forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 VEKOVNICI - iz dana u dan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Snake Plissken Posted - 07/10/2011 : 20:05:04
Mogli bismo ovde kaciti neke radove iz produkcije Vekovnika, dakle slike, najave, koncepte i tome slicno. Znam da vec postoje topici o Vekovnicima na forumu, ali ovaj bi mogao posluziti za redovnu dopunu, obavestavanje citalaca, tu se mogu pratiti najaktuelniji radovi i informacije, sto se kaze, sve na jednom mestu.

Mislim da ovaj strip to svakako zasluzuje.

Za pocetak, naslovna strana narednog broja Vekovnika :



Drazen Kovacevic, Ozren Mizdalo, Vekovnici broj 5 - Duhovi u boci

A evo i malo dizajna likova :



TODORAC - Drazen Kovacevic character design



TODORAC - Drazen Kovacevic lineart, Vladimir Popov colors

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jagodanbg Posted - 17/03/2024 : 17:54:51
john connor Posted - 17/03/2024 : 12:51:31
I ja dobih poklon, hvala gosn Marku.

Ova knjiga izgleda fenomenalno, uzivanje je samo da je listas. Mada naravno Simbol nece popraviti povez ni da im zivoti zavise od toga.
jagodanbg Posted - 15/03/2024 : 12:48:09
john connor Posted - 28/01/2024 : 12:34:48
Vekovnici 13
Najnoviji album, dugovecnog, i nadasve uspesnog strip serijala, ispunjava velika ocekivanja. Ovaj album je posvecen zenskim autorima, i centralna tema je posvecena zeni. Sjajan uradak, od predgovora, kompletnog stripa, pogovora.

Tragedija je da se ovako jedan fantastican album nigde ne spominje, slucajno sam saznao za njega. Jedina mana su pojedini tipfeleri u predgovoru i pogovoru, na sto bi autor trebalo obratiti vise paznje.

Izuzetno drustveno, rodnoangazovano delo.

Sa nestrpljenjem cekam Vekovnike 14 :)
jagodanbg Posted - 21/10/2023 : 20:45:16
Završio Kraljević na koži:

jagodanbg Posted - 05/10/2023 : 13:03:12
Moram se pohvaliti skicom koju sam dobio uz poslednji integral:

john connor Posted - 15/09/2023 : 22:12:13
Evo je u AF.
delboj Posted - 01/09/2023 : 14:31:29
jagodanbg Posted - 24/08/2023 : 10:38:46
quote:
Originally posted by delboj

https://happytv.rs/glamur/film-i-tv/objavljen-strip-album-izbor-13-u-popularnom-serijalu-vekovnici-amazonke-protiv-predrasuda/592459/


Ne vidim nigde potpis autora teksta; zna li se ko na Hepiju prati strip scenu?
john connor Posted - 24/08/2023 : 09:16:18
Super, hvala!

Cudno da ga nema u striparnicama.
delboj Posted - 24/08/2023 : 09:01:05
https://happytv.rs/glamur/film-i-tv/objavljen-strip-album-izbor-13-u-popularnom-serijalu-vekovnici-amazonke-protiv-predrasuda/592459/
john connor Posted - 23/08/2023 : 21:56:37
https://www.kupindo.com/Ostalo/75184657_VEKOVNICI-XIII-Izbor-Marko-Stojanovic

Mislio sam da 13.album tek treba da izadje?!? Ovog nema ni u AF, ni u Dw.
john connor Posted - 17/08/2023 : 15:03:09
Stigla prva dva integrala. Dojmovi su pomesani. Od pocetka pratim Vekovnike, nisam ni sanjao da ce doci do ovolikog broja albuma, ovakve epske price, i izdrzati protok vremena. Ali jesu, zbog suvog kvaliteta koji poseduju.


Stojanovic je napravio fantasticnu pricu, preplitanje mitova, istorijskih likova, sve pretoceno u jedno neverovatno putesestvije. Bravo, Vekovnici su postali serijal za pamcenje, brend, oko koga se moze praviti prava fransiza.

