forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 umro zoki

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
renda Posted - 13/01/2016 : 15:20:32
Umro je Zoki. Svi stariji sakupljači sigurno su barem jednom u životu bili u njegovom podrumu na Okretištu na Savskom mostu i nabavili pokoji strip. Super lik i zaljubljenik našeg hobija.
Počivao u miru!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 01/12/2016 : 18:10:48
Ne...
Taj lik je bio jedini koji je ostao od te legendarne stare škvadre. Tamo sada nitko ne bu ostal. Ta Trešnjevka je bila tak legendarno mjesto za kupiti stripove. Najbolje u gradu. Iako je sad bio ostao samo on i iako mu je ponuda bila loše (skoro ništa od stripova, par loše očuvanih i hrpa križaljki i roto pisanih romana) ipak je bio potsjetnik na stara dobr vremena kad je cijeli taj plato ispred Name bio pun prodavača.
velka031 Posted - 01/12/2016 : 17:08:23
RIP
DODSFERD Posted - 01/12/2016 : 17:01:09
R.I.P.
Sjećam ga se, mislim da sam krajem 90-ih i kupio nešto na njegovom štandu (nije bio strip jer sam tada imao stripovsku pauzu).
RAKOSI4 Posted - 01/12/2016 : 16:17:41
Baš tužno.Pokoj mu duši i vječni mir .
hrvoje23 Posted - 01/12/2016 : 15:57:59
Ode još jedan ulični prodavač

http://www.vecernji.hr/zg-zivot/zale-za-legendom-tresnjevke-preminuo-omiljeni-prodavac-knjiga-i-stripova-1132549
dcopic Posted - 15/01/2016 : 12:45:24


Godinama sam kupovao kod njega tamo negdje devedesetih kada sam popunjavao rupe u ZS i LMS kolekciji. Sjećam se i njegovog podruma punog stripova i prvog broja Alan Forda kojeg je nabavljao i mijenjao desetak puta kako bi imao savršen primjerak. Najbolji mogući!

Počivaj u miru...
renda Posted - 14/01/2016 : 18:24:32
quote:
Originally posted by fikus

uf...znaš li možda kad je i gdje sahrana?



Nažalost sve se dogodilo prebrzo. Ja sam saznao taman da stignem na sahranu.
Topic sam postavio tek poslije kad sam stigao doma.
Sorry
ivanl Posted - 14/01/2016 : 18:04:34
Nekad u bivsoj Jugi, na tkz. spici u ZG-u, bilo mi je fascinantno gledati standove s plocama i stripovima...
To je, cvijetni, ako se ne varam. Kupio sam tamo neke prekrasne stvari... Live in the heart of the city i danas vrtim na gramofonu... Bilo je to prekrasno vrijeme. Zokija nisam znao, al sam siguran da bi mi bio prva liga.. Takvih entuzijasta vise nema, pojelo nas je vrijeme tehnologije i otudenosti. Neki od tih ondasnjih prodavaca su danas cijenjeni clanovi stripova.com a neki su od tog stvorili i biznis za prehranjivanje obitelji. Imena nisu bitna..
Al uvijek kad sam u Zagrebu, vrate mi se slike tih standova na cvijetnom... Uvijek. A koliko ih samo vec nema. Dva desetljeca? Stoga postovanje Zokiju, koliko shvacam legendi Zg.kolekcionarstva...
Pocivao u miru!
hrvoje23 Posted - 14/01/2016 : 13:09:05
Počivao u miru.
Puno sam puta bio u 'podrumu', kad sam kao student počeo popunjavati rupe u kolekcijama...
Kruger Posted - 14/01/2016 : 11:06:02
Umro je i Vilko ( prije nekih 8 - 9 godina ). On je prodavao zajedno sa Sinišom na Trešnjevci ispred nekadašnje Name danas Konzuma. U najbolje vrijeme ulične prodaje stripova kad je na Trešnjevci bilo 4 štanda, oni su ga držali desno ako se gleda prema Nami/Konzumu, ona ekipa koja je do njih prodavala se najbolje snašla, većina ih ima normalan posao i život. Jedan od njih je sredio papirologiju da mogu u miru prodavati kako ih ne bi komunalci i policija protjerivala. Još uvijek postoji taj štand s papirima, a Siniša prodaje sa strane ali ga nitko ne dira. Ne znam što je s onim štandom preko, tamo na trešnjevačkom placu, vjerojatno više ne radi.

