forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 stripovi.com Oskar 2012

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ponki Posted - 01/02/2013 : 09:20:26
http://www.stripovi.com/vijesti/oscar-2012/634/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 09/11/2013 : 09:40:31
jel može jedan predlog za ovogodišnjeg oskara:

mislim da ćemo dobiti mnogo relaniju sliku najboljeg stripa za 2013. godinu, ako glasanje ne bude u februaru/veljači kao dosad, već da se malo pomeri.Barem za ožujak/mart (a bilo bi bolje i kasnije).

Ovako mnogi glasaju napamet i ne pročitavši strip.Mislim da je potrebno ipak da prođe nekoliko meseci u tekućoj godini da bi pročitali koliko-toliko stripova iz prethodne (u ovolikoj navali izdanja).
Takođe, stripovi koji će izaći u Hrvatskoj ili Srbiji u zadnjih par meseci, dolaze kod komšija tek posle Nove godine, pa i to treba uzeti u obzir.

Jednostavno, mislim da ćemo dobiti mnogo realniju sliku o najboljem stripu ako izbor bude što kasnije nego što inače bude.
1Euro Posted - 04/03/2013 : 08:54:08
quote:
Originally posted by lwood

ja nisan glasa jer znan da neču dobit ništa



lwood Posted - 03/03/2013 : 20:02:54
ja nisan glasa jer znan da neču dobit ništa
mister-no Posted - 03/03/2013 : 19:22:39
quote:
Originally posted by karven

ili to, ili ljudi po defaultu glasaju za prvi broj ili zadnji broj izdanja, time glasajući za celu ediciju



još dodaj k tome da su prvi brojevi nabolje prodajani.

uzmi k tome da netko nabavi prvi broj nekog seriala, npr daredevil(ja imam samo prvi broj), i da je od tih pet brojeva hipotetički najbolja trojka, no za trojku neče glasati negu za prvi broj jer samo tog ima i tog je pročitao.
karven Posted - 03/03/2013 : 18:41:05
ili to, ili ljudi po defaultu glasaju za prvi broj ili zadnji broj izdanja, time glasajući za celu ediciju
anto Posted - 03/03/2013 : 18:04:59
Mada kad pogledam i prošlogodišnjeg dobitnika Oskara, Konana 1, ista stvar.
Meni je taj Konan 1 opasno smorio;jedva sam ga izgurao do kraja;klasična skoči-ubij-ukradi-otmi-pobegni priča sa junakom kome ne može niko ništa, a gde je scenario ne-mnogo-bolji-od-zagorovih-priča.
Ali zato je izdanje,kvalitet,cena,....sve za 10 - isto kao kod ovogodišnjinjeg pobednika.

Dok mi je recimo drugi album Konana već za 10 stepenica bolji, ali on je tek zauzeo 5. mesto.

Što opet govori da se često glasa za spoljašnost a ne za unutrašnjost.
Mord Posted - 03/03/2013 : 13:37:15
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by Mord

Druga stvar je hiljadu zamki, pa to je valjda najgluplji zagor ikad, zasto je prvi zato sto je netko uzivao citajuci to? Tisucu razloga mozes naci ali najmanje glasova je dobio zato sto je netko to citao.



Ehej, Hiljadu zamki je daleko od najgoreg Zagora, budimo realni.

Da li bi neki od pojedinačnih albuma Metalnih godina ušao u top 10? Ne znam. Ne verujem. Možda Hermetička. Ali to nije poenta. Moebius je išao u kompletu, izdavački je bio giganski zalogaj, sa pozicije kupca je bio sladak dodatak kolekciji, masa ljudi ga je sa užitkom kupila/dobila, i glasanje je odraz toga. Da li svi koji ga imaju u kolekciji kapiraju M? Naravno da ne, ali veliki deo da.
Ali, i to veliko ALI, oskar na stripovi.com je glasanje za STRIP GODINE. Ne najbolju priču, najbolji crtež ili u krajnjem slučaju najbolji strip godine po združenom kriterijumu priča/crtež. To je glasanje za najbolji strip, a tu gospodo, sviđalo se vama ili ne, ulazi i pakovanje izdanja, i kao što je mnogima prošle godine Konan privukao najviše pažnje tako je ove godine to Moebius, što znači da su glasači odali počast nečijem trudu da izda tako moćno izdanje u 2012. godini.
Isto tako, masa ljudi je godinama priželjkivala kolor Zagora, i ma koliko to nekima, pa i meni, bilo suvišno, ljudi su glasali da izraze svoje oduševljenje.

