forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stari ZS i LMS stripovi su original ili kopije ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 02/04/2017 : 18:22:22
U zadnjih nekoliko godina, pojavilo se podosta starih i odlično očuvanih stripova iz edicija Zlatna Serija i Lunov Magnus Strip koje je štampao Dnevnik Novi Sad. Ti stripovu se prodaju po paprenim cijenama naspram kojih minimalna plata izgleda kao smijurija. Cijene su tolike da to više nije džeparac, kolekcionarstvo, prodaja duplikata već vrlo unosan posao. U skladu s tim, pojavile su se i određene sumnje u legitimitet i originalnost tih stripova. Kada je u pitanju novac oko čega se na žalost vrte naši životi, sve je moguće.

Šta vi mislite o toj temi. Da li su to stripovi sačuvani od prije 50 godina ili se štampaju vjerne kopije ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
morski Posted - 11/04/2017 : 08:53:57
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Boris

Ja skupljam stripove od 1980 godine, imam dosta starih LMS i ZS, većinom ih držim samo zbog nostalgije. U vreme rata 1992-1994 je u Srbiji bila hiperinflacija, tad su se na Zelenom vencu u BG mogli nabaviti glanc stripovi za smešne pare, tu krajem 90tih je otvorena i striparnica Darkwood, od Slobodana sam tad uzeo nekih 30-40 najstarijih Zagora očuvanosti od 4 do Glanc za "smešnih" 320 DM:
http://www.imagebam.com/image/3f02d2541637202
napr. LMS 22 vrlo teško sa nebavlja u Glanc stanju, samo ovaj strip sada košta preko 200 eur u tom stanju i kada bih rešio da ga prodam, stavio bi nekoliko slika da se vidi očuvanost a pored toga i sliku unutrašnjosti, gde se vidi požuteli stari papir.
Ko bi kupio strip, sigurno bi znao da je original a ne kopija, isto tako i ja kad bi kupio preko aukcija i uzeo u ruke znao bi razlikovati original i kopiju. Taj stari pužuteli papir ima svoj karakterističan miris i to ne može niko da kopira

Sada, 2017 godine za mene više nema smisla kupovati te stare ZS i LMS stripove radi popunjavanja kolekcije, nije "pogodno" vreme, hteo bi minimalno u stanju 5-, a cena bi bila paprena.
Ima kvalitetnijeg izdanja u boji, prema hronološkom redosledu, bez sečenja stranica i pasica.

ovo je original, mada cena je preterana :
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/10498794_Lunov-Magnus-Strip-br-7-Zagor

šta mislite o ovom komadu:
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/37914535_zagor-zs-53-bomba-profesora-veribeda

Koliko je to u eurima? 50 000 dinara= ? EUR


http://www.kursna-lista.com/

Srednji kurs

50000 RSD = 403.6441 EUR
Bane90 Posted - 10/04/2017 : 23:10:20
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Boris

Ja skupljam stripove od 1980 godine, imam dosta starih LMS i ZS, većinom ih držim samo zbog nostalgije. U vreme rata 1992-1994 je u Srbiji bila hiperinflacija, tad su se na Zelenom vencu u BG mogli nabaviti glanc stripovi za smešne pare, tu krajem 90tih je otvorena i striparnica Darkwood, od Slobodana sam tad uzeo nekih 30-40 najstarijih Zagora očuvanosti od 4 do Glanc za "smešnih" 320 DM:
http://www.imagebam.com/image/3f02d2541637202
napr. LMS 22 vrlo teško sa nebavlja u Glanc stanju, samo ovaj strip sada košta preko 200 eur u tom stanju i kada bih rešio da ga prodam, stavio bi nekoliko slika da se vidi očuvanost a pored toga i sliku unutrašnjosti, gde se vidi požuteli stari papir.
Ko bi kupio strip, sigurno bi znao da je original a ne kopija, isto tako i ja kad bi kupio preko aukcija i uzeo u ruke znao bi razlikovati original i kopiju. Taj stari pužuteli papir ima svoj karakterističan miris i to ne može niko da kopira

