forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 113 - Posvojenje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 04/10/2018 : 19:10:22


Ljubav se ne krade. Ljubav se ne kupuje. Ljubav treba zaslužiti.

Svačiji se život okrenuo naglavce otkako je jedna francuska obitelj posvojila Qinayu, četverogodišnju peruansku siroticu. Ali sve je još složenije za Gabriela: on, koji nikad nije imao vremena biti otac, sad mora naučiti kako biti djed. Od prvih dodira, pomalo hladnih, do trenutaka provedenih zajedno, između Gabriela i Qinaye će se malo po malo stvoriti veze tako čvrste da ih staro gunđalo nije moglo ni zamisliti.

Kolorka 113 • Posvojenje • 148 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Arno Monin • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.10.2018. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-113-posvojenje/508/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 05/03/2024 : 11:29:49
Meni ovo najviše liči na Stare prdonje/Potočiće. Posvojenje može vrijedit samo za prvi album, u 2. se to ni ne spominje, kreće nekim tokom koji izgleda nitko nije očekivao i koji mi se - priznajem - nije svidio , pa se priča zaokruži da preko "izgubljene" unuke djed riješi svoje dileme sa sinom. Sve u svemu, nije mi se pretjerano svidjelo moram priznati. 2.album jedva izdržao do kraja.
Crtački super, kombinacija Lafebra i Petruše, baš fini i topli akvareli, daje neku vedrinu cijeloj priči.
AleksandarN Posted - 30/07/2023 : 23:56:49
Predivan strip! Jedva cekam nastavak!
neman Posted - 30/07/2023 : 20:23:11
quote:
Originally posted by Markos

Ici ce skupa s dvojkom



Svaka čast. Kad sam otkrio ovaj strip, već je bio rasprodan
anto Posted - 30/07/2023 : 20:18:42
bravo za reprint!!
matori paraliticar Posted - 30/07/2023 : 20:17:02
Nema dvoumljenja ovde,zena komanduje u vezi ovoga izdanja kod mene. Nije da mi nesto smeta :).
Nisam ocekivao da ce ici reprint pa je ovo lepo iznenadjenje.
john connor Posted - 30/07/2023 : 14:18:45
Bravo. Zbog ovakve politike, podrzacu i izdanja koja mozda ne bih, ili bih se dvoumio poput ovog.
Markos Posted - 30/07/2023 : 12:38:43
Ici ce skupa s dvojkom
neman Posted - 30/07/2023 : 11:30:37
quote:
Originally posted by anto


vreme je za Posvojenje 2



Vreme je za reprint prvog izdanja :)
anto Posted - 04/05/2023 : 23:26:00

vreme je za Posvojenje 2
anto Posted - 29/09/2021 : 14:52:23
idemo dalje:
https://www.bedetheque.com/BD-Adoption-Tome-3-Wajdi-433180.html?_ga=2.117707008.821311094.1632833849-1480244063.1632833849

Oki Posted - 19/06/2020 : 23:44:50
[url=https://postimg.cc/jCr6DSFr][/url]
[url=https://postimg.cc/qzJ8GZrb][/url]


Dakle...radi se o dvadesetak stranica koje djed provede na “turneji” po Peruu, nakon čega jednu večer iznenadi kčer svojim povratkom u Francusku (127.stranica), te na sljedećoj stranici biva ispraćen na aerodromu iz Perua (128.stranica), da bi na sljedećoj stranici opet bio u svojoj kući sa kčerkom i ženom (129.stranica).
To je ono što je nelogično iako na 128.stranici postoji jedna rečenica koja bi opravdala ovu nelogičnost - “Jednome djetetu sam potreban, ali ono nije ovdje”....meni bi ovaj raspored stranica imao smisla da je mislio na kčer, ali nije, jer je mislio na sina s kojim je prekinuo kontakte na duže vrijeme, pa je na kraju ipak odlučio normalizirati odnose ususret “djetetovom” rođendanu.
E sada jedno je raspravljati o tome što je logično, a što nije, a sa druge strane, razumijem i to da postoje pravila prilikom potpisivanja ugovora o izdavanju ovog ili bilo kojeg drugog stripa kojih se jedan ozbiljan izdavač mora pridržavati i naravno, sve mora biti kao i u orginalu, kako u Hrvatskoj, tako i u bilo kojoj drugoj državi u kojoj će se ovaj strip izdati....
Markos Posted - 19/06/2020 : 20:46:46
izivko Posted - 19/06/2020 : 20:46:39
Aha, sad sam skužio, to bi trebale biti ove dvije.
Jeste nelogično ali ovako je i u njem. izdanju.



izivko Posted - 19/06/2020 : 20:32:56
To je negdje pri kraju, može li kakva slika?
Nijemci su objavili 2 pojedinačna albuma pa se ne mogu snaći s brojem stranica.
Upravo sada pogledao na brzaka ali nisam primijetio neku grešku.
Markos Posted - 19/06/2020 : 00:15:25
quote:
Originally posted by Oki

Od Zidrouvih uradaka nisam čitao “Mrtve prirode” i “Emmu”...sve ostalo jesam, a iako je “Posvojenje” većinu forumaša oduševio, meni je ovo prvi Zidrouov strip koji mi se nije svidio. Od Zidroua sam već praktički naviknut da u svakom svojem stripu ima barem jedan trenutak koji šokira čitatelja, a ovdje mi je najbolji trenutak sendvič od paštete i dva cijela krastavca - s tim sendvičem je postigao i prezentirao više nego cijelom ovom pričom o posvojenju.
Nadalje, Macanov prijevod mi nije legao nikako (duuugo već nisam prigovarao prijevodima:) jer mi jednostavno ne odgovara konfiguracija tekstova i dijaloga, a možda je i predirektan pa u nekim trenucima pomalo i zbunjuje...npr u stripu je sinonim za seks: “staviti Isuseka u jaslice” što je u neku ruku i provokativno za vjernike? ...pa zar za nas Balkance i stare perveznjake iz stripa nebi bilo normalnije “parkirati auto u garažu”? ...”staviti salamu u žemlju”??
😁😂😁🥴
....i da, stranice 127 i 128 su zamjenjene definitivno-ako je zafušano u orginalu, onda he i fibra iskopirala pogrešku iz orginala....


