forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 102 - Čovjek-planina

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/03/2018 : 17:09:20


Djed i dijete vole putovati. Zajedno su proputovali cijeli svijet. Ali djed više ne može. Planine koje su mu cijeli život rasle na leđima sad su postale preteške. Čak ga ni vjetar više ne može nositi. Zato dijete ide po najsnažniji vjetar, onaj koji može podići planine. Tako za njega počinje najveće putovanje.

Kolorka 102 • Čovjek-planina • 40 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Séverine Gauthier • Crtež Amélie Fléchais • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.3.2018. • Cijena 75 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-102-covjek-planina/476/
13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 25/10/2023 : 08:51:37
I meni je ovo više lijepo oslikana slikovnica nego strip. Ali ok je, dječak otišao na put i kad se vratio već je odrastao. Moglo je duže ali i ovako je ok. Za fanove Abelarda i Alvina, recimo.
Jocko Posted - 12/02/2022 : 04:26:17
Iako ima bajkovit i detinji crtež, ne bih ovo nazivao slikovnicom, jer ima sve odlike stripa. Ovo je strip za mlađe. Kapiram da bi mi se ovo još više svidelo da imam 6-7 godina, jer svakako reč je o jednoj lepoj i pozitivnoj priči. Radnja podseća na dečiju verziju Koeljovog Alhemičara - glavni junak odlazi na put, da bi se vratio i našao ono što je tražio tamo odakle je krenuo, a usput sazreva. Sviđa mi se što ovde nema velikih negativaca, borbe dobra i zla, i sličnih klišeja, već je priča pre svega o putovanju, prijateljstvima, sazrevanju... Šteta što je prekratko - s obzirom da je reč o avanturi sa elementima fantastičnog, bilo je još prostora da se ubace neki sporedni likovi i malo začini radnja.

Trenutna pozicija na listi: 9 /od 12/ (2015. god.)

vukozec Posted - 11/06/2021 : 09:49:10
Priča o, kako bi u Kralju lavova rekli, "krugu života". Obiteljske vrijednosti i ekologija. Za sve uzraste.
ninel Posted - 05/11/2020 : 20:16:15
Recenzija Čovjeka-planine na slovenačkom jeziku.
O dečku, ki je šel na goro in se vrnil kot fant
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/o-decku-ki-je-sel-na-goro-in-se-vrnil-kot-fant/
AleksandarN Posted - 02/10/2020 : 18:45:12
Jos jedan strip koji sam kupio cisto zato sto mi je ostalo para. Nisam imao vremena i volje za neke dublje teme i duze stripove pa sam uzeo ovaj da procitam. Ovo je na granici izmedju stripa i slikovnice. Jako cudan ali prelep crtez. Prica je takodje cudna i nesto totalno drugacije od onoga na sta sam navikao. Ne mogu da kazem da je mi se dopalo ali i da nije. Malo mi je prekratko, prica je mogla malo dublje da se razradjuje ali poruka je shvacena. Nije lose.

5/10
Ernie Pike Posted - 19/02/2019 : 17:20:17
Lijepa priča za djecu koju i odrasli mogu čitati. Ovo je prelijepo nacrtana slikovnica kojoj nedostaje malo jača priča (možda i zbog kratkoće) da bi dobila peticu.

Preporuka.
ivke80 Posted - 16/02/2019 : 14:02:27
Predivna priča, za djecu i one koji se tako osjećaju. Reflektivna, emotivna. Nemojte je propustiti jer je prekratka ili lici na slikovnicu. Crtež komplementaran, , bas ide uz priču, ako imate klince preporuka ko kuca a ako nemate, isto! 😉
Deers Posted - 15/07/2018 : 20:26:38
Nije me nimalo oduševio a tako sam to htio. Maestraan crtež ali priča je malo razočaravajuća. Fali mi zaokruženosti i sukoba (narativog). Ovako je pouka malo izgubila težinu.
anto Posted - 09/07/2018 : 13:01:41
Koliko su važni naši koreni?

Ovo je načelno dečiji strip,nekakav miks slikovnice i bajke;ali sa obzirom da je ova bajka protkana filozofskim mislima (imamo tu razne metafore,životne mudrolije...) bez problema je možemo čitati i mi stariji.Ali ipak je pre svega za najmlađe;kao i za one koje uživaju u ilustraciji,jer Čovjek-planina je prelepo i neobično ilustrovan strip.

Malo dete i njegov deda putuju po svetu.Jednog dana,deda saopštava unuku da više ne može putovati,jer planine koje nosi na leđima su mu preteške.Jedino bi ga veoma snažan vetar pokrenuo.
I tako dete kreće da pronađe najsnažniji vetar,koji se nalazi na najvišoj planini.

Žao mi je što strip nije duži.

3.5/5
The_PI Posted - 30/06/2018 : 14:19:09
Jako lijepa prica.Definitivno nesto za citanjen uz klince.
Shaner Posted - 22/03/2018 : 19:21:21
Nakon Lisca, evo još jednog stripa za djecu u izdanju Fibre. Ovaj put imamo manje humora, a više prenesenih značenja i životnih mudrosti. Temom podsjeća na, meni bolji, Lucin pogreb, no svojom kratkoćom, a i izvedbom, djeluje više kao slikovnica. Moguće je da će onima koji imaju djecu Čovjek-planina biti zanimljiviji, no meni neće ostati u nekom posebnom sjećanju, simpatičnom crtežu usprkos.

5/10

Dr. Zistis Posted - 22/03/2018 : 19:11:11
Prica o decijoj nevinosti, ljubavi i odrastanju...zasto se uvek vracamo svojim "planinama",koliko su zapravo "duboki i vazni" nasi koreni i zbog cega smo ono sto jesmo.Lepo,bas lepo ispricano...
ivanl Posted - 18/03/2018 : 17:16:01
Zanimljivo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000