forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Rat – priča u crtežima (Fabrika knjiga, 2018)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Manny Posted - 31/03/2019 : 19:03:31
Đo & Dju
RAT



Beleška o knjizi:
Daleko od kuće, u takozvanom belom svetu, tri prijatelja sećaju se rata iz devedesetih. Od njih trojice, jedan se odazvao pozivu u rat, dok je drugi od mobilizacije pobegao. Posle desetak godina, seli su da raščiste račune i sa ratom i sa svojim odlukama u vezi sa njim. To im nije bilo nimalo teško, jer stvari u vezi sa tim ratom jesu crno-bele, baš kao i grafički roman koji ih predstavlja: ako se 1991. i nije moglo odmah videti, danas je pak lako utvrditi šta nije bilo u redu u etničkim sukobima koji su izbili pošto se raspala Jugoslavija.

Beleška umesto biografija autora:
Pravljenje ovog stripa je trajalo jedanaest godina. Jedne noći, 2007. godine, u stanu na osamnaestom spratu zgrade u južnom Londonu, Saša, Mišel i ja započeli smo razgovor o ratu posle raspada SFR Jugoslavije. Tada smo zaključili da bismo mogli da napravimo priču u crtežima. Mislili smo da ćemo je završiti za manje od godine. Međutim, crteži su nastajali sporo, jer smo se bavili drugim poslovima. Najzad, početkom 2017. bili smo blizu kraja. Kontaktirali smo Dejana Ilića, urednika Fabrike knjiga, i on je odmah pristao da objavi strip.
U prvobitnoj verziji kraj priče bio je u 1991, kada je Saša otišao u London. Kada je pročitala priču, prijateljica Vanja je rekla da se naglo završava i predložila epilog – šta je bilo posle. Poslušali smo je. Pisanje i crtanje epiloga potrajalo je još dvadeset meseci. Najviše smo se raspravljali oko fusnote na strani 42 – da li je uopšte potrebna i ako jeste, šta u njoj treba da stoji?
Od početka smo želeli da knjiga izađe na srpskohrvatskom jeziku, jer je to jezik koji se govori na prostoru na kome je izbio rat.

broj u ediciji: 80
isbn: 978-86-7718-182-6
godina: 2018
broj strana: 160

Zavir na https://pescanik.net/rat-prica-u-crtezima/
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 31/03/2023 : 14:28:04

Dobio u ruke jucer. :)


Manny Posted - 05/03/2023 : 23:57:00
Mislim da sam sada popravio.
Poli Posted - 05/03/2023 : 23:53:55

meni ovaj link ne otvara
edit: radi sada


Manny Posted - 05/03/2023 : 23:51:59
Ima ga i u knjižnicama, koliko vidim.
https://katalog.kgz.hr/pagesresults/bibliografskiZapis.aspx?%C2%A4tPage=1&searchById=1&sort=0&fid0=8&fv0=Beograd&spid0=1&spv0=karikatura&xm0=1&selectedId=421000595&fbclid=IwAR39lJZPctL06mkg425IJIn_xPzBb18AWq0afBdEHEl3fmro2iPbDARLfuI

Kome se svidela Vojna, mislim da će se svideti i ovaj strip.
kreŠa Posted - 25/02/2023 : 10:23:24
Stalno im je na akciji, izgleda jedini rat koji se slabo primio :)
Shaner Posted - 25/02/2023 : 07:21:52
Meni je ovo potpuno promaklo. Sad da je još nekako ga nabaviti.

Poli Posted - 24/02/2023 : 23:30:48

I ovako, skoro posle 5 godine, da malo bumpnem topik. :D

Posto je autor bio gost na duplijevoj prezentaciji stripa Vojna (Rat) u Ljubljani pre 2 dana, rekoh da sad uzmem i ovaj Rat. Izgleda da je tada tema potpuno zamrla, a i sam strip mi nestao sa radara... :/


Poli Posted - 01/04/2019 : 14:03:15

Zvuci, to jest, izgleda zanimljivo. Samo pitanje gdje ce se prodavati i gdje ce se moci protrljati kroz ruke.


mogorovic Posted - 31/03/2019 : 23:37:18
Strip je. Po ničemu strukturalno i grafički drukčiji od, recimo, nedavnih radova u, na žalost ugaslom, MojStripu. Strip je. Načelno i retorički blizak Vojni od duploga.
delboj Posted - 31/03/2019 : 20:24:38
Ovo malo liči na strip. Da ne piše da je strip ne bih baš mogao da tvrdim da bih ovo djelo svrstao u stripove.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000