forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Magazin StripOs br. 12

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
andjusticeforall Posted - 11/02/2013 : 12:34:02
Poštovani StripOs-ljubci i oni koji će to postati, izašao nam je novi StripOs, broj 12! I to ni manje ni više već ranije nego je predviđeno. Ponajviše zbog manifestacije Noć muzeja u Osijeku zbog čega su se StripOs-ćani odlučili požuriti s ovim bojem kako bi ga predstavili u Galeriji likovih umjetnosti u Osijeku. Rasporedili smo snage i uhvatili se posla, a pred vama je produkt rada nekoliko zadnjih dana i noći pred manifestaciju.

Ovaj broj je posvećen 23. Slavonskom biennalu i ponovno pokrenutom, legendarnom Salonu stripa održanom u Vinkovcima u listopadu 2012. Tu su i tekstovi o popularnom strip-junaku Martinu Mystereu. Neumorni Ivica Veles polako privodi kraju sagu o Virovitičkom Strip Clubu ‘85. Ovaj broj donosi i intervju s Vinkovčaninom Zvonimirom Žagarom (1931.) koji je kao trinaestogodišnjak objavljivao stripove u osječkom Hrvatskom listu (1920 – 1945). Objavljeni su stripovi Barinića, Tomasa, Dješke, Hajeka mnogih drugih.































25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Prorok Posted - 08/03/2013 : 22:02:20
Mnja... izgleda da sam previše nahvalio ove iz Striposa. Danima ni riječi. Valjda bi što se tiče ovog broja, to bilo to.
Fajronat.
Prorok Posted - 01/03/2013 : 22:05:45
C, c... eto, spala knjiga na dva... možda zeru više, slova...
Prorok Posted - 27/02/2013 : 22:34:33
Hmh, sad sve znam; nakon skupštine udruge Stripos gdje je istoimena magaza br.12 predstavljena uz komentare i primjedbe članova (svako malo prelazeći na tekuća pitanja...), dva dana kasnije u poznatom OS-kafiću u kojem se prodaje kava a toči knjiga, ponovo je Stripos bio u centru pažnje. Zbog masovnog dolaska zainteresiranih, u kafić su mogli ući samo oni koji su i došli.
MarkoDj Posted - 25/02/2013 : 15:24:50
quote:
Originally posted by andjusticeforall




Još jednom napominjem da je u ponedjeljak u caffeu Knjiga i Kava promocija magazina (ovo će biti treća), pa oni koji nisu mogli doći u subotu neka nalete u ponedjeljak (ulica A. Reisnera br. 81, od 20,00 sati).




http://stripos.blogspot.com/


andjusticeforall Posted - 24/02/2013 : 17:52:32
Upravo javilo iz odjela za odnose s javnošću i mozgoštovlje kako je upriličeno izvješće s sinoćnjeg sastanka, a putem ove poveznice:

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=43217

se isto može pročitati.


Još jednom napominjem da je u ponedjeljak u caffeu Knjiga i Kava promocija magazina (ovo će biti treća), pa oni koji nisu mogli doći u subotu neka nalete u ponedjeljak (ulica A. Reisnera br. 81, od 20,00 sati).
Prorok Posted - 24/02/2013 : 17:17:26
Čujem da su Striposi jučer (subota 23.2.2013.) imali promociju Striposa br. 12 te, da je bilo valjda još nekih akcija... Može li netko izvijestiti cijenjenu javnost o tome?
Prorok Posted - 19/02/2013 : 22:40:48
Štovani Zagore br.12, veličina je stanje duha (premda sam siguran da se neke cure nebi složile...)
Zagor12 Posted - 19/02/2013 : 22:36:24
Pa da ali Virka je ipak puno manja.
Prorok Posted - 19/02/2013 : 22:15:23
Ništa čudno, Zagore broj 12, u našem gradu (OS) većina nema pojma o Striposu, udruzi, magazinu, Danima stripa itd... a stvar šljaka!
andjusticeforall Posted - 19/02/2013 : 19:16:22
Kolumna dr. Velesa prati retrospektivno rad Strip Cluba 85. Strip Club 85 je još uvijek u registru udruga, članovi istog redovno objavljuju u StripOs-u te su zastupljeni u svim brojevima (Idžojtić, Schunk, Veles).
Zagor12 Posted - 19/02/2013 : 19:06:54
Wait, Strip Club 85 još funkcionira? Nemam pojma o njihovom radu a živim u Virovitici.
Prorok Posted - 19/02/2013 : 18:24:55
Zvao se Joe ili Jon (ili Joshua) nebitno je, ali bitno je da je nacrtao zanimljiv strip. Ma, di ovi iz Striposa pronađu take? Samo naprijed Joshua...
andjusticeforall Posted - 19/02/2013 : 17:23:51
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by andjusticeforall

@Obi

Pa majstor se sam potpisao kao Crazy Jon, baš gledam na mailu, a i na ostalim tablama.



