forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 01/02/2018 : 17:49:28
Na desetu obljetnicu svog postojanja izdavačka kuća Veseli Četvrtak pokrenula je novu Zlatnu seriju, ediciju koja se koncepcijski ali i vizualno nadovezuje na legendarnu originalnu Zlatnu seriju koja je izlazila u bivšoj Jugoslaviji.

Svaki broj ima (barem) dvije naslovnice, jedna je identična originalnom talijanskom izdanju, a druga je "retro" verzija potpisana od strane domaćih autora.
Autor retro naslovnice prvog broja nove Zlatne serije je legendari Bane Kerac!

Veseli Četvrtak - Instagram

Veseli Četvrtak - Facebook

Veseli Četvrtak - Twitter

Veseli Četvrtak - Youtube

Evo, procurila je i prva fotka, valjda bi to trebalo biti to. Pa da ne zatvrpavamo onu temo od VČ.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Anto_123 Posted - 18/02/2020 : 23:16:24
Kad se samo sjetim, koliko sam se nadao nasilju u darkvudu u onoj staroj varijanti za kojom smo većina nas slinili godinama, ali ništa, nekome je važnija bila ona bijela sa naslovom nego li klasik, a vidi sad ovo, ovo postaje pravi gulaš svega i svačega u svim oblicima.
mladjo Posted - 17/02/2020 : 20:49:31
quote:
Originally posted by ReemCP

Konstantno se to provlaci od pocetka ove teme, pa jedno najmanje 100x su ponovili ovdje u temi da ne smiju original Bonelli naslovnice ici pod zutom trakom, da Talijani ne daju.

Meni ovo objašnjenje sa Talijanima koji to ne daju zvuči smiješno. Pa kao da i "A" naslovnice nisu preuređene u odnosu na original. Osim ako nije problem baš u žutoj traci koja potsjeća na onu "njihovu" Zlatnu seriju ali to mi isto ne izgleda kao logično objašnjenje.
Znači kaj, sada da VČ odluči u Zlatnoj seriji objavljivati, recimo redovnog Zagora (kao što već dugo tupim - kako bi bilo dobro da pola Zagora ide kao i dosad a pola u ZS varijanti) taj redovni Zagor ne bi mogao imati origigi naslovnice?

Ne znam baš...
jaki Posted - 17/02/2020 : 13:48:42
quote:
Originally posted by DOMI

Super je od kako je "moćna žuta traka" već nekoliko brojeva
šira,umjesto 31-32 mm sada je 34 mm

Za dvi godine bit će cila naslovnica žuta
mladjo Posted - 17/02/2020 : 13:23:43
ZS 18:KAZNA ZA OHOLOG PUKOVNIKA
Vrlo dobar Tex. Prvo što mi je palo na pamet je kako ova epizoda djeluje moderno, odnosno nikada ne bih rekao da je nastala prije ohoho godina. Ok, možda tome malo kumuje bolji otisak i kvalitetniji papir ali stoji da je priča fakat svježa.
Sceanrij:7/10
Crtež:7/10

ZS 10:MASAKR
isto kao i gore. Priča je dosta dobra i otisak i papir su svemirski brod u odnosu na prvo izdanje (barem koliko se sjećam. Btw, to je ona epizoda "Demon Frejzer", jel'?)
Sceanrij:7/10
Crtež:7/10

ZS 14:LILITINA TAJNA
Tri ok pričice. Lilitina tajna je solidna kratka priča iz perioda Texa i Lilit, Dinamit je ok priča (dvije strane bez riječi gdje se konji bore je fakat ok) a treća, Jednog dana u podne... jevrlo kratka, je zapravo fora/zez na desetak strana koja dosta dobro funkcionira. Sve u svemu, dosta dobro.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10
DOMI Posted - 14/02/2020 : 20:49:39
Super je od kako je "moćna žuta traka" već nekoliko brojeva
šira,umjesto 31-32 mm sada je 34 mm

"C" verzije perfektna!
U ŠK.knjizi na Trgu bana Jelačića kupio danas modernu verziju i B-verziju
delboj Posted - 14/02/2020 : 15:37:36
quote:
Originally posted by morski

koliko se ja secam neko je negde pisao o tome zasto ne idu originalne naslovnice sa zutom trakom
zato sto bi doslo do prekrajanja originalne naslovnice, a to italijani ne daju

