forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK X-XII

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mikado Posted - 29/09/2017 : 20:55:25
X - XII 2017.





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
karven Posted - 30/12/2017 : 14:40:02
Gde turiti ovo?
Ako ima bolji topik nek Solar premesti.
Novogodišnji dvobroj “Vremena”


misterx381 Posted - 30/12/2017 : 14:17:53
legaz Posted - 30/12/2017 : 09:12:44
quote:
Originally posted by going going

Neverovatno mi je kako uspete svaki VC topik da zatrujete nepotrebnim prepucavanjem kilometarskim glupim postovima i onda prelazite na vredjanje i licno obracunavanje.
Moze se voditi normalna rasprava i oko izdanja i oko politike izdavaca, nema potrebe za prepucavanjem i pretvaranjem topika u toliki fijasko da mi se uopste ne ulazi u njega.





King Warrior Posted - 30/12/2017 : 07:20:04
Jos jedan glas za Texove best of price. Nikakvo luksuzno izdanje, vec nesto poput Zagorovih OP. Ko hoce luksuzno izdanje ima Libellus.
Kojot Posted - 30/12/2017 : 05:49:01
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Teks OP bija bi pun pogodak , viruj mi .



Definitivno... takođe siguran sam da bi i Dragonero solidno išao na kioske... Što se tiče Tex Giganta, ok, ali nije morao Magnusov biti privi... to što je bio omiljen u Alan Fordu ne znači ništa, jer Tex je surovi western, prožet zajebancijom na račun starog Karsona... Magnusov crtež ne paše Teksu, pa recimo Piccatto je odičan na DD a unakazio je Zagora...


Texa odabrane price bi uzimali i oni koji ne uzimaju texa redovnog...
Bolje bi sigurno isao od Dampira,Napoleona,Dragonera...cast spomenutim.



Možda nas VČ posluša kad već Ludens neće



Bilo bi super.
Jozzinelli Posted - 30/12/2017 : 04:14:19
Jedino što redovno kupujem od VČ izdanja je Napoleon. Dragonera sigurno ne bih uzimao.

Ne znam da li bi imali više kupaca da je Dragonero išao na kioske umesto Napoleona, ali bi sigurno imali jednog manje...

A prava za Dragonera su sigurno dosta skuplja nego za Napoleona, tako da, kad se sve sabere i oduzme, moguće da bi na kraju
finansijski loše prošli sa njim kao kiosk izdanjem...
velka031 Posted - 29/12/2017 : 22:07:54
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Teks OP bija bi pun pogodak , viruj mi .



Definitivno... takođe siguran sam da bi i Dragonero solidno išao na kioske... Što se tiče Tex Giganta, ok, ali nije morao Magnusov biti privi... to što je bio omiljen u Alan Fordu ne znači ništa, jer Tex je surovi western, prožet zajebancijom na račun starog Karsona... Magnusov crtež ne paše Teksu, pa recimo Piccatto je odičan na DD a unakazio je Zagora...


Texa odabrane price bi uzimali i oni koji ne uzimaju texa redovnog...
Bolje bi sigurno isao od Dampira,Napoleona,Dragonera...cast spomenutim.



Možda nas VČ posluša kad već Ludens neće
going going Posted - 29/12/2017 : 20:57:32
Neverovatno mi je kako uspete svaki VC topik da zatrujete nepotrebnim prepucavanjem kilometarskim glupim postovima i onda prelazite na vredjanje i licno obracunavanje.
Moze se voditi normalna rasprava i oko izdanja i oko politike izdavaca, nema potrebe za prepucavanjem i pretvaranjem topika u toliki fijasko da mi se uopste ne ulazi u njega.
karven Posted - 29/12/2017 : 20:54:26
Nema fazona, ulazio sam u bus i kliknuo na telefonu greškom tvoj post. Obrisao sam čim sam seo. Al u nedostatku boljih argumenata mlađahni maelstrom misli da je to imalo neko dublje značenje.
zlatan bihac Posted - 29/12/2017 : 20:09:11
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by zlatan bihac

