forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zerocalcare - prevod

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zox Posted - 22/10/2014 : 20:02:25
Pozdrav, možda me se neko od vas i sjeća.
Kao zezanciju na mom FB preveo sam jednu epizodu Zerocalcare-a, trenutnog fenomena u Italiji. Pa eto, rekoh da i ovdje podijelim.




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
udarnik007 Posted - 02/08/2023 : 15:49:29
Jesu li negdje spominjali kada će druga Čelična kanđa?
Deers Posted - 02/08/2023 : 14:26:57
Jao, tnx! Ne znam kamo sam gledao
Red Marquis Posted - 02/08/2023 : 14:24:16
quote:
Originally posted by Deers

Odlično! Rebibija je, pretpostavljam, ovaj posljednji Niente di nuovo sul fronte di Rebibbia.


Tako stoji u najavi, da.
https://agarthicomics.ba/product/najava-zerocalcare-niente-di-nuovo-sul-fronte-di-rebibbia/
Deers Posted - 02/08/2023 : 14:20:37
Odlično! Rebibija je, pretpostavljam, ovaj posljednji Niente di nuovo sul fronte di Rebibbia.
jagodanbg Posted - 02/08/2023 : 13:58:19
Evo nekih novih info u vezi Agartijevih Zero-a:

[/url]
Shaner Posted - 26/06/2023 : 11:18:52
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Pogledao novu seriju. Slabija od prethodne, ali ljubitelji Nulakreča i ovdje će (očekivano) pronaći nešto za sebe.


Meni dosta bolja. Duhovitija plus bolja tema, drago mi je što je ubacio malo više aktivizma ovde.


Ja pamtim prvu kao duhovitiju i upravo zbog tog aktivizma mi je ova slabija. Kod Zera mi se općenito sviđa što je kao zezancija, a zapravo kroz tu zezanciju provlači ozbiljne teme, što onda ostavlja utisak i tjera na razmišljanje. Ovdje su ozbiljne teme stavljene u prvi plan i automatski je efekt slabiji, bar iz moje perspektive.

MaddoX Posted - 26/06/2023 : 10:56:51
Da li i gde mogu da se nađu prevodi na neki on naših jezika?
vukozec Posted - 26/06/2023 : 09:08:11
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Pogledao novu seriju. Slabija od prethodne, ali ljubitelji Nulakreča i ovdje će (očekivano) pronaći nešto za sebe.


Meni dosta bolja. Duhovitija plus bolja tema, drago mi je što je ubacio malo više aktivizma ovde.



Prva serija je bila malo prerađeno Proročanstvo. Je li u ovoj novoj radnja isto preuzeta iz nekog njegovog stripa ili je originalna?
Red Marquis Posted - 26/06/2023 : 02:29:33
quote:
Originally posted by Shaner

Pogledao novu seriju. Slabija od prethodne, ali ljubitelji Nulakreča i ovdje će (očekivano) pronaći nešto za sebe.


Meni dosta bolja. Duhovitija plus bolja tema, drago mi je što je ubacio malo više aktivizma ovde.
Shaner Posted - 26/06/2023 : 00:35:33
Pogledao novu seriju. Slabija od prethodne, ali ljubitelji Nulakreča i ovdje će (očekivano) pronaći nešto za sebe.

Nego, kad će novi Zero kod Lavirinta?

don_draper Posted - 10/06/2023 : 09:25:42
Od jucer na Netflixu dostupna nova Zerocalcareva serija Questo mondo non mi rendera cattivo
vukozec Posted - 11/02/2023 : 21:38:59
quote:
Originally posted by Red Marquis

Možda zato što je Zaboravi moje ime od svega ovde objavljenog i najslabije delo. Pročitao sam i englesko i bosansko izdanje, nije mi nešto slab tu prevod, ništa lošiji od engleskog, već je jednostavno tu nešto slabiji Zero.
Među ruševinama je i dobar strip i dobra adaptacija. Ako se neko lomi, po meni bolje da gura sa Agartijem, a Zera na engleskom ionako ima samo 3 prevedena.



A meni je Zaboravi moje ime najbolji Zero dosad objavljen kod nas.

