forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga predstavlja novu STRIP stranicu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 12/04/2019 : 08:50:43
NOVA STRIP-STRANICA!

Dobro došli na našu novu FB stranicu namenjenu stripofilima i simpatizerima stripskih izdanja. Tu ćete pronaći vesti o našim novim edicijama, naslovima, popustima i ostalim zanimljivostima u vezi s njima. Unapred se radujemo svakom vašem komentaru, mišljenju, predlogu, kritici, savetu i pohvali.

Pozivamo vas da podelite ovu vest s prijateljima i lajkujete našu novu stranicu. Čarobna knjiga stripovi

https://www.facebook.com/Čarobna-knjiga-Stripovi-600657120404080


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
motorista Posted - 18/04/2019 : 16:24:04
I zvanični distributeri su radili na "majke mi" jer bi po propisu bilo papreno. To se 2012. završilo prekidom distribucije u Srbiji, pošto je grupa kontroverznih biznismena do 2011. došla u posed više srpskih lanaca kioska i većih distributerskih kuća, te, prirodno, potkradala izdavače – konkretno, pokrala je ceo godišnji promet jednog velikog hrvatskog (reč je mahom o časopisima, doduše).
tarantula Posted - 18/04/2019 : 15:12:29
Haha,kakva kukavna striparnica...za to bi se valjda trebali imati i neki validni papiri
Kuku lele svakom izdavaču kome su ovakvi zvanični distributeri
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by DiSkAcH



Inače za vas koji ne znate a kupili bi novo, tu je Osmo, plaćate punu Sr cijenu stripa,a Hr poštarinu+ 3% na iznos u pošti.
Ja od njega uzeo već više puta i sve 5.


Je l’ to neka striparnica, neki zvanični distributer?

Peyo Posted - 18/04/2019 : 14:56:31
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by maelstrom

Situacija vezano za poštanski saobraćaj između država bivše SFRJ (a pogotovo Hrvatske i Srbije gde postoji najveći interes) može itekako da se reši i da sve bude daleko novčano povoljnije i to nema neke veze sa tim ko je član EU, a ko nije.Uostalom bilo je već više puta govora o tome prilikom susreta srpskih i hrvatskih zvaničnika no na kraju po običaju ništa se nije uradilo, sve je ostalo samo na praznoj priči.Nije mi baš najjasnije jer bi i jedna i druga pošta profitirale (jer je trenutno uz ove cene saobraćaj dosta slab), no da li tu postoji strah da bi internet prodaja (to bi bio glavni korisnik poštanskog saobraćaja) ugrozila neki privredni sektor ili je u pitanju najobičnija lenjost i javašluk, to je već teško pogoditi.



Ali zato punih stomaka.



Da bolje prde.
legaz Posted - 18/04/2019 : 12:39:16
quote:
Originally posted by maelstrom

Situacija vezano za poštanski saobraćaj između država bivše SFRJ (a pogotovo Hrvatske i Srbije gde postoji najveći interes) može itekako da se reši i da sve bude daleko novčano povoljnije i to nema neke veze sa tim ko je član EU, a ko nije.Uostalom bilo je već više puta govora o tome prilikom susreta srpskih i hrvatskih zvaničnika no na kraju po običaju ništa se nije uradilo, sve je ostalo samo na praznoj priči.Nije mi baš najjasnije jer bi i jedna i druga pošta profitirale (jer je trenutno uz ove cene saobraćaj dosta slab), no da li tu postoji strah da bi internet prodaja (to bi bio glavni korisnik poštanskog saobraćaja) ugrozila neki privredni sektor ili je u pitanju najobičnija lenjost i javašluk, to je već teško pogoditi.



Ali zato punih stomaka.
Dukidule Posted - 18/04/2019 : 11:51:35
quote:
Originally posted by DiSkAcH



Inače za vas koji ne znate a kupili bi novo, tu je Osmo, plaćate punu Sr cijenu stripa,a Hr poštarinu+ 3% na iznos u pošti.
Ja od njega uzeo već više puta i sve 5.


