forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Asgard - u pripremi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Colt Posted - 07/10/2014 : 19:08:33
U prodaji sredinom novembra.





''... i da bi kaznio Vikinge zbog njihove nadmenosti, Odin je na njih pustio Jormundgand, zmiju sveta...
ali Vikinzi su mu na to odgovorili uputivši poziv prognanom ratniku, Gvozdenoj nozi.''


Dorison&Mejer



240x320
132 strane
HC




https://www.scribd.com/doc/242156367/Asgard


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dukidule Posted - 15/08/2017 : 19:24:30
quote:
Originally posted by Hajo

@Dule
Da, skuzio si me! :D
Ali ionako ne mogu bidati jer me Zlotvor (nick mu odlicno pristaje) zbog nekih samo njemu razumljivih razloga blokirao. :(


Hajo, ne rezigniraj!
Nabavit ćemo i to.
Pa zašto inače imaš prijatelje širom old Europe?
Hajo Posted - 15/08/2017 : 19:00:03
@Dule
Da, skuzio si me! :D
Ali ionako ne mogu bidati jer me Zlotvor (nick mu odlicno pristaje) zbog nekih samo njemu razumljivih razloga blokirao. :(
Dukidule Posted - 14/08/2017 : 14:14:49
P.S.
Evo ti ih oba u jednoj aukciji:

http://www.stripovi.com/aukcije/valkira-i-asgard/13622165/

Ili ti je baš to bila inspiracija?
Dukidule Posted - 14/08/2017 : 13:48:13
quote:
Originally posted by Hajo

Ima li ovoga na lageru ili je rasprodano?


Pa ti to krenuo po svim topicima tragovima nordijske mitologije (prvo Valkira pa sad Asgard)?
Šta te to odjednom obuzelo?
Hajo Posted - 13/08/2017 : 18:40:24
Ima li ovoga na lageru ili je rasprodano?
anto Posted - 24/03/2015 : 10:11:47
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by anto


Takođe mi nije jasno na 116. stranici kad Siglind pita "Ovde si hteo me udaš za sina Jarla?", šta je htela da kaže sa ovim.
Mejerov crtež je sjajan.

8/10

Ranije je željezna noga nabrajao sve benefite koje će Siglind dobiti zbog sudjelovanja u lovu na krakena. Govori joj da će dobiti novaca, skinuti status robinje, postati članica Hilde ( kraljeve garde pa i mogućnost da se uda za nekog važnog. nju znima sloboda i novac dok nema nikakvu želju za udajom ili da postane članica garde Tako da je ovo cinični komentar u vezi udaje


da,da,...
hvala Ignus,nađoh to - na 72. stranici, "postaćeš ratnica Hilde ili ćeš se udati za Jarlovog sina...".
Ignus Posted - 24/03/2015 : 07:58:30
quote:
Originally posted by anto


Takođe mi nije jasno na 116. stranici kad Siglind pita "Ovde si hteo me udaš za sina Jarla?", šta je htela da kaže sa ovim.
Mejerov crtež je sjajan.

8/10

Ranije je željezna noga nabrajao sve benefite koje će Siglind dobiti zbog sudjelovanja u lovu na krakena. Govori joj da će dobiti novaca, skinuti status robinje, postati članica Hilde ( kraljeve garde pa i mogućnost da se uda za nekog važnog. nju znima sloboda i novac dok nema nikakvu želju za udajom ili da postane članica garde Tako da je ovo cinični komentar u vezi udaje
Dr. Zistis Posted - 24/03/2015 : 07:32:57
quote:
Originally posted by anto

ideš li?



Daleko bre, ali on se prijavio
trolodtroje Posted - 23/03/2015 : 18:08:17
Dorison + Meyer: Asgard

Na obalah Fjordlanda se pojavi morska pošast, ki pleni ribiške čolne in vikinške ladje. Vikingi verjamejo, da se bo zgodil Ragnarok, ko Odin zaradi arogantnosti vikingov, pošlje nadnje Jörmungandr, velikansko kačo iz Midgarda, otroka velikanke Angrboðe in Lokija. Vikingi seveda najamejo bojevnika-odpadnika Asgarda - železno nogo, da jih reši pošasti.

Po nordijski mitologiji, se zadnje srečanje med kačo in Thorom pred Ragnarokom zgodi, ko Jörmungandr pride iz oceana in zastrupi nebo. Thor v boju ubije Jörmungandr in nato odkoraka v smrt zastrupljen....The End.

Narisano super, barve super, zgodba OK (malo se mi vleče nategovanje lovec-plen šit v drugem delu), izdaja sama super...total 9/10.

