forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Priče s Divljeg zapada 38

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 09/11/2018 : 18:57:58
Kraj jedne priče!



Danas na shop.strip-agent.hr
Danas ili sutra u SnK
Od sutra na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 25/11/2018 : 20:57:01
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Svaka čast! Nema ljepšeg osjećaja u svijetu stripa, nego kompletirati neko izdanje!


+ 100


i jos pogotovo ako zato nisi morao prodati bubrek..razbiti kasicu prasicu ili izvuci zadnjih par lipa iz carape..nogavice ili cega vec...


Evo, ja bih rado dao ovo boldano za takav strip kao PSDZ.
teller Posted - 25/11/2018 : 20:16:39
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Svaka čast! Nema ljepšeg osjećaja u svijetu stripa, nego kompletirati neko izdanje!


+ 100


i jos pogotovo ako zato nisi morao prodati bubrek..razbiti kasicu prasicu ili izvuci zadnjih par lipa iz carape..nogavice ili cega vec...
Dr. Zistis Posted - 25/11/2018 : 19:24:03
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Svaka čast! Nema ljepšeg osjećaja u svijetu stripa, nego kompletirati neko izdanje!


+ 100
zlatan bihac Posted - 25/11/2018 : 15:00:15
SA je izdao psdz i belu i bronka koje je if edizioni izdao pod istom numeracijom kao serijal od 75 brojeva sa jos par junaka poput tima i dastija, protagonistima, sudijom beanom, i jos nekim...vjerujem da su prava otkupljena za sve junake pa stoga se i nadati da bi SA mogao izdati i te junake...sad je samo pitanje ima li tu profita nekog od tih serijala...

isto imam sumnje kod dampira, to jest ne vjerujem da ce donijeti neku zaradu izdavacu, ali opet se radujem svakom novom maxi i specijalu kad izadje..
Dwayne_Looney Posted - 25/11/2018 : 13:32:16
Ako ćemo iskreno Dampyr nema budućnost kao kiosk izdanje, past će kao i Diabolik. Sad zasad Berni bi trebao ubrzati Tellera i skupiti ta stara izdanja poput sudije Beana (ja i ne znam koja su sve zapravo jer "nisam iz tog doba") i objaviti ih poput Belle i Bronca. Mister No ispočetka 2 ili 3 u 1 ili Marty u bilo kojem obliku (nastavak specijala, ispočetka ili nastavak gdje se stalo) su utopija, koliko god neki od nas htjeli. Daj Bože da griješim.
RAKOSI4 Posted - 25/11/2018 : 13:23:04
Slažem se , dopunjeno gori , to je onih 5 ili 6 stripova raznih junaka.
zlatan bihac Posted - 25/11/2018 : 13:16:18
meni je vise krivo zbog protagonista divljeg zapada, nego sudije beana.. sudiju kao kiosk izdanje izdaje VC, doduse kao sporedni strip, (mogli su imati i koricu C sa naslovnicama od beana), i vjerujem da ce vc sa petim i zadnjim mister no almanahom i petim zagor almanahom zavrsiti beana... za protagoniste sam se nadao da ce ici kao nastavak psdz (mozda i hoce, jer nema najave nastavka jer je kraj godine pa samim tim i nema iduceg broja), mada ne bi bilo lose da ga izdaju kao ''ljetni mini serijal" poput mister no maxi ili belu i bronca.

takodjer se nadam i timu i dastiju, mada njega kao luksuznije izdanje izdaje forma b, i njihovo izdanje ce imati 22 broja, jedno vise od if edizionija...
RAKOSI4 Posted - 25/11/2018 : 12:48:57
quote:
Originally posted by velka031

Zna li hoće li i što uslijediti nakon PSDZ?
Ili je Ken već pokrio tu rupu?



Naravno ali ne zaboravimo i Teks klasik ,Teks kolor ,Dampira ,Zagor Zlatnog klasika , po mom mišljenju realno je očekivat za 2 do 3 godine kad se izda Ken Parker i Miki .

Mada u međuvremenu bi bilo dobro izdat još svega nekoliko stripova po IF edizionu : Sudac Ben , Protagonisti , Kolt 45 ...........
Dexters Posted - 25/11/2018 : 12:45:29
quote:
Originally posted by velka031

Zna li hoće li i što uslijediti nakon PSDZ?
Ili je Ken već pokrio tu rupu?


