forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Christopher Lee

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 11/06/2015 : 14:20:00
Preminuo je u 93. godini života. Glumac nevjerojatnog talenta i golemog opusa, ponajviše će ostati zapamćen po ulogama Dracule u filmovima nastalim u produkciji studija Hammer; zatim Sarumana u trilogijama The Lord of the Rings i The Hobbit; lorda Summerislea u horroru The Wicker Man; Dookua u serijalu Star Wars; Francisca Scaramange u Bondovskom The Man with the Golden Gun; te Rocheforta u trilogiji Richarda Lestera o tri mušketira.

U godinama kad bi mnogi već bili u mirovini, Lee je doslovce snimao filmove do svog posljednjeg daha.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
markolar Posted - 18/06/2015 : 21:55:29
DA - izpred samo 4 godine.
trolodtroje Posted - 18/06/2015 : 21:37:47
To je bio 7. Grossmanov festival fantastičnog filma i vina 2011

http://www.grossmann.si/
http://www.grossmann.si/novice/in-memoriam-christopher-lee/


markolar Posted - 18/06/2015 : 17:35:04
Vidio sam ga izpred par godina u bliznjem gradu na jednom film festivalu - bio je castni gost. Kad je na konferenci izgovorio - GOOD EVENING (sa tim njegovim glasom), ja sam mislio, da cu pasti sa stolice - absolutno nezaboravno!
Tintilinic Posted - 18/06/2015 : 02:02:06
Legenda! RIP
emirem Posted - 12/06/2015 : 19:23:09
Valjda nece nekom freaku pasti na pamet da bude siguran da je Dracula mrtav da Leeu probode srce kolcem... kakvih ima sve ljudi ne bi bilo cudno....
Darth Ivan Posted - 12/06/2015 : 17:56:23
Večeras će, in memoriam preminulom Leeju, bit Posljednji Drakula.
Oki Posted - 12/06/2015 : 16:34:36
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by mr murdoc

Odajemo pocast na virtualnom papiru acestroke,zar je to nesto vrijedno prezira?



Eh, ne znam vise... k'o sto rekoh, nekad mi je bilo ok, pogotovo u slucajevima kad neka licnost u svijetu stripa premine.

Ali da se otvara RIP topic o glumcima, sportasima, muzicarima i bilo kakvim drugim tipovima koji nemaju nikakve veze sa stripovima mi je u posljednje vrijeme bas bez veze.


RIP za legendu...
Ace, apsolutno si u krivu, barem kada je riječ o Christopheru Lee-u.
Meni apsolutno velika većina vampira u stripu, počevši od barona Bele Rakosija, pa do onog Drakule što je izlazio u horror ediciji ili eksu ima veliki dio Cristophera Leea u sebi...
culture vulture Posted - 12/06/2015 : 14:55:20
Mene fascinira kojom se brzinom podatak da si umro unese u clanak o tebi na Wikipediji. Mislim da ima gomila ljudi koji pridonose Wikipediji koji se, kad vide obavijest o necijoj smrti, pozure da vide dal je vec netko apdejtao clanak ili mogu oni. Mislim da postoji jedna supkultura za koju nitko ne zna, cak ni njeni pripadnici sami, a koja bi se trebala zvati nesto u stilu "Wikipedijini lesinari". Ja zelim intervjuirati te ljude.
trolodtroje Posted - 12/06/2015 : 13:36:58
quote:
Originally posted by Leonid

Ikona!
Počivao u miru.

Čovjek se družio sa Flemingom i Tolkienom.



(Na listi izjemnih ličnosti, s kojim se družio ili jih sreo, uvrstio se i Tito).
--------------
Rešpekt Gospodinu Leeju.
lwood Posted - 12/06/2015 : 11:23:57
RIP
Darth Ivan Posted - 12/06/2015 : 00:42:15
Legenda, bio i uvijek će biti.

No1 Drakula, pa James Bond, pa Saruman, pa Star Wars...

Naživio se, nek mu je laka zemlja.
hrvoje23 Posted - 11/06/2015 : 22:05:56
Počivao u miru!
supermark Posted - 11/06/2015 : 21:54:45
quote:
Originally posted by mr murdoc

takvu boja glasa se vise ne rada





RIP
emirem Posted - 11/06/2015 : 21:10:59
Respekt glumcu koji je svojim performansima dao pecat i usao kao ikona svjetskog filma.
Njegovi ekranizirani likovi su utjecali na mnoge umjetnike koji su preuzeli njegov lik Dracule kao hommage Rakosiju, toliko "opjevanom" Bonelli vampiru..
Johnny Difool Posted - 11/06/2015 : 20:18:10
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by mr murdoc

Odajemo pocast na virtualnom papiru acestroke,zar je to nesto vrijedno prezira?



Eh, ne znam vise... k'o sto rekoh, nekad mi je bilo ok, pogotovo u slucajevima kad neka licnost u svijetu stripa premine.

Ali da se otvara RIP topic o glumcima, sportasima, muzicarima i bilo kakvim drugim tipovima koji nemaju nikakve veze sa stripovima mi je u posljednje vrijeme bas bez veze.

Ali ok, kako kome. Jednostavno ne ulazim vise u ovakve topice, RIPovajte preminule do iznemoglosti.
(Cisto sumnjam da Lee ili njegova obitelj prate ovaj forum, tako da ne vidim svrhu, ali ok, dosta vise od mene o ovom).





Ja sam štoviše sasvim siguran da ni pokojni Lee ni njegova obitelj ne prate i nisu pratili ni hrvatske novine i portale niti medije iz ove regije, pa zar to znači da se njega i njegov odlazak ne bi nigdje trebalo spominjati.

