forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer-serijal koji ne posustaje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cronos six Posted - 23/02/2014 : 13:21:34
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 20/06/2014 : 22:52:19

Koliko ovih starih-starih si procitao? Pa i neke Nizzijeve su "ubi boze". ;)


DODSFERD Posted - 20/06/2014 : 21:34:10
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pretpostavljam da je moja "klasična" klinačka priča: kao mali Texa uglavnom nisam mogao smisliti, bio mi je smrtno ozbiljan i otprilike jednako toliko dosadan, i svaki put bih se smrknuo kad bih vidio da idu dva Texa a tek onda Zagor, Mark ili Miki.

Ovakva je bila i moja situacija a Texa sam počeo ozbiljnije čitati tek 2008. kada sam otkrio Libellusova izdanja.
Sada mi Tex jednostavno ne može dosaditi a ne sjećam se kada sam naletio na neku lošu epizodu.
Timber Bil Posted - 20/06/2014 : 21:31:00
Zagor je gigant naspram Teksa, mnogo jaki likovi naspram slabe kaubojštine...
Zagor i Ogi Posted - 20/06/2014 : 15:52:51
ZAGOR JE NE 1000 NEGO 10000 PUTA BOLJI OD TEXA ,A I BICE!!!NE MOGU DA SE POREDE LIKOVI U ZAGORU I TEXU, PRICA JE SAMA PO SEBI BOLJA U ZAGORU NEGO TEXU.TEX IMA SAMO CRTACE( NEKI SU UZETI OD ZAGORA) IZVINJAVAM SE MODERATORIMA STO PISEM VELIKIM SLOVIMA...
SAMO FURAJ ZAGORE!!!!!!
PijaniPatak Posted - 20/06/2014 : 14:41:04
quote:
Originally posted by PAJDO

No oni stariji Zagori su za 100 klasa bolji od Texova iz toga razdoblja



Ovo definitivno

glasao za "Deset puta bolji..."
To što je meni Zagor draži je nešto sasvim drugo


tinton Posted - 20/06/2014 : 11:50:17
Teško je reći, žao mi je jako što tako kasnimo za Talijanima. Ne znam mnogo o ZS periodu. Tex i Zagor su mi tu negdje, volio bih da i Tex ubaci malo kontinuiteta.
sergej773 Posted - 20/06/2014 : 11:30:58
bolji je od zagora 10 puta
drablj Posted - 01/03/2014 : 13:49:53
teks mi je omiljeni junak od prvog stripa o njemu koji sam procitao. u sledecih 5 godina sam nabavio oko 300 zs i lms o njemu i to sve procitao po 2 puta. pocetnim epizodama sam se odusevljavao, jer opisuju pocetke (volim da istrazujem istoriju necega, pa i strip junaka). epizode izasle poslednjih godina me nisu oduvale, ali nisam ni razocaran. zbog toga mislim da teks ne posustaje.
Kojot Posted - 01/03/2014 : 11:24:41
Moram da priznam,da sam i ja kao klinac najvise volio zagora,sve dok nisam procitao par prica od Texa,onda se okrenulo sve.
Sada Texa citam svaki izasli broj,dok zagora ponekad(sakupljam ga samo radi kolekcije).
mladjo Posted - 28/02/2014 : 23:55:08
Tex mi je ok makar ganikad nisam baš pretjerano volio. Ono, epizoda tu i tamo. Ali Tiha smrt, Močvare Luizijane, La Eskondita i Rudnik straha su izvrsne epizode. Šteta kaj je Zlatna serija do Ruralesa objavljivala stare epizode. da su prije krenuli sa novijima bilo bi ok
E sad, nisam Texolog ali meni su ti Ruralesi baš prekretnica. S tim da je tu također bitna epizoda Miltonov testament. Uglavnom od broja 700 a naročito od broja 800 idu čist solidne Texove epizode.
Sjećam se one ubica bez lica. Bil sam klinac i stari je vodil obitelj na kongres pravnika u Opatiju. Baš tad su izlazile te epizode.