vezano za vc kolekc. izdanja: po meni su sa dragonerom pogrijesili sto nisu isli sa njim kao obicno kiosk izdanje jer sam siguran da bi se i vise nego dobro prodavao zbog te lord of rings/hobiti tematike koja je jako popularna, sigurno bi nasao veliki broj fanova i bio bi hit na kioscima. mislim da im je one shot ovog stripa to pokazao od prije 10-ak godina...dalje, sigurno bi i obojeni program sa ovim sad junacima sta idu mogao i trebao proci kao kiosk izdanje, veci tiraz, malo manje luksuzan, nesto manja cijena... tex giganti su mogli ici sc, bez toliko teksta, po uzoru na ludens gigante, i sa nekim drugim brojem za pocetak koji je rjedji od ovog magnusovog...vjerujem da ce patagonija bolje proci..knjige mister no, tex, marti od 600-700 stranica su morale ici u hc.









Hahaha, ovo ću citirati da ostane zabeleženo.

Ja sa, Zlatan Bihac po tebi?

Izgubljen si totalno u vremenu i prostoru, neverovatan lik.



o čemu je fazon? nisam upućen u ovo...šta, je li karven mislio da imam dupli nick ili..?
zeljko Posted - 29/12/2017 : 19:49:02
boli me djon za imena autora i crtaca
daj da se cita strip
nisu nobelovci pa da ih pamtim
teller Posted - 29/12/2017 : 19:35:25
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Teks OP bija bi pun pogodak , viruj mi .



Definitivno... takođe siguran sam da bi i Dragonero solidno išao na kioske... Što se tiče Tex Giganta, ok, ali nije morao Magnusov biti privi... to što je bio omiljen u Alan Fordu ne znači ništa, jer Tex je surovi western, prožet zajebancijom na račun starog Karsona... Magnusov crtež ne paše Teksu, pa recimo Piccatto je odičan na DD a unakazio je Zagora...


Texa odabrane price bi uzimali i oni koji ne uzimaju texa redovnog...
Bolje bi sigurno isao od Dampira,Napoleona,Dragonera...cast spomenutim.
Bruce Springsteen Posted - 29/12/2017 : 16:43:08
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Teks OP bija bi pun pogodak , viruj mi .



Definitivno... takođe siguran sam da bi i Dragonero solidno išao na kioske... Što se tiče Tex Giganta, ok, ali nije morao Magnusov biti privi... to što je bio omiljen u Alan Fordu ne znači ništa, jer Tex je surovi western, prožet zajebancijom na račun starog Karsona... Magnusov crtež ne paše Teksu, pa recimo Piccatto je odičan na DD a unakazio je Zagora...
karven Posted - 29/12/2017 : 14:42:23
quote:
Originally posted by morski

maelstrome, da li si cuo za botove?

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%91%D0%BE%D1%82



Ah, prečesto ljudi pomisle da je neko bot izdavača čim nema poriv da hejtuje istog, čak i pomalo trunke entuzijazma da pokaže suprotno mišljenje od toga. Avaj, lepše je i mnogo više in da se daju paušalne prozivke izdavača i procene šta bi narod rado čitao ali zli dušmani (pun intended) im ne daju.
Nisi ni prvi ni poslednji koji lepi te etikete, samo treba odlučiti konačno jel sam bot VC, DW, Makonda, Besne kobile, Komika, Fibre ili nekog desetog, jer ovako ispade da sam sluga svakog izdavača, sto je em nerealno em kontraproduktivno. A sve te titule su mi makar jednom prilepili. Čudni ste ljudi. Kako li me plaćaju ti ljudi, jel i to znate?
karven Posted - 29/12/2017 : 14:32:12
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by zlatan bihac

