forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Yves Chaland

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 25/07/2012 : 23:52:17
Talentirani francuski autor, nastavljač Hergeove "čiste linije", odnosno, njene varijacije - futurističkog "atomskog stila". Nažalost, umro je u prometnoj nesreći sa navršene 33 godine. Teško je predvidjeti kakva bi danas bila njegova uloga u svijetu stripa, ali sudeći prema njegovoj ostavštini najvjerojatnije bi bio zvijezda u rangu Trondheima ili Sfara. Rekao bih da je dosta utjecao na Milana Trenca.

Iza sebe je ostavio i jednu ili dvije epizode Spiroua. Nadam se da ćemo ih jednog dana vidjeti u izdanju Libellusa.





















13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 24/05/2021 : 11:00:30
Još konfuznije? Sad si me zaintrigirao.

pcoro Posted - 24/05/2021 : 10:22:39
Prve tri epizode su konfuznije, kompliciranije. Zapravo, prve dvije. Ja sam ih zapamtio više kao neko poigravanje, isprobavanje, a onda 3, 4 i 5 epizoda su punokrvni klasični BD albumi.
Peyo Posted - 24/05/2021 : 09:58:32
Nisu slabe prve tri epizode, ali su mi bolje ove u drugom integralu (stvar ukusa).

U prvom integralu trojac postoji ispočetka.

Dobro si primijetio taj pomalo konfuzan, drugačiji pristup koji postoji kod Chalanda.
Shaner Posted - 24/05/2021 : 09:35:35
Znači prve tri epizode su slabije? Ima li u njima neko objašnjenje kako se oformio taj neobičan trojac? Čitajući drugi integral imao sam dojam da sam nešto propustio. A možda je samo do drugačijeg pristupa priči. Ja sam navikao na veću povezanost, uzročno-posljedične veze i jasniji prikaz konteksta, dok Chaland ovdje jednostavno uzima likove i ubacuje ih u priče koje započinju in medias res, bez potrebe da stvori neku povezanu, smislenu cjelinu. Nakon početnog iznenađenja, ovakav pristup mi je bio osvježavajuć.

Peyo Posted - 24/05/2021 : 09:07:55
Taj drugi mi je bolji.
Shaner Posted - 24/05/2021 : 00:11:08
Igrom slučaja sam došao u posjed drugog integrala Freddyja Lombarda i danas ga pročitao. Vrlo neobičan strip. Chaland ovdje spaja mnoge naizgled nespojive elemente i žanrove i radi to na prilično poseban način, te istovremeno uspijeva taj spoj učiniti zabavnim. Šteta što je prerano preminuo.

Peyo Posted - 18/07/2015 : 16:06:05
Koliko vidim to su opet ona 2 prethodno objavljena, ali sada u jednoj knjizi.
JAH WOBBLE Posted - 18/07/2015 : 11:48:24
Humanoids najavljuju Freddy Lombard integral.
http://www.bookdepository.com/Freddy-Lombard-Yves-Chaland/9781594651281
edvin Posted - 26/07/2012 : 11:35:13
da, nažalost, bio je velika nada bd-a
jaki Posted - 26/07/2012 : 10:23:27
Čini mi se da sam nešto njegovo čitao u Heavy Metalu?
Ona prva slika s robotom-poster!
Nisam zna da je bio tako mlad kad je poginuo a imao je već dosta albuma iza sebe.
http://www.bedetheque.com/auteur-23-BD-Chaland-Yves.html
edvin Posted - 26/07/2012 : 09:06:31
Jedan od meni najdražih crtača, kolorirao je prvi Incal, o čemu je već bilo riječi,
nacrtao je 1, ako se ne varam, kratku epizodu Spirou-a, u albumu van serije # 4. (HS4)
http://www.bedetheque.com/album-29760-BD-Fantasio-et-le-fantome-et-4-autres-aventures.html
alexts Posted - 26/07/2012 : 00:34:05
Više epizoda Fredi Lombara objavio je Politikin Zabavnik.

Uključujući i onu gore u Budimpešti. Morao bih da ih čitam ponovo, ali ja sam ga onda smatrao za prilično dobar strip, mada nejasno definisane ciljne publike - deca ili odrasli?

Jedan moj prijatelj je prikaz afričkih crnaca u jednoj epizodi smatrao rasističkim.
Raymond Posted - 26/07/2012 : 00:32:37
u sadu od humanoidsa izlazi deluxe limtd ed oko 30 x 40 cm jedna njegova knjiga
http://www.humanoids.com/album/276

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000