forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 2x2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 23/01/2015 : 23:54:59
Ukoliko niste vidjeli, izdavačka kuća 2x2 ovih je dana objavila tri nova naslova koji svakako zaslužuju vašu pozornost.





19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 11/06/2017 : 16:53:33
Ivana Pipal : Priča o teti Mandi

Ovaj "strip" je po meni nevjerojatno uspjelo grafičko djelo koje inspirira, uveseljava i rastužuje - onako, kako zna život napraviti. Crtež,... ilustracije,... grafički dio romana toliko odudara od konvencionalnog stripa da je bliži nekakvoj slikovnici. Kad ta definicija ne bi bila toliko ograničavajuća za sam album. Ovo je u najkraćim crtama biografije jednog neobičnog lika.
Deers Posted - 12/07/2016 : 16:21:43

oko Posted - 16/02/2016 : 22:33:00
Razgovor s Vladom Šagadinom na:
http://www.najboljeknjige.com/content/vijesti_opsirnije.aspx?NewsID=980
Deers Posted - 16/02/2016 : 18:46:53
Vučine: Površina - naj(ne)običnija priča o Vučinama. Iznenađujuće drukčija.
Mr. Bushido Posted - 17/01/2016 : 00:29:49
https://www.facebook.com/events/920041184712118/

Zagor-te-nay Posted - 12/05/2015 : 12:36:40
quote:
Originally posted by jaki

pa u ovom stripu je povijest glavni akter.
ovo je osobni strip tj.onako je kako je autorica doživjela povijest i svoju obiteljsku priču.ne mora biti ni točna ni istinita.



To je njen strip, o da. A mi ga čitamo i komentiramo ako želimo. Toliko je jednostavno.
jaki Posted - 12/05/2015 : 12:26:15
pa u ovom stripu je povijest glavni akter.
ovo je osobni strip tj.onako je kako je autorica doživjela povijest i svoju obiteljsku priču.ne mora biti ni točna ni istinita.
Zagor-te-nay Posted - 12/05/2015 : 12:09:10
quote:
Originally posted by Deers

Znam da je povijesna podloga stripa nama zanimljiva ali baš da njoj posvetiš cjelokupni osvrt ....





Deers Posted - 12/05/2015 : 12:05:40
Znam da je povijesna podloga stripa nama zanimljiva ali baš da njoj posvetiš cjelokupni osvrt ....
Zagor-te-nay Posted - 12/05/2015 : 11:54:09
Zemlja otaca - zanimljiv strip, lijepog crteža, a evo i moj mali osvrt:

Jasno da je strip prije svega borba s duhovima prošlosti autorice Nine Bunjevac kojoj stvarno (stvarno) nije lako imati ovakav put i život ali mislim da je ljudima s ovim prostora puno zanimljivija povijesna podloga na kojima strip leži i kojima se autorica rado služi. Naime, Nina se trudi da bude što objektivnija ali vjerujem da će ovaj strip opet podići kontroverze kao i prošli, ali ovaj put više u Hrvatskoj.
Mislim da ne bi bilo zgorega ubaciti još 2 lista stripa dok priča o povijesti odnosa Hrvata i Srba, evo s boga Peruna i pogana ona skoči na 1941. godinu, preskočivši recimo; Načertanije, britance i Obrenoviće, Sarajevo 1914, Stjepana Radića, Marseille i tako dalje i tako dalje. Glavno objašnjenje je - različite kulture, Hrvati zapada, Srbi istočna i to je to. Vrlo generalizirano i razočaravajuće za ozbiljan strip.
Ne mogu se oteti dojmu da su ustaše, koji su jednako mesari ko i četnici, stavljeni u rang sa s.s.-om (sa pravom), a četnici su onako, ljudi od naroda, koji svako malo minjaju strane. I da baba kasnije ne spomene četnike u negativnom kontekstu to bi bilo to o Draži & co.
Opet, vidimo da Ninina baba ima velik utjecaj na nju, pa partizani po priči nebi ni mrtvi-gladni uzeli jabuku sa stabla, a kamoli recimo, bili sposobni pobiti praktički na gomili 50 000 ljudi (među kojima mnogo civila) i još stotinu tisuća u progonima i logorima nakon rata...bitan detalj koji nije ni spomenut u stripu već je cijela ta "doktrina" šturo stavljena u kontekst jedne table - "dovoljno je bilo pokazati na muža od žene koja ti se sviđa i nestao bi"...hmmm...vrlo šturo za ozbiljan strip i kompletnu sliku moram reći. Tito osobno u stripu u usporedbi s ostalim akterima marginaliziran, niti kritiziram niti slavljen... zanimljiv detalj.
Komentar Jergovića dobar (pogotovo na osvrt u Dalmaciji), ali u njegovom stilu pomalo subjektivan i nepotrebno izjednačavajući.
Beva Posted - 11/05/2015 : 13:21:32
Super, ako ne bude na Mafestu, uvijek mogu naći nekog u Sarajevu da mi uzme, a možda i dođem ako se stvari poklope.
Stripiti Posted - 11/05/2015 : 12:11:51
Za MaFest pretpostavljam da će moći ali znam da će Vlado Šagadin donijeti 2x2 stripove na STRIPITI comiXconnection 2015, tako da će se "Zemlja otaca" moći nabaviti u Sarajevu.
Beva Posted - 11/05/2015 : 11:46:09
Zna li netko hoće li se Zemlja otaca moći kupiti na Mafestu?
King Warrior Posted - 01/03/2015 : 11:32:43
Strip Zemlja otaca izasao i na njemackom jeziku:

http://www.avant-verlag.de/comic/vaterland


http://www.avant-verlag.de/post/2015-02-25-nina-bunjevac-mit-vaterland-in-deutschland-und-Oesterreich

Boston Jack Posted - 25/01/2015 : 15:49:29
Opa, kul. Valjalo bi nabavit svo troje.
supermark Posted - 24/01/2015 : 16:19:34
i Zemlja je još iz 2014.
mike Posted - 24/01/2015 : 16:14:29
Cekaj, Vucine Dnevnik sam nabavio vec na Mafestu 2014.
delboj Posted - 24/01/2015 : 10:33:56
Koliko ima stranica ovo izdanje Dnevnik? I zar sve ovo nije izašlo početkom decembra?
ninel Posted - 24/01/2015 : 01:50:38
Svaka čast svim izdanjima Dva puta dva ali je Zemlja otaca
definitivno na prvom mestu. I ti ne samo u Jugi.!!!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000