vezano za vc kolekc. izdanja: po meni su sa dragonerom pogrijesili sto nisu isli sa njim kao obicno kiosk izdanje jer sam siguran da bi se i vise nego dobro prodavao zbog te lord of rings/hobiti tematike koja je jako popularna, sigurno bi nasao veliki broj fanova i bio bi hit na kioscima. mislim da im je one shot ovog stripa to pokazao od prije 10-ak godina...dalje, sigurno bi i obojeni program sa ovim sad junacima sta idu mogao i trebao proci kao kiosk izdanje, veci tiraz, malo manje luksuzan, nesto manja cijena... tex giganti su mogli ici sc, bez toliko teksta, po uzoru na ludens gigante, i sa nekim drugim brojem za pocetak koji je rjedji od ovog magnusovog...vjerujem da ce patagonija bolje proci..knjige mister no, tex, marti od 600-700 stranica su morale ici u hc.









Hahaha, ovo ću citirati da ostane zabeleženo.

Ja sa, Zlatan Bihac po tebi?

Izgubljen si totalno u vremenu i prostoru, neverovatan lik.



Slobodno citiraj, ne znam šta bi to uopšte dokazalo, kuckam sa mobilnog, vidis da nije ni bilo komentara

Voleo bih da likovi poput tebe iskesiraju ozbiljnu kintu i bace se u izdavanje stripova, pa kad ih realnost lupi po nosu sa tim fantazijama da znaju šta treba a šta ne na kioske da se ozbiljno zapitaju o svojim kognitivnim kapacitetima.

Uživaj u stripovima i spusti mentalitet wannabe urednika za jotu. Ima ko se u to bolje razume od tebe.
morski Posted - 29/12/2017 : 14:24:18
maelstrome, da li si cuo za botove?

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%91%D0%BE%D1%82
karven Posted - 29/12/2017 : 14:23:45
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by karven

Dragonero ne bi imao nikakve šanse na kiosku. Niti Teks OP niti bilo šta slično. To su samo puste želje malog broja forumaša.
Teks giganti bez tekstualnih priloga vec postoje za one koji ih baš žele, a i ti tekstovi ne menjaju ozbiljnije cenu izdanja. Odabir? Magnus je i više nego logičan izbor jer ljudi u Srbiji ga vole zbog AF. Šira publika, mislim, opet ne računam usku forumašku zajednicu. Da li je neki drugi redji ili ne, nema veze. Ljudi koji su mahom kupili Magnusa uglavnom niti znaju niti ih zanima da postoji nešto što se zove Strip agent iz Hrvatske. Otud i neka potreba da ti ljudi tekstovima i esejima malo zagrebu dublje u ovaj svet.




Teks OP bija bi pun pogodak , viruj mi .



Ne bi, sve su ovo vlažni snovi malog broja ljudi na forumu.
karven Posted - 29/12/2017 : 14:22:32
O pa što me pitaš za dozvolu ako nećeš da poslušaš.
Pih, sad sam razočaran.
maelstrom Posted - 29/12/2017 : 14:21:59
Šta, izbrisao si?Ali kasno sinak.
Koji lik i još on nađe da pametuje drugima, sramota da takve osobe žare i pale ovim forumom.
maelstrom Posted - 29/12/2017 : 14:21:02
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by zlatan bihac

vezano za vc kolekc. izdanja: po meni su sa dragonerom pogrijesili sto nisu isli sa njim kao obicno kiosk izdanje jer sam siguran da bi se i vise nego dobro prodavao zbog te lord of rings/hobiti tematike koja je jako popularna, sigurno bi nasao veliki broj fanova i bio bi hit na kioscima. mislim da im je one shot ovog stripa to pokazao od prije 10-ak godina...dalje, sigurno bi i obojeni program sa ovim sad junacima sta idu mogao i trebao proci kao kiosk izdanje, veci tiraz, malo manje luksuzan, nesto manja cijena... tex giganti su mogli ici sc, bez toliko teksta, po uzoru na ludens gigante, i sa nekim drugim brojem za pocetak koji je rjedji od ovog magnusovog...vjerujem da ce patagonija bolje proci..knjige mister no, tex, marti od 600-700 stranica su morale ici u hc.









Hahaha, ovo ću citirati da ostane zabeleženo.

