forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TOP 10 "ugroženih"

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
anto Posted - 31/01/2014 : 19:19:01
TOP 10 "ugroženih" - ovde striktno mislim na strip serijale koji se izdaju na hrvatsko/srpskom jeziku,ali koji trenutno izlaze previše sporo po vašem mišljenju, ili su na ledu, pa ili uopšte ne izlaze (već poodavno) ili vrlo retko.

evo mojih glasova:

1.Usagi Yojimbo - trenutno na ledu kod Bookglobea, na 9. broju (otkupljena su prava za još dva, ali od njih ni traga ni glasa; a serijal ima 27 trejdova).
2.Torgal - BP započeo, priča se da će DW nastaviti tamo gde su oni stali u istoj formi; LL ga takođe obećava ali u 3-u-1 albumima, ali i to se nešto odužilo.
3.Tvrđa - Fibra rastura sa izdavanjem, ali baš kod ovog serijala se nešto "šteka".
4.100 metaka - BP stao na 4. trejdu - ko će ga prvi nastaviti (ili započeti od početka) - DW ili Fibra ?
5.Nataša - BG izbaci prvi integral i kraj! Da li ćemo videti i daljnje epizode?
6. Žil Žurdan - BG izbaci drugi integral i muk? Preostala četiri?
7. Tangi i Laverdir - SA sa sjajnim tempom je odradio prvih pet integrala.I tu stoji već par godina.Kad li planira preostala tri?
8. Krcko - na prvom integralu SA stoji već nekoliko godina.Da li ćemo videti i preostala dva Mašerotova integralna Krcka?
9. Linkoln - priča se da je BG i ovaj serijal stavio na led.Nadam se da su glasine lažne.
10.Plave bluze - i opet BG - da li ćemo doživeti da vidimo barem polovinu objavljenih (u Francuskoj) epizoda ?

(na 11. mestu bih stavio Samija od SA koji je zaleđen na 2. knjizi, a na 12-om Texa od Veselog Četvrtka koji izlazi tragičnim tromesečnim ritmom)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 06/02/2014 : 16:58:30
quote:
Originally posted by Johnny Difool
[

Osim što Ratman već nekoliko brojeva više ne ide na kioske nego samo u striparnice, a i o pristupačnoj cijeni bi se dalo razgovarati, jer je riječ o stripu brojem stranica i formatom otprilike u razini Alana Forda koji košta duplo više.
Ne kažem da je to objektivno ili subjektivno puno, ali je tako.





Pa i nije tako, sa svojih 128 stranica i Bonelli formatom ne vidim zašto je toliko sličan Alanu Fordu, zašto ga ne usporedit s Juliom ili Pričama?
Johnny Difool Posted - 05/02/2014 : 23:39:35
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by vice

Malo tko je danas obvezan na išta, ali moje mišljenje je da imaš dva tipa izdavača - one koji to rade primarno zbog zarade, i oni koji to rade sa čistom strašću.

Oni prvi su sigurno stabilniji, i iako im je zarada primarna, ne znači da ne vole strip. No, čvrsto su na zemlji i znaju da se uz ekonomsku situaciju i položaj stripa na našem tržištu neće omastiti brk bez mjera predostrožnosti i određene hladnokrvnosti. Takvi će ili strip izgurati do kraja pokrivajući ga masnom zaradom popularnijih naslova (kao npr. Libellus) ili ga hladno i brzopotezno ukinuti.

Drugi su često i sami stripofili koji žarko vole određene naslove za koje ne mogu prežaliti što ih nema u domaćem izdanju pa se upuštaju u izdavački biznis s glavom u oblacima. Takvi izgore brže od šibice, i priči tu je kraj. Osim ako u startu nemaš ogroman kapital jer si, ne znam, bezobrazno omašćen, i spreman si na teži minus, nema smisla upuštati se u nešto takvo. Interes, a time i određena zahvalnost publike, nije dostatna, i vodi ka frustraciji.

Eventualna treća vrsta bi bila neka zlatna sredina, no takvo nešto je ljudskoj vrsti mit već i u teoriji, a kamoli u praksi.

