forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 31 - Hombre

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 24/03/2015 : 12:14:56


“Mutirani virus gripe širi se čitavim svijetom. Svijetom u kojem se najveći gradovi pretvaraju u geta bijede. Bilo je to kao da je netko odlučio da je čovječanstvu došao kraj. I komadi su padali sudarajući se jedan s drugim, dok nisu do temelja srušili ono što smo zvali... civilizacijom.

Dvadeset godina kasnije nova se vrsta ljudskog bića kretala među ruševinama gradova živeći od njegovih otpadaka. Bili su to najjači, najlukaviji, oni koji su preživjeli brutalan odabir. Ovo je priča o jednome od njih. O Hombreu.”

Orka 31 • Hombre • 288 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Antonio Segura • Crtež Jose Ortiz • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2015. • Cijena 180 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kasper Posted - 09/01/2021 : 12:51:08
quote:
Originally posted by Poli


Ma sta pricate, odlican je kolorni Hombre. Jeste da je Ortiz vise manje samo za c/b, ali ovo je odlicno. Tacka!



opusteno, to znaju i vrapci na grani
Poli Posted - 09/01/2021 : 12:22:44

Ma sta pricate, odlican je kolorni Hombre. Jeste da je Ortiz vise manje samo za c/b, ali ovo je odlicno. Tacka!


Peyo Posted - 08/01/2021 : 22:25:17
Anto provaljen !
naker Posted - 08/01/2021 : 20:15:29
Tek sam na pola puta kod obojenog Hombrea i ovde ima više obnaženih devojaka nego u Druuni. Mislim da je kristalno jasno zašto Anto preferira kolor varijantu
kasper Posted - 08/01/2021 : 15:35:16
quote:
Originally posted by Tonto

Ja hombrea u boji nisam ni uzimao. Ortiz u boji - svašta... pa još ovako drečavo, pastelno... bože sačuvaj, bole oči. To smije samo Prado.



ma nije problem ovde kolor, dobar je. price su pravljene samo da se proda obojeni hombre.
Peyo Posted - 08/01/2021 : 15:01:18
Čuli smo Tonta, sada očekujem da se javi i ninel, a možda i Bane (ne onaj iz Batmana) !
Tonto Posted - 08/01/2021 : 14:58:05
Ja hombrea u boji nisam ni uzimao. Ortiz u boji - svašta... pa još ovako drečavo, pastelno... bože sačuvaj, bole oči. To smije samo Prado.

anto Posted - 08/01/2021 : 14:47:04
e to
Peyo Posted - 08/01/2021 : 14:35:02
Kolorni Hombre je izvanredno obojan, a i scenarij je bolji.

I crno-bijeli jasno izgleda sjajno.
anto Posted - 08/01/2021 : 13:59:13
ha,ha,ha,ha,ha,ha......e i ti mi lepo zasmeja
kasper Posted - 08/01/2021 : 13:56:17
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by naker

Kada neko kaže da su stripovi u boji bolji od c/b samo ih upoznajte sa Hombreom i rešili ste pola posla jer Ortizov crtež je prava mala poslastica za sladokusce

Pomaže i što su u ovom izdanju priče adekvatno poređane, jer iako su početne upitnog kvaliteta kasnije se kreće uzlaznom linijom i svaka sledeća je sve bolja i bolja dok je poslednja diskutabilno i najbolja



ha,ha,ha,ha......
jel se to zajebavaš???

pa kolorni hombre je ocenu i po bolji od crno belog;nešto zbog scenario nešto zbog kolora koji je fenomenalan u obojenom hombreu (u većini knjige,sećam se da ima nešto što je lošije ofarbano)



kakva brbljarije, boze me ti sacuvaj. naravno da je cb hombre daleko bolji od onog komercijalnog u koloru. bas si anto
anto Posted - 08/01/2021 : 13:49:43
quote:
Originally posted by naker

Kada neko kaže da su stripovi u boji bolji od c/b samo ih upoznajte sa Hombreom i rešili ste pola posla jer Ortizov crtež je prava mala poslastica za sladokusce

Pomaže i što su u ovom izdanju priče adekvatno poređane, jer iako su početne upitnog kvaliteta kasnije se kreće uzlaznom linijom i svaka sledeća je sve bolja i bolja dok je poslednja diskutabilno i najbolja



ha,ha,ha,ha......
jel se to zajebavaš???

pa kolorni hombre je ocenu i po bolji od crno belog;nešto zbog scenario nešto zbog kolora koji je fenomenalan u obojenom hombreu (u većini knjige,sećam se da ima nešto što je lošije ofarbano)
koze123 Posted - 06/01/2021 : 11:23:46
quote:
Originally posted by Markos

Crno bijeli prvo, kolor poslije


Vrh, hvala .
Markos Posted - 06/01/2021 : 10:51:46
Crno bijeli prvo, kolor poslije
koze123 Posted - 06/01/2021 : 10:30:48
Već me je neko vreme zanimalo - koja je razlika između Orke i Kolorke Hombre (sem što je jedna c/b a druga u boji ofc ). Misim, šta se čita prvo, ima lk koja hronologija, kako su povezani itd.
naker Posted - 06/01/2021 : 07:45:52
Kada neko kaže da su stripovi u boji bolji od c/b samo ih upoznajte sa Hombreom i rešili ste pola posla jer Ortizov crtež je prava mala poslastica za sladokusce