Ja sa, Zlatan Bihac po tebi?

Izgubljen si totalno u vremenu i prostoru, neverovatan lik.
maelstrom Posted - 29/12/2017 : 14:05:10
quote:
Originally posted by karven

O, kad već pitaš, ne.

Sedi, jedan.

Ti si taj koji iznosi stavove o svojeglavisti urednika, nezainteresovanosti vlasnika, poslovnim potezima... Te zasto se ne izdaje to-i-to, zasto Magnusov Teks a ne neki drugi, zasto ovo, zasto ono. Pravi attention whore stav, a onda ja sebe stavljam u prvi plan. I posle te ja omalovažavam. Kakvog ti imas iskustva o izdavastvu? Stripovima? Znas kako funkcionise trziste i kakve su ciljne grupacije izdavaca? Ne? Kako ne, kad iznosis zakljucke sta bi se prodavalo a sta ne na osnovu svojih licnih novogodisnjih zelja i afiniteta. I onda ejakuliras u samosažaljujućoj sintagmi da samo iznosis svoje misljenje, pa valjda imas pravo na isto. Jok, nego ces tudje da iznosis. Provejavas pasivnom agresijom svaki post, zacinjen sa prstohvatom elementarnog neznanja i kvaziprozivke onih za koje mislis da su tebi duzni neke racune da polazu i izvestavaju te o tirazima.
Zato, kad vec pitas, ponovo - ne.



O pa vaše kraljevsko visočanstvo izvinite što vas neću poslušati i povinovati se vašoj zabrani, ali ja ću ipak da nastavim da iznosim svoj stav, a ako vas to toliko nervira ili žesti, šta znam, možda ste od onih koji će odmah da poruče kako će kada me negde budu videli..... Samo, tada biste morali da siđete sa vašeg pijedestala, a ne znam da li bi toliki ego to podneo.

A ako mi nađeš da sam negde napisao i pitao ZAŠTO NE IZLAZI TO ILI TO, slobodno citiraj.Ali nećeš naći tako da lažeš i izmišljaš ponovo, srećom sve se dati videti i pročitati unazad.
Poslovne poteze valjda kao mušterija imam pravo da komentarišem, komentarišu i drugi, međutim nisam nigde napisao niti tvrdio da bi se neko izdanje sigurno dobro prodavalo, sve što sam napisao je to da se neka izdanja poput Dragonera sigurno ne bi prodavala lošije od Napoleona što je valjda očito i vrapcima na grani.
I ne znam zašto meni trubiš o tržištu stripova jer niti sam pisao o funkcionisanju istog niti bilo šta slično, samo sam spomenuo tvrdoglavost dvojice ljudi (uz takođe pohvale za njih) koji su oni dokazali u praksi osionom komunikacijom sa vlastitim mušterijama na više mesta.Takođe sam pohvalio sve ostale zaposlene VČ-a koji su izvan ove diskusije, kao i kvalitet izdanja VČ-a.

Ali ti nastavljaš da izmišljaš, omalovažavaš sagovornike, ponašaš se kao bogomdani samoproglašeni portparol i pritom si poprilično napadan i uz to da dodam, poznavanje jezičke gramatike i pravopisa ti nije jača strana.Pritom ništa konkretno nisi napisao, nikakav kontraargument.
Stvarno ne znam ko iznosi attention whore stav, ti koji ovde na topiku napadaš drsko svakog drugog forumaša i koji si u svakoj čorbi mirođija ili ja koji napišem nešto maltene svake prestupne godine?Viđaš li me često na forumu?