Naravno nije ni važno. No, ja imam skoro sve i kod mene piše Joe.
Baš ću ga pitati čemu promjena.
Dobio sam i Stripos 12. Iznenađen sam koliko je kvalitetno urađen.



I ja sam iznenađen tvojim iznenađenjem

Esam ti reko (indirektno) da se mi ne zajebavamo (uglavnom)...

Obi-wan Posted - 19/02/2013 : 17:19:12
quote:
Originally posted by andjusticeforall

@Obi

Pa majstor se sam potpisao kao Crazy Jon, baš gledam na mailu, a i na ostalim tablama.



Naravno nije ni važno. No, ja imam skoro sve i kod mene piše Joe.
Baš ću ga pitati čemu promjena.
Dobio sam i Stripos 12. Iznenađen sam koliko je kvalitetno urađen.
andjusticeforall Posted - 18/02/2013 : 22:56:29
@Obi

Pa majstor se sam potpisao kao Crazy Jon, baš gledam na mailu, a i na ostalim tablama.
Prorok Posted - 18/02/2013 : 20:59:30
Inače, meni je Barinić sasvim OK. Majstor pretjerivanja, haha...
Obi-wan Posted - 18/02/2013 : 19:51:03
Kada se prevede Crazy Joe sa srpskog na hrvatski, dobije se Crazy Jon.
Prorok Posted - 18/02/2013 : 18:54:42
I još bolje, vidi se da iza svega stoje "tone entuzijazma". Striposima se možda može staviti i niz prigovora, ali čemu kad iza svega stoji toliko dobre volje da je možeš opipati...
Shuckey Posted - 17/02/2013 : 17:47:07
Eto da i ja nabavim neki StripOs. Pohvale za guranje do dvanaestog broja - iznenadih se što ih ima već toliko. Tomas super, klinci super, staro blago super, Barinić užasan i nisam pročitao do kraja, Dješka naručen i uzevši to u obzir OK. Hajeka sam već čitao na blogu, odlično. Tekstove još moram pročitati, onaj o Gavranu me jako zanima, nikako naći koncentracije.

Jasan koncept, dobar tempo, sadržaj taman k'o što sam se nadao, izdanje bolje nego sam se nadao (hrbat, papir, tisak). Super!
Prorok Posted - 15/02/2013 : 15:50:48
Pojma nisam imao o ovom Zvonimiru Žagaru (Pustolovine Matka i Vladka). Čestitke Željku Gašiću na istraživačkom radu.
bisley Posted - 13/02/2013 : 14:30:02
quote:
Originally posted by Prorok

Najbolja "vijest" u ovom Striposu je ono o Salonu stripa u Vinkovcima. Sve me nešto potsjetilo na dobra stara vremena (mislim, za strip). Očekivao sam da će u svijetu stripa više odjeknut o tome.

Odjeknulo je, ali su reakcije bile nikakve
Šteta, stvarno šteta!
Prorok Posted - 13/02/2013 : 11:58:13
Najbolja "vijest" u ovom Striposu je ono o Salonu stripa u Vinkovcima. Sve me nešto potsjetilo na dobra stara vremena (mislim, za strip). Očekivao sam da će u svijetu stripa više odjeknut o tome.
cerichus Posted - 12/02/2013 : 16:11:48
quote:
Originally posted by Prorok

Crvenkapa je objavljena u osječkom "Maslačku" (slavonska verzija Modre laste) koji odavno ne postoji, a potom 1985. u bosanskom strip magazinu "ABC stripa" br. 2, kojeg je pokrenuo famozni Ahmed Hrapović.




Tako je! Ja je imam u "ABC stripu". Thanks. Spasio si me razbijanja glave.
Prorok Posted - 12/02/2013 : 15:47:40
Crvenkapa je objavljena u osječkom "Maslačku" (slavonska verzija Modre laste) koji odavno ne postoji, a potom 1985. u bosanskom strip magazinu "ABC stripa" br. 2, kojeg je pokrenuo famozni Ahmed Hrapović.
cerichus Posted - 12/02/2013 : 12:03:08
Hm, možda je Naš strip. Nemam u blizinu kolekciju Našeg stripa da bacim pogled. A baš me sad ovo kopka :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000