forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 YU Zagor - skenovi naslovnica -

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PAJDO Posted - 03/05/2017 : 13:38:11
Molio bih ako netko ima skenove originalnih naslovnica Zagora iz ZS-e i LMS-a koje su crtali yu autori (tj. svi osim Ferrija ) da ih stavi u ovaj topic ili mi pošalje na mail.
Bolja rezolucija preporučljiva
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlladimir Posted - 16/05/2017 : 22:33:46
Bane, pošto si ti bio deo ekipe Dnevnika, stare plejade Marketprinta, mislim na ljude koji su radili tamo, ima li kakvih anegdota iz toga vremena koje mogu da se čuju ovde?

Recimo, tokom rada na Tarzanu, Bleku, ili tokom rada na naslovnicama? I je l' bilo kakvih zajebancija između crtača, nekih bezazlenih smicalica?

Mene interesuje i kako su tekle te saradnje scenarista/crtač (Blek, Nindža, Tarzan), je l' sve išlo ko po loju, ili je bilo trvenja?
Ili na temu, cat claw, je l' bilo kakvog pritiska s cenzurom zbog isticianja ženskih delova tela?

Ako ne grešim, imao si problem sa lektorima da neke poštapalice i uzrečice u dijalogu ne mogu da prođu itd.

Ako je bila tema na forumu, na ovu temu, onda ništa. :D
cat claw Posted - 16/05/2017 : 22:15:59
Peternelj je bio izvrstan crtac, ali je osljario iz sve snage jer su mu Urednici tolerisali to samaranje od po 5-6 tabli dnevno.
cerichus Posted - 15/05/2017 : 23:39:08
Meni taj serijal Crni Roko uopšte nije bio loš. Tek sam poslije nekada gledao seriju, koja je izvrsna. Možda jedna od najboljih ex-Yu dramskih serija. A Peterneljev stil mi nije također bio loš. Daleko da je pitak i atraktivan, ali bio je prepoznatljiv stil, ipak je imao "ono nešto". Volio sam i njegovog Franju Kluza, Izvidnika Roda i Marnija.
ivanl Posted - 15/05/2017 : 22:14:23
quote:
Originally posted by mogorovic

Peternelj nije Crnog Roka crtao nevješto, odnosno, nezainteresirano. On je sve stripove tako crtao. To mu je bila stilska karakteristika. Skicozni, relativno minimalističan pristup, sa često puta otvorenim rubnim crtama, bez jasno definiranih kontura i "peglanja" anatomije i perspektive, u mnogim slučajevima. On je, jednostavno, tako crtao.



Dobro opisano, nema sto... Al, meni to vec onda kao klincu nije bilo nesto, a kamoli danas nakon , ne znam ni sam koliko, procitanih stripova.
mogorovic Posted - 15/05/2017 : 22:02:54
Peternelj nije Crnog Roka crtao nevješto, odnosno, nezainteresirano. On je sve stripove tako crtao. To mu je bila stilska karakteristika. Skicozni, relativno minimalističan pristup, sa često puta otvorenim rubnim crtama, bez jasno definiranih kontura i "peglanja" anatomije i perspektive, u mnogim slučajevima. On je, jednostavno, tako crtao.
ivanl Posted - 15/05/2017 : 20:49:34
Ne grijesite sto se tice crtaca Crnog Roka.
Bilo je tada svega, brzo I nevjesto nacrtanih stripova, (najcesce ne neznanjem autora vec nezainteresiranoscu, samo da odrade gazu). Cesto su takvi stripovi bili podobni u ono vrijeme, pocev od nikad robom, famoznih Mirka I Slavka, pa do vec spomenutih Otpisanih, Roka itd...
Imam kuci negdje cak I originalnu naslovnicu Mirka I Slavka. To je bio Muminovic ili vec kako, ne sjecam se svega...
Vlladimir Posted - 15/05/2017 : 20:36:26
Pa nema kerac veze s tim...
to je crtao Jelko Peternelj, ako ne grešim.
cerichus Posted - 15/05/2017 : 20:32:30
quote:
Originally posted by ivanl

Kuda idu divlje svinje je jedna od najboljih serija koje sam gledao, glumci izvanredni... Smoki je pretpostavljam Ljubisa.
Strip bas I ne, serijal od 8-9 epizoda,(eno mi ih doma),crtez ne bas kvalitetan, al tada su se objavljivali serijali u stripu, nevjesto nacrtani, kao Otpisani, Crni Roko, Lun I tako to...
Pretpostavljam da se cericus pita sto g. Kerac ima s tim?


Upravo to.
Crnog Roka je crtao Jelko Peternelj.
ivanl Posted - 15/05/2017 : 20:19:19
Kuda idu divlje svinje je jedna od najboljih serija koje sam gledao, glumci izvanredni... Smoki je pretpostavljam Ljubisa.
Strip bas I ne, serijal od 8-9 epizoda,(eno mi ih doma),crtez ne bas kvalitetan, al tada su se objavljivali serijali u stripu, nevjesto nacrtani, kao Otpisani, Crni Roko, Lun I tako to...
Pretpostavljam da se cericus pita sto g. Kerac ima s tim?
Vlladimir Posted - 15/05/2017 : 18:55:19
Da, izlazilo 1983-e. pamtim nekih 7-8 brojeva...

