forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Greystorm 11 i 12

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Colt Posted - 18/05/2014 : 15:21:55
Izaslo.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Obi-wan Posted - 12/10/2014 : 19:45:42
Nedavno sam kupio zadnja 2 broja i kompletirao Greystorma pa eto rekoh da i pročitam sve odjednom. Nisam se razočarao. Inače sam odustao od Bonelli stripova jer su mi prenaivni, no ovo ću sačuvati. Strip je stvarno dobar po bilo kojim mjerilima (čak vrlo dobar). Serijal ima glavu i rep, a bogami i ono između. Glavni "junak" je jedinstven (ali da ne spojlam). Rekao bih da je ovo najbolje što Bonelli može ponuditi, sviđa mi se što ima 12 brojeva i kraj. Ustvari serijal ima 11 brojeva, a zadnja sveska (220 strana) je uglavnom avantura Hoanui i Mili u Londonu. To je izbačeno iz originalnog kontinuiteta što je po meni dobra odluka jer odlazi previše u širinu, a također je malo slabije od glavne priče. Uglavnom, preporučujem. Nije to Preacher niti Pinokio, ali jedan lijep strip koji svakako vrijedi pročitati...
zlatan bihac Posted - 09/10/2014 : 09:04:12
quote:
Originally posted by bagi

Iskreno,volio bih i ja pročitati šta se zbilo u zadnja dva poglavlja Greystorm-a no otuđeni su mi uredno plaćeni stripovi i to od jednog uvaženog člana ovog foruma hehehehehe...


da vidiš samo koji spektakularan završetak...
bagi Posted - 08/10/2014 : 20:43:54
Iskreno,volio bih i ja pročitati šta se zbilo u zadnja dva poglavlja Greystorm-a no otuđeni su mi uredno plaćeni stripovi i to od jednog uvaženog člana ovog foruma hehehehehe...
mpavin Posted - 05/10/2014 : 14:26:23
Curunire, predloži tamo u Libellusu da stave sličan moto Fibrinom: "Samo smiješni stripovi".

ontopic: kraj mi je nekako nedorečen, očekiva san svašta u dvanaestom broju, a kad ono samo neke izbačene priče...
Curunir Posted - 05/10/2014 : 13:12:19
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by djukak

A stvarno Colte, čemu dva ista teksta u 11. broju....


SPOILER



Nije me začudio Grejstormov kraj, i način na koji je otišao,
ali poslednja scena u broju 11. (oni koji su pročitali znaju na šta mislim) je nešto što nikako nisam mogao pretpostaviti.
Stvorenje se nije ni moralo previše truditi kako bi Grejstorm uspeo u svojim naumima, jer je znalo da mu je opstanak osiguran na drugom mestu.



Zato što smo planirali da svaki broj ima po jedan tekst, a obzirom na to da broj 11 ima dva poglavlja, stavili smo još jednom tekst umesto da tu bude prazna strana, npr.

Što se tiče završnice broja 11, it`s simple enough: Serra je planirao nastavak (ili neki spin-off) ali Sergio Bonelli to nije dozvolio jer je "mrzeo" serijal i jedva su ga ubedili da ga uopšte objavi.



ništa čudno. čovjek je s vremenom postao sinonim za neukus (nesto poput prof. inza u šestoj reinkarnaciji).
ali možda je ovako i bolje, jer bi se sigurno razvodnio.
kao serijal, Greystorm je nešto daleko najbolje što je "Bonelli" ikad izbacio.
slažem se da je vrhunac u epizodama 3-8, ali i ono poslije daleko je iznad svih ostalih,
vecinom smijesnih (iako povremeno zabavnih) serijala ove izdavacke kuće.
Colt Posted - 05/10/2014 : 09:37:40
Jos i to. Slag na tortu...
Timber Bil Posted - 05/10/2014 : 08:30:59
quote:
Originally posted by Colt

Ako je prodato po 100 brojeva u AF, to je fenomenalna vest jer toliko nisu ni uzeli.

