forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 01/02/2018 : 17:49:28
Na desetu obljetnicu svog postojanja izdavačka kuća Veseli Četvrtak pokrenula je novu Zlatnu seriju, ediciju koja se koncepcijski ali i vizualno nadovezuje na legendarnu originalnu Zlatnu seriju koja je izlazila u bivšoj Jugoslaviji.

Svaki broj ima (barem) dvije naslovnice, jedna je identična originalnom talijanskom izdanju, a druga je "retro" verzija potpisana od strane domaćih autora.
Autor retro naslovnice prvog broja nove Zlatne serije je legendari Bane Kerac!

Veseli Četvrtak - Instagram

Veseli Četvrtak - Facebook

Veseli Četvrtak - Twitter

Veseli Četvrtak - Youtube

Evo, procurila je i prva fotka, valjda bi to trebalo biti to. Pa da ne zatvrpavamo onu temo od VČ.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Beva Posted - 17/02/2024 : 18:59:48
quote:
Originally posted by alexts

Cosu je loš crtač.

Promijenio si mišljenje ili? Sjećam se još 2010. (guglao sam pa mi izbacilo, upamtio sam jer me tad tvoj odgovor iznenadio) što si mi odgovorio kad sam stavio ovu ilustraciju:

Ovako si mi odgovorio, pa sam mislio da cijeniš Cossua:

quote:
Originally posted by alexts

@Beva

Mislio sam, kad si stavio primedbu mpavinu što je naveo Marija i Dall'Agnola, da se ti bolje razumeš u crtanje.

Medu primerima koje si postavio nema loših crteža, a najbolja je ilustracija Ugolina, koja je dobra.
Beva Posted - 17/02/2024 : 09:20:08
Evo te s dokovima gdje je Villa totalno promašio proporcije.

zeljko Posted - 16/02/2024 : 22:59:16
13 maraka jaro 1 strip
jes mi drago sto sam na vrijeme skomtao gdje ovo vodi
niđe
teller Posted - 13/02/2024 : 04:53:40
Jedan retkih na Texu.. ko zna kakav je rod sa Bosellijem i cime se dokazao...
Crtezem sigurno ne...
alexts Posted - 12/02/2024 : 22:46:55
Cosu je loš crtač.
Combatrock Posted - 12/02/2024 : 22:00:54
Poli imas pice kad te sretnem.

Cosu nakazni crtez- so true
DzekDenijels Posted - 12/02/2024 : 11:05:24
quote:
Originally posted by logo111

Villa je jednostavno genije....i to ne samo u razmjerima Bonellija.

Njegov dodir stripu daje novu dimenziju, njegov dodir jednostavno prodaje strip.

+1
Poli Posted - 12/02/2024 : 09:18:53

Njegove greske manje bode oci nego one drugih crtaca u SBE, ali nije da ih nema. No, uvijek radije vidim njegov crtez sa greskama nego neku zvrljotinu tipa Cossu i slicne nakaze od kojih mi se riga i samo obracam pogled.

logo111 Posted - 12/02/2024 : 07:26:48
Villa je jednostavno genije....i to ne samo u razmjerima Bonellija.

Njegov dodir stripu daje novu dimenziju, njegov dodir jednostavno prodaje strip.
ivanl Posted - 12/02/2024 : 06:44:52
Sa malo kojim tvojim upisom Aleksandre se ne slazem... ako i kojem...
Cuj, sve ti je teller ovdje gore tocno napisao. Od rijeci do rijeci.
Ja bi nadodao da uzmes u obzir veliku kolicinu naslovnica koje je Villa nacrtao i tu desetak gresaka kako si i sam napisao, ne igra veliku ulogu. Povrsnosti sto se tice, i sam sam ponekad primjetio neke nesrazmjere u proporcijama. (Sjecam se jedne gdje je Tex ispod nekog doka na rijeci, mislim) Ali opet kazem, zanemarivo na ogromnu kolicinu isporucenih naslovnica. Crtez sa festivala gore, nije mjerilo iako ako cemo, 'vuci mak na konac', sve si tocno obrazlozio. Ali to je brzinski crtez, (k tome jako lijep), a vjeruj mi nagledao sam se sto vrhunski crtaci isporucuju fanovima po festivalima, najcesce totalno isti nedoradeni crtez svima redom.
I na kraju, nije za nista Villina naslovnica 3 000 €, i to ako je nades za kupnju.
teller Posted - 12/02/2024 : 04:28:28
Strucno oko valjda tu nesto vidi pogrešno... meni sve stima..
A koliko vidim to je crtez sa nekog festivala dvojici Villinih obozevatelja na dar... mozda nacrtano za 5 minuta..
Trebao si neki drugi primer navesti.. ali ok, valjda si u pravu..
Sta je sve Ferri nacrtao... pa je Božanstvo za vecinu..
Ja mislim koliko volim Gallepa da je taj vise kiksao...
Samo se to nekad nije gledalo tim očima...
Setimo se samo domaćih naslovnica za Bleka i Zagora sta je tu svega bilo...
Ali su i danas legendarne uz sve mane...
alexts Posted - 12/02/2024 : 00:29:53
sitnijih greščica ima koliko hoćeš

Da li je sve u redu sa desnom rukom? Nije za nijansu duža?

Sredina šake te ruke je od kopče na crnom kaišu udaljena za visinu trupa, tačno. Može li se ruka udaljiti od sebe, za visinu trupa, a da šaka bude tako nisko? A Tex stoji uspravno, zanemarljivo se savio. Probajte da zauzmete tu pozu.