Zato je ova prekrojena davno, Italijani baš ovakvu nemaju.
morski Posted - 14/02/2020 : 13:55:35
koliko se ja secam neko je negde pisao o tome zasto ne idu originalne naslovnice sa zutom trakom
zato sto bi doslo do prekrajanja originalne naslovnice, a to italijani ne daju
ko je to i gde pisao, ne znam
ali nije ni bitno
edicija je stigla do 18. broja

u prvom trenutku, kada je strip izasao pozalio sam sto nije originalna verzija sa zutom trakom
iskreno, meni je lepsa od domace
a ovu ne bih uzeo
jer sto vise gledam, sve mi vise lici na reprint, tj. ove piratske verzije koje se pojavljuju na netu
i to nije kiselo grozdje, nego sa ovom verzijom vidim opravdanost alternativnih naslovnica sa domacim autorima
neka ovi "originali" ostanu u staroj ZS, a u novoj je ipak bolje da imamo nesto novo
Poli Posted - 14/02/2020 : 12:51:12

Kako god, u vezi ZS edicije su dokazali da znaju drzati prihvatljiv ritam, ocigledno se i publici sviđa taj koncept i to je to. To je sto je unutar korica je vec nesto drugo, ali osobno nemam nikakvih zamerki - nesto za mene, a nesto da se finansije pokrivaju. Vuk sit, koze cele.

Sto se naslovnica tica, super ideja da ide u barem 2 verzije, oriđi i domaca. Moram jos jednom da kazem.
Eto, barem nesto ne trokira, dok jadnici cekamo Dampira, Dragonera, pilota, rendzera, zavaljenog Martija...

ReemCP Posted - 14/02/2020 : 12:20:59
Ne vjerujem, mislim da oni ovdje ne pišu na forumu, netko je drugi bio govorio, ne sjećam se sad. Ali se dosta puta spominjalo u tom kontekstu. A što se tiče njih samih, ne znam koliko ljudi vjeruje u ono što oni kažu s obzirom na sve te silne najave koje su se većinom izjalovile.

Što se tiče naslovnica, meni svejedno, uzimam stalno A i B. Samo da što više bude stripova koji nisu objavljeni kod nas u sklopu ove edicije.
legaz Posted - 14/02/2020 : 10:05:26
quote:
Originally posted by ReemCP

Konstantno se to provlaci od pocetka ove teme, pa jedno najmanje 100x su ponovili ovdje u temi da ne smiju original Bonelli naslovnice ici pod zutom trakom, da Talijani ne daju.

A ko je to rekao? VČ?
ReemCP Posted - 14/02/2020 : 08:45:31
legaz Posted - 14/02/2020 : 07:58:52
quote:
Originally posted by DODSFERD

Sada imamo i dokaz da ne drži vodu ona priča kako Bonelli naslovnice ne smiju izlaziti sa žutom trakom.

Pa ko je to ikada rekao?
jaki Posted - 14/02/2020 : 07:32:40
Da bi bio laksi izbor koju kupiti?
Deers Posted - 14/02/2020 : 07:06:49
Drži vodu ali ste vi svi krivo zapamtili zašto ne idu originalne naslovnice na žutu traku.
DODSFERD Posted - 13/02/2020 : 23:38:06
Sada imamo i dokaz da ne drži vodu ona priča kako Bonelli naslovnice ne smiju izlaziti sa žutom trakom.
zeljko Posted - 13/02/2020 : 22:45:48
Odlicna stvar
Ali pretpostavljam da ce mi i ova faliti
Kao prvi teks
Ambis zla
Nasilje b
velka031 Posted - 13/02/2020 : 22:44:14
Odlična stvar da se objavi sa ovom naslovnicom!
cerichus Posted - 13/02/2020 : 21:41:35
Vidi Hrapina naslovnica!
Damir82 Posted - 13/02/2020 : 20:44:58
Zanimaju me prve dvije naslovnice,čudno kako ih nema na webshopu,nemam u blizini ŠK pa moram online kupovat
jaki Posted - 13/02/2020 : 19:01:19
Ako misliš na strip sa prve dvije naslovnice,došli su ima par dana.
A ako baš hoćeš ovu naslovnicu morat ćeš pričekat.
Damir82 Posted - 13/02/2020 : 18:33:17
Dali netko ima informaciju kad stiže U ŠK,gledao sam na webshopu-ŠK nema ništa
legaz Posted - 13/02/2020 : 18:20:41
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by delboj

Možda korica C bude varijanta kao u Dnevnikovom izdanju.

izgleda da si bio u pravu...

jaki Posted - 13/02/2020 : 18:19:05
Uzalud vam trud svirači
Najbolja je sa originalnom naslovnicom i kosim žutim trakama.
Dizajn za 5.Samo mi se onaj krug sa cijenom nekako ne uklapa.
Trebali su staviti kocku kao u staroj zs.
Attila77 Posted - 13/02/2020 : 17:56:30
Legendarno
teller Posted - 13/02/2020 : 16:55:02
i tako prvi put da uzimam i C koricu..dobar potez...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000