forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Klasik VS Odabrane Priče

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 25/09/2012 : 19:46:41
Dakle koja vam je edicija bolja?
Meni je neusporedivo bolja OP, puno bolje epizode su izbacili.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Johnny Difool Posted - 11/03/2014 : 22:05:07
quote:
Originally posted by jaki

Sinko,kud ovu precrtanu(Plavšić?) naslovnicu stavija?
Evo i majstora:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zagor-zg-sr-5-i-due-sosia/6/1/




Eh, ovo mi je omiljena naslovnica iz djetinjstva.
A i Plavšić je napravio praktički odličan posao, nemam zamjerki.

roby05 Posted - 11/03/2014 : 21:19:11
Za ne falit,uzimam svaki Klasik,a od OP samo odabrane
jaki Posted - 11/03/2014 : 17:29:21
Sinko,kud ovu precrtanu(Plavšić?) naslovnicu stavija?
Evo i majstora:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zagor-zg-sr-5-i-due-sosia/6/1/
Johnny Difool Posted - 11/03/2014 : 17:12:57
Moram priznati da sam u dilemi...




Poli Posted - 11/03/2014 : 11:15:27

Ja mislim da je Zagor bolji od Zagora.


Ali to je moje subjetivno misljenje koje ne odrazava zdravi mozak ovog foruma.


jaki Posted - 11/03/2014 : 11:07:19
U suštini pitanje je:Da li više volite Zagora ili Zagora?
I zbog ovoga je trebalo dići topik iz mrtvih?
markotamara Posted - 11/03/2014 : 11:00:52
Izgleda da sam se jos i navuka na klasik,kupujem pomalo i srica nije ih bas puno izaslo pa jos stignem skupiti kolekciju
teller Posted - 11/03/2014 : 03:58:55
Iako kad bolje razmislim edicije nisu usporedljive....klasik ide redom,a oda-brane price su najbolje price zagora iz svih perioda...ovo je mala razlika u konceptu,ne cini vam se?...
Inace oba serijala su odlicna..jer su zagorova...sto se tehnikalija tice klasik je bolje napravljen...a greska je u obe edicije jer fale naslovnice unutra....
sergej773 Posted - 10/03/2014 : 20:17:04
OP
dcopic Posted - 30/09/2012 : 18:59:44
Glas za Odabrane priče.

Inače, ne kupujem ih. Klasik jer imam Zagor extra, a Odabrane priče jer i to imam u drugim zadnjima.
Obi-wan Posted - 30/09/2012 : 18:49:45
Op je jedino i zadnje od Zagora što skupljam.
Sviđa mi se koncept.
Još bi bolje bilo da nema nikakve numeracije pa te ne vuče da imaš po brojevima.
pravedni Posted - 30/09/2012 : 15:29:51
Glasam za "Odabrane priče"!
velka031 Posted - 29/09/2012 : 17:35:45
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

Osim toga Klasik je nerealno skup, 40 kn za to je previše.


da, pogotovo ako ga usporediš sa 200 stranica Marka ili čak 250 stranica Bleka-sve za 25 kuna...preteraše ga...znam da su prava za Zagora viša od onih if edizioni Blek/Mark/Miki...ali zar toliko....
a naklada valjda(8 000)ista....
ko bi to razumeo...



Zato ih ima u remitendi koliko hoćeš, meni recimo ne pada na pamet kupiti ijedan primjerak izvan kompleta, jer ih već imam u extra izdanju, a kupujem i kolekcionarce... Da je 25 kn, razmislio bih...
-jeremija- Posted - 28/09/2012 : 00:11:34
Odabrane Priče. Lepše zvuči ako ništa
mladjo Posted - 28/09/2012 : 00:06:53
Klasik.
Tutta Posted - 27/09/2012 : 23:29:34
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

Osim toga Klasik je nerealno skup, 40 kn za to je previše.


da, pogotovo ako ga usporediš sa 200 stranica Marka ili čak 250 stranica Bleka-sve za 25 kuna...preteraše ga...znam da su prava za Zagora viša od onih if edizioni Blek/Mark/Miki...ali zar toliko....
a naklada valjda(8 000)ista....
ko bi to razumeo...

teller Posted - 27/09/2012 : 23:10:20
quote:
Originally posted by velka031

Osim toga Klasik je nerealno skup, 40 kn za to je previše.