Hm, ovaj što ga J.D. spominje bi mogao biti jedan drugi Zoki ( mislim da se i on zove Zoki ), oni je prije radio na Trešnjevci, ali su mu štand sa stripovima oteli Siniša i sad već pokojni VIlko.
adriano Posted - 14/01/2016 : 09:44:10
nisam poznavao Zokija. ja sam većinom kupovao na okretištu tramvaja na Remizi od jednog prodavača u kolicima koji me je uvijek odgovarao od stripova i nagovarao na erotike.
Johnny Difool Posted - 13/01/2016 : 23:58:01
Eh vidiš, i Bogovićeva i Kvatrić su i moji kultni stripovski toponimi iz 90-ih, samo što Bogovićevu najviše vezujem uz Raula i Edvina, i uz nabavljanje filmskih plakata a manje stripova.

Pred očima mi je mršav lik tada tamnokosog a kasnije sijedog tipa, koji je u Bogovićevoj prodavao i stripove i slike, a znao sam ga viđati i pred trešnjevačkom Namom. To pretpostavljam nije bio Zoran, ili?

emirem Posted - 13/01/2016 : 23:30:54
Znao sam ga, ali vise sam kupovao kad je radio devedesetih u Bogovicevoj, pa je prodavao i slike jedno vrijeme.
Je li tko zna je li ziv Leptiric sa branimirca, a prije je radio na Kvatricu
?
Johnny Difool Posted - 13/01/2016 : 21:58:03
Tijekom 90-ih pa i početkom nultih sam stripove intenzivno kupovao ispred Name na Trešnjevci, u Gagarinovu prolazu, na Branimirovoj tržnici i na Savskom mostu, tu sam čak i kompletirao neke kolekcije.
Hoćeš-nećeš tako sam upoznao dosta prodavača na tim mjestima, nekima se i danas javim u prolazu u gradu, a po ovome pretpostavljam da Zoran nije bio za onim štandovima na okretištu.
Nažalost, nikad nisam bio u njegovom koliko vidim gotovo mitskom podrumu, i žao mi je zbog toga.
Neka mu je laka zemlja...

Kruger Posted - 13/01/2016 : 21:50:55
Počivao u miru.
ringo Posted - 13/01/2016 : 19:22:00
Prijatelju Zoki,Zorane,ne mogu vjerovati da je to istina.Pa u petak navečer si me zvao da ti kupim 2 najnovija Zagor kolorca.Na okretištu tramvaja na Savskom mostu faliti češ mnogima zaljubnenicima u stripove a tek meni prijatelju..........teško mi je,tuga velika.......počivao u miru prijatelju Zoki,Zorane !
edvin Posted - 13/01/2016 : 18:35:14
uf.
mamlaz Posted - 13/01/2016 : 18:12:43
RIP
tex2 Posted - 13/01/2016 : 16:27:08
R.I.P.
die hard Posted - 13/01/2016 : 16:11:31
JADNI ZOKI JAKO DOBAR ČOVIJEK
POČIVAO U MIRU !!!

OTIŠAO JEDAN OD VELIKIH KOLEKCIONARA
Markos Posted - 13/01/2016 : 16:02:21
Ozbiljno!?!?
Uh:(

Počivao u miru...
nenno Posted - 13/01/2016 : 15:40:23
ne znam o kojem se čovjeku radilo, ali kako sam 80-tih znao sve prodavače stripova od Kvatrića, Trešnjevke, Savskog mosta sigurno sam koji strip kupio i od njega..... RIP
DODSFERD Posted - 13/01/2016 : 15:30:56
Nisam poznavao čovjeka ali... R.I.P.
tinton Posted - 13/01/2016 : 15:28:57
Pocivao u miru.
fikus Posted - 13/01/2016 : 15:27:00
uf...znaš li možda kad je i gdje sahrana?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000