Dakle, ne, nijedan izdavač nije obavezan izgurati slabo prodavanu seriju do kraja, samo je tužno znati da novi naslovi na tržištu nemaju svijetlu budućnost, čak ni uz malu nakladu i basnoslovne cijene. A oni koji žugaju, žugali bi i da je stvar suprotna.


nikako mi se ovo ne uklapa sa stanjem na hrvatskoj strip sceni?
znači po tebi je Libelus u prvoj grupi?
a gde je tu Fibra?



Ne, Ludens je čisti primjer prve grupe, Libellus je varijacija toga, kako je i navedeno, barem po mom mišljenju. Fibra je miks prve i druge, s tim da je ipak riječ o izdanjima s malom nakladom, relativno malim interesom, i dosta visokim cijenama (a one očito realno, uz ovakvu situaciju, i ne mogu biti manje). Očito je i, naravno, da i Dade i Marko to rade s velikom ljubavlju prema stripu, ali realnost je takva da njihova izdanja nikad neće imati kiosk distribuciju ili pristupačne cijene (iznimke potvrđuju pravilo - Ratman i Libellus kolekcija). Mentor, koji je promovirao domaću strip scenu, u startu je bio više filantropski rad nego zarada, koliko god to tragikomično bilo.




Osim što Ratman već nekoliko brojeva više ne ide na kioske nego samo u striparnice, a i o pristupačnoj cijeni bi se dalo razgovarati, jer je riječ o stripu brojem stranica i formatom otprilike u razini Alana Forda koji košta duplo više.
Ne kažem da je to objektivno ili subjektivno puno, ali je tako.

Johnny Difool Posted - 05/02/2014 : 23:33:58
Onda bismo ga mi uz malo sreće mogli dobiti do slijedeće godine u ovo doba.
Fingers cross.

Ernie Pike Posted - 05/02/2014 : 23:17:50
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Johnny Difool



9. Bruno Brazil



quote:
Originally posted by Ernie Pike


4. Bruno Brazil



Za Bruna Brazila cenim da nema zime - ostao je još jedan integral sa tri epizode, pa mislim da će se to stopostotno kompletirati.




U Francuskoj je treći integral najavljen za 21.2.2014.
anto Posted - 04/02/2014 : 23:12:54
aha, na to si mislio - ok, sad mi je jasnije.
vice Posted - 04/02/2014 : 23:04:48
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by vice

Malo tko je danas obvezan na išta, ali moje mišljenje je da imaš dva tipa izdavača - one koji to rade primarno zbog zarade, i oni koji to rade sa čistom strašću.

Oni prvi su sigurno stabilniji, i iako im je zarada primarna, ne znači da ne vole strip. No, čvrsto su na zemlji i znaju da se uz ekonomsku situaciju i položaj stripa na našem tržištu neće omastiti brk bez mjera predostrožnosti i određene hladnokrvnosti. Takvi će ili strip izgurati do kraja pokrivajući ga masnom zaradom popularnijih naslova (kao npr. Libellus) ili ga hladno i brzopotezno ukinuti.

Drugi su često i sami stripofili koji žarko vole određene naslove za koje ne mogu prežaliti što ih nema u domaćem izdanju pa se upuštaju u izdavački biznis s glavom u oblacima. Takvi izgore brže od šibice, i priči tu je kraj. Osim ako u startu nemaš ogroman kapital jer si, ne znam, bezobrazno omašćen, i spreman si na teži minus, nema smisla upuštati se u nešto takvo. Interes, a time i određena zahvalnost publike, nije dostatna, i vodi ka frustraciji.

Eventualna treća vrsta bi bila neka zlatna sredina, no takvo nešto je ljudskoj vrsti mit već i u teoriji, a kamoli u praksi.

Dakle, ne, nijedan izdavač nije obavezan izgurati slabo prodavanu seriju do kraja, samo je tužno znati da novi naslovi na tržištu nemaju svijetlu budućnost, čak ni uz malu nakladu i basnoslovne cijene. A oni koji žugaju, žugali bi i da je stvar suprotna.


nikako mi se ovo ne uklapa sa stanjem na hrvatskoj strip sceni?
znači po tebi je Libelus u prvoj grupi?
a gde je tu Fibra?