Sada, 2017 godine za mene više nema smisla kupovati te stare ZS i LMS stripove radi popunjavanja kolekcije, nije "pogodno" vreme, hteo bi minimalno u stanju 5-, a cena bi bila paprena.
Ima kvalitetnijeg izdanja u boji, prema hronološkom redosledu, bez sečenja stranica i pasica.

ovo je original, mada cena je preterana :
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/10498794_Lunov-Magnus-Strip-br-7-Zagor

šta mislite o ovom komadu:
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/37914535_zagor-zs-53-bomba-profesora-veribeda

Koliko je to u eurima? 50 000 dinara= ? EUR



To je negde oko 400 Eura
zlatko900 Posted - 10/04/2017 : 21:44:31
quote:
Originally posted by Boris

Ja skupljam stripove od 1980 godine, imam dosta starih LMS i ZS, većinom ih držim samo zbog nostalgije. U vreme rata 1992-1994 je u Srbiji bila hiperinflacija, tad su se na Zelenom vencu u BG mogli nabaviti glanc stripovi za smešne pare, tu krajem 90tih je otvorena i striparnica Darkwood, od Slobodana sam tad uzeo nekih 30-40 najstarijih Zagora očuvanosti od 4 do Glanc za "smešnih" 320 DM:
http://www.imagebam.com/image/3f02d2541637202
napr. LMS 22 vrlo teško sa nebavlja u Glanc stanju, samo ovaj strip sada košta preko 200 eur u tom stanju i kada bih rešio da ga prodam, stavio bi nekoliko slika da se vidi očuvanost a pored toga i sliku unutrašnjosti, gde se vidi požuteli stari papir.
Ko bi kupio strip, sigurno bi znao da je original a ne kopija, isto tako i ja kad bi kupio preko aukcija i uzeo u ruke znao bi razlikovati original i kopiju. Taj stari pužuteli papir ima svoj karakterističan miris i to ne može niko da kopira

Sada, 2017 godine za mene više nema smisla kupovati te stare ZS i LMS stripove radi popunjavanja kolekcije, nije "pogodno" vreme, hteo bi minimalno u stanju 5-, a cena bi bila paprena.
Ima kvalitetnijeg izdanja u boji, prema hronološkom redosledu, bez sečenja stranica i pasica.

ovo je original, mada cena je preterana :
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/10498794_Lunov-Magnus-Strip-br-7-Zagor

šta mislite o ovom komadu:
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/37914535_zagor-zs-53-bomba-profesora-veribeda

Koliko je to u eurima? 50 000 dinara= ? EUR
lwood Posted - 04/04/2017 : 22:24:38
quote:
Originally posted by srdjandj

Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!






ne može se baš puno ljudi pohvalit tom kolekcijom.
velka031 Posted - 04/04/2017 : 22:00:15
Neka ih, neka ih, neće to još jako dugo izaći iz mode :)
teller Posted - 04/04/2017 : 21:55:42
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by srdjandj

Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!



U svakom slucaju,neka ih.Da ih nemas mozda bi ih htio imati.Uvik ce bit neko ko ce skupljat nesto,a uvik ce neko imati i kakvu korist od toga.Ne mora nuzno bit ni financijska,vec samo zadovoljsto onim sto imas.Valjda ce jos biti ljudi kojima nesto vridi vise od para.



dodao bi da osim prostora ne traže ni jest ni pit.
roby05 Posted - 04/04/2017 : 21:39:22
quote:
Originally posted by srdjandj

Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!