1. Zaboravi moje ime
2. Armadilo
3. Među ruševinama (ipak trebam još pročitati drugi dio za konačnu ocjenu)
4. Ponedjeljci
J.Stickman Posted - 11/02/2023 : 20:49:21
Postoji li volja da napravimo poseban topik za Zeroa? Sa naslovnicama, biografijom autora i tome slično...
Rado bih učestvovao.
john connor Posted - 06/02/2023 : 18:01:26
Prva Agartijeva ne valja, ni A od adaptacije prevoda. Trebalo je da im Dekara i Djole drze casove. Slabo je to. Sto se mene tice uzimam na engleskom.
kreŠa Posted - 21/01/2023 : 00:02:08
quote:
Originally posted by Red Marquis

Možda zato što je Zaboravi moje ime od svega ovde objavljenog i najslabije delo. Pročitao sam i englesko i bosansko izdanje, nije mi nešto slab tu prevod, ništa lošiji od engleskog, već je jednostavno tu nešto slabiji Zero.
Među ruševinama je i dobar strip i dobra adaptacija. Ako se neko lomi, po meni bolje da gura sa Agartijem, a Zera na engleskom ionako ima samo 3 prevedena.



Ja sam upoređivao sa italijanskim, i prevodilačka rešenja su baš drugačija, u korist engleskog na ovom konkretno, Među ruševinama kopljima slabiji od originala (da ne bude da sam hejter, uzimam sve 3 naslovne Agartijevog :).
Ace of Spades Posted - 19/01/2023 : 22:59:05
Kako ovo prođe ispod radara? Nije baš 100% tačno... ali je opet trebalo zavrijediti mnogo više pažnje :) Nešto se tu kuva

quote:
Originally posted by Paka01

Ako je suditi po slici s instagram storyja, izgleda da bi Zerocalcare mogao biti gost ovogodišnjeg Hercegnovskog Strip Festivala.

MaddoX Posted - 19/01/2023 : 21:10:07
Hvala momci.

Moram videti sa Maretom da li preko njega može da se nabavi i Šest meseci posle, a uzeću svakako Među ruševinama.
Red Marquis Posted - 19/01/2023 : 19:11:16
Možda zato što je Zaboravi moje ime od svega ovde objavljenog i najslabije delo. Pročitao sam i englesko i bosansko izdanje, nije mi nešto slab tu prevod, ništa lošiji od engleskog, već je jednostavno tu nešto slabiji Zero.
Među ruševinama je i dobar strip i dobra adaptacija. Ako se neko lomi, po meni bolje da gura sa Agartijem, a Zera na engleskom ionako ima samo 3 prevedena.
jagodanbg Posted - 19/01/2023 : 15:49:49
Pisao sam ja na nekoj temi, dosta bolji prevod je u 'Među ruševinama'. Od svega do sada pročitanog od Zera, na srpsko-hrvatsko-bosansko-crnogorskom, 'Zaboravi moje ime' je 'najslabije'.
MaddoX Posted - 18/01/2023 : 22:04:27
A kakav ti je bio Među ruševinama?
cerichus Posted - 18/01/2023 : 20:54:21
Ja sam prije dva dana pročitao Agarthijevo izdanje Među ruševinama: šest mjeseci poslije i iskidao sam se od smijeha. Radilo se na prijevodu i adaptaciji i evidentno je mnogo bolji nego u prethodnim izdanjima.
MaddoX Posted - 18/01/2023 : 18:59:58
Ja se baš dvoumim između toga da nabavljam bosanska ili izdanja na engleskom. Probao sam sa Zaboravi moje ime na bosanskom, ok mi je bilo, ali nisam bio oduševljen. Ima i toga da je Vlada postavio baš visoke standarde što se prevoda tiče, pa nesvesno pravim paralele. Svakako je Agarthi objavio 8 i 9, za šta ne verujem da će Dekara tako skoro (ako bude ikad) objaviti.
MaddoX Posted - 14/01/2023 : 15:45:41
quote:
Originally posted by john connor

Hvala druze, onda krecem da ih uzimam :-)

Jel ih ima u Delfiju?



Samo ova ima:
https://www.delfi.rs/strane_knjige/192708_zerocalcare%27s_forget_my_name_strana_knjiga_delfi_knjizare.html
Red Marquis Posted - 14/01/2023 : 13:51:12
Okej su engleska izdanja, jedino što nisu ujednačenih formata, ali generalno ništa im ne fali.
john connor Posted - 14/01/2023 : 13:41:15
Hvala druze, onda krecem da ih uzimam :-)

Jel ih ima u Delfiju?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000