forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Vaših TOP 5 Boneli serijala ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Kutuzov Posted - 11/07/2011 : 17:54:11
Znam da se ponavlja ova tema po ko zna koji put, ali ste možda u međuvremenu zavoleli nešto drugo, a ima i puno novih serijala.

Otud pitanje:

Vaših 5 najomiljenijih strip serijala ?

Zbog čega
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
adriano Posted - 30/08/2011 : 16:07:19
Zagor je na prvih 5 mjesta, ne mogu dovoljno naglasit koliko je zagor dobar strip i koliko god se njemu divili, to opet nije pretjerano i nezasluženo. pogledajte samo ovaj forum, spaja ljude različitih nacija i religija. Tko još može skupit toliko ljudi na jednom forumu iz toliko različitih zemalja (donedavno zaračenih). možda neki sportski forumi, ali tamo se više kolju, koji klub je bolji. Na 6. mjestu je Tex, njegov mačo faktor je čak veći od zagorovog, ali nekako nema tu karizmu kao Zagor. na 7 mjestu je Mister no, 8. Marti Misterija. to su moji favoriti.
nika331 Posted - 30/08/2011 : 14:27:40
quote:
Originally posted by grofica Varga

Kako mi svi volimo odgovarati na ove leksikon topike, koji se na kraju svedu na Ferrija.

1. Zagor - strip koji me najbolje opusti. Totalan bijeg od stvarnosti. Zavidim mnogim likovima na povremenom izležavanju u čistoj prirodi, pečenkama divljači koja je sretno rasla u šumi i zdravo se hranila. Ponekad bi radije da bježim od horde pomahnitalih Indijanaca nego da se vucaram po burzi, čekam u redu za platiti režije i podnosim gužve u tramvaju. Eto, to je meni Zagor - simbol predivnog života bez gužve u tramvaju i birokrata.

2. Mr. No- najpoželjniji muškarac među Bonellijevim junacima. Mnogi bi rekli da je DD veća faca ali ja kažem jebeš onog koji jede tofu, ne pije i stalno je nešto sjetan i depresivan. Mr. No je pravi veseljak, jedna boca za zdravlje, dvije za veselje a treća za uletiti u gužvu i dobiti batine. Glazbeni ukus mu je odličan a voli i zaplesati. Zna počastiti ekipu. Prizna sam sebi da je ponekad glup. Ima avion i jede bifteke. Dylan mu po tom pitanju nije ni do koljena, barem što se mog ukusa tiče. Čak mislim da je Mr. No povalio više žena samo što su to autori izbacili jer ne radi on to uvijek u misionarskoj pozi kao DD. Nije u redu da se takve scene prikazuju kako ne bi iskvarili mladež.
Ovom stripu mogu zahvaliti što sam kao dijete rasturala na igri "grad, država". Toliko sam rijeka naučila da mi nitko nije bio ravan.

Kasnije ću odgovoriti za ostale junake. Nemam više vremena za piskaranje.





moj izbor:
1.martin mystere
2.dylan dog
3.nathan never
4.lazarus ledd
5.tex
krem Posted - 27/08/2011 : 09:02:38
1. Ken Parker
2. Zagor
3. Dylan Dog
4. Magični Vjetar
5. Tex
paro Posted - 27/08/2011 : 08:37:16
quote:
Originally posted by grofica Varga

2. Mr. No- najpoželjniji muškarac među Bonellijevim junacima. Mnogi bi rekli da je DD veća faca ali ja kažem jebeš onog koji jede tofu, ne pije i stalno je nešto sjetan i depresivan. Mr. No je pravi veseljak, jedna boca za zdravlje, dvije za veselje a treća za uletiti u gužvu i dobiti batine. Glazbeni ukus mu je odličan a voli i zaplesati. Zna počastiti ekipu. Prizna sam sebi da je ponekad glup. Ima avion i jede bifteke. Dylan mu po tom pitanju nije ni do koljena, barem što se mog ukusa tiče. Čak mislim da je Mr. No povalio više žena samo što su to autori izbacili jer ne radi on to uvijek u misionarskoj pozi kao DD. Nije u redu da se takve scene prikazuju kako ne bi iskvarili mladež.