ž

Drago mi je da se slazemo.
karven Posted - 03/03/2013 : 13:26:05
quote:
Originally posted by Mord

Druga stvar je hiljadu zamki, pa to je valjda najgluplji zagor ikad, zasto je prvi zato sto je netko uzivao citajuci to? Tisucu razloga mozes naci ali najmanje glasova je dobio zato sto je netko to citao.



Ehej, Hiljadu zamki je daleko od najgoreg Zagora, budimo realni.

Da li bi neki od pojedinačnih albuma Metalnih godina ušao u top 10? Ne znam. Ne verujem. Možda Hermetička. Ali to nije poenta. Moebius je išao u kompletu, izdavački je bio giganski zalogaj, sa pozicije kupca je bio sladak dodatak kolekciji, masa ljudi ga je sa užitkom kupila/dobila, i glasanje je odraz toga. Da li svi koji ga imaju u kolekciji kapiraju M? Naravno da ne, ali veliki deo da.
Ali, i to veliko ALI, oskar na stripovi.com je glasanje za STRIP GODINE. Ne najbolju priču, najbolji crtež ili u krajnjem slučaju najbolji strip godine po združenom kriterijumu priča/crtež. To je glasanje za najbolji strip, a tu gospodo, sviđalo se vama ili ne, ulazi i pakovanje izdanja, i kao što je mnogima prošle godine Konan privukao najviše pažnje tako je ove godine to Moebius, što znači da su glasači odali počast nečijem trudu da izda tako moćno izdanje u 2012. godini.
Isto tako, masa ljudi je godinama priželjkivala kolor Zagora, i ma koliko to nekima, pa i meni, bilo suvišno, ljudi su glasali da izraze svoje oduševljenje.
Cromwell Posted - 03/03/2013 : 13:22:39
Ima ovdje puno igranja rukom.

...if you know what i mean
kasper Posted - 03/03/2013 : 12:32:24
quote:
Originally posted by tinton

rekao sam kako i za šta glasam, ali nikad nebi glasao za izdavački poduhvat nekog stripa koji ne volim, Moebius bi dobio desetku i da glasam za najbolji strip



Dajte da besimo ovoga, glaso je iz ljubavi! Nama treba neko kome mozemo da sudimo !
tinton Posted - 03/03/2013 : 11:45:00
pa već sam se javio

rekao sam kako i za šta glasam, ali nikad nebi glasao za izdavački poduhvat nekog stripa koji ne volim, Moebius bi dobio desetku i da glasam za najbolji strip
kasper Posted - 03/03/2013 : 11:25:23
Bilo bi lepo da se javi neki krivac, neko ko je Moebu cepno 10, da vidimo sta on ima da kaza na sve ove optuzbe.
anto Posted - 03/03/2013 : 11:25:00
a Mebijus je takođe vrhunsko uživanje u čitanju!
Mord Posted - 03/03/2013 : 11:18:11
Druga stvar je hiljadu zamki, pa to je valjda najgluplji zagor ikad, zasto je prvi zato sto je netko uzivao citajuci to? Tisucu razloga mozes naci ali najmanje glasova je dobio zato sto je netko to citao.
Mord Posted - 03/03/2013 : 11:12:26
quote:
Originally posted by karven

Što volim mudrosere koji znaju da li je neko drugi uživao u nekom stripu ili ne. (ne odnosi se isključivo na prethodni post)



Iako se ne odnosi iskljucivo na mene.

Meni uopce nije zao sto je dobio Moebius, to su jako dobri stripovi. Za razliku od npr. Konan knjige br.1 prosle godine.
Ali, daj reci iskreno, da su bili odvojeno pakirani da li bi neki od njih bio na prvom mjestu.

S druge strane gospodari jecma, su samo jedna u nizu kolorki po nicemu posebna. Siguran sam da je od svih koji su glasali za taj strip vise ljudi ga i procitalo i odusevilo se nego za Moebiusa.

