forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Narucivanje stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
GauSs_ Posted - 05/02/2012 : 10:15:50
Odakle narucujute americke stripove (DC, Marvel, ...)? Koliko dodje postarina? Koliko vremena treba stripovima da dodju?
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
iggyk23 Posted - 17/02/2017 : 18:44:19
ma da , pitao sam u posti jucer , kao uvijek to bude dodatnih 50tak kn..neidentificiranih troskova
fler Posted - 17/02/2017 : 16:51:13
quote:
Originally posted by iggyk23

109kn mi je bila cijena carinjenja odnosno poreza na onoj izjavi sto iz carine proslijede s paketom a postar mi je ispostavio od hrvatske poste racun od 165kn, nisam uopce obracao paznju, nigdje ne pise sta je tih dodatnih 50kn? da ga idem sad ganjat il je to neki njihov trosak?




Naplate ti kojekakve izmišljene usluge (recimo, otvaranje paketa) i dostavu.
iggyk23 Posted - 15/02/2017 : 11:03:43
109kn mi je bila cijena carinjenja odnosno poreza na onoj izjavi sto iz carine proslijede s paketom a postar mi je ispostavio od hrvatske poste racun od 165kn, nisam uopce obracao paznju, nigdje ne pise sta je tih dodatnih 50kn? da ga idem sad ganjat il je to neki njihov trosak?
iggyk23 Posted - 13/02/2017 : 12:37:38
Meni danas dosla obavijest s carine da im posaljem potvrdu o vrijednosti robe i poslao sam im, znaci 20dana nakon sto je paket poslan. tucet sveski s mycomicshop.
430kn je vrijednost s postarinom al iznad sto kn ne dajem za troskove. bas cemo vidjet
The_PI Posted - 11/01/2017 : 14:49:24
quote:
Originally posted by Deers

Mislim da Logossun (http://www.hgc.logossun.com/index.php) radi redovite narudžbe pa pokušaj njega kontaktirat.



Kakva su iskustva vezano za hgc i kako se krecu cijene u odnosu na samostalno naručivanje preko Amazona?
jaki Posted - 28/12/2016 : 23:49:18
quote:
Originally posted by Wolfman
Carine nema za knjige/stripove.





ima pdva i to od 25% kod nekih ljudi.
a tu su i drugi dodatni troškovi.
cijena carinjena,ležanje robe......
iggyk23 Posted - 28/12/2016 : 23:32:52
pa dobro ako narucim 400kn stripova i 150kn postarina ne bi trebala ne znam kolika bit dodatna davanja ako mi i odluce naplatit...
sta bi mi onda bilo sigurnije britanski ebay i platit sto kn vise nego americkom shopu?
Wolfman Posted - 28/12/2016 : 23:28:41
quote:
Originally posted by iggyk23

da iz hrvatske, hvala, razumijem ja sve te zakone, proucavao sam to davno ali zanima me prakticna iskustva ljudi, sto ne mora nuzno biti u skladu sa aktuelnim zakonima



Sve je u skladu sa zakonima. Plaća se porez na ukupnu vrijednost paketa (u to se računa i poštarina), ako je ta vrijednost veća od 20tak eura. Carine nema za knjige/stripove.

Može se eventualno dogoditi da neki manji paket prođe ispod radara, ali to je već sreća, a ne pravilo :D
jaki Posted - 28/12/2016 : 23:26:42
ako naručuješ izvan eu dosta puta paketi prođu bez carinjena ali nekome se zalomi da ga oderu pa ti vidi hoćeš li riskirati.
jaki Posted - 28/12/2016 : 23:25:34
ovi zadnji dio rečenice ti je jak.
stvar je u tome da carina mora bit u skladu sa zakonom samo ti i carina možda drugačije tumačite zakon:)
iggyk23 Posted - 28/12/2016 : 23:22:38
da iz hrvatske, hvala, razumijem ja sve te zakone, proucavao sam to davno ali zanima me prakticna iskustva ljudi, sto ne mora nuzno biti u skladu sa aktuelnim zakonima
jaki Posted - 28/12/2016 : 23:16:50
prvo nisi napisao odakle si a i profil ti je neispunjen pa ću pretpostaviti da si iz hrvatske.
https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/placanje-internetom/kupovanje-preko-interneta/442

i nemoj se puno nadat da će ti pdv na stripove biti 5% (od 01.01.2018 12%).tribat će muke dokazat im da su stripovi- knjige!
iggyk23 Posted - 28/12/2016 : 22:16:05
Je li narucivao tko sa www.mycomicshop.com?
Dosta mi ispadne jeftinije nego iste stvari skupljat od nekoliko razlicitih sellera sa britanskog ebaya ali zanima me da li se placa sta na pakete iz usa? carina, spedicija, porez ili sta ja znam...
Ja sam s bookdepository skupio bar 30tak HC stripova ali to je u eu a i gleda se kao knjige a znam da na knjige nema poreza ni carine navodno a i nema carine unutar eu, e sad zanima me kakva je situacija sa narudjbom iz amerike, ako netko ima iskustva za podijeliti bio bih puno zahvalan.
GauSs_ Posted - 05/02/2012 : 12:10:47
quote:
Originally posted by Paka01