Ne, Ludens je čisti primjer prve grupe, Libellus je varijacija toga, kako je i navedeno, barem po mom mišljenju. Fibra je miks prve i druge, s tim da je ipak riječ o izdanjima s malom nakladom, relativno malim interesom, i dosta visokim cijenama (a one očito realno, uz ovakvu situaciju, i ne mogu biti manje). Očito je i, naravno, da i Dade i Marko to rade s velikom ljubavlju prema stripu, ali realnost je takva da njihova izdanja nikad neće imati kiosk distribuciju ili pristupačne cijene (iznimke potvrđuju pravilo - Ratman i Libellus kolekcija). Mentor, koji je promovirao domaću strip scenu, u startu je bio više filantropski rad nego zarada, koliko god to tragikomično bilo.
anto Posted - 04/02/2014 : 22:55:27
quote:
Originally posted by vice

Malo tko je danas obvezan na išta, ali moje mišljenje je da imaš dva tipa izdavača - one koji to rade primarno zbog zarade, i oni koji to rade sa čistom strašću.

Oni prvi su sigurno stabilniji, i iako im je zarada primarna, ne znači da ne vole strip. No, čvrsto su na zemlji i znaju da se uz ekonomsku situaciju i položaj stripa na našem tržištu neće omastiti brk bez mjera predostrožnosti i određene hladnokrvnosti. Takvi će ili strip izgurati do kraja pokrivajući ga masnom zaradom popularnijih naslova (kao npr. Libellus) ili ga hladno i brzopotezno ukinuti.

Drugi su često i sami stripofili koji žarko vole određene naslove za koje ne mogu prežaliti što ih nema u domaćem izdanju pa se upuštaju u izdavački biznis s glavom u oblacima. Takvi izgore brže od šibice, i priči tu je kraj. Osim ako u startu nemaš ogroman kapital jer si, ne znam, bezobrazno omašćen, i spreman si na teži minus, nema smisla upuštati se u nešto takvo. Interes, a time i određena zahvalnost publike, nije dostatna, i vodi ka frustraciji.

Eventualna treća vrsta bi bila neka zlatna sredina, no takvo nešto je ljudskoj vrsti mit već i u teoriji, a kamoli u praksi.

Dakle, ne, nijedan izdavač nije obavezan izgurati slabo prodavanu seriju do kraja, samo je tužno znati da novi naslovi na tržištu nemaju svijetlu budućnost, čak ni uz malu nakladu i basnoslovne cijene. A oni koji žugaju, žugali bi i da je stvar suprotna.


nikako mi se ovo ne uklapa sa stanjem na hrvatskoj strip sceni?
znači po tebi je Libelus u prvoj grupi?
a gde je tu Fibra?
going going Posted - 04/02/2014 : 22:53:07
quote:
Originally posted by anto

na mojoj listi se dugo visoko kotirao Princ Valijant - Zagrebačka naklada me je izluđivala ritmom izdavanja; evo ovaj deveti tom "samo što nije izašao" već godinu i po dana.Srećom sad kad se u igru uključila ČK (iako je izdala samo dva broja), lakše se diše.A u zadnje vreme sve je više na aukcijama i viših brojeva po razumnim cenama.

zaboravio sam takođe i jeftini mekokoričeno izdanje Magičnog Vetra - System comics,Sfera,Wizard su dogurali do 22. broja.Agarti će verovatno pući mnogo ranije.Jebi ga.



Ja mislim da je jedina nada za jeftinijeg Magicnog da uzme Veseli da ga objavljuje u knjigama od po 6, 7 epizoda kao sto rade sa Teksom ili Mr Noom.
To bih sigurno kupovao i citao sa uzitkom!
Colt Posted - 04/02/2014 : 22:40:23
quote:

Za njihovo dobro.
Izdavač može doći na loš glas da ne završava započeto.
Tu onda kupci počinju kalkulirati sa kupovinom i ne kupuju ništa dok serijal nije gotov ili dobrano odmakao.
I onda se izdavač pita: Pa zašto se to ne prodaje? I prekida serijal nakon 2 broja. Začarani krug koji tone.
Možda se ipak isplati pokazati brigu za kupce i gurati do kraja...