Što reći, koju posluku porati? Da ti dam Zidrouov mail, pa da njega uvjeriš da je definitivno pogriješio redoslijed stranica?
Oki Posted - 18/06/2020 : 23:37:06
Zaboravih reći...crtež definitivno vuče na Franu i predobar je!!
U konačnici od mene ocjena 5, 4, 10, 8
Oki Posted - 18/06/2020 : 23:33:40
Od Zidrouvih uradaka nisam čitao “Mrtve prirode” i “Emmu”...sve ostalo jesam, a iako je “Posvojenje” većinu forumaša oduševio, meni je ovo prvi Zidrouov strip koji mi se nije svidio. Od Zidroua sam već praktički naviknut da u svakom svojem stripu ima barem jedan trenutak koji šokira čitatelja, a ovdje mi je najbolji trenutak sendvič od paštete i dva cijela krastavca - s tim sendvičem je postigao i prezentirao više nego cijelom ovom pričom o posvojenju.
Nadalje, Macanov prijevod mi nije legao nikako (duuugo već nisam prigovarao prijevodima:) jer mi jednostavno ne odgovara konfiguracija tekstova i dijaloga, a možda je i predirektan pa u nekim trenucima pomalo i zbunjuje...npr u stripu je sinonim za seks: “staviti Isuseka u jaslice” što je u neku ruku i provokativno za vjernike? ...pa zar za nas Balkance i stare perveznjake iz stripa nebi bilo normalnije “parkirati auto u garažu”? ...”staviti salamu u žemlju”??
😁😂😁🥴
....i da, stranice 127 i 128 su zamjenjene definitivno-ako je zafušano u orginalu, onda he i fibra iskopirala pogrešku iz orginala....
sumohrvat Posted - 31/05/2020 : 08:28:23
quote:
Originally posted by Shaner

Marko, jesu li stranice 127 i 128 slučajno zamijenjene ili je to izvorno tako?




Ovo je definitivno pogreška... Marko kaže da je i u originalu tako, ali je zasigurno i tamo došlo do pogreške. Nema nikakve logike da radnja ide ovim redosljedom...
sumohrvat Posted - 31/05/2020 : 08:26:15
Dobio sam ovaj strip na poklon zbog sudjelovanja na kvizu i mislim da bolji poklon nisam mogao odabrati. Crtež mi je fenomenalan, a priča odlična u prvom dijelu i dobra u drugom, ali je otišla u potpuno drugom toku od kojeg sam očekivao. Gabriel vrhunski lik...
NESVRSTANI Posted - 04/10/2019 : 22:52:38
quote:
Originally posted by ivi skoj

Najbolji Zidrou?
Pa kaj je bolji od međeda?
Dica su dica, ali nemere bolje od međeda.
Off, pita mali dedu kaj su komunisti zbilja bili cveni?
Deda, da crveni, zlatni.



Nije mi loša Medvjeđa koža, ali ovo mi je bolje.
Sviđa mi se šta nema izopačenih pokvarenjaka, psihičkih bolesnika, ni grotesknih likova.
Sviđa mi se kako je napravljen obrat i prijelaz iz prvoga u drugi album.
Sviđa mi se način na koji je zaokružena priča.

Kabaret, Odjel za poroke, i Lydie su mi isto bolji od Kože.
Emmu G.Wildford i Mrtve prirode nisan čita.

ivi skoj Posted - 04/10/2019 : 22:08:41
Najbolji Zidrou?
Pa kaj je bolji od međeda?
Dica su dica, ali nemere bolje od međeda.
Off, pita mali dedu kaj su komunisti zbilja bili cveni?
Deda, da crveni, zlatni.
NESVRSTANI Posted - 04/10/2019 : 17:37:42
quote:
Originally posted by jaki

Odličan SOL.
Već sam se bija uplašija kad otac onako s čudnim pogledom gleda u usvojenu malenu kako spava da će biti neka pedofilija ali srećom nije.
Drugi dio nije išao onako kako sam očekivao ali je odličan.


Je, onaj pogled je i meni bija čudan. Tek kasnije se skuži koji je razlog onoga pogleda.
Slažen se sa upison, odličan SOL sa zanimljivin obraton.
Meni najbolji Zidrou do sada.
Crtež je vrhunski. Dobro je Poli primjetija da baca na Petrušu.

8/10
Ernie Pike Posted - 14/08/2019 : 21:04:45
Posvojenje mi je prošle godine bilo na listi za Oskara. Jako dobar Zidrou.
frano Posted - 14/08/2019 : 12:11:46
Valja reći da je stvarno napenalio prvi album. Prešo je nu granicu, gđe očekuje turbo hepi end. E, tu je ondak fulo, prizemljio je sve. Ali, bez obzira, jako, jako dobro.
frano Posted - 13/08/2019 : 07:59:51
He, he ... ima sličnosti, slažem se. Cijeli album, likovno, baš fino teče. Zidrou je baš dobar, kad piše "sentimentalno".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000