Moj duboki naklon

@ ovo podebljano
hihihi
DeeCay Posted - 26/08/2011 : 13:27:49
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

uglavnom sam vidio kako djevojke rado čitaju Dylana


I sta nam to govori? Zene vole maco muskarce sa jeftinim trikovima udvaranja i koji svaki dan idu sa drugom u krevet! Mada, to nece nikada u javnosti priznati.



Tako je, očito žele loše momke, a ne mekušce i depresivce...
King Warrior Posted - 26/08/2011 : 13:04:09
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

uglavnom sam vidio kako djevojke rado čitaju Dylana


I sta nam to govori? Zene vole maco muskarce sa jeftinim trikovima udvaranja i koji svaki dan idu sa drugom u krevet! Mada, to nece nikada u javnosti priznati.
Mr. Bushido Posted - 26/08/2011 : 12:35:33
quote:
Originally posted by DeeCay

Ajde da smo konačno vidjeli i žensko mišljenje o Mister Nou kao junaku...


Moram priznati, uglavnom sam vidio kako djevojke rado čitaju Dylana, dok im je Mister No nezanimljiv. Grofica je prvi slučaj gdje vidim obrnutu situaciju.
DeeCay Posted - 26/08/2011 : 12:24:07
quote:
Originally posted by grofica Varga
2. Mr. No- najpoželjniji muškarac među Bonellijevim junacima. Mnogi bi rekli da je DD veća faca ali ja kažem jebeš onog koji jede tofu, ne pije i stalno je nešto sjetan i depresivan. Mr. No je pravi veseljak, jedna boca za zdravlje, dvije za veselje a treća za uletiti u gužvu i dobiti batine. Glazbeni ukus mu je odličan a voli i zaplesati. Zna počastiti ekipu. Prizna sam sebi da je ponekad glup. Ima avion i jede bifteke. Dylan mu po tom pitanju nije ni do koljena, barem što se mog ukusa tiče. Čak mislim da je Mr. No povalio više žena samo što su to autori izbacili jer ne radi on to uvijek u misionarskoj pozi kao DD. Nije u redu da se takve scene prikazuju kako ne bi iskvarili mladež.


Ajde da smo konačno vidjeli i žensko mišljenje o Mister Nou kao junaku...
grofica Varga Posted - 26/08/2011 : 12:15:19
Kako mi svi volimo odgovarati na ove leksikon topike, koji se na kraju svedu na Ferrija.

1. Zagor - strip koji me najbolje opusti. Totalan bijeg od stvarnosti. Zavidim mnogim likovima na povremenom izležavanju u čistoj prirodi, pečenkama divljači koja je sretno rasla u šumi i zdravo se hranila. Ponekad bi radije da bježim od horde pomahnitalih Indijanaca nego da se vucaram po burzi, čekam u redu za platiti režije i podnosim gužve u tramvaju. Eto, to je meni Zagor - simbol predivnog života bez gužve u tramvaju i birokrata.

2. Mr. No- najpoželjniji muškarac među Bonellijevim junacima. Mnogi bi rekli da je DD veća faca ali ja kažem jebeš onog koji jede tofu, ne pije i stalno je nešto sjetan i depresivan. Mr. No je pravi veseljak, jedna boca za zdravlje, dvije za veselje a treća za uletiti u gužvu i dobiti batine. Glazbeni ukus mu je odličan a voli i zaplesati. Zna počastiti ekipu. Prizna sam sebi da je ponekad glup. Ima avion i jede bifteke. Dylan mu po tom pitanju nije ni do koljena, barem što se mog ukusa tiče. Čak mislim da je Mr. No povalio više žena samo što su to autori izbacili jer ne radi on to uvijek u misionarskoj pozi kao DD. Nije u redu da se takve scene prikazuju kako ne bi iskvarili mladež.
Ovom stripu mogu zahvaliti što sam kao dijete rasturala na igri "grad, država". Toliko sam rijeka naučila da mi nitko nije bio ravan.

Kasnije ću odgovoriti za ostale junake. Nemam više vremena za piskaranje.
Charlito de la Vega Posted - 26/08/2011 : 10:35:27
1. Zagor (mislim da ne trebam objašnjavati)
2. Lazarus (nije Bonelli, ali kao da i je)
3. Magični (nedavno sam ga počeo čitat i navukao sam se opako)

4.5. 6. ....itd., svi ostali koje u biti ne pratim
DeeCay Posted - 25/08/2011 : 17:44:35
Onako nabrzinu...

