 14:04:33
Prvo treba procitati Odgodu pa Potkazivaca?
Manny Posted - 17/01/2021 : 16:29:46
Ja sam uživao čitajući Potkazivača, možda čak i više nego li Odgodu. Žibrin crtež je praznik stripa, a Sibil i Žana su praznik za oči, Žibra ih je dočarao i začarao na nekih divan i prefinjen način, i onda je priči koja ide u pozadini dovoljno da bude "tek dobra" da strip bude odličan. Mislim da Lax negde u dodatku za Orla bez kandži priča kako on više crta dato razdoblje kako ga on zamišlja nego li da nužno bude veran dostupnim podacima, čini mi se i da Žibra na sličan slobodan način interpretira Pariz i te dane Drugog svetskog rata. To daje Žibri veću spontanost i slobodnu ruku da crta po svom, i mislim da se to na neki divan način vidi u Potkazivaču. I drago mi je da se priča završava drugačije od Odgode, upravo zato što je nastavak ne bi imalo smisla završiti priču na isti način.
Kako je Fibrino izdanje rasprodano, svima preporučujem izdanje Belog Puta, po meni njihova Odgoda i Potkazivač su urađeni savršeno, svako navikao na Fibrin kvalitet će biti zadovoljan.
vukozec Posted - 06/07/2016 : 12:56:05
quote:
Originally posted by Shaner

Potkazivač je svojevrsni nastavak Odgode, te s njom dijeli i pozitivne i negativne strane. Još jednom je riječ o djelu kojim dominira crtež, dok je priča, ovdje doduše ipak nešto dinamičnija, tek solidna. Naglasak je opet na ljubavnoj priči s ratnom pozadinom, skrivanjima i bijegu, no ovaj put nešto drugačijeg kraja. Zahvaljujući smještanju radnje u Pariz, Gibratov crtež je možda čak i dojmljiviji nego u prethodnom dijelu i još jednom čini najvrijedniji dio inače prosječnog stripa.

6/10




Baš nekidan pročitah Potkazivača (a Odgodu davno) i više-manje se slažem sa svime napisanim. U biti, ovo bi skoro od riječi to riječi bio i moj sud.
Shaner Posted - 01/07/2016 : 17:28:29
quote:
Originally posted by kifi

Imam osjećaj da po Odgodi i Potkazivaču pljuju oni koji više vole američke filmove od francuskih. Agresivna radnja od početka do kraja, puno pucačine, puno dima, vatre i mrtvaca itd. G. je spor, lagano nas zagrijava za likove. Razvija više radnji oko glavnog lika, sve uspijeva zapetljati i nevjerojatnom lakoćom raspetljati i kad se suživite sa glavnim likom koji vam i nije uopće simpa na početku G. vam pokaže da je život čupav i dlakav.
Tko traži Supermana, Batmana, kptn Ameriku ili Super Hrvoja NEMA.
Moja preporuka naći mirno mjesto, bez mobitela, žene (muža), djece, buke i navaliti.
PS Crtež sjajan.




Nisam baš primijetio da ljudi pljuju po Gibratovim stripovima, osim ako pod time misliš na one koji dotičnim naslovima nisu oduševljeni. Ako je to u pitanju, osjećaj te vara. Dozvolit ću si malo generaliziranja pa ću reći da su mi francuski filmovi uglavnom znatno bolji od američkih. Nisam ljubitelj agresivne radnje, neprekidne pucačine, superheroja i sličnoga (iako i to može biti super, da se razumijemo) i više volim "spore" priče, no one moraju imati nešto posebno da bi me oduševile, a Gibratove to (po meni) nemaju te su mi "samo" dobre. Inače, za čitanje na mirnom mjestu se slažem kao i za crtež.

kifi Posted - 01/07/2016 : 15:00:43
Imam osjećaj da po Odgodi i Potkazivaču pljuju oni koji više vole američke filmove od francuskih. Agresivna radnja od početka do kraja, puno pucačine, puno dima, vatre i mrtvaca itd. G. je spor, lagano nas zagrijava za likove. Razvija više radnji oko glavnog lika, sve uspijeva zapetljati i nevjerojatnom lakoćom raspetljati i kad se suživite sa glavnim likom koji vam i nije uopće simpa na početku G. vam pokaže da je život čupav i dlakav.
Tko traži Supermana, Batmana, kptn Ameriku ili Super Hrvoja NEMA.
Moja preporuka naći mirno mjesto, bez mobitela, žene (muža), djece, buke i navaliti.
PS Crtež sjajan.
kasper Posted - 29/06/2016 : 22:40:03
prilicno su bili dobri komentari na oba stripa od kako su se pojavili. tek sa mojom pobunom protiv Gibrata stvari su pocele da se menjaju
Peyo Posted - 29/06/2016 : 22:11:05
Meni je i Mattéo u rangu Odgode i Potkazivača.

Baš se veselim trećem albumu.
anto Posted - 29/06/2016 : 21:16:14
Tvrđa se ne meri ocenom - Tvrđa se voli.

Glede Odgode i Potkazivača,ja sam ih kupio u BP izdanju,na nekoj ekstra povoljnoj akciji, i jedno vreme su mi stajali na policama i nisam planirao da ih čitam (bilo je u tom trenutku toliko toga prioritetnijeg),pogotovu što sam pročitao za oba stripa više mlakih (da se tako izrazim) komentara.
I onda kada sam pošao u klonju,slučajno sam dohvatio Odgodu da prekratim vreme u WC-u,počeo da ga čitam, i paf - strip me je osvojio posle 10-ak stranica.Odmah sam ga slistio do kraja a potom i Potkazivača.
Mateo mi nije tako dobro seo kao ova dva.
izivko Posted - 29/06/2016 : 17:08:42
10³
Shaner Posted - 29/06/2016 : 16:57:35
quote:
Originally posted by anto

od mene za oba Žibrata 10/10



Ček, kol'ku onda ocjenu ima Tvrđa?

kasper Posted - 29/06/2016 : 16:47:00
quote:
Originally posted by anto

misliš 2011.



beli put
anto Posted - 29/06/2016 : 16:45:18
misliš 2011.
kasper Posted - 29/06/2016 : 16:37:11
quote:
Originally posted by anto

od mene za oba Žibrata 10/10



obnovi gradivo, nije ti ovo 2009/2010
anto Posted - 29/06/2016 : 15:06:04
od mene za oba Žibrata 10/10
vknez Posted - 28/06/2016 : 23:20:26
9/10
Shaner Posted - 27/06/2016 : 17:35:03
Potkazivač je svojevrsni nastavak Odgode, te s njom dijeli i pozitivne i negativne strane. Još jednom je riječ o djelu kojim dominira crtež, dok je priča, ovdje doduše ipak nešto dinamičnija, tek solidna. Naglasak je opet na ljubavnoj priči s ratnom pozadinom, skrivanjima i bijegu, no ovaj put nešto drugačijeg kraja. Zahvaljujući smještanju radnje u Pariz, Gibratov crtež je možda čak i dojmljiviji nego u prethodnom dijelu i još jednom čini najvrijedniji dio inače prosječnog stripa.

6/10

Mord Posted - 08/02/2012 : 15:10:03
Odgoda mi je malo bolja. Nekako me vise uvukao u atmosferu tog razdoblja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000