Je l’ to neka striparnica, neki zvanični distributer?
Whetherpine Posted - 18/04/2019 : 08:50:22
quote:
Originally posted by dicmanjac

Ma znam ja da je skupa direktna poštarina, al kad sam vidio vijest, pomislio sam da će imati neki sistem za HR (dućan, skladište...), pa da ćemo mi moći naručivati po trošku lokalne HR pošte.
Drukčije mi vijest nije imala nikakvog smisla, jer i nije vijest. Al eto...



Da i ja sam pomislio da će biti tako nešto. J.b.ga!
maelstrom Posted - 18/04/2019 : 03:22:45
Situacija vezano za poštanski saobraćaj između država bivše SFRJ (a pogotovo Hrvatske i Srbije gde postoji najveći interes) može itekako da se reši i da sve bude daleko novčano povoljnije i to nema neke veze sa tim ko je član EU, a ko nije.Uostalom bilo je već više puta govora o tome prilikom susreta srpskih i hrvatskih zvaničnika no na kraju po običaju ništa se nije uradilo, sve je ostalo samo na praznoj priči.Nije mi baš najjasnije jer bi i jedna i druga pošta profitirale (jer je trenutno uz ove cene saobraćaj dosta slab), no da li tu postoji strah da bi internet prodaja (to bi bio glavni korisnik poštanskog saobraćaja) ugrozila neki privredni sektor ili je u pitanju najobičnija lenjost i javašluk, to je već teško pogoditi.
motorista Posted - 17/04/2019 : 17:55:04
Meni je 2011. za knjigu iz Hrvatske vrednu 55 kuna (~8 evra) stigao predračun banke od 52 evra "plus realni troškovi transakcije i dostave". Suštinski ili formalno, međusobni platni promet i pošiljanje kao da ne postoje.
verab Posted - 17/04/2019 : 16:30:21
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Hajo

U prijevodu, dostava za prosječni paket od jedne kile koštat će cca 250kn!

A koliko košta "prosječni paket" iz Hrvatske za Srbiju?



hrvatska pošta, paket do 1 kg, iz RH za:

Srbiju - 120 kn
Zimbabve ili Džibuti ili Tadžikistan - 180 kn
a recimo za Samou, premium paket, plus oznaka "lomljivo" - 225 kn (dok je klasično slanje 180 kn)
Hajo Posted - 17/04/2019 : 16:09:03
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Hajo

U prijevodu, dostava za prosječni paket od jedne kile koštat će cca 250kn!

A koliko košta "prosječni paket" iz Hrvatske za Srbiju?
Pa šta očekuješ, za 25 kuna paket od pet kila iz Novog Sada do Zagorja?


Želim samo reći da nam ta vijest ne znači apsolutno ništa, na žalost.
DiSkAcH Posted - 17/04/2019 : 10:49:35
Meni je prošlo ljeto jedan dečko iz Sr rekao da šoferi buseva kod njih obično uzmu 10€ za prebacit paket za Hr.
Ne znam kako je u obrnutoj situaciji.

Inače za vas koji ne znate a kupili bi novo, tu je Osmo, plaćate punu Sr cijenu stripa,a Hr poštarinu+ 3% na iznos u pošti.
Ja od njega uzeo već više puta i sve 5.
ivanl Posted - 17/04/2019 : 05:14:03
Besmisleno je placati te carinske i postanske 'usluge'...
Privatnim kanalima stizu stripovi bez greske iz Srbije za Zg i St, vec godinama, desetljecima vec...
Peyo Posted - 16/04/2019 : 23:24:54
Znači približno 34 eura poštarine za paket od 1 kg.

I to je opravdano?

Paketi su takvi da im ni atomska bomba ne može ništa?

Bus Autoturist vozna karta u jednom smjeru 28 eura, a povratna karta 48 eura, vlak 25 eura, povratna 43 eura.

Hoće li i može li itko stati na kraj tom ludilu? Ili bolje reći želi li?
jaki Posted - 16/04/2019 : 15:03:56
U pravu si.
Ovo je vijest koja nikom nista ne znaci.
dicmanjac Posted - 16/04/2019 : 14:12:52
Ma znam ja da je skupa direktna poštarina, al kad sam vidio vijest, pomislio sam da će imati neki sistem za HR (dućan, skladište...), pa da ćemo mi moći naručivati po trošku lokalne HR pošte.
Drukčije mi vijest nije imala nikakvog smisla, jer i nije vijest. Al eto...
ivanl Posted - 16/04/2019 : 12:17:55
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by dicmanjac

Pa to je vrhunska vijest.



