forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MAC COY-pitanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
teller Posted - 10/09/2013 : 09:15:38
ili sam dementan ili mi je u podsvijesti da je netko najavio Mac Coya...ako se netko seča ko ga najavio...nadam se da ne BP ili Bokglobe.. 21 album u integralima,recimo 5 knjiga i basta...
baš bi se obradovao tom izdanju, ništa lošiji od Blueberija i najmanje na nivoju Jonnathan Cartlanda ako ne i bolji...
pomagajte drugovi!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
MSBlueberry Posted - 17/09/2013 : 22:53:27
Da, Mek Koj nije nikad izlazio u stripoteci. Matično mjesto mu je bio EKS-Almanah i Politikin Zabavnik, izlazio je još (u malo epizoda) u Superu i, u to vrijeme enormno popularnom, Stripu 81/82/83 (ovo znači godinu izdanja, mislin da nije postoja 84), koje sam ja sam imao gomilu. Inače Mac Coy je zaista neka vrsta kopiranja, financijski strašno uspješnog Blueberriia, što nisam mogao da ne primjetin pri prvom susretu sa njim. Tu je sve, prošlost (Ciwil War-na strani Juga), nakon rata bijeg u Mexico (da izbjegne okupatore sa Sjevera) i pristupanje plačeničkoj vojsci cara Maksimilijana, nakoj herojskih (samoubilačkih) bitaka vrača se u US i pristupa federalnoj vojsci. Kako je u ratu bio na strani Juga največi čin koji je mogao dobiti, usprkos iskustvu, je čin narednika. I tu počinje slijedit stope Blueberriia, postaje neka vrsta outlawa (prema establišmentu), gadi mu se sve prisutno politikanstvo i korupcija, i ne sviđa mu se politika Vlade prema domačim plemenima. Naravno, nije kao moj omiljeni lik, ali san sve njegove epizode na koje sam naišao glatko absorbirao.
ninel Posted - 16/09/2013 : 10:02:16
Mek Koj nikad nije izlazio u Stripoteci, to je valjda jasno.
Prava za njega su imali, kao što je več rečeno, Deno i Politika.
A naslovnicu zloglasnog broja 83 možete videti ovde:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/howard-fleen-st-83-prvo-putovanje/15087/0/
KuntaKinte Posted - 16/09/2013 : 09:48:17
Ako se dobro sećam, to da je u Stiripoteci 83 obajavljena epizoda MC mi je iz spiska koji je mogao da se nađe (kupi!) kod Miroslava u Alan Fordu pre jedno 10 godina. Možda se neko seća, bilo je par tih fotokopiranih spiskova za Stripoteku, Alan Ford, LMS i ZS koje je neki no-name napravio, a Miroslav prodavao za neke smešne pare.

Nemam tu stripoteku, ali ako neko ima može da potvrdi ili opovrgne, jelte.
axle munshine Posted - 15/09/2013 : 23:38:05
quote:
Originally posted by jaki

A da zavirite u popise
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=11286



Eto, i popis potvrdjuje vec izreceno...
jaki Posted - 15/09/2013 : 23:01:47
A da zavirite u popise
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=11286
axle munshine Posted - 15/09/2013 : 22:04:02
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by axle munshine

@Kunta Kinte
MacCoy nije nikad objavljen u Stripoteci, verovatno si mislio na Super (Decje Novine)...sem DeNo(Eks, Biser, Super), kao izdavac objavljivala ga je i Politika u Strip 82 i PZ...


Evo nekog mog spiska. Za EKS nisam siguran da li je tačan, nemam te EKSove (osim 93 i 95), ne znam odakle mi ti podaci :)

Stripoteka
83 - Tajna zlatne maske




#83 Stripoteke je iz 1973.godine, a MacCoy je imao premijeru u Francuskoj 1974....znaci, greska...
KuntaKinte Posted - 15/09/2013 : 21:48:45
Ok, ok... Strip 82 je prvo bio 81, pa 82 i na kraju mislim da je objavljeno i nekoliko brojeva 1983. :)
dsormaz1 Posted - 15/09/2013 : 21:23:00
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Strip 81
40 - Čovek zvani Mek Koj


Mac Coy je objavljen u Stripu 82, a ne 81, i to 2 epizode u nekoliko nastavaka...

STRIP 82:
broj -naslov
37,38,39,40 -Čovjek zvani Mac Coy (odgovara epizodi objavljenoj u Eks Almanahu br.70,72,74)
50,51,52,53 -Legenda o Mac Coyu (odgovara epizodi objavljenoj u Eks Almanahu br.56,58,60,62)

Imaš ovdje detaljniji popis:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=11286
KuntaKinte Posted - 15/09/2013 : 20:59:45
quote:
Originally posted by axle munshine

@Kunta Kinte
MacCoy nije nikad objavljen u Stripoteci, verovatno si mislio na Super (Decje Novine)...sem DeNo(Eks, Biser, Super), kao izdavac objavljivala ga je i Politika u Strip 82 i PZ...