Martin Mystere
Nathan Never
Dylan Dog
Zagor
Dampyr
Mister No
Magični Vjetar/Skriveno lice
mavra Posted - 25/08/2011 : 17:34:40
1. Tex
Bez premca, mala doza nostalgije, to je prvi strip sa kojim sam imao kontakt i uvek su mi bili gotivni zajebani likovi koji izadju iz kafanske tuce sa netaknutom frizurom, dok protivnici leze na sve strane, pa onda smekerski caste picem celu kafanu. Uzasno mi je bila zanimljiva ta fora sa belcem koji je poglavica Navaho indijanaca, mada iz ove perspektive, to izgleda prilicno naivno (kao i mnogo drugih stvari kod Teksa, ali ne bih sad o tome)

2. Mister No
Jedan neverovatan car, alkos,raspadac, covek koji za razliku od Teksa ume da dobije neverovatne batine, svalercina, uvek sa dobrim ribama, i jedan idealista do granica imbecilnosti, koji postupa po sopstvenim moralnim normama, iako mu se to skoro svaki put obije o glavu. Jbg, da nisam citao njega dok sam se izgradjivao kao licnost,verovatno bih sto puta bolje prosao u zivotu, sada me mrzi da se menjam.

3. Demian
Oduvek sam obozavao junake koji uzimaju zakon u svoje ruke i apsolutno nepogresivo dele pravdu. Zanimljiva mi je ta njegova seta i melanholija (izroka 10 dilera droge pa se zavuce u svoju jazbinu i cita Prevera, unfuckable)

4. Nick Raider
Prilicno potcenjen junak, malo popularan kod nas, ali po meni je imao dosta dobre price, samo su ga crtaci ubijali. Niko ne moze da me ubedi da ne bi bio barem duplo popularniji da ga nisu crtali Caramuta & Co.

5. Caravan
Potpuno drugaciji Boneli, ja se u principu ne lozim na kvaziintelektualne stripove, gde moras mnogo da lupas glavu oko svake table i da razmisljas o prenesenim znacenjima svake recenice,da bi ispao pametan u drustvu i zajebavao ljude koji vole Teksa i Zagora, ali ovo nije takav strip, ovo je zaista dobra stvar
Windwalker Posted - 25/08/2011 : 17:24:34
1. Zagor
2. Nathan Never
3. Dylan Dog
4. Martin Mystere
5. Mister No

Kena ne svratavam pod Bonelli.
DKoor Posted - 25/08/2011 : 17:08:02
Uh... sad sam se sjetio Trapera Kerija koji mi je isto dobar pa bih i njega dodao.
Ako koga moram izbaciti u ovom trenu onda neka to bude Ken Parker ili Kit Teller.
markolar Posted - 25/08/2011 : 16:23:46
Nathan Never, Martin Mystere, Dylan Dog, Magični Vjetar, Tex.
dcopic Posted - 25/08/2011 : 15:09:59
Abecednim redom:

Ken
Magični
Nathan
Tex
Zagor
teller Posted - 25/08/2011 : 11:55:41
vidim da neki mislili da se sprdam na top lista sa Markom,Mikijem,Blekom......pa napravio novu realniju.

