forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Pirati, lažni originali i ostale ludosti ...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 19/10/2014 : 20:53:48
Evo jednog primera...

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-stripovi-i-igre/Stripovi/Lunov-Magnus-Strip/Zagor-lms-58-Svirepa-ceremonija-nov-glanc-10-din/29247843


http://www.kupindo.com/Lunov-Magnus-Strip/21758169_ZAGOR-SVIREPA-CEREMONIJA-LMS-BROJ-58

Ovaj prvi je kao neki piratski primerak, izrada mu košta 100-150 dinara i on kao ode za 400-500 dinara.

Onaj drugi je kao original, u principu original je originalna tabla sve ostalo su kopije, pretpostavimo da je i sadržaj isti mada su ovi Dnevnikovi kasapljeni u odnosu na sadašnje reprinte.

Zašto sada neko sa svim ovim ponudama piratskog Dnevnikovog izdanja, te extra izdanja, VČ biblioteke ili pak perfektnog Libellusovog izdanja reši i da recimo 200 evra za ovaj strip?

Šta on to dobija u stvari ????

Prevod ? Ne, lošiji je ...

Sadržaj ? Ne, kasapljen je...

Očuvanost ? Ne, ovaj ima tragove oštećenja

Miris ? Istina ima miris vremena ali i buđi...

Lep hrbat za policu ? Ne pogledajte samo Libellusov...

U čemu je fora ?

Pitanje je ko je ovde lud?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
writer Posted - 26/11/2014 : 20:31:06
quote:
Originally posted by maddjuro

koja li je "vrijednost" onih dyd gigant piratskih izdanja,mislim bosanskih, koji su po dimenzijama vidljivo manji od ludensovih regularnih izdanja?



1-2€
maddjuro Posted - 24/10/2014 : 19:40:17
koja li je "vrijednost" onih dyd gigant piratskih izdanja,mislim bosanskih, koji su po dimenzijama vidljivo manji od ludensovih regularnih izdanja?
Kojot Posted - 24/10/2014 : 17:32:05
quote:
Originally posted by zeljko

meni su ti pirati extra
nemam ni jedan ali razumijem ljude koji ih žele imati






Baš tako!
gerilac1 Posted - 24/10/2014 : 12:04:07
kad čovjek dobro promisli, najskuplje a i najgluplje je duplirati izdanja. Nije loša tema, samo kao i obično Timber ukaki motiku sa svojim nastupom, a to neki jedva dočekaju...
zeljko Posted - 22/10/2014 : 15:36:12
možda radi na tuđi račun
DODSFERD Posted - 22/10/2014 : 13:45:40
Čudi me kako se nekome isplati tiskati te pirate i prodavati tako povoljno, sve ispod 100 primjeraka nije neki tiraž da bi donio zaradu a sumnjam da bi netko radio više od toga.
zeljko Posted - 22/10/2014 : 12:05:50
meni su ti pirati extra
nemam ni jedan ali razumijem ljude koji ih žele imati

ako će proizvesti isti efekat kao i orginal
ne vidim razlike :D
bagi Posted - 22/10/2014 : 11:25:02
quote:
Originally posted by Josip2000

Za ne povjerovati je da jos ima ovdje ljudi koji misle da mu je ono zena na slikama.....XD



Ne vjerujem da mu je sestra malo je tako nastranih i izopacenih incestoidnih manijaka,pored troska za stripove cisto sumnjam da mu ostaje za placanje vise intimnih druzenja tetama a cinjenica je da je ova sa njim bila na vise lokacija tako da mislim da timberaga govori istinu...
DODSFERD Posted - 22/10/2014 : 10:02:10
Možete baciti okladu u nekakvu kolekciju Zagora ili nešto slično.
Timber Bil Posted - 22/10/2014 : 09:45:42
quote:
Originally posted by Josip2000

Za ne povjerovati je da jos ima ovdje ljudi koji misle da mu je ono zena na slikama.....XD

Šta ćeš uraditi ako ti dokazem da mi je to zena?
Josip2000 Posted - 22/10/2014 : 08:30:23
Za ne povjerovati je da jos ima ovdje ljudi koji misle da mu je ono zena na slikama.....XD
bagi Posted - 22/10/2014 : 07:57:20
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by karven
A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti



Treba imati muda dati svoja muda na pazar.