Evo nekog mog spiska. Za EKS nisam siguran da li je tačan, nemam te EKSove (osim 93 i 95), ne znam odakle mi ti podaci :)

Stripoteka
83 - Tajna zlatne maske

EKS
56, , 58, 60, 62 - Đavolski poručnik
70 - Pakao u Durangu
93-96 - Kraj orlovskog kljuna
112- Traži se...
130, 131 - Bela smrt

Super
23 - I besmrtni umiru
47 - Mrtvi stoje uspravno
36 - Fiesta u Durangu
62 - Biskup bezbožnik

Biser strip
1 - Prodavci saklpova
9 - Bitka na Litl Big Hornu

Strip 81
40 - Čovek zvani Mek Koj

Politikin zabavnik
2289-2291 - Đavolov tesnac
2068-2070 - Postaja Meskaleros
axle munshine Posted - 15/09/2013 : 20:21:02
@Kunta Kinte
MacCoy nije nikad objavljen u Stripoteci, verovatno si mislio na Super (Decje Novine)...sem DeNo(Eks, Biser, Super), kao izdavac objavljivala ga je i Politika u Strip 82 i PZ...
KuntaKinte Posted - 15/09/2013 : 00:04:12
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by feniks

Hvala! Grof S mi je poznat ali ova dva naslova nisu poduci me i placam pice kad se vidimo


Deribov Red road : http://www.bedetheque.com/album-70573-BD-Redroad.html

Sfarov Rabinov mačak: http://www.bedetheque.com/album-118634-BD-Integrale-tomes-1-a-5.html

Deriba verujem znaš po Badi Longveju - ovo bi trebalo da bude manje-više sličan žanr, indijanci,traperi ...7 albuma

Sfarov Rabinov mačak je avanturistički strip po kome je ovaj priznati autor najpoznatiji - kažu da je opasan strip,ima i crtani film.


Rabinov mačak je apsolutno remek delo, više je filozofksko zajebantski nego avanturistički strip. Sfarov najbolji. Uskoro treba da bude objavljen i novi mu stripić Pascin, koji je po najavama nešto slično Mačku.

Nažalost, kod nas mu je objavljen samo najgori, ali najgori - Mali princ. Pošto ćeš za Tvrđe da se načekaš, preporučujem ti da overiš Vampire loves i Little vampire.

Inače Mek Koj je objavljivan i u Stripoteci i Stripu 81. Ne pamtim da su priče bile išta više od nekog klišea, ali je crtež apsolutno neuobičajen - gomila milimetarskih crtica kakve je Herman koristio za senčanja, ovde čine funkcionalan crtež.
axle munshine Posted - 14/09/2013 : 22:21:20
MacCoy je premijerno kod nas objavljen u Eks almanahu...nekih dve godine posle premijere u Francuskoj...
anto Posted - 14/09/2013 : 22:01:22
quote:
Originally posted by DeeCay



Gdje je to izlazilo? Moram priznati da nikad nisam čitao ovo... U kratkim crtama, kakav je ovo strip?


ako misliš na Mek Koja - izlazio je u Biser stripu,Superu i Politikinom zabavniku.Sigurno još negde ,ali ne mogu sad da se setim.
Meni se sviđa ovaj serijal - i crtežom i pričom.
Epizoda Mrtvi stoje uspravno (ili tako nekako) mi je dugo bila jedan od najboljih vestern epizoda uopšte; a i sve druge priče koje sam čitao su mi poprilično dobre.
Nije mi baš klasa Bluberija i Komanče, ali nije ni mnogo lošiji od njih.
U svakom slučaju, preporuka.
ninel Posted - 14/09/2013 : 19:10:37
Prva epizoda serijala Red Road je bila objavljena u Spunku pod naslovom Olujna kiša.

Jasko Posted - 14/09/2013 : 18:58:11
U Zabavniku, znam.
Čudnog kolora (:
Vestern
DeeCay Posted - 14/09/2013 : 18:47:17


Gdje je to izlazilo? Moram priznati da nikad nisam čitao ovo... U kratkim crtama, kakav je ovo strip?
feniks Posted - 14/09/2013 : 16:05:24
Hvala
anto Posted - 14/09/2013 : 15:35:14
quote:
Originally posted by feniks

Hvala! Grof S mi je poznat ali ova dva naslova nisu poduci me i placam pice kad se vidimo


Deribov Red road : http://www.bedetheque.com/album-70573-BD-Redroad.html

Sfarov Rabinov mačak: http://www.bedetheque.com/album-118634-BD-Integrale-tomes-1-a-5.html

Deriba verujem znaš po Badi Longveju - ovo bi trebalo da bude manje-više sličan žanr, indijanci,traperi ...7 albuma

Sfarov Rabinov mačak je avanturistički strip po kome je ovaj priznati autor najpoznatiji - kažu da je opasan strip,ima i crtani film.
feniks Posted - 14/09/2013 : 15:07:42
Hvala! Grof S mi je poznat ali ova dva naslova nisu poduci me i placam pice kad se vidimo
anto Posted - 14/09/2013 : 14:08:52
quote:
Originally posted by feniks

Gdje su najavili ovaj redoslijed?



http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=17055.135

džimijev post, negde malo ispod polovine stranice
feniks Posted - 11/09/2013 : 12:12:55
Gdje su najavili ovaj redoslijed?
anto Posted - 10/09/2013 : 17:07:43
Skarbek,Rabinov mačak pa Red Road.
A onda će možda i Mek Koj.
teller Posted - 10/09/2013 : 14:46:34
quote:
Originally posted by tutto maxim

Ipak nece do kraja godine,jer slede Grof Skarbek,pa Rabinov macak. Tako da verovatno sledece godine mozemo ocekivati prvi integral.

Inace,najavljeni su i Red Road i Jerry Spring.


i takvim redom je više nego odlično...veselim se i Red Roada i Springa.
tutto maxim Posted - 10/09/2013 : 13:59:28
Ipak nece do kraja godine,jer slede Grof Skarbek,pa Rabinov macak. Tako da verovatno sledece godine mozemo ocekivati prvi integral.

Inace,najavljeni su i Red Road i Jerry Spring.
teller Posted - 10/09/2013 : 11:38:28
quote:
Originally posted by jaki

u integralu.


toliko bolje..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000