Jebenica
Johnny Difool Posted - 28/02/2014 : 23:13:08
Pretpostavljam da je moja "klasična" klinačka priča: kao mali Texa uglavnom nisam mogao smisliti, bio mi je smrtno ozbiljan i otprilike jednako toliko dosadan, i svaki put bih se smrknuo kad bih vidio da idu dva Texa a tek onda Zagor, Mark ili Miki.

S vremenom se moj odnos prema njemu mijenjao, sasvim logično, pa mi je Zagor postajao naivan, djetinjast i kakav sve ne, dok je Tex ubrzano dobivao na cijeni.

Međutim, nevolja s Texom je bila u tome što mi je taman postao jako dobar u vrijeme kad su me počeli zanimati (i) drugi stripovi, ponajviše Blueberry, Bernard Prince, Jeremiah, Riđobradi, Komanča i Tanguy i Laverdure, ali i Bruno Brazil, Jerry Spring, Batman, Spiderman i svašta iz Stripoteke, eksa, Strip arta, Super eksa i Giganta.

Opet sasvim logično, tada sam upoznao Kena koji me ošinuo ko grom, a i danas sam lagano ošamućen.

Tako da Tex u mom nekakvom osobnom stripovskom imaginariju i "poretku" nikad nije dobio mjesto koje zaslužuje, ili pak "zaslužuje". Danas ga cijenim, svakako, i volim čitati, ali je ipak debelo u sjeni drugih stripova, pa i samo vesterna.

Hebi ga, nekad preozbiljan za mene klinca, a poslije nedovoljno dobar za moje čitateljske ambicije, ukuse, estetiku i što sve ne.

adisio Posted - 28/02/2014 : 21:57:37
Sto se mene tice bilo koji serijal od 1000 izadanja ili priblizno bi trebao da se priblizi kraju, na dostojanstven nacin pa tako i Tex i Zagor. Eh sad ja iskreno receno sam samo citao Texove kao klinac u ZS... nisam nista od ovih novijih izdanja citao. Po svemu sudeci mogao sam zakljuciti da je Tex znatno bolji u zadnje vrijeme nego sto je prije bio. Po vasem misljenju u kojem razdoblju su najbolji Tex stripovi?
D.J. Posted - 27/02/2014 : 00:35:30
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by solar

Jednostavno čovjek ne voli Zagora.



Cudno, posto Magicni vetar ima dosta dodirnih tacak sa Zagorom i u samom liku i u pricama.



Meni je Gianfranco rekao da ne bi mogao pisati Zagora jer to ne bi bilo to jer je Zagor drugaciji tip lika. Nisam tocno razumio na koji nacin-to je bilo izguljeno u prijevodu :) Nesto s idealiziranosti, ali ne vjerujem da ga ne voli jer je rekao da je Zagor kruna Sergio Bonellijeve kreativnosti.
Johnny Difool Posted - 27/02/2014 : 00:11:40
Evo zašto!
Dobar, loš, jao!




going going Posted - 26/02/2014 : 23:08:21
quote:
Originally posted by solar

Jednostavno čovjek ne voli Zagora.



Cudno, posto Magicni vetar ima dosta dodirnih tacak sa Zagorom i u samom liku i u pricama.

D.J. Posted - 26/02/2014 : 20:51:25
Nek nam dugo zivi Tex! To bi morali reci i oni koji ga ne vole, a vole druge SBE stripove. Dok je njega bit ce svega.
Tex Willer Posted - 26/02/2014 : 20:39:16
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by solar

Apsolutno, a to je samo redovna serija.
U vrijeme dok je izlazio kolor reprint prodaja mu je bila u prosjeku 113.000 primjeraka tjedno (452.000 mjesečno) a kao što vidimo taj reprint se ponovno nastavlja sljedeći mjesec.
Također Teks ima još nekoliko "normalnih" reprinta poput "tutto" serije i oni se vjerovatno prodaju u nekoliko desetaka tisuća mjesečno.
Nemojmo zaboraviti i izdanja van redovne serije poput giganta i kolor-festa koji opet idu preko 100.000 komada.

Nakon što sve te cifre prebrojimo (200.000 + 452.000 + 20.000 + 100.000) dolazimo do brojke od 772.000 komada koji su se prodavali samo na mjesečnoj bazi u periodu (2007-2011).