Da, Ken zamjenjuje PSDZ, ali Berni uvijek može da iznenadi.
velka031 Posted - 25/11/2018 : 12:30:42
Zna li hoće li i što uslijediti nakon PSDZ?
Ili je Ken već pokrio tu rupu?
RAKOSI4 Posted - 25/11/2018 : 08:11:30
Strip sam pročita i moja je ocjena da je dobar , u principu ima 4 priče sa mnoštvo slika i dodataka.

prve dvije priče su sastavni dio 75 zadnjeg stripa PSDZ-a,i to prva obrađuje utrku pionira i došljaka za osvajanje CHEROKEE STRIPA u Oklahomi zadnjeg dijela SAD_a koji je sačuvan od svih i sada rasparceliziran , ko stigne prvi na parcelu njegova je .Drugi dio obrađuje posljedniji sukob s Indijancima u SAD_u (potpuno nepotreban)koji je završio tragično u vatrenom okršaju kod WOUNDED KNEEJA s Sijuksima i pogibijom poglavice VELIKOG STOPALA s obnovljenom 7 konjičkom pukovnijom kojoj je nekoć zapovijedao poginuli zapovjednik Armstrong Custer.Tragičnom događajem je prethodio tzv "PLES DUHOVA" u kojoj su Indijanci zazivali (pod utjecajem psihoaktivnih trava)i očekivali od velikog Duha da vrati bizone i oživi indijanske ratnike a zauvijek zbriše bijelce.Indijanci su se našli u stanju gladi i promrzlosti te su napuštali rezervat zazivajući velikog Duha a sve je završilo tragično kako sam gore naveo .

Treća priča imena INTERVJU nije službeni dio PSDZ-a niti je ikada bila uvrštena jer je tzv "FANTASTIČNA" i obrađuje kratku pričicu oživjelog pukovnika Kastera tj. situaciju da uopće nije poginuo u onom okršajukod LITTLE BIGHORNA , već su ga Indijanci uhvatili živa i pustili u prokletstvu.

Četvrta priča nacrtana od strane GinoD Antonija imena ČOVJEK IZ ZULULANDA koja nema veze s PSDZ me ugodno iznenadila jer obrađuje sukob s Zuluima i Englezima pa i Burima .Bitka se vjerno prostire na dosta stranica i uz savršen crtež omogućava pravo uživanje u stripu .Uz strip ima i dosta popratnog teksta o okrutnoj državi Zulua ,savršenoj vojnoj organizaciji istih uz broj od 40 000 ratnika.Neprijateljima su obavezno rasparali trbuh jer su vjerovali da ako to ne naprave se mogu nastaniti duhovi a zarobljenike nisu uzimali.Priča ne da je dobra po radnji nego odlična .

Boneli s D Antonijom je čak mislija i nastaviti PSDZ ali su uvidjeli da to ne bi imalo smisla jer bi prekršili prvotni zamišljeni plan i upustili se u cijelu povijest SAD-a .Odmah nakon nastao je strip Bela i Bronco.

Strip je popračen brojnim kvalitetnim dodacima i slikama i odiše melankolijom i tugom nestankom indijanskog naroda,bizona ...... dakle civilizacije koja nije imala šanse protiv bjelačkih doseljenika .
Dakle ovom zadnjom bitkom između indijanac Sijuksa i plavih kaputa 1890 definitivno nastaje novi period povijesti Divljeg Zapada a oni stari Divlji Zapad ostaje samo u sjetnom vjetru koji Veliki Duh šalje ravnicama i prostorom na kojima je obitavo njegov narod i nepregledna krda bizona a i s nama koji strip uživljeno čitamo o pustolovinama kojih više nema
anto Posted - 10/11/2018 : 23:21:10
quote:
Originally posted by jaki

pa je i spašava ga da je relativno jeftin i dostupan.


upravo tako.
jaki Posted - 10/11/2018 : 23:18:47
pa je i spašava ga da je relativno jeftin i dostupan.
anto Posted - 10/11/2018 : 23:06:55
quote:
Originally posted by jaki

PSDZ su dobre onome koji ništa ne zna o Divljem zapadu i koji je dotad čitao samo bleka,mikija i zagora..
Ustvari malo ambiciozniji Bonelli u ono vrime.


ma daleko od toga da je serijal nešto specijalno - redovno pišem mini recenzijr na dw forumu,i ne sećam se kad sam nekoj epizodi dao više od 3/5 - u zadnjih 15-ak dvobroja.

ali ako se sagleda kroz prizmu vremena kad je nastao strip,i za one koji vole klasičan vestern,sasvim pristojna zabava.
jaki Posted - 10/11/2018 : 22:50:27
PSDZ su dobre onome koji ništa ne zna o Divljem zapadu i koji je dotad čitao samo bleka,mikija i zagora..
Ustvari malo ambiciozniji Bonelli u ono vrime.
anto Posted - 10/11/2018 : 22:33:10
quote:
Originally posted by Dukidule

- Bravo!
- Živio!
- Najbolji!
- Konačno krećem s čitanjem-
- Svaka čast!
- Predivan serijal!
- Hvala na ovome!
- Huraaaaaa!