Moram zapamtiti dobro Asgarda do sledečeg Oskara. Po meni trenutno top 3 izdanje 2015.
Ignus Posted - 23/03/2015 : 16:05:46
Zanimliva priča o dvoje outsajdera koji odbijaju igrati namjenjene im uloge u okrutnom svijetu Vikinga. Crtež i boja su na visokom nivou

Ocjena 8/10

anto Posted - 23/03/2015 : 15:18:33
ideš li?
Dr. Zistis Posted - 23/03/2015 : 09:29:05
Salje mi ortak iz Dablina juce :

http://lovebelfast.co.uk/2015/03/19/ever-fancied-joining-a-viking-army-now-you-can-8000-extras-needed/
Dr. Zistis Posted - 23/03/2015 : 09:27:02
Meni su i strip i crtez odlicni.Izdanje Feniksa savrseno
odradjeno.A serija o Ragnaru Lotraku rastura
Obi-wan Posted - 22/03/2015 : 23:02:39
quote:
Originally posted by anto

Dorison&Mejer:Asgard (Phoenix Press)

Slaba strana su mu dijalozi.Isti problem sam imao i kod Long Džon Silvera.Ili su prevodioci podbacili u oba slučaja (što je malo verovatno),ali u više navrata sam bio zbunjen pri čitanju.
Takođe mi nije jasno na 116. stranici kad Siglind pita "Ovde si hteo me udaš za sina Jarla?", šta je htela da kaže sa ovim.
Mejerov crtež je sjajan.


Vrlo moguće da je prijevod. Ako rečenice nemaju smisla (to se kod gledanja filmova puno lakše vidi), vjerovatno prijevod nije dobar.
Inače, nije mi legao crtež. Liči mi na Hermana (nerealno nacrtane muškobanjaste žene). Glavni ženski lik je na početku mršavi dječačić, a pri kraju majka zemlja...
anto Posted - 22/03/2015 : 21:56:48
Dorison&Mejer:Asgard (Phoenix Press)

Do pre nekoliko meseci,bio sam potpuni duduk za nordijske stvari,a evo sad za kratko vreme pročitah dva stripa sa ovom tematikom - Valkiru i Asgard.

Asgard mi je jako dobar (jako dobar=vrlo dobar) akciono-avanturistički uradak sa vikinškim motivima.
Misteriozni kraken teroriše drakare i ljudstvo kralja Godferda,kako ribare tako i ratnike,te ovaj odlučuje angažovati lovca na čudovišta,slavnog ratnika Gvozdenu nogu.Asgard, zvani Gvozdena noga,zajedno sa četvoročlanom posadom kreće u lov.

Priča je nepretenciozna,lagana i zabavna.Dorisonov uvod me je oduševio.Slaba strana su mu dijalozi.Isti problem sam imao i kod Long Džon Silvera.Ili su prevodioci podbacili u oba slučaja (što je malo verovatno),ali u više navrata sam bio zbunjen pri čitanju.
Takođe mi nije jasno na 116. stranici kad Siglind pita "Ovde si hteo me udaš za sina Jarla?", šta je htela da kaže sa ovim.
Mejerov crtež je sjajan.

Izdanje za svaku pohvalu - iako je danas mnogo kvalitetnih stripova,moram istaći sjajno obavljen posao na ovom integralu.

8/10
DKoor Posted - 24/12/2014 : 19:43:16
quote:
Originally posted by Zlix

Je l' izašlo ovo? Čitao sam Valkiru, pa se naložio na Asgard i Vikinge. :D

+1
Zlix Posted - 22/12/2014 : 21:20:34
Je l' izašlo ovo? Čitao sam Valkiru, pa se naložio na Asgard i Vikinge. :D
izivko Posted - 15/12/2014 : 10:47:38
Evo naslovnice njemačkog izdanja


Ne bih previše otkrivao ali evo jedne strane
Obi-wan Posted - 15/12/2014 : 10:20:52
quote:
Originally posted by izivko

Ovo sam sinoć pročitao, prva liga, extra klasa, bomba...


Daj neku sliku kad već nema službenih vijesti...
izivko Posted - 15/12/2014 : 00:33:26
Ovo sam sinoć pročitao, prva liga, extra klasa, bomba...
raic1922 Posted - 14/12/2014 : 22:55:50
Obi-wan Posted - 30/11/2014 : 13:47:07
quote:
Originally posted by Poli


Prosla sredina novembra. ;P


Prošao čitav novembar.
Tex Willer Posted - 20/11/2014 : 03:08:46
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by SejoSexon

Svaka čast, PP nema puno izdanja ali je zato svako izdanje odlično!


istina, pravi feniks je taj PP...kupit ču ovo i podržat izdavaća da fura Saguara redovno.



Kupi zato sto je Dorison Kako nemam 200m2 za skladistenje stripova, uzimam albume uglavnom po autorima a Dorison je odlican. I ako vec nisi - overi "Ja sam Legija" - Nuri ne promasuje
A ceka se i Vinci
O Saguaru necu ni da pricam - to je po difoltu, Bonelli jbg
Poli Posted - 19/11/2014 : 09:26:10

Prosla sredina novembra. ;P


ivan_micic Posted - 19/11/2014 : 08:22:52
quote:
Originally posted by Colt

Uskoro.



ajde više

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000