Simbioza: Izdavač izdaje stripove i dobija od kupca novac. Kupac sretan jer čita, izdavač zaradio. Izdavač pokazuje znakove bolesti - prekida započete serijale. Kupac pokazuje znakove bolesti, nije sretan. Situacija se ne popravlja. Kupac nalazi novog izdavača i opet je sretan. Stari izdavač ne nalazi novog kupca jer nitko ne voli bolest prekidanja serijala. Ne dobija novac i gasi se.



Pretpostavljam da je taj izdavac Ludens?
anto Posted - 04/02/2014 : 22:27:34
na mojoj listi se dugo visoko kotirao Princ Valijant - Zagrebačka naklada me je izluđivala ritmom izdavanja; evo ovaj deveti tom "samo što nije izašao" već godinu i po dana.Srećom sad kad se u igru uključila ČK (iako je izdala samo dva broja), lakše se diše.A u zadnje vreme sve je više na aukcijama i viših brojeva po razumnim cenama.

zaboravio sam takođe i jeftini mekokoričeno izdanje Magičnog Vetra - System comics,Sfera,Wizard su dogurali do 22. broja.Agarti će verovatno pući mnogo ranije.Jebi ga.
vknez Posted - 04/02/2014 : 22:18:38
zato sam ja čekao da bookglobe izda sve blueberry-e i onda sam ih kupio...
isto tako čekam tanguy
hrvoje23 Posted - 04/02/2014 : 21:30:11
1.Usagi
2.Plave bluze
3.Lucky Luke
4.Asterix
5. ??? (što god)
Deers Posted - 04/02/2014 : 18:26:51
Da, zato je Daredevil od Fibre rasprodan a Caravan po izlasku posljednjeg broja je planuo.

Drugim riječima: ako nekog nema dovoljno zainteresiranih za krnji serijal nema ni za kompletni.
Obi-wan Posted - 04/02/2014 : 18:07:13
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mcn

Evo jedno bezobrazno pitanje, jer je vještičja ura: zašto mislite da su izdavači obavezni do kraja izdati seriju koja se ne prodaje dovoljno da pokrije vlastite troškove?

(mcn)



imam i ja jedno tricky pitanje:
prodaje li se ta serija jer nema dovoljno zainteresiranih za navedenu seriju ili nema dovoljno zainteresiranih za krnju/djelomicnu/nepotpunu seriju?


Kažu iz Darkwooda, Hronike Konan (izašli brojevi 2 i 3) se ne prodaju dobro.
Nije moguće! Kreneš serijal od broja 2 i ne prodaje se dobro. A tako se činilo logičnim početi od broja 2.
Obi-wan Posted - 04/02/2014 : 18:04:12
quote:
Originally posted by mcn

Evo jedno bezobrazno pitanje, jer je vještičja ura: zašto mislite da su izdavači obavezni do kraja izdati seriju koja se ne prodaje dovoljno da pokrije vlastite troškove?

(mcn)


Za njihovo dobro.
Izdavač može doći na loš glas da ne završava započeto.
Tu onda kupci počinju kalkulirati sa kupovinom i ne kupuju ništa dok serijal nije gotov ili dobrano odmakao.
I onda se izdavač pita: Pa zašto se to ne prodaje? I prekida serijal nakon 2 broja. Začarani krug koji tone.
Možda se ipak isplati pokazati brigu za kupce i gurati do kraja...

Simbioza: Izdavač izdaje stripove i dobija od kupca novac. Kupac sretan jer čita, izdavač zaradio. Izdavač pokazuje znakove bolesti - prekida započete serijale. Kupac pokazuje znakove bolesti, nije sretan. Situacija se ne popravlja. Kupac nalazi novog izdavača i opet je sretan. Stari izdavač ne nalazi novog kupca jer nitko ne voli bolest prekidanja serijala. Ne dobija novac i gasi se.
mcn Posted - 04/02/2014 : 11:05:30
Serija je po definiciji krnja.