U svakom slucaju,neka ih.Da ih nemas mozda bi ih htio imati.Uvik ce bit neko ko ce skupljat nesto,a uvik ce neko imati i kakvu korist od toga.Ne mora nuzno bit ni financijska,vec samo zadovoljsto onim sto imas.Valjda ce jos biti ljudi kojima nesto vridi vise od para.
srdjandj Posted - 04/04/2017 : 14:35:30
Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!
RAKOSI4 Posted - 03/04/2017 : 20:12:08
U ondašnjoj državi, čitateljsku publiku stripova nazva bi slobodno milijunsku,tako da razmjena stripova preko oglasa je na ukupnu masu vrlo mala.A naravno govorim iz svog iskustva ,gdje nas je dosta čitalo stripove pa za razmjenu je bila skoro pa dovoljna ulica-dvi.Danas prorijeđenoj publici za razmjenu stripova i podataka internet je pravi blagoslov .
lwood Posted - 03/04/2017 : 20:04:23
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by lwood

je,bilo je al u postotku puno manje nego danas.
uzmi npr Libellus zagor,to neće niko kupit zbog čitanja.
daklem za nekih dvajst godina ostaće bar 80-90 % naklade.
od ZS/LMS-a nema šanse da bilo koji pojedinačni broj pukne više od 5-10 % naklade.
a i to su ultra optimistične brojke.



Ali onda...
90% od 500 = 450, 5% od 10.000 (pesimisticki) = 500.




pa napisa san optimistički
lwood Posted - 03/04/2017 : 20:03:39
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by lwood

problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,


nije bilo interneta pa ih nisi moga vidit.



Točno. Za informaciju i razmjenu stripova doseg je bila susjedna ulica



i nije baš.moglo se kupit ,razminit priko oglasa.
RAKOSI4 Posted - 03/04/2017 : 19:50:12
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by lwood

problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,


nije bilo interneta pa ih nisi moga vidit.



Točno. Za informaciju i razmjenu stripova doseg je bila susjedna ulica
jaki Posted - 03/04/2017 : 19:19:25
quote:
Originally posted by lwood

problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,


nije bilo interneta pa ih nisi moga vidit.
agochkov Posted - 03/04/2017 : 19:02:50
quote:
Originally posted by lwood

je,bilo je al u postotku puno manje nego danas.
uzmi npr Libellus zagor,to neće niko kupit zbog čitanja.
daklem za nekih dvajst godina ostaće bar 80-90 % naklade.
od ZS/LMS-a nema šanse da bilo koji pojedinačni broj pukne više od 5-10 % naklade.
a i to su ultra optimistične brojke.



Ali onda...
90% od 500 = 450, 5% od 10.000 (pesimisticki) = 500.
lwood Posted - 03/04/2017 : 18:43:27
je,bilo je al u postotku puno manje nego danas.
uzmi npr Libellus zagor,to neće niko kupit zbog čitanja.
daklem za nekih dvajst godina ostaće bar 80-90 % naklade.
od ZS/LMS-a nema šanse da bilo koji pojedinačni broj pukne više od 5-10 % naklade.
a i to su ultra optimistične brojke.
jaki Posted - 03/04/2017 : 18:35:45
definiraj veliki.
inače i onda su neki kupovali duplikate i triplikate tako da me ne čudu glanceri.
fetišista je uvijek bilo i biće ih a i kolekcionara svega i svačega.
lwood Posted - 03/04/2017 : 18:31:06
problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,ne kažen da ih nije bilo al onda se stripove čitalo nisu bili toliki fetiš(bar ne za nekih 95 % ljudi)
nažalost neman podataka u kojem su tiražu išli ti prvi brojevi,al čisto sumnjan da ih je osta neki veliki broj.
manhunter Posted - 03/04/2017 : 17:34:06
Meni ti ZS/LMS stripovi imaju nostalgičnu vrednost, ništa više.
Po razumnoj ceni i ako su kao originali, ne bi mi smetalo da ih imam.