Koješta. Umro je veliki umjetnik i čovjek, i ono što možemo jest odati mu počast, za što je ovaj način jednako vrijedan kao i bilo koji drugi.

Johnny Difool Posted - 11/06/2015 : 20:13:17
Kako je netko već spomenuo, i ja sam za velikog Christophera Leeja nekako vjerovao da nikad neće umrijeti, jednostavno jer je besmrtan.
Ne samo zbog toga što će zauvijek živjeti u filmovima, nego i jer je na određeni način uvijek bio tu, u Ratovima zvijezda, Gospodaru prstenova, Lovu na vještice, Hugu, Sjenama tame... pa i prije koji mjesec je objavio novu stvar s onim HM bendom.
A tek kad se sjetim Hammerovih horora u kojima sam u drugoj polovini 80-ih uživao u filmskim maratonima petkom i subotom... pa Čovjeka od pruća kojeg i danas gledam s jednakom nelagodom kao i nekad... pa njegovog Scaramange u Čovjeku sa zlatnim pištoljem...
A bio je i časnik kraljevskog zrakoplovstva i obavještajac te padobranac i komandos kojeg je Churchill poslao kao potporu Titu.
Gospodin i vampir, Saruman i grof Dooku, rođeni negativac koji je već odavno za života ušao u legendu.
Neka mu je laka zemlja...




Dudley Smith Posted - 11/06/2015 : 19:29:24
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by mr murdoc

Odajemo pocast na virtualnom papiru acestroke,zar je to nesto vrijedno prezira?



Eh, ne znam vise... k'o sto rekoh, nekad mi je bilo ok, pogotovo u slucajevima kad neka licnost u svijetu stripa premine.

Ali da se otvara RIP topic o glumcima, sportasima, muzicarima i bilo kakvim drugim tipovima koji nemaju nikakve veze sa stripovima mi je u posljednje vrijeme bas bez veze.

Ali ok, kako kome. Jednostavno ne ulazim vise u ovakve topice, RIPovajte preminule do iznemoglosti.
(Cisto sumnjam da Lee ili njegova obitelj prate ovaj forum, tako da ne vidim svrhu, ali ok, dosta vise od mene o ovom).




A mislim, ako se neće govoriti o poznatome glumcu koji je umro, o čemu će se govoriti na podforumu Film?

RIP za velikog Sarumana.
MSBlueberry Posted - 11/06/2015 : 18:58:57
Legenda s početka Europskog TV-a i filma uopče (nakon WW2). Naravno iz plejade kraljičinih glumaca (sa odlikovanjem, titulama itd.), koji su nam na ovaj ili onaj način uljepšali život zadnjih 50-ak godina. Naravno čovik je odslužio/odradio/proživio cili život i ne treba previše tugovat, jednostavno je došlo vrime. Kad nešto ovako doživiš onda svatiš koliko imaš godina (i da ni ti više nisi mlad), i tu spada ta unutarnja tuga kod svih nas. Dakle hvala, bravo, čestitke na dugoj karijeri i (ako gori ili več di ima nečeg) odmaraj se, zaslužija si.
Mr. Bushido Posted - 11/06/2015 : 18:55:44
Ispričavam se rommelu na dupliranju teme. Nisam bio vidio da je on već otvorio svoju.
Leonid Posted - 11/06/2015 : 18:53:52
Ikona!
Počivao u miru.

Čovjek se družio sa Flemingom i Tolkienom.
xilrion Posted - 11/06/2015 : 17:57:57
bio je jedan od onih glumaca koji zrače, i čija sama pojava ostavlja upečatljiv dojam. gotovo da ne treba ni glumiti, dovoljno je samo da ga se stavi u kadar.
tinton Posted - 11/06/2015 : 17:30:25
Svakome neka druga osoba mnogo znači, tako da ne vidim smisla u zamjeranju na otvaranju ovakvih topica. Meni recimo, Lee kao pojava u svijetu glume nije mnogo značio, ali opet osjecam potrebu za izraziti saucesce.

Pocivao u miru.
acestroke Posted - 11/06/2015 : 17:16:43
quote:
Originally posted by mr murdoc

Odajemo pocast na virtualnom papiru acestroke,zar je to nesto vrijedno prezira?



Eh, ne znam vise... k'o sto rekoh, nekad mi je bilo ok, pogotovo u slucajevima kad neka licnost u svijetu stripa premine.

Ali da se otvara RIP topic o glumcima, sportasima, muzicarima i bilo kakvim drugim tipovima koji nemaju nikakve veze sa stripovima mi je u posljednje vrijeme bas bez veze.

Ali ok, kako kome. Jednostavno ne ulazim vise u ovakve topice, RIPovajte preminule do iznemoglosti.
(Cisto sumnjam da Lee ili njegova obitelj prate ovaj forum, tako da ne vidim svrhu, ali ok, dosta vise od mene o ovom).
mr murdoc Posted - 11/06/2015 : 17:09:17
Odajemo pocast na virtualnom papiru acestroke,zar je to nesto vrijedno prezira?
acestroke Posted - 11/06/2015 : 17:07:17
Post.
(kad ih vec nabijamo, a rasprave uopste nema osim tipicnih RIPova).

Nekad se pitam zasto se RIP topici vise otvaraju...da svaki od nas udje ovdje i kaze jedno te isto.
Jednom je bilo kul, ali sada je vec za'rdjalo, kao karijera Mel Gibsona.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000