(mcn)
supermark Posted - 04/02/2014 : 09:17:11
quote:
Originally posted by mcn

Evo jedno bezobrazno pitanje, jer je vještičja ura: zašto mislite da su izdavači obavezni do kraja izdati seriju koja se ne prodaje dovoljno da pokrije vlastite troškove?

(mcn)



imam i ja jedno tricky pitanje:
prodaje li se ta serija jer nema dovoljno zainteresiranih za navedenu seriju ili nema dovoljno zainteresiranih za krnju/djelomicnu/nepotpunu seriju?
mcn Posted - 04/02/2014 : 02:49:45
> samo je tužno znati da novi naslovi na tržištu nemaju svijetlu budućnost

Tuzi sam se uvijek rad prikloniti.

(mcn)
vice Posted - 04/02/2014 : 00:31:04
Malo tko je danas obvezan na išta, ali moje mišljenje je da imaš dva tipa izdavača - one koji to rade primarno zbog zarade, i oni koji to rade sa čistom strašću.

Oni prvi su sigurno stabilniji, i iako im je zarada primarna, ne znači da ne vole strip. No, čvrsto su na zemlji i znaju da se uz ekonomsku situaciju i položaj stripa na našem tržištu neće omastiti brk bez mjera predostrožnosti i određene hladnokrvnosti. Takvi će ili strip izgurati do kraja pokrivajući ga masnom zaradom popularnijih naslova (kao npr. Libellus) ili ga hladno i brzopotezno ukinuti.

Drugi su često i sami stripofili koji žarko vole određene naslove za koje ne mogu prežaliti što ih nema u domaćem izdanju pa se upuštaju u izdavački biznis s glavom u oblacima. Takvi izgore brže od šibice, i priči tu je kraj. Osim ako u startu nemaš ogroman kapital jer si, ne znam, bezobrazno omašćen, i spreman si na teži minus, nema smisla upuštati se u nešto takvo. Interes, a time i određena zahvalnost publike, nije dostatna, i vodi ka frustraciji.

Eventualna treća vrsta bi bila neka zlatna sredina, no takvo nešto je ljudskoj vrsti mit već i u teoriji, a kamoli u praksi.

Dakle, ne, nijedan izdavač nije obavezan izgurati slabo prodavanu seriju do kraja, samo je tužno znati da novi naslovi na tržištu nemaju svijetlu budućnost, čak ni uz malu nakladu i basnoslovne cijene. A oni koji žugaju, žugali bi i da je stvar suprotna.
mcn Posted - 04/02/2014 : 00:11:12
Evo jedno bezobrazno pitanje, jer je vještičja ura: zašto mislite da su izdavači obavezni do kraja izdati seriju koja se ne prodaje dovoljno da pokrije vlastite troškove?

(mcn)
Raven84 Posted - 03/02/2014 : 10:29:58
Ljubav i rakete
Opskurni gradovi
Gospodin Jean
Maslin Granko
Blake i Mortimer
Largo Winch
Hellboy
Markiz od Anaona
supermark Posted - 03/02/2014 : 09:14:26
očito može i prevara,
u suprotnom bi lektor već sjedio jakiju za vratom
jaki Posted - 03/02/2014 : 01:59:31
sad će Curunir
IGMAN2 Posted - 03/02/2014 : 01:51:35
Čuj, nisam ni mislio da bi za to pravno mogli odgovarati, ali osjećam se prevarenim.
Davno je bilo kada su izdali prva dva albuma, a o daljnjim -apsolutni muk.

(Usput, zna li netko jel se piše prevara ili prijevara? Oba oblika ravnopravno nalazim, što mi ide na...)
jaki Posted - 02/02/2014 : 23:33:02
quote:
Originally posted by IGMAN2
Upravo to!
Lako kada je u zadnjem izdanom albumu zaokružena epizoda, ali što kad, kao npr. Bookglobe izda dva albuma (od šest koji čine cjelinu)'Universal War One'?
Dva albuma koji nisu ni jeftini, a bez ostalih ništa ne vrijede!

Ja to zovem PRIJEVAROM !



Prevara bi bila kad bi BG obećao/potpisao/ugovorio s kupcem da će izdati te albume a nebi to napravio.Ovako su nas samo raspizdili sa mnogobrojnim započetim serijalima a nezavršenim.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000