I onda ovo!

quote:
Originally posted by Curunir

jedan od najlosijih stripova ikad.
zamoran, dosadan, spor, pun iskrivljenih cinjenica i pogresnih informacija te ocajno, doslovno i sterilno preveden s tonama tipfelera i pogresaka.
Bogu fala da je gotov, zivio Ken.


A zatim se ljudi slažu i s ovim...

Je l’ to sad lud zbunjenog ili kako? 🤔


ma ko je to napisao - samo King i Velka;a oni su Zagorovci,pa se i ne računaju.
teller Posted - 10/11/2018 : 20:59:27
Ocekivao sam od prica vise ali solidan serijal...
Idemo dalje sa Kenom i pilotom 2/1.
Dukidule Posted - 10/11/2018 : 20:10:27
- Bravo!
- Živio!
- Najbolji!
- Konačno krećem s čitanjem-
- Svaka čast!
- Predivan serijal!
- Hvala na ovome!
- Huraaaaaa!

I onda ovo!

quote:
Originally posted by Curunir

jedan od najlosijih stripova ikad.
zamoran, dosadan, spor, pun iskrivljenih cinjenica i pogresnih informacija te ocajno, doslovno i sterilno preveden s tonama tipfelera i pogresaka.
Bogu fala da je gotov, zivio Ken.


A zatim se ljudi slažu i s ovim...

Je l’ to sad lud zbunjenog ili kako? 🤔
Hercule Poirot Posted - 10/11/2018 : 16:15:19
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Curunir

jedan od najlosijih stripova ikad.
zamoran, dosadan, spor, pun iskrivljenih cinjenica i pogresnih informacija te ocajno, doslovno i sterilno preveden s tonama tipfelera i pogresaka.
Bogu fala da je gotov, zivio Ken.
doduse, nekoliko je epizoda predivno nacrtano i zato mi ipak nije zao da je ovo izlazilo.
ali ne ponovilo se.


Ponekad se mora nesto reci i teskim rijecima... a ovo jest, istina za ovaj serijal. Nazalost. Ali evo, gotov je, a ljudi ga vole...



I ja se slažem, donekle, ovo definitivno nije najgori serijal, daleko od toga, ali svakako grozno dosadan, prepun viška teksta i loše nacrtan... Unatoč tome kupio sam sve brojeve na kiosku.
U nadi da je slijedeći Mister No



To bi bio strip potez nad potezima u izdanju 3/1, mjesečno izdanje...
delboj Posted - 10/11/2018 : 16:01:40
quote:
Originally posted by zlatan bihac

zanimljiv odabir...jedan od naslova iz edicije jedan čovjek, jedna avantura..inače, kod nas nije izašao ni u jednoj verziji..


Ubaci to tamo u popisima.
zlatan bihac Posted - 10/11/2018 : 15:07:49
quote:
Originally posted by ivan_micic

Da, piše jedan čovjek jedna avantura 2.broj. A sad, da li to ide dalje nemam pojma



uvijek sam pisao kako bi bilo super da dočekamo da neko izda kod nas taj serijal...nema tu puno toga, 30 brojeva , od po 48 stranica...ali je u originalu A4 format...ali ne bi smetalo ni ovaj obični A5 format to sve izdati..to bi sve stalo u 5-6 knjiga...

kod nas je to išlo po pojedinim izdanjima poput politikinog zabavnika, nekim edicijama darkwooda, fibre..ali ni pola od tih 30 brojeva nije izdano... mada, mislim da je i neka kvaka oko prava ili cijene na taj serijal postojala..nisam siguran..
zlatan bihac Posted - 10/11/2018 : 14:56:43
sad sam gledao na stranici if edizioni, da li je i kod njih to objavljeno u sklopu broja 38 storie del west, i nisam našao...moraću vidjeti da li ima gdje skenirano izdanje na netu..

mislim da je to ubačeno zbog autora serijala i autora stripa čovjek iz zululenda.. gino d antonio..
ivan_micic Posted - 10/11/2018 : 14:47:49
Da, piše jedan čovjek jedna avantura 2.broj. A sad, da li to ide dalje nemam pojma
zlatan bihac Posted - 10/11/2018 : 14:47:18
zanimljiv odabir...jedan od naslova iz edicije jedan čovjek, jedna avantura..inače, kod nas nije izašao ni u jednoj verziji..
delboj Posted - 10/11/2018 : 14:44:11
quote:
Originally posted by ivan_micic

Nema najava. Nakon intervjua ide čovjek iz zululanda od 130. stranice pa do kraja


To je neki drugi strip?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000