da, pogotovo ako ga usporediš sa 200 stranica Marka ili čak 250 stranica Bleka-sve za 25 kuna...preteraše ga...znam da su prava za Zagora viša od onih if edizioni Blek/Mark/Miki...ali zar toliko....
a naklada valjda(8 000)ista....
ko bi to razumeo...
Tonka24 Posted - 27/09/2012 : 23:07:58
Stoji, nije baš jeftin
Ali opet s obzirom da su unutra 2-3 stripa po 16/18 kn...A opet kad gledaš kvalitetu dolazi do
velka031 Posted - 27/09/2012 : 23:05:05
Osim toga Klasik je nerealno skup, 40 kn za to je previše.
teller Posted - 27/09/2012 : 09:25:55
Klasik, jer mi je dostupniji i bolja štampa....
Oda-brane su mi ok i imam jih nekoliko, korice i priprema savršeni ali mogla bi bolja tiskara to odradit...
Kod OP dobar izbor epizoda(šta čekaju sa ZIMSKOM ZMIJOM?)i imaju bolji koncept....
odabrane priče i to je to...kod klasika trebali su od početka i bez tih zajebancija sa vinjetama i stranicama...
dakle,KLASIK samo zbog dostupnosti i boljeg otiska, u ostalom Odabrane priče vode kolo....
uzimajte oba-pa Zagor je to!
tumen Posted - 26/09/2012 : 15:30:29
Mislim da baš i nisu onako usko gledano za poređenje, ali naravno zašto ne pokušati izvući i takvu paralelu.
Po meni osnovna razlika je ta što su OP jasno zamišljene od samog početka kako treba da izgledaju dok što se tiče Klasika on je u startu bio zamišljen samo tako da pokrije one brojeve Extra serije koje je izdala Slobodna Dalmacija.Kasnije je Ludens imao drugi cilj na umu izdajući Klasik, nije im naravno padalo ni na pamet da gase neko od izdanja Zagora jer se on najbolje prodaje od svih junaka, ali nisu imali ni dovoljno smelosti niti mašte da nešto tu menjaju.Držali su se onoga što je sigurno.
U Veselom su tu bili možda malo maštovitiji i hrabriji, no eto i oni od ovog izdanja imaju veoma dobre prihode.

U svakom slučaju što se mene tiče dobro je da što više izdanja imamo i da nam je izbor za kupovinu samim tim veći.
Nikada neću kuditi neko izdanje i govoriti da je to smeće ili slično, ono jedino što mi može zasmetati je bolesno visoka cena što srećom kod ovih kiosk izdanja nije slučaj.
doktor78 Posted - 26/09/2012 : 14:28:36
quote:
Originally posted by Davor2403

Ne uzimam nijedno ni drugo izdanje, ali glasao za OP jer je puno logičnije! Imaju i oni velikih mana jer što se nisu držali redoslijeda, ne znam ako su izbacili original epizodu 75-77, nisu onda trebali objavljivati 322-326, pa se vraćati na 112-115 primjerice, dakle objavljuj samo neke najbolje epizode ali i tu idi redoslijedom...


Objašnjenje iz VČ je bilo otprilike da će se u toj ediciji objavljivati epizode koje će biti uvod za epizode koje će izlaziti u redovnoj seriji.
qboy Posted - 26/09/2012 : 14:27:16
Glasao sam za OP iz sličnih razloga kao i mnogi prije mene pa ih ne moram ponavljati. Međutim, kupujem i pratim i klasik i jako sam zadovoljan njime. Naravno, i mene je razočarao ovaj posljednji ludensov potez sa skraćivanjem stripa. Ipak, ne mislim odustati od klasika jer nisam stigao upratiti extru tako da mi klasik uz OP odlično dođe da složim jednu lijepu kolekciju starih i najboljih Zagorovih prča.
Davor2403 Posted - 26/09/2012 : 11:48:47
Ne uzimam nijedno ni drugo izdanje, ali glasao za OP jer je puno logičnije! Imaju i oni velikih mana jer što se nisu držali redoslijeda, ne znam ako su izbacili original epizodu 75-77, nisu onda trebali objavljivati 322-326, pa se vraćati na 112-115 primjerice, dakle objavljuj samo neke najbolje epizode ali i tu idi redoslijedom...
Johnny Difool Posted - 26/09/2012 : 10:27:47
Dosta sam se dvoumio ali naposljetku ipak glasao za OP.
Supotpisujem Deeja, s iznimkom plastificiranih korica Klasik je tehnički bolji, ali OP su zanimljivije i u cjelini bolje epizode.
Opet, Klasik je sad započeo s odličnim nizom, a vidjet ćemo što slijedi u OP.
Jasno, ovo okljaštreno izdanje Povratka u Darkwood / Bleštavog traga sve kvari i dovodi u pitanje smisao (i opstanak?) Klasika.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000