Da promjenim moje prethodno oduševljenje....:)

Jedva čekam naručti strip od 1000 dinara i platiti 4000 za poštarinu.


Jednom sam iz Bg-a uzeo album regularnim postanskim putem, i ispalo me kao Sv Petra kajgana. Sto je najlude te nenormalne carinske dadzbine odrezali su i posiljatelju s druge strane. Nas obostrani trosak iznosio je vrijednost jedno, 7 takvih albuma...od tada, no thanks ptt-u izmedu nasih drzava, samo direktne narudzbe provjerenim osobnim kanalima, na veliko, i s znancima.
cerichus Posted - 16/04/2019 : 08:19:02
quote:
Originally posted by Peyo

Za one koji nisu prijavljeni na Facebook:

U traku s adresom zalijepite ovo

https://www.facebook.com/Čarobna-knjiga-Stripovi-600657120404080

i moći ćete pregledavati sadržaj.

Ako se pojavi poruka (preko cijelog ekrana) da kreirate korisnički račun kliknite na Ne sada i nastavite razgledavanje.




Fercera. Hvala!
dicmanjac Posted - 16/04/2019 : 07:50:12
quote:
Originally posted by dicmanjac

Pa to je vrhunska vijest.



Da promjenim moje prethodno oduševljenje....:)

Jedva čekam naručti strip od 1000 dinara i platiti 4000 za poštarinu.
Dukidule Posted - 16/04/2019 : 00:30:39
quote:
Originally posted by Hajo

U prijevodu, dostava za prosječni paket od jedne kile koštat će cca 250kn!

A koliko košta "prosječni paket" iz Hrvatske za Srbiju?
Pa šta očekuješ, za 25 kuna paket od pet kila iz Novog Sada do Zagorja?
Hajo Posted - 15/04/2019 : 22:53:10
quote:
Originally posted by Whetherpine

Ako koga zanima evo njihovog odgovora na moj komentar da bi trebali organizirati isporuku stripova za hrvatske kupce:
" Poštovani Dalibore, intenzivno radimo na tome i nadamo se da ćete već od sredine maja moći da poručujete naša izdanja. Ali više vesti o tome naknadno... "


"U pripremi je novi sajt i na njemu će biti omogućena kupovina online i plaćanje na samom sajtu karticom. Kao produžetak ove mogućnosti u saradnji sa FedEx om omogućavamo isporuku poručenih knjiga u celom svetu, pa tako i u komšiluk.

NPR paket od 1 kilogram u Hrvatsku će biti oko 4000 dinara dok će paket do 15kg biti oko 8000. Ovo su sve ovirni podaci, i pratite naša obaveštenja povodom novog sajta i online kupovine."

U prijevodu, dostava za prosječni paket od jedne kile koštat će cca 250kn!
Peyo Posted - 14/04/2019 : 12:34:05
Za one koji nisu prijavljeni na Facebook:

U traku s adresom zalijepite ovo

https://www.facebook.com/Čarobna-knjiga-Stripovi-600657120404080

i moći ćete pregledavati sadržaj.

Ako se pojavi poruka (preko cijelog ekrana) da kreirate korisnički račun kliknite na Ne sada i nastavite razgledavanje.

dicmanjac Posted - 14/04/2019 : 09:42:45
Pa to je vrhunska vijest.
Whetherpine Posted - 13/04/2019 : 12:10:05
Ako koga zanima evo njihovog odgovora na moj komentar da bi trebali organizirati isporuku stripova za hrvatske kupce:
" Poštovani Dalibore, intenzivno radimo na tome i nadamo se da ćete već od sredine maja moći da poručujete naša izdanja. Ali više vesti o tome naknadno... "
Manny Posted - 13/04/2019 : 00:32:49
Manite Fejsbuk, ne koristimo svi to.
Kada će nastavak Sage?
Red Marquis Posted - 12/04/2019 : 18:31:49
quote:
Originally posted by cerichus

Zašto im FB nije public? Da mogu vidjeti i oni poput Anta i mene koji ne koriste FB.


Sve što ti treba imaš i na njihovom sajtu, ne moraš na FB

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000