Sad ti to zovi mudroserstvo ili kako hoces, ali mislim da je poprilicno jasno.
kasper Posted - 03/03/2013 : 10:51:33
quote:
Originally posted by karven

Što volim mudrosere koji znaju da li je neko drugi uživao u nekom stripu ili ne. (ne odnosi se isključivo na prethodni post)



Ya vala, ovo postaje zanimljivije od samoga glasanja.
mister-no Posted - 03/03/2013 : 10:22:36
quote:
Originally posted by markolar

Nažalost ove godine nisam glasovao i to zbog 2-3 razloga. Imam gomilu nepročitanih stvari uglavnon - to je prvi razlog. Drugi razlog je, da nisam na vreme uplatio racun za aukcije, pa nisam mogao glasati - mogao sam i prije 10-15 dana (kad sam jos mogao) ali prvi razlog je presudio.

Mislim, da je previše stripova izašlo, da bi se sve kupilo ili bar pročitalo. Nemam više vremena kao nekad, sad pročitam strip na tjedan a nekad sam sve čitao usput, skoro svaki dan jedan strip a mislim, da je tako i kod drugih, koji nisu glasali.



da ne čitaš samo zagora svaki dan, mogao bi tu i tamo pročitati koji fibrin album
karven Posted - 03/03/2013 : 10:17:28
Što volim mudrosere koji znaju da li je neko drugi uživao u nekom stripu ili ne. (ne odnosi se isključivo na prethodni post)
Mord Posted - 03/03/2013 : 02:40:50
quote:
Originally posted by Vlaadisha

a pobednik je Suma zamki
[/quote]

Tako je, uopce nije bitno sto je taj strip toliko retardiran da sumnjam da ga je itko procitao.

Zasto sam bio za gospodare jecma, ne zato sto mislim da je taj strip po necemu blji od Moebius biblioteke, nego zato sto sam siguran da svi koji su glasali za jecam su taj strip i procitali i uzivali u njemu. Sto kod Zagora, Conana itd. definitivno nije slucaj.
markolar Posted - 02/03/2013 : 19:47:58
Nažalost ove godine nisam glasovao i to zbog 2-3 razloga. Imam gomilu nepročitanih stvari uglavnon - to je prvi razlog. Drugi razlog je, da nisam na vreme uplatio racun za aukcije, pa nisam mogao glasati - mogao sam i prije 10-15 dana (kad sam jos mogao) ali prvi razlog je presudio.

Mislim, da je previše stripova izašlo, da bi se sve kupilo ili bar pročitalo. Nemam više vremena kao nekad, sad pročitam strip na tjedan a nekad sam sve čitao usput, skoro svaki dan jedan strip a mislim, da je tako i kod drugih, koji nisu glasali.
velka031 Posted - 02/03/2013 : 19:43:44
Naravno da sam glasao za izdanje, pa Šuma zamki ne spada ni u top 300 strip priča izašlih u 2012.
Vlaadisha Posted - 02/03/2013 : 17:58:25
quote:
Originally posted by alexts

Jedino svrhe i ima da se glasa za izdanje.

To u sebi obuhvata i kvalitet stripova, ali i izbor (kolekcije kraćih priča sadrže više stripova i ne može se glasati za kvalitet samo jednog od njih; šta tek reći za stripove od jedne ili pola stranice kakav je Gaša), trenutak pojavljivanja stripa (premijera, repriza, otkriće, dugo iščekivan...?), opremu izdanja i dizajn, prevod, odnos cena - kvalitet itd.

a pobednik je Suma zamki
goksi Posted - 02/03/2013 : 16:44:15
King Warrior je dobro rekao, ovde se glasa kako je ko opremio strip a ne kakav je strip . Doduše kod strip-albuma je to ipak mnogo manje izraženo. Nisam čitao Mebijusa pa se o tome ne bih izjašanjavao. Očekivao sam bolje mesto za Čoveka bez straha i Daleko susedstvo.
noemis Posted - 02/03/2013 : 16:31:50
ti li si, pantognososu sa darkvudovog foruma...

ako ti tako kažeš onda je tako, nema sta da ti se prigovori...
jer zna se, onda sledi pisanje velikim slovima i/ili crvenim fontom a protiv takvih argumenata ni sam bog nema šanse...

alexts Posted - 02/03/2013 : 16:07:22
Jedino svrhe i ima da se glasa za izdanje.

To u sebi obuhvata i kvalitet stripova, ali i izbor (kolekcije kraćih priča sadrže više stripova i ne može se glasati za kvalitet samo jednog od njih; šta tek reći za stripove od jedne ili pola stranice kakav je Gaša), trenutak pojavljivanja stripa (premijera, repriza, otkriće, dugo iščekivan...?), opremu izdanja i dizajn, prevod, odnos cena - kvalitet itd.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000