forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Marselo Kintanilja: T U N G S T E N

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 10/10/2018 : 11:29:09


Poštovani čitaoci, sa velikim zadovoljstvom predstavljamo novu knjigu naše biblioteke Meridijani - TUNGSTEN brazilskog umetnika Marsela Kintanilje. Ovaj dinamični triler smešten u malenom priobalnom gradu Salvador de Baija osvojio je brojna priznanja, uključujući i na gradu u Angulemu 2017. godine, i autoru je doneo status najveće zvezde brazilskog stripa danas.


Tehnički podaci

Marselo Kintanilja: TUNGSTEN
Biblioteka Meridijani, knjiga 17
Strana: 184
Format: 17x24 cm
Štampa: crno-belo
Povez: meki s klapnama
Prevod: Vuk Šećerović
Tiraž: 500 primaraka
Sajamska cena: 1000 din
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 22/08/2021 : 21:16:15
Tungsten nije bio te sreće pa da kod mene preživi seču kolekcije i ustupio je prostor na polici za neke druge stripove ali pamtim da je bio OK za jedno čitanje; kopiraću osvrt sa DW foruma možda nekome pomogne:

"Lep crtež sa pejsažom brazilskih plaža ali sa naivnom pričom koja je sve samo ne krimi, naracija nije podeljena po poglavljima već je sve sabijeno i čita se u jednom dahu, ima ovde dosta akcije sa puno psovanja, baš onako tipično brazilski. Stil podseća na Autoput sunca i Razjaren pa kome su se svidela ta dva stripa možda će i ovo ali po meni naslovnica je ovde najbolji deo stripa"
Jocko Posted - 21/08/2021 : 20:41:23
Jedan od onih stripova u kome nisam uspeo da se 'povezem' ni sa jednim od likova. Kao sto jagodan kaze, 2/3 stripa otpada na akciju sa ribokradicama, uz ceste i ne uvek odmerene flesbekove. Strip se cita brzo, ali je prvih 100 i nesto strana strahovito razvuceno - imam osecaj da bi neki od najboljih strip scenarista sve to sabili na 3x manje strana a ujedno sa vise emocija / smeka.
Pandurova zena i pandur su mi slaba tacka stripa, uopste mi se nisu dojmili, dok je zavrsnica sa dilerom Kazuom i matorim narednikom dobar obrt. Taj aspekt stripa fino leze nakon anti-klimaksa sa pandurovom zenom. Nesretni Kazu je izvukao najdeblji kraj.
Po mom misljenju autor nije na najsjajniji nacin uspeo da nam 'uvuce' glavne likove pod kozu. Na pocetku je takodje potrebno vremena da se skapira u kakvoj su medjusobnoj vezi likovi, ali to na kraju dodje na svoje.
Sve u svemu jedan od stripova koji mi nisu naj od Komika, ali koji svakako vredi procitati, posebno ako ste fanovi krimi-drama.

going going Posted - 24/12/2019 : 02:53:06
Ovaj strip me jako interesuje ali nikako da ga procitam. Bice u skorije vreme.
jagodanbg Posted - 21/12/2019 : 20:28:54
Ima i toga :)
Iskreno pre godinu dana sam se reaktivirao nakon 25 godina.
Poli Posted - 21/12/2019 : 03:12:33
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja nista besmislenije nisam procitao u svom zivotu. Zali boze para i vremena.


Nesto mi govori da nisi bas procitao mnogo stripova.
No offence intended.


jagodanbg Posted - 24/10/2019 : 10:04:00
Ja nista besmislenije nisam procitao u svom zivotu. Zali boze para i vremena. Prvo, sama radnja, ono natezanje sa ribokradicama 2/3 stripa, gutas stranicu za stranicom da vidis sta ce se desiti, a ono desi se najveci apsurd, odnos pandura i njegove zene i njena reakcija posle svega..suludo. Samo mi se kraj dopao zbog onog dilera i njegove keve.
Crtez mi se dopao ali radnja, jok.
anto Posted - 15/12/2018 : 15:47:24
Gospodin Nej,poručnik u penziji,nadobudan,tvrdoglav i pomalo priglup, i Kažu,sitan diler i sitna duša prisustvuju sceni bacanja dinamita u more od strane dva tipa,ne bi li ulovili ribu - ova nezakonita akcija pobuđuje u Neju građansku svest,te u želji da pošto poto spreči krivolov,pod fizičkom prinudom naterava Kažua da potraži pomoć od Ričarda,pandura kome je doušnik.
Ričard na poziv kreće na poprište "zločina".U pozadini svega je i odnos između Ričarda i njegove žene Kejre,čiji je brak u velikoj krizi.
Tungsten je akciona drama uhvaćena u jednom produženom trenutku,ako tako mogu da se izrazim,u atraktivnoj scenografiji Salvadora de Baije.
Srtip se čita u dahu,crtež je lep.Ono što ne valja to je priča - šupljikava je i sa lošim dijalozima.
Sve u svemu,ok za pročitati i ništa više.