Boga mi,čisto sumnjam da bi ga ona ljepotica tetošila da nema muda i harbiju do koljena...Pošto je ružan ko konj,nedorastao i prgav ne vidim šta bi je drugo na njemu moglo zadovoljiti...
ddeki Posted - 22/10/2014 : 07:44:01
I extra serija je kasapljena. Na primer epizoda sa Orlusinom.
karven Posted - 21/10/2014 : 21:11:14
naravno, to je razlog
Timber Bil Posted - 21/10/2014 : 20:57:26
quote:
Originally posted by karven

Kopija za 500 dinara ima koliko hoćeš. Reprinta za 20e još više. Originalni strip iz 70-ihje sve ređi. Aukcija prvog Supermena je dokazala koliko su ljudi spremni da daju za originalan strip i pored mora reprinta koji bolje izgledaju, pisao sam u "Vremenu" o tome pre dva meseca. A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti, a može da priča bajke svojoj deci.
Toliko o tome.

Ne prdi, nemam originalnu kolekciju Zs/Lms jer je nepotpuna, kasapljena, ispreskakana, lepša i jeftinija je extra serija.
DODSFERD Posted - 21/10/2014 : 13:48:19
quote:
Originally posted by karven
A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti



Treba imati muda dati svoja muda na pazar.
karven Posted - 21/10/2014 : 11:20:03
Kopija za 500 dinara ima koliko hoćeš. Reprinta za 20e još više. Originalni strip iz 70-ihje sve ređi. Aukcija prvog Supermena je dokazala koliko su ljudi spremni da daju za originalan strip i pored mora reprinta koji bolje izgledaju, pisao sam u "Vremenu" o tome pre dva meseca. A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti, a može da priča bajke svojoj deci.
Toliko o tome.
Milac Posted - 21/10/2014 : 10:24:10
Nije stvar u mirisu, sadržaju i drugim trivijalijama već i u atmosferi, priči ( ne u stripu, već oko njega ), backgroundu, čitavoj konstrukciji koja prati to izdanje. I što neko reče i nostalgija - neko pamti da je kao dijete čitao baš taj strip ili da je stariji brat čuvao te i te stripove kao najveće dragocjenosti ili da nikako nije mogao doći do nekog vrijednog stripa, a o njemu su svi pričali i slično. Po istoj logici neko plaća za automobil oldtajmer koji milion dolara, a on je spor, neudoban, nema djelova pa će se "začuđeni posmatrač" zabezeknuti i reći:"Pa za deset puta manje novca je mogao kupiti mercedesa iz fabrike sa garancijom". Na kraju krajeva svako ima pravo sa svojim novcem raditi šta mu volja, pa ako ja hoću da platim 200 eura ili više za neko Dnevnikovo izdanje a ne 10 - tak eura za savremeni reprint u boji i bez cenzurisanih stranica šta koga to treba da pogađa?
giant Posted - 20/10/2014 : 21:31:24
quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?



Pa jer je ovo orginal




Točno to. Amen.
zlatko900 Posted - 19/10/2014 : 23:32:52
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?

Isto ono ludilo koje tjera ljude da kupuju izdanja koja su u boji, koja su sa tvrdim koricama...a u principu sve te priče već imaju u nekoliko izdanja i od nekoliko izdavača. Neko pati za estetikom,neko za nostalgijom,jer-original je uvijek original,a sve ostalo su kopije. Tako i ja za Zagorova izdanja u boji mogu reći da su usavršene kopije,a isto tako skupe. Ali KOPIJE,jer su te priče već davnih dana ispričane.
Josip2000 Posted - 19/10/2014 : 23:23:37
timber ponovno nabija postove sa najnebuloznijim i najnepotrebnijim mogućim temama :D
roby05 Posted - 19/10/2014 : 22:49:50
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?


Ne mozemo stavljati u isti kos "drugo izdanje" nekog izdavaca i junaka,sa nelegalnim radnjama i sumnjivim tiskom,ka LMS 58.
raic1922 Posted - 19/10/2014 : 22:28:50
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?



Pa jer je ovo orginal
Timber Bil Posted - 19/10/2014 : 22:23:14
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?
DODSFERD Posted - 19/10/2014 : 22:20:11
Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000