Nastavi slobodno da udaraš ovde do mile volje, sa takvim personama mi nije ni na kraj pameti dalje da komuniciram.
RAKOSI4 Posted - 29/12/2017 : 14:01:35
quote:
Originally posted by karven

Dragonero ne bi imao nikakve šanse na kiosku. Niti Teks OP niti bilo šta slično. To su samo puste želje malog broja forumaša.
Teks giganti bez tekstualnih priloga vec postoje za one koji ih baš žele, a i ti tekstovi ne menjaju ozbiljnije cenu izdanja. Odabir? Magnus je i više nego logičan izbor jer ljudi u Srbiji ga vole zbog AF. Šira publika, mislim, opet ne računam usku forumašku zajednicu. Da li je neki drugi redji ili ne, nema veze. Ljudi koji su mahom kupili Magnusa uglavnom niti znaju niti ih zanima da postoji nešto što se zove Strip agent iz Hrvatske. Otud i neka potreba da ti ljudi tekstovima i esejima malo zagrebu dublje u ovaj svet.




Teks OP bija bi pun pogodak , viruj mi .
karven Posted - 29/12/2017 : 13:50:01
O, kad već pitaš, ne.

Sedi, jedan.

Ti si taj koji iznosi stavove o svojeglavisti urednika, nezainteresovanosti vlasnika, poslovnim potezima... Te zasto se ne izdaje to-i-to, zasto Magnusov Teks a ne neki drugi, zasto ovo, zasto ono. Pravi attention whore stav, a onda ja sebe stavljam u prvi plan. I posle te ja omalovažavam. Kakvog ti imas iskustva o izdavastvu? Stripovima? Znas kako funkcionise trziste i kakve su ciljne grupacije izdavaca? Ne? Kako ne, kad iznosis zakljucke sta bi se prodavalo a sta ne na osnovu svojih licnih novogodisnjih zelja i afiniteta. I onda ejakuliras u samosažaljujućoj sintagmi da samo iznosis svoje misljenje, pa valjda imas pravo na isto. Jok, nego ces tudje da iznosis. Provejavas pasivnom agresijom svaki post, zacinjen sa prstohvatom elementarnog neznanja i kvaziprozivke onih za koje mislis da su tebi duzni neke racune da polazu i izvestavaju te o tirazima.
Zato, kad vec pitas, ponovo - ne.
maelstrom Posted - 29/12/2017 : 13:34:21
quote:
Originally posted by karven

Jasno pričano o za vlasnike, samo ne znaš gde i kada.
Znaš kako se šta prodaje, kako bi se prodavalo, kako ljudi ne znaju za Magnusa, samo ne znaš odakle.
Urednik(ci) su svojeglavi jer tebi ne polazu racune o tirazima i prodaji.
Al stvarno, jesi ti realan? :-D



Sada se već gubiš i ponavljaš stvari, a da pritom nisi obratio pažnju ni na šta o čemu sam pisao?
Šta si konkretno napisao sem toga da li sam ja realan i da pišem jer mi se nešto ne sviđa i neko mi ne polaže račune?
Izmišljaš, ni o čemu što si sad spomenuo ja nisam pisao, ne znaš šta da napišeš pa tako udri i omalovažavaj sagovornika.
Rekao bih da na ovom topiku imaš samo potrebu da svima udaraš kontru i sebe stavljaš u prvi plan, to je sasvim očito.

Ja kažem da ne znaju svi ljubitelji Alan Forda za Magnusa, a ti me pitaš odakle mi to i da li imam da potkrepim to, misliš da ih sve intervjuišem redom?
Ali zato se tebi treba verovati kada tvrdiš da svi oni znaju za to jer ti već imaš spremljene sve te intervjue.
E baš je lepo da se čovek i malo ovako nasmeje u ove pretpraznične dane, u tom je duhu nekako.

I ponavljam, briga me šta rade u Veselom četvrtku, samo raspravljam o datoj temi u odgovarajućem topiku, ako imam tvoju dozvolu za to.Je li je imam, dopuštaš mi?
karven Posted - 29/12/2017 : 13:28:30
Jasno pričano o za vlasnike, samo ne znaš gde i kada.
Znaš kako se šta prodaje, kako bi se prodavalo, kako ljudi ne znaju za Magnusa, samo ne znaš odakle.
Urednik(ci) su svojeglavi jer tebi ne polazu racune o tirazima i prodaji.
Al stvarno, jesi ti realan? :-D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000