3/5



KOMIKO Posted - 03/12/2018 : 23:37:47
Stigao je i u SnK:

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.b355246b97384167b6a4491ef1ddee49.tungsten.aspx
Red Marquis Posted - 18/11/2018 : 18:44:49
Davno nisam nešto čitao ovakvog ubitačnog tempa, sve je na spidu, preplitanje radnje i učesnika. Slab sam na Brazil, možda bih jedino voleo da je malo sam grad Salvador u više kadrova...
Šta fali klapnama? Mnogo lakše i bolje za čitanje no debele korice. A čak sasvim lepo stoji i na polici, za sve one koji kupuju stripove za policu, ne za čitanje :)
DiSkAcH Posted - 18/11/2018 : 18:14:25
Pročitao, svidio mi se.
Crtež je dosta dobar, ima scena koje izgledaju baš dobro, tipa šore među likovima.
Priča je zanimljiva i sviđa mi se kako se polako slaže priča i baš sam pomislio ovo bi bio odličan film kad vidim gore link na film koji ću obavezno pogledat.
Sviđaju mi se debele a opet ne predebele stranice, ali zašto meke korice ? :(
Ugl simpatično djelo ;)
DiSkAcH Posted - 24/10/2018 : 05:30:30
Ovo mi izgleda jako dobro.
KOMIKO Posted - 22/10/2018 : 23:06:14
quote:
Originally posted by delboj

Je li ovo u prodaji?



Jeste, od 21. 10. 2018.
delboj Posted - 21/10/2018 : 10:43:24
Je li ovo u prodaji?
KOMIKO Posted - 20/10/2018 : 19:22:22
Tungsten iz in d haus!!

O delu:

Salvador de Baija, Brazil. Dole na obali, iza zidina stare tvrđave, neko dinamitom lovi ribu. Gosn Nej, vojni poručnik u penziji, to nipošto neće da toleriše. Kažu, sitni ulični diler, tvrdi da je prestao da valja marihuanu. Da bi mu se progledalo kroz prste, bio je primoran da odruka neke sumnjive tipove, zbog čega je sad u nimalo prijatnoj situaciji. Za Ričarda, policajca kome je davao dojave, život protiče u  račnoj krizi bez prestanka. Njegova žena Kejra donela je odluku. Ljudi koji su ostali uskraćeni u svojim životima i osujećeni u svojim manje-više normalnim željama, čine galeriju likova u ovom uzbudljivom trileru sa primesama društvene hronike, čija se radnja dešava u primorskom gradu a čiji naslov upućuje na vrstu teškog metala, hemijskog elementa bez kojeg bi moderan način života bio nemoguć.
Tungsten je priča u stilu crnog talasa, sirova, divlja i ogoljena do koske.


I par strana za preview:


[/quote]
Poli Posted - 11/10/2018 : 20:10:13

Hm, zanimljivo. Nisam siguran da li nisam vec vidio neki skenlejsn, no svakako cu potraziti strip i pretraziti.


Dr. Zistis Posted - 11/10/2018 : 13:43:40
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by KOMIKO

@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!


A ti nama gde moze da se kupi sutra



Ne može nigde da se kupi, trebalo bi da stigne iz štampe za 10ak dana, na Sajam knjiga u Beogradu.


Isti si ko ovi nasi politicari, samo lazne nade
ivanl Posted - 11/10/2018 : 11:25:50
quote:
Originally posted by Red Marquis

Kad već Vuk ne stavlja stranice, malo se guglalo...Izgleda lepo.
https://www.panorama.it/cultura/fumetti/marcello-quintanilha-tungsteno-recensione/#gallery-0=slide-2

A izašao je i film.
https://www.imdb.com/title/tt6645182/


Meni se svida. I crtez i ono sto sam razumio na taljanskom...
KOMIKO Posted - 11/10/2018 : 09:38:22
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by KOMIKO

@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!


A ti nama gde moze da se kupi sutra



Ne može nigde da se kupi, trebalo bi da stigne iz štampe za 10ak dana, na Sajam knjiga u Beogradu.
Red Marquis Posted - 10/10/2018 : 20:58:37
Kad već Vuk ne stavlja stranice, malo se guglalo...Izgleda lepo.
https://www.panorama.it/cultura/fumetti/marcello-quintanilha-tungsteno-recensione/#gallery-0=slide-2

A izašao je i film.
https://www.imdb.com/title/tt6645182/
Dr. Zistis Posted - 10/10/2018 : 20:57:31
quote:
Originally posted by KOMIKO

@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!


A ti nama gde moze da se kupi sutra
KOMIKO Posted - 10/10/2018 : 18:24:38
@ Tornadomaster, ivanl & oscar - to mi kažite!
oscar Posted - 10/10/2018 : 16:46:57
Scena sa naslovne kao da je ispala iz Ubojice :) ali uzima se svakako :)
ivanl Posted - 10/10/2018 : 12:53:28
Ja uzimam...
Tornadomaster Posted - 10/10/2018 : 12:29:01
Svaka čast!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000