Radjeno je po tv seriji ''kuda idu divlje svinje'', glavnu ulogu i crnog roka je igrao Smoki, i radilo se o švercerima-o dve sukobljene strane švercera, za vreme II sv.rata, '43-će.
cerichus Posted - 15/05/2017 : 18:40:20
Crni Roko?
Vlladimir Posted - 15/05/2017 : 18:01:02
quote:
Originally posted by ivanl

Zna sjor Bane, zasto Judas Priest...he he
A di su jos u back up-u, Billy the pljuc i porucnik Tara?



Samo Teekwan!
ivanl Posted - 15/05/2017 : 16:34:18
Zna sjor Bane, zasto Judas Priest...he he
A di su jos u back up-u, Billy the pljuc i porucnik Tara?
Vlladimir Posted - 15/05/2017 : 13:14:51
quote:
Originally posted by ivanl

Sta im fali? Meni ovaj sjor Banetov Zagor i Ciko, pare desperadosi koji naganjaju Slobodana (Kobru), po nekim dugim prasnjavim, (ne vidis im kraja), americkim autoputovima... a iz kazetasa tresti Judas Priest, recimo...



Sto moraju u ameriku?
Sto Judas Priest, sto ne Helloween il Winter Reign?


Al Gorza bolje da se ne kači sa Slobodanom, jer ako iskoče Lesli bez Nilsena Ninđa, Cat Claw i Crni Roko... najebaće iz mesta. Misliš da je slučajno što Zagor na bulji ima onaj prišivak, a zna se da nije prvi put najebao....
ivanl Posted - 15/05/2017 : 13:05:31
Sta im fali? Meni ovaj sjor Banetov Zagor i Ciko, pare desperadosi koji naganjaju Slobodana (Kobru), po nekim dugim prasnjavim, (ne vidis im kraja), americkim autoputovima... a iz kazetasa tresti Judas Priest, recimo...
mogorovic Posted - 10/05/2017 : 14:22:00
Hm. Ovakav Zagor i Chico, prije sliče na okorjele kriminalce, nego na likove kakve bi dječica voljela. Mogli bi proći u filmu "Oslobađanje" ili nečemu sličnom.
Kontrast 2 Posted - 09/05/2017 : 17:00:14
quote:
Originally posted by cat claw

Nemojmo vise spamati.
Evo, mene u zagoru nervira sto nosi naopacke razdeljak, sto mu sekira visi tako da mu trosi meniskus i sto je stalno obrijan
vise bih ga voleo ovakvog:
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_498095471_sta%20biva%20uz%20telefon.jpg][/url]





Taman posla!
Već mi je pun kufer nadrndanog Zagora (a i ovih što traže omatorelog Zagora osvetnika).
Jedino se Ferijev i Donatelijev Zagor smejao.
cat claw Posted - 09/05/2017 : 13:20:51
vidi stvarno...
izvinjavam se.
Vlladimir Posted - 09/05/2017 : 13:03:36
quote:
Originally posted by cat claw

Nemojmo vise spamati.
Evo, mene u zagoru nervira sto nosi naopacke razdeljak, sto mu sekira visi tako da mu trosi meniskus i sto je stalno obrijan
vise bih ga voleo ovakvog:
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_498095471_sta%20biva%20uz%20telefon.jpg][/url]



Pogrešio si temu.
Vlladimir Posted - 09/05/2017 : 13:00:08
quote:
Originally posted by cat claw

Opusteno, zezamo se malo.
Nije Vlladimir mislio nista lose...



Tjah! pa naravno da je samo zezanje.
Nećemo valjda na heklere da skačemo zbog naslovnica...
cat claw Posted - 09/05/2017 : 01:34:12
Nemojmo vise spamati.
Evo, mene u zagoru nervira sto nosi naopacke razdeljak, sto mu sekira visi tako da mu trosi meniskus i sto je stalno obrijan
vise bih ga voleo ovakvog:
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_498095471_sta%20biva%20uz%20telefon.jpg][/url]
cat claw Posted - 09/05/2017 : 01:28:23
ban na tri mjeseca. ODMA'!
globinjo Posted - 08/05/2017 : 18:05:42
quote:
Originally posted by Kontrast 2
Za sve prave ljubitelje stripa ti ćeš ostati jedan od (da ne uzimam sebi za pravo rangiranje) najboljih domaćih crtača stripa.


pih...on crtač?
crtač koji sluša brku ne može biti crtač
unakazio je zagora
tako mu i budi kad gadi najbolji band svih vremena
cat claw Posted - 08/05/2017 : 14:46:04
Opusteno, zezamo se malo.
Nije Vlladimir mislio nista lose...
Kontrast 2 Posted - 08/05/2017 : 14:11:07
Pusti zlonamernike, Bane.
(I malo ubrzaj rad na onoj Zagorovoj priči.)

Za sve prave ljubitelje stripa ti ćeš ostati jedan od (da ne uzimam sebi za pravo rangiranje) najboljih domaćih crtača stripa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000