1.BELA I BRONKO
2.ĐIL
3.KARABINA SLIM
4.TAJANSTVENI ALAN
5.GREGORI HUNTER(samo zato da ne kažete da sam nostalgičar i ne probam nove stvari)
PijaniPatak Posted - 24/08/2011 : 14:53:17
@acestroke i bushido
Bushida maksimalno podrzavam u ovome oko Ferrija jer ga razumem. Ne slazem se s njim, ali ga razumem u potpunosti. U sustini, Ferri tehnicki nije ni medju deset prvih u SBE (telo Zagora je retko kad izgledalo 'proporcijski' dobro. Ruke su uvek prevelike ili preduge, telo u predelu majice uvek ili maleno i/ili previse zaokruzeno na bokovima (kao u crtacima), misici nisu bas alla DaVinci, svako malo naidjes na Zagijeve pokrete koje si stotinama puta video ranije (100% identicno), oci u krupnom planu su uvek abnormalno velike u odnosu na ostatak lica, svi zlobnici imaju identicne grimase i one horror poglede (razrogacene oci a sitne zenice) i mali milion slicnih zackoljica po kojima generalno i objektivno gledajuci Ferri mnogo zaostaje za nekim crtacima.) ali nije Ferrijeva tehnika zbog koje vecina ljudi voli da vidi poteze njegove ruke (medju njima i ja) niti karakterizacija doticnog kao Zagorova oca (u fazonu ''drag mi je i ne mogu protiv toga''). Ferrijeva nadmoc nad ostalim crtacima (po mom skromnom misljenju) je u tome sto njegov Zagor ima dusu, zato sto je raznovrstan kao licnost (prvo bebasta dobrica, a u sledecem trenutku i arogantan i opasan i lud itd. a u mnogim drugim momentima i mitoloska licnost),a nikakav scenario i retko koji crtac moze u toj meri da tu raznovrsnost dokaze, nezamenjiva i samo Ferriju svojstvena pozadina crteza-bilo da se radi o sumi, pustinji, planini, gradu, ''kuci straha'', pecini i mnogo cemu jos. Mogao bih ovako satima (oliti redovima i redovima)
Sustina je da je on takav da mozes i da ga volis i da ga mrzis.
''but you can't ignore me'' :D
acestroke Posted - 24/08/2011 : 14:49:30
quote:
Originally posted by teller

KAPETAN MIKI
MALI RENDŽER
BLEK
MARK
TIM I DASTI



Druze teller, mislim da je topic 'najbolji bonelli junaci' a ne 'najgori'
murdo Posted - 24/08/2011 : 14:43:14
mister no
marti misterija
zagor
tex
dylan dog - jedna riječ groucho..
PijaniPatak Posted - 24/08/2011 : 14:24:39
1.Zagor - sloboda maste u svim oblicima, u toj meri da nadjacava i sve ''realnosti'' i istorijske istine, pa mozes ladno da citajuci odlutas
2.Dylan Dog - jedna rec: Sclavi
3.Mister No - procitao sam samo par epizoda, ali sam u svakoj uzivao.
4.Tex - isto samo par epizoda procitanih, ali sa uzivanjem. Te zbog dugog veka, veoma opravdanim pretpostavljam
5.Komadant Mark i Veliki Blek-znam da je Mark daleko kvalitetniji ali sam njih dvojicu uvek stavljao u isti kos, a price su toliko naivne da citajuci weeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Inace, trenutno citam od SBE samo Zagora i Dilana. A objasnjenja su moj stav i moj utisak o serijalima. Kako rece Teller, o ukusima se ne raspravlja :D
teller Posted - 24/08/2011 : 10:33:21
KAPETAN MIKI
MALI RENDŽER
BLEK
MARK
TIM I DASTI

o ukusima se ne razpravlja,molim.
DKoor Posted - 24/08/2011 : 10:25:01
Unaprijedn sorry ako koji od njih i nije Bonelli.
Ostali domaći serijali (ovog tipa) me praktički u ovom trenu i ne zanimaju.
DKoor Posted - 24/08/2011 : 10:24:02
Najboljih pet

MV
PSDZ
Ken Parker (nažalost još će puno vode proteći prije nego ga počnem sakupljati ali iz onih nekoliko što sam pročitao, vrlo dobar strip)
Zagor
Kit Teller
Raymond Posted - 24/08/2011 : 03:39:47
marti misterija
zagor
blek,
k. mark
k. miki
mister no

marti misterija rulz..da ce neko izbaciti od pocetka kao Ludens trobroje sto izdaju sad sa Markom i Blekom bilo bi super..skupe HC bonelije ne kupujem vise ...

i onda sve druge junake podjednako..skoro svi romani iz italije nekako su mi zabavni za citanje (sto mi je i svrha crtanog romana ne samo da ih slazem na polici)..tesko tako doziviti dozivljaj sa drugim stripovima, recimo BDima..iako ima remek djela van italije itd vecinom su mi italijanski romani najmiljiji..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000