Da li je ta ruka dalja od nas? Ako su šake identične veličine, očigledno da je Villa hteo da se Tex zakreće desnom rukom prema nama. Ako ju je zaokrenuo i približio šaku, ne bi li trebalo da je ruka u manjem skraćenju? A ona je u pravoj dužini nacrtana.

Nije za mnogo pogrešio, ali dovoljno da je šaka previše odaljena od tela, a dosta nisko.
alexts Posted - 11/02/2024 : 23:59:41
Nemam ništa protiv Ville. Odličan crtač. Voleo bih da više crta stripove i da imam više njegovih stripova.

Ali savršen i uvek precizan epiteti ne idu uz njega.
alexts Posted - 11/02/2024 : 23:53:04
quote:
Originally posted by ivanl

Ne bih rekao...
Villa je grijesio sa naslovnicama Dylana. (Pogledajte samo kakvu mu je ogromnu glavu crtao)
Ali na Texovim naslovnicama on je savrsen. (Pa i ako je negdje pogrijesio, pogledajte samo koliko ih je nacrtao, negdje je mogao i fulati, normalno je to)
Ali sve skupa gledano, on je treca violina SBE! Ipak iza Castellinija,(sto je ok i u redu), a mozda malo, vrlo malo, slabiji od Stana.
Jednom rijecju: Fenomenalan!

Ivane, nećeš mi zameriti ako kažem da si malo površan kad je crtež u pitanju. Na Texovim naslovnicama, moj prijatelj koji zarađuje crtanjem stripa i ja smo bar 10-ak i više puta ukazivali jedan drugom na drastične Viline greške. To što ih ti ne vidiš, znači samo da ih dobro zamaskira. Oni koji bi morali da ih primete su njegovi urednici i da mu ih vrate na doradu. Da sam znao da treba, sakupljao bi ih i sad bi ih analizirali ovde. Ne kupujem Texa inače, sem povremeno.
teller Posted - 11/02/2024 : 19:57:27
Bas ste našli kome trazit crtacke pogreške... Villi...KUD bas njemu..
A ima toliko skrabala,.. pogotovo izvan Bonellija...cak i u samo dobrim stripovima...
Bolje od Ville tesko da se može crtat...
Deers Posted - 11/02/2024 : 19:41:02
Nije savršen, griješi, što zapravo i nije problem ali ne možemo reći da je baš toliko precizan. Dok na naslovnici možeš reći da je to zbog dojma ili tako nešto, greške koje radi u stripovima su baš blesave.
ivanl Posted - 11/02/2024 : 19:30:35
Ne bih rekao...
Villa je grijesio sa naslovnicama Dylana. (Pogledajte samo kakvu mu je ogromnu glavu crtao)
Ali na Texovim naslovnicama on je savrsen. (Pa i ako je negdje pogrijesio, pogledajte samo koliko ih je nacrtao, negdje je mogao i fulati, normalno je to)
Ali sve skupa gledano, on je treca violina SBE! Ipak iza Castellinija,(sto je ok i u redu), a mozda malo, vrlo malo, slabiji od Stana.
Jednom rijecju: Fenomenalan!
alexts Posted - 11/02/2024 : 19:23:33
Vila na naslovnicama često pravi anatomske greške, zapravo greške u skraćenjima.
To što je "ulickan" je nikakav problem, a da je precizan, ne uvek.
Jozzinelli Posted - 11/02/2024 : 18:44:35
Meni se Čiviteli ne dopada naročito kod Teksa, na Mister Nou je bio savršen.
Prelazak u Teksov tabor je, po meni, iz perspektive čitaoca, za njega bio korak unazad,
ali iz njegove perspektive je verovatno bio korak na viši nivo, kad je u Boneliju najveći prestiž ući u ekipu Teksovih crtača.

Ako bih birao između njih dvojice na Teksu, bolji je Vila, ali mi nije on neki sinonim za Noćnog Orla,
ipak sam najviše čitao epizode sa starijim crtačima, Fusko, Tiči, Monti, Leteri i, naravno, Galep.
Koliko god imao i nesavršenih i nemaštovitih naslovnica, Galepove su mi ipak draže od Vilinih uglađenih.

Prva asocijacija na Vilu su mi Dilanove naslovnice, šteta što se nije oprobao i iza naslovnica kod tog junaka.
(Ne računam to što je u nekom kasnijem periodu beše nacrtao neku kraću priču za one almanahe, specijale, koje li već izdanje...?)

teller Posted - 11/02/2024 : 18:26:11
quote:
Originally posted by anto

Vila je Bog!

Božanstvo....
john connor Posted - 11/02/2024 : 18:06:04
Uzmite Fontovog Teksa, i vidite savrsenstvo.
anto Posted - 11/02/2024 : 16:08:51
Vila je Bog!
tex ciller Posted - 11/02/2024 : 13:36:26
Eh, pa sad. Meni je Ćiviteli i ovi njegovi učenici nekako sterilan i hladan a Vila je baš savršenstvo.
jaki Posted - 11/02/2024 : 13:30:31
Pa i nije...
Previše precizno,ulickano.
Neka Ville na koricama.
tex ciller Posted - 11/02/2024 : 12:58:56
Eh, Pod nadzorom... Sjećam se da sam se kao dječak pitao: Šta je ovo... Toliko je godina prošlo a Vili niko nije ni blizu. Teks, to je Vilin Teks. A čast svim ostalim, i Galepu, Blasku, Tićiju... Vjerovatno jedna od najboljih, barem nacrtanih, epizoda. Šteta što nije nacrtao više priča.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000