To je lova.



Dok je Texa,bice love!



A tim koji dobija se ne menja, tako da samo neka nastave prepucavanja sotone i stare deve, Kita i strike Carsona, pivo, bifteci i krompirici...
cronos six Posted - 26/02/2014 : 20:10:23
UDRI TEXE!
Kojot Posted - 26/02/2014 : 19:39:06
quote:
Originally posted by solar

Apsolutno, a to je samo redovna serija.
U vrijeme dok je izlazio kolor reprint prodaja mu je bila u prosjeku 113.000 primjeraka tjedno (452.000 mjesečno) a kao što vidimo taj reprint se ponovno nastavlja sljedeći mjesec.
Također Teks ima još nekoliko "normalnih" reprinta poput "tutto" serije i oni se vjerovatno prodaju u nekoliko desetaka tisuća mjesečno.
Nemojmo zaboraviti i izdanja van redovne serije poput giganta i kolor-festa koji opet idu preko 100.000 komada.

Nakon što sve te cifre prebrojimo (200.000 + 452.000 + 20.000 + 100.000) dolazimo do brojke od 772.000 komada koji su se prodavali samo na mjesečnoj bazi u periodu (2007-2011).

To je lova.



Dok je Texa,bice love!
solar Posted - 26/02/2014 : 15:12:20
Apsolutno, a to je samo redovna serija.
U vrijeme dok je izlazio kolor reprint prodaja mu je bila u prosjeku 113.000 primjeraka tjedno (452.000 mjesečno) a kao što vidimo taj reprint se ponovno nastavlja sljedeći mjesec.
Također Teks ima još nekoliko "normalnih" reprinta poput "tutto" serije i oni se vjerovatno prodaju u nekoliko desetaka tisuća mjesečno.
Nemojmo zaboraviti i izdanja van redovne serije poput giganta i kolor-festa koji opet idu preko 100.000 komada.

Nakon što sve te cifre prebrojimo (200.000 + 452.000 + 20.000 + 100.000) dolazimo do brojke od 772.000 komada koji su se prodavali samo na mjesečnoj bazi u periodu (2007-2011).

To je lova.
Willer Posted - 26/02/2014 : 14:52:57
quote:
Originally posted by solar


Za usporedbu, najprodavanije mjesečno izdanje u Americi (317 milijuna ljudi) rijetko kada prijeđe cifru od 150.000 komada, a Teks u zemlji sa 60 milijuna ljudi svakog mjeseca otiđe u 200.000 komada. Respect.





Ako sam dobro izračunao, to otprilike znači da svaki 300-ti stanovnik Italije kupuje Texa, bome, respektabilno
Kojot Posted - 25/02/2014 : 12:27:56
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kojotova sjekira je nezgrapna i s premalim kamenom u odnosu na držak, a Kingova je taman kako treba.





Moj drzak je zelezni,kako je samo teska!
Zoroasterixx Posted - 25/02/2014 : 12:21:17
Tex ima tu prednost da manje-više uvijek znaš što možeš očekivati. Kvaliteta ne oscilira toliko kao kod npr. Zagora. Također, Tex ima neke od najboljih crtača među Bonelli stripovima.
Najveći nedostatak mu je repetitivnost, tj. uvijek se ponavljaju iste šablone, serijal ne evoluira već stoji na mjestu. Uvijek se ponavljaju slične situacije i razgovori. No s druge strane to drži vjerne fanove...
Džedson Posted - 25/02/2014 : 11:45:10
osobno, willer mi je uglavnom smrtonosno dosadan, to čak ni boselli nemre razmrdat, tu i tamo mu uspije( sjeverozapadni teritorij, 7 ubojica, nepobjedivi)
i ti odlični crtači su često sputani willerovom ograničenošću tipa priča

no respektiram činjenicu da je broj 1 u bonelliju, i da svojom silnom prodajom u milijun izdanja i reprintova omogućava i ostalima da lakše dišu

a sada crta, prije no što me willerovci masakriraju
solar Posted - 25/02/2014 : 00:45:25
Izgleda da je i to moguće...



p.s.
Ne samo da oftopičarimo, nego i spamujemo. Idemo na Teksa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000