Pomaže i što su u ovom izdanju priče adekvatno poređane, jer iako su početne upitnog kvaliteta kasnije se kreće uzlaznom linijom i svaka sledeća je sve bolja i bolja dok je poslednja diskutabilno i najbolja

Dobro mi je ostario Hombre, čudi me da niko u 2020 nije komentarisao ovaj strip jer skroz je gušt u vreme kovida čitati strip o mutiranom virusu gripe koji baca svet u postapokaliptičnu borbu za opstanak gde madafaka alfa mužjaci poput Hombrea dolaze do punog izražaja
ivke80 Posted - 27/07/2018 : 22:36:23
Jako, jako dobro. Bas sam guštao, u jedno popodne sam ga pročitao. Crtež predobar, atmosfera u pričama isto. Te Orke me stvarno ugodno iznenađuju. Posuđeno u knjižnici, izgledna nabava za kolekciju.
Davor2403 Posted - 24/10/2017 : 21:39:12
quote:
Originally posted by mpavin

Nikad mi se nisu sviđale kratke priče, smatram kako desetak stranica nije dovoljno za nešto više. Ne znan točno o čemu se radi u stripu ali na temelju jednog detaljnog prelistavanja učinilo mi se da Hombre samo putuje i sreće razne ljude. Nadam se da ipak postoji neka veća priča iza svega toga...?



Istog sam mišljenja, nedavno sam pročitao i na kraju zaključio da su najbolje prve 4 priče koje se izravno nastavljaju jedna na drugu, i čine jednu veću od nekih 50ak stranica.. Ne znam, ja sam očekivao više, očekivao sam neku "veću priču", ali nisam to dobio na kraju..

Uglavnom nisam za te serijale s više manjih priča, dosta lošije nego većini zbog toga su mi sjeli i Alvar Mayor i Mort Cinder, za sva tri ova serijala dajem neku ocjenu 6/10.
mladjo Posted - 24/10/2017 : 20:25:48
Iako je i ovdje riječ o odličnom stripu, ipak Hombre u boji mi je bio puno bolji, kako scenaristički, tako i crtački. Sve je ovdje na mjestu, i junak i atmosfera, i kolaps i beznađe ali kolor Hombre je ipak bolji. A što se tiče rasprava da li su kratke priče dobre ili ne - ha s obzirom da je kratka forma u književnosti/stripu/svemuostalomnakrajukrajevaosimfilma normalna pojava i da sam u toj formi pročitao dosta remek - djela, mislim da kratka forma ima puno toga za reći.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10
Peyo Posted - 02/06/2016 : 16:15:24
I meni su pri kraju sve bolje priče, Segura se razmahao, a i crtež mi se u njima čini onako iz prve, iz duše, vrhunski ...
Deers Posted - 02/06/2016 : 09:15:33
Dobar. Pri kraju mi se čini da idu bolje priče ili sam se bolje uživio u taj svijet.
Poli Posted - 27/05/2016 : 10:16:18

Ovo je predobro!

Prava masthevusa! Ionakoe je vec sve receno pa zati samo jos ... Zvati se ljubitelj stripova a ne imati ili barem procitati Hombrea je za svaku osudu tss tss tss ... Telleru, daj mu sansu, pa iako je c/b izdanje. Valjda ti lezi c/b Ortiz u Texu, pa sto ne bi i ovdje.

1-2 price na dan je taman, mada se pri kraju nisam uspio strpiti i u cugu vise njih. Sada jedva cekam da pocnem sa pricama u boji, vidim da je Font napisao uvod (vec procitan ... kad se ne mogu zadrzati). A zanimljivo je kako su im neki od crteza slicni, mislim na Fonta i Ortiza, pa i potpis donekle.


I bas me zanima kakvo cu misljenje imati nakon desetljeca ili vise ... nesto sumnjam u to da mi se tada ne bi vise toliko dopao (kako Anto kaze, da mu danas prica nije vise toliki vrh odnosno nema vise tolikog utiska - mene je bas prica iznenadila, kako je sve dobro slozeno i napisano, koliko nijansi ... ipak sam ocekivao nesto osrednjije, tipicnije ali ovo je za sva vremena ).


Markos Posted - 16/05/2016 : 07:31:12
Ispravljeno!
Caldera Posted - 15/05/2016 : 23:57:11
quote:
Originally posted by Markos

Od četvrtka u prodaji reprint crno-bijelog Hombrea.



Možda mi je promakla dodatna informacija, ali koliko vidim piše na stranici da je izdanje rasprodano. Reprint nije izašao ili je rasprodan drugi tisak?
Markos Posted - 19/04/2016 : 20:58:37
Od četvrtka u prodaji reprint crno-bijelog Hombrea.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000