Ono sto ne valja, je sto Stojanovicu fali dobar urednik, dobar kvalitetan izdavac. Mislio sam da ce se to promeniti sa 7.albumom kada se ukljucio Darkwood, ali odmah tu se i stalo. Da je Dw preuzeo sve dalje albume, a samim tim rebrendiranje, i objavljivanje kasnije luksuznih integrala, mozda bi i cela prica bila bolja. A mozda ce ipak sve ostati lokalno. Izgleda da Stojanovic, koga ne poznajem, ali vidim da mnogi moji poznanici iz sveza stripa, ne gaje simpatije prema njema, najblaze receno, nije voljan prepustiti svoje cedo, ne da kormilo. Iako na koncu mouda brod plovi ka hridinama, neka potone, ali ce biti moja olupina...tipicno balkanski nazalost svih nas.

Sve ovo dovodi nas do najnovijih integrala. Jedan od mojih omiljenih stripova, pritom domaci, rade ga nasi ljudi, sakupljen u jednoj luksuznoj seriji. Posto su mi albumi ko zna gde,i kod koga, mozda jedan ostao kod mene, uzeo sam integrale, nazalost nista od luksuza. Niti od tehnicki makar solidnih izdanja. Ovo izgleda na one MP integrale u pokusaju, ruku na srce, malo bolje. Ide se na 2 albuma, umesto na 4,5, ok tu nema zamerke, takav je izbor. Ali izbor papira je los, povez los ,onaj los Simbolov. Moze Simbol to i dobro, npr Torgalova mladost, Zvrlja, Zlatno doba, Spiru...moze kad se hoce, ovde to nije fokus. Los papir, propratni tekstovi su mogli bolje biti priredjeni, i u samim integralima drugacije koncipirani, da se stekne utisak davanja sebe u ovom projektu, moglo se ali nije. Nestvarna mi je odluka da prvi integral bude u sjaju korica, a drugi u matu?!? Hrbat je morao bolje, ma iskreno sve je moralo bolje.

Uz sve zamerke, uskoro ipak kupujem treci integral, i nadam se 4.do kraja godine, da se ispostuje ritam od jednog godisnje. Ipak se ovakva stripcina ne propusta. Preporuka da se svako upozna sa ovim naslovom, procitajte ga kako znate i umete.
anam Posted - 30/06/2023 : 23:54:18
Nabavljeno....samo tako nastavite dalje.
Tehnički urađeno...vrlo dobro...po meni - možda netko ima drugo mišljenje,
osobno zadovoljan izdanjem.
jagodanbg Posted - 21/06/2023 : 11:12:36
Iskereno nisam ti ja osoba za to pitanje :D
Kupio sam prva dva i odlozio na policu da ih sakupim bar jos koji komad da pocnem sa citanjem.
john connor Posted - 19/06/2023 : 21:23:51
Kako su tehnicki uradjeni integrali?
jagodanbg Posted - 17/06/2023 : 22:40:30
quote:
Originally posted by anam

Kad se možemo nadati trećem integralu...okvirno...


Izašao:

anam Posted - 30/11/2022 : 21:41:02
Kad se možemo nadati trećem integralu...okvirno...
anam Posted - 10/11/2022 : 23:40:27
Najava. Možda?
anam Posted - 24/10/2022 : 19:36:42
Čekamo i ostale Integrale. Hvala.
Gil-galad Posted - 28/07/2022 : 00:50:25
Gil-galad Posted - 28/10/2020 : 19:44:11
jagodanbg Posted - 22/10/2020 : 13:05:07
Ja se nadam da ce i ostale brojeve upakovati u integrale.
Barker Posted - 22/10/2020 : 12:58:21
A ja razumeo da su prvih 10 albuma stavljeni u integral.
Kako god, sjajna vest za jedan od mojih omiljenih domacih stripova
jagodanbg Posted - 18/09/2020 : 17:59:58

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000