Uradio sam ja piratsko izdanje Grejstorma tako da ti se izvinjavam ako sam ti malo poremetio finansijske planove oko ovog izdanja.
anto Posted - 04/10/2014 : 22:20:13
Sa povelikim zakašnjenjem, završih i ja Grejstorma.

Pre čitanja poslednja dva broja, malo sam prelistao prethodne brojeve, pa ću ostaviti komentar kako za Zoru sutrašnjice/Zaboravljena poglavlja, tako i za ceo serijal:

Kvalitet priča mi je konstatno rastao; čak sam mislio nakon prva dva broja, da sam se možda i zeznuo što sam počeo da pratim ovaj mini serijal, ali već sa trećim pročitanim brojem, serijal me je osvojio i sa svakim narednim sve više impresionirao (za jedan Boneli strip).
U 6. nastavku,Tajna mumije, dostignut mi je vrhunac, i to je sigurno potrajalo zaključno sa 8. epizodom.Od Gospodara sveta (9-ka) sledi vrlo lagani pad sve do samoga kraja; a u samom finalu, 11. broju, Zori sutrašnjice, taj pad u priči je nešto i veći.
Korektno je odrađen ovaj zadnji nastavak, posebno mi se sviđa kad "ono" daje Grejstormu informaciju da je Ele ele negde živa i da čeka svoj trenutak; ali nije mi ovo ni blizu one sjajne priče koju sam gutao od trećeg do osmog broja.

Sad kad rezimiram celog Grejstorma i uporedim sa još dva hvalevredna mini serijala (Karavan i Kesidi), ocenio bih ga kao vrlo dobar strip (8/10), ali ipak za ocenu ispod oba pomenuta stripa - možda da su zadnja dva nastavka bila malo "žešća", da bih Grejstorma tad postavio na prvo mesto, ali kako sad stoje stvari, i Karavan i Kesidi su mi kvalitetniji.

Zadnji broj, je solidan - dve kratke pričice su mi super, a ova dvostruka, planirana posle 8. epizode mi je ok, ali u odnosu na ostale, lošija, i drago mi je da je nisu ubacili u redovnu seriju, jer bi mi tad celokupni utisak bio još lošiji; pa mi je bolje što je išla u ovom specijalcu.
Colt Posted - 27/06/2014 : 15:00:10
quote:
Originally posted by djukak

A stvarno Colte, čemu dva ista teksta u 11. broju....


SPOILER



Nije me začudio Grejstormov kraj, i način na koji je otišao,
ali poslednja scena u broju 11. (oni koji su pročitali znaju na šta mislim) je nešto što nikako nisam mogao pretpostaviti.
Stvorenje se nije ni moralo previše truditi kako bi Grejstorm uspeo u svojim naumima, jer je znalo da mu je opstanak osiguran na drugom mestu.



Zato što smo planirali da svaki broj ima po jedan tekst, a obzirom na to da broj 11 ima dva poglavlja, stavili smo još jednom tekst umesto da tu bude prazna strana, npr.

Što se tiče završnice broja 11, it`s simple enough: Serra je planirao nastavak (ili neki spin-off) ali Sergio Bonelli to nije dozvolio jer je "mrzeo" serijal i jedva su ga ubedili da ga uopšte objavi.
zlatan bihac Posted - 27/06/2014 : 14:07:59
pročitah i ja ovaj serijal...nije loše...crtež solidan,priča neloša...PP izdanje super odrađeno...svaka čast..
djukak Posted - 14/06/2014 : 09:28:56
Evo pročitah serijal do kraja.
Znači jedan serijal koji je crtež držao na maksimalno visokom nivou od početka do kraja. U scenariju praktično niti jedna scena nije viška i sve je uklopljeno u jednu funkcionalnu celinu....
Način na koji Grejstorm polako tone u opsesiju i ludilo je tako detaljno odrađen.... Fenomenalno.
Kvalitet izdanja - vrh.
A stvarno Colte, čemu dva ista teksta u 11. broju....