Jel pričamo o sveskama ili trejdovima?
Jer ako se radi o sveskama, to na Amazonu i Bookdepositoryju ne možeš nabavljat. Za to ti preostaju Milehighcomics, Mycomicshop ili E-bay.



sveske
Paka01 Posted - 05/02/2012 : 12:09:38
E da, i tfaw, na njih sam zaboravija.
Rada13 Posted - 05/02/2012 : 12:06:06
http://www.tfaw.com/DC-Comics-Relaunch/
ako te zanima new 52 probaj i kod njih (samo su im prvi brojevi uglavnom rasprodani), od svih siteova sa kojih sam naručivao oni imaju najbolje pakiranje, stiže za 3 tjedna redovito, a na kupnju višu od 35$ imaš popust od 10$ na poštarinu

Paka01 Posted - 05/02/2012 : 11:34:07
quote:
Originally posted by GauSs_

quote:
Originally posted by Obi-wan


Ako si iz Hrvatske poštarina sa Amazona je 3.99$ po pošiljci + 3.99$ za svaki strip pa to zbrojiš i pomnožiš. Stigne za 8-14 dana.
Preporučujem ti Amazon jer su vrlo ogdovorna firma.
Book Depository nudi besplatnu poštarinu (ustvari uračuna već u cijene stripova). Na žalost dolazak stripova strahovito varira - često dođe vrlo brzo, a nekada traje i do 45 dana.



Kupovao bih redovito nova izdanja od DC New 52 serije pa mi je puno dati + 3.99$ po stripu i jos platiti posiljku. Bilo bi idealno kad bi mi netko mogao na kraju mjeseca poslati posiljku s novim stvarima (koje je izaberem prije) i poslati sve to u jednom paketu.



Jel pričamo o sveskama ili trejdovima?
Jer ako se radi o sveskama, to na Amazonu i Bookdepositoryju ne možeš nabavljat. Za to ti preostaju Milehighcomics, Mycomicshop ili E-bay.
Deers Posted - 05/02/2012 : 11:23:46
Mislim da Logossun (http://www.hgc.logossun.com/index.php) radi redovite narudžbe pa pokušaj njega kontaktirat.
GauSs_ Posted - 05/02/2012 : 10:50:27
quote:
Originally posted by Obi-wan


Ako si iz Hrvatske poštarina sa Amazona je 3.99$ po pošiljci + 3.99$ za svaki strip pa to zbrojiš i pomnožiš. Stigne za 8-14 dana.
Preporučujem ti Amazon jer su vrlo ogdovorna firma.
Book Depository nudi besplatnu poštarinu (ustvari uračuna već u cijene stripova). Na žalost dolazak stripova strahovito varira - često dođe vrlo brzo, a nekada traje i do 45 dana.



Kupovao bih redovito nova izdanja od DC New 52 serije pa mi je puno dati + 3.99$ po stripu i jos platiti posiljku. Bilo bi idealno kad bi mi netko mogao na kraju mjeseca poslati posiljku s novim stvarima (koje je izaberem prije) i poslati sve to u jednom paketu.
Obi-wan Posted - 05/02/2012 : 10:32:41
quote:
Originally posted by GauSs_

Odakle narucujute americke stripove (DC, Marvel, ...)? Koliko dodje postarina? Koliko vremena treba stripovima da dodju?


Napiši u profilu iz koje si države. Inače ne možemo znati gdje ti trebaju stići stripovi.
Također nije loše da uključiš pm opciju radi bolje komunikacije.
Ako si iz Hrvatske poštarina sa Amazona je 3.99$ po pošiljci + 3.99$ za svaki strip pa to zbrojiš i pomnožiš. Stigne za 8-14 dana.
Preporučujem ti Amazon jer su vrlo ogdovorna firma.
Book Depository nudi besplatnu poštarinu (ustvari uračuna već u cijene stripova). Na žalost dolazak stripova strahovito varira - često dođe vrlo brzo, a nekada traje i do 45 dana.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000