E sad, ovo drugo što se dešava po aukcijama je čista prevara. I ne znam kako ludi uopšte misle da postoji toliko glanc kolekcija kada su se stripovi jeli uz burek, koristili za pisanje tablića ili ka poruke tipa "ručak je u frižideru, ja sam na njivi" i sl.
Boris Posted - 03/04/2017 : 16:52:28
Ja skupljam stripove od 1980 godine, imam dosta starih LMS i ZS, većinom ih držim samo zbog nostalgije. U vreme rata 1992-1994 je u Srbiji bila hiperinflacija, tad su se na Zelenom vencu u BG mogli nabaviti glanc stripovi za smešne pare, tu krajem 90tih je otvorena i striparnica Darkwood, od Slobodana sam tad uzeo nekih 30-40 najstarijih Zagora očuvanosti od 4 do Glanc za "smešnih" 320 DM:
http://www.imagebam.com/image/3f02d2541637202
napr. LMS 22 vrlo teško sa nebavlja u Glanc stanju, samo ovaj strip sada košta preko 200 eur u tom stanju i kada bih rešio da ga prodam, stavio bi nekoliko slika da se vidi očuvanost a pored toga i sliku unutrašnjosti, gde se vidi požuteli stari papir.
Ko bi kupio strip, sigurno bi znao da je original a ne kopija, isto tako i ja kad bi kupio preko aukcija i uzeo u ruke znao bi razlikovati original i kopiju. Taj stari pužuteli papir ima svoj karakterističan miris i to ne može niko da kopira

Sada, 2017 godine za mene više nema smisla kupovati te stare ZS i LMS stripove radi popunjavanja kolekcije, nije "pogodno" vreme, hteo bi minimalno u stanju 5-, a cena bi bila paprena.
Ima kvalitetnijeg izdanja u boji, prema hronološkom redosledu, bez sečenja stranica i pasica.

ovo je original, mada cena je preterana :
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/10498794_Lunov-Magnus-Strip-br-7-Zagor

šta mislite o ovom komadu:
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/37914535_zagor-zs-53-bomba-profesora-veribeda
velka031 Posted - 03/04/2017 : 15:32:47
Ja se toga ne sjećam... Stripove pratim od 1984., kako li mi je to promaklo...
mogorovic Posted - 03/04/2017 : 14:58:20
quote:
Originally posted by C Celtic

Politikin Zabavnik je u nekoliko navrata poklanjao verne kopije starih brojeva iz perioda dok je bio novinskog formata. Neki su to zloupotrebili i prodavali te reprinte kao stare brojeve, pošto zaista izgledaju kao originali.I sada se takvi primerci mogu naći na Kupindu i jako je teško, naročito sa fotografije utvrditi da li su zaista iz onog vremena.



Eh, sjećam se tog prvog reprinta, 1. broja Politikinog Zabavnika, u crno - crvenom tisku, novinskog formata. Mislim da je bilo negdje krajem 70-ih, bila je neka okrugla godišnjica Politikinog Zabavnika, 40. mislim! Kakvo je to bilo oduševljenje!
velka031 Posted - 03/04/2017 : 13:14:24
Plus za dobro restauriran strip, svakako. Meni su osobno i draži ti sa patinom nego čisti glanceri, za koje mislim da, ako se radi o početnim brojevima ZS i LMS, nikako ne mogu izgledati kao da su sada kupljeni na kiosku... Tako da to i nisu glanceri.
jaki Posted - 03/04/2017 : 12:48:37
Pa ako se restauracijom podize kvaliteta ocuvanosti stripa logicno je da je vrijedniji nego li bi bio da nije restauriran.
sholleCro Posted - 03/04/2017 : 12:41:47
A što mislite o starim isfucanim spljoštenim stipovima koji se izravnavaju, rastavljaju, nanovo ljepe i sređuju hrbati, da izgledaju što skockanije. Takvi redovito idu na aukcije bez takvog opisa. Mene interesira dali želite takve stripove,dali je to nešto loše i dali bi tebalo to naglasiti pri prodaji. U tom slučaju dali to umanjuje cijenu stripa ili povećava?
velka031 Posted - 03/04/2017 : 12:12:05
quote:
Originally posted by mladjo

Vidio sam jako veliki broj kopija ZS i LMS.
Nema apsolutno nikakve šanse (znači 0%) da se uživo ne skuži da je strip kopija.
Ali apsolutno nikakve.
Možda ovako netko sa slike i može povjerovati za kopiju da je original ali uživo - nema šanse.
Tako da mislim da su svi ti stari primjerci koji su prodani stvarno originali.



Osim ako i te vjerne kopije nisu stare 20-30 godina, a onda - jebiga...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000