SPOILER



Nije me začudio Grejstormov kraj, i način na koji je otišao,
ali poslednja scena u broju 11. (oni koji su pročitali znaju na šta mislim) je nešto što nikako nisam mogao pretpostaviti.
Stvorenje se nije ni moralo previše truditi kako bi Grejstorm uspeo u svojim naumima, jer je znalo da mu je opstanak osiguran na drugom mestu.
Sve u svemu, serijal kojem ću se povremeno svakako vraćati i uživati u odličnom crtežu i pričama...
El Morisco Posted - 04/06/2014 : 10:55:38
Čestitke na trudu oko izdavanja serijala! Moj najveći strah bio je završetak. Hoće li izbjeći moralku ili nedefinirani kraj? I zadovoljan sam. S brojem 11 priča ima vrlo dinamičan rasplet. A broj 12? Kako je riječ o tzv. izostavljenim pričama, moglo je biti svašta (recimo, Magični Vjetar slično završava, potpuno bespotrebno ubačene priče da se popuni prostor), ali ne i Greystorm. Serra je fino objasnio zašto nešto nije objavljeno i odgovaraju mi objašnjenja kako nisu željeli razbiti ritam osnovne priče. Još jednom, sve pohvale, vrhunski kratki serijal....
Colt Posted - 04/06/2014 : 07:58:39
Mozda je mislio ukupno 100 primeraka.
neman Posted - 04/06/2014 : 06:52:15
quote:
Originally posted by Colt

Ako je prodato po 100 brojeva u AF, to je fenomenalna vest jer toliko nisu ni uzeli.



Znači Miroslav laže?
Poli Posted - 03/06/2014 : 18:47:44

a sta je to jedna cifra vise manje, pogotovo nula ;D


anto Posted - 03/06/2014 : 18:30:32
možda prodaju pirate ?
Colt Posted - 03/06/2014 : 18:27:57
Ako je prodato po 100 brojeva u AF, to je fenomenalna vest jer toliko nisu ni uzeli.
anto Posted - 03/06/2014 : 18:26:59
quote:
Originally posted by neman

Ne znam da li je prodatih 100 primeraka poslednja dva broja neki pokazatelj. Tu sam informaciju dobio u Alan Ford knjižari. Nije malo za tako kratko vreme.


pa to bi bilo to - 100 primeraka u AF + neki koji uzimaju direktno od izdavača + neki koji uzimaju van Srbije = oko 150 primeraka.
ne verujem da ovih nekih (koji uzimaju direktno i van Srbije) ima više od 30-40-ak.
neman Posted - 02/06/2014 : 14:53:30
Ne znam da li je prodatih 100 primeraka poslednja dva broja neki pokazatelj. Tu sam informaciju dobio u Alan Ford knjižari. Nije malo za tako kratko vreme.
kandraks Posted - 01/06/2014 : 23:33:11
quote:
Originally posted by Colt

@kandraks

Trebalo bi, ne vidim razlog da ne bude tako.




Hvala na odgovoru...
ivan_micic Posted - 01/06/2014 : 20:59:38
dobio i pročitao u dahu sinoć, genijalan strip serijal, šteta što je loša prodaja
teller Posted - 01/06/2014 : 19:26:52
quote:
Originally posted by Colt

Ne bih o datumima, u narednih nekoliko meseci svakako.


strpljen-spašen.
Colt Posted - 01/06/2014 : 17:53:05
Ne bih o datumima, u narednih nekoliko meseci svakako.
Knez Posted - 01/06/2014 : 17:49:52
Malo off topic, kad kreće Saguaro?
Colt Posted - 01/06/2014 : 17:46:08
Tacno, prvih 8 brojeva je izaslo u periodu od 12 meseci, naredna 4 u periodu od 18 meseci. Svakako je moglo i brze, ritam izlazenja su diktirali neki, za nas nepovoljni, uslovi.

@kandraks

Trebalo bi, ne vidim razlog da ne bude tako.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000