forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
maelstrom Posted - 24/05/2019 : 15:47:51
Vidim da se na svim forumima ljudi boje da konkretno potegnu ovu temu i da se ozbiljno debatuje po tom pitanju, pa ću eto ja to uraditi ne plašeći se pritom da li će neko na mene da "baci drvlje i kamenje".U suštini, nikakav ja stav ne iznosim već samo konstatujem stanje stvari i postavljam pitanje šta sledi u narednom periodu?

Očito nešto nije u redu jer sem Stripoteke trenutno ništa ne izbacuju iz štampe, a sada kada je prošao i njen jubilarni broj, videćemo kakav će i tu tempo biti.U suštini, posle sajma knjiga, sem Stripoteke i još par izdanja koja su već bila u pripremi ništa nisu izdali, a to je već ozbiljan vremenski period.
Da stvar bude gora, nedavno su imali veliku rasprodaju gomile njihovih izdanja po izuzetno povoljnim cenama, to se obično radi kada je neko očajan i sprema se da zatvori firmu (iskreno se nadam da to nije slučaj).
Takođe, Darkwoodova izdanja su se iznenada u velikom broju pojavila i u velikim supermarketima, takođe pretpostavljam radi rasprodaje.

Ono što je možda najgori pokazatelj situacije jeste činjenica da i sama striparnica funkcioniše gore nego ikada od početka njenog rada što je bilo poprilično davno.Uvoz je nikada ređi, a kada se i uveze nešto to je u sve manjem broju, plus dosta izdanja tu i nedostaje.

Takođe, imali smo pre izvesnog vremena i onu neprijatnu situaciju između Darkwooda i Čarobne knjige, tada su svi listom stali na stranu Darkwooda, a eto vidimo šta se sada dešava sa Darkwoodom, dok Čarobna knjiga radi punom parom.

Iskreno se nadam da je samo reč o trenutnoj krizi koja će biti prevaziđena jer je Darkwood jedan od stubova strip scene kako u Srbiji, tako i na području bivše SFRJ i učinili su u proteklom periodu zaista mnogo dobrih stvari.Izdanja su im kvalitetna sa sasvim pristojnim, često i veoma povoljnim cenama.
No, vučeni su i neki pogrešni potezi, to se dešava svima, neka moja zamerka jeste što su sve na neki način pokušavali da gurnu pod tepih, opravdaju i da negiraju postojanje bilo kakvih problema, a sada kada to ne mogu više da urade, jednostavno samo ćute.

U svakom slučaju, želim iom sve najbolje i da se izvuku iz ove nezgodne situacije i da nas uveseljavaju novim izdanjima još dugo.Ne mora to biti više u takvom obimu i sa tako povoljnim cenama kao ranije, ali bitno je da budu prisutni (pritom ne bih voleo da postanu novi Beli put ili System Comics jer je to puko bitisanje na krajnjem minimumu).

Šta ostali misle o ovoj temi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Joker_1389 Posted - 13/09/2020 : 17:09:43
Namjerava li Darkwood nastavljati sa serijalom Okruzen mrtvima?
dragan4e Posted - 09/09/2020 : 20:10:23
dragan4e Posted - 09/09/2020 : 20:09:07
Beva Posted - 06/09/2020 : 09:49:22
Ima li itko ikakvih informacija planira li DW nastaviti Okružen mrtvima?
kandraks Posted - 06/09/2020 : 00:16:52
Imaš na Darkvudovom sajtu u folderu DW strip tizovanja...

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=36177.msg653746#new
going going Posted - 05/09/2020 : 23:58:06
Odlicno! Gde si nasao ove najave Dragane?
Poli Posted - 05/09/2020 : 18:45:32

Dabome, tako mi Kromovog maca!

DzekDenijels Posted - 05/09/2020 : 15:34:08
quote:
Originally posted by dragan4e

U pripremi su novi Panišer i Kralj Konan:

Odlična vest...
dragan4e Posted - 05/09/2020 : 14:58:32
U pripremi su novi Panišer i Kralj Konan:

tex ciller Posted - 30/08/2020 : 15:40:56
quote:
Originally posted by mrmada

Jel su ove dve najavljene knjige one koje su preskocene, 5 i 6 ili nisu?

Jesu.
mrmada Posted - 30/08/2020 : 15:22:13
Jel su ove dve najavljene knjige one koje su preskocene, 5 i 6 ili nisu?
vronski 3 Posted - 29/08/2020 : 17:02:39
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:

quote:
Originally posted by night

Korto, Modesti I Paniser bi trebalo da se nastave. Ken...ja prelazim na SA, mislim da od njihovog Kena nema nista.

I Kalvin i hobs...

I jesu li se oglašavali išta povodom "Kalvina i Hobsa"?
Kupio sam njihov prvi broj jer sam usporedbom zavira nekako prijevod ocijenio boljim (a i format mi više odgovara) ali su više probili sve rokove i mislim da idućim odlaskom u striparnicu uzimam preostala Fibrina izdanja.
Ako ni "Kalvin i Hobs" nije imao dobru prodaju onda...

Kalvin i Hobs dvojka ide sigurno tokom oktobra kada se obicno odrzava Sajam knjiga kog ove godine nema. Mozda nas iznenade i sa trojkom, mada sumnjam. Ako izadje u oktobru proci ce tacno godinu dana od izlaska prethodnog broja.
Ocekujem i novu Modesti Blejz, Panisera, Kralja Konana i jos nesto je bilo spominjano, ne mogu sad da se setim sta.

Kako trenutno stvari stoje sajma će biti!
going going Posted - 29/08/2020 : 02:53:55
quote:

quote:

quote:

Korto, Modesti I Paniser bi trebalo da se nastave. Ken...ja prelazim na SA, mislim da od njihovog Kena nema nista.

I Kalvin i hobs...

Kupio sam njihov prvi broj jer sam usporedbom zavira nekako prijevod ocijenio boljim (a i format mi više odgovara) ali su više probili sve rokove i mislim da idućim odlaskom u striparnicu uzimam preostala Fibrina izdanja.

Kalvin i Hobs dvojka ide sigurno tokom oktobra kada se obicno odrzava Sajam knjiga kog ove godine nema. Mozda nas iznenade i sa trojkom, mada sumnjam. Ako izadje u oktobru proci ce tacno godinu dana od izlaska prethodnog broja.
Ocekujem i novu Modesti Blejz, Panisera, Kralja Konana i jos nesto je bilo spominjano, ne mogu sad da se setim sta.
anto Posted - 29/08/2020 : 01:34:29
quote:

quote:

quote:

I Kalvin i hobs...

zvanična potvrda - ide najesen i drugi Kalvin
Poli Posted - 29/08/2020 : 01:14:51

Zaboli me za Korta, đe je Konjan, đe su preostale Julke i Price!?
Da o ostalim zapocetim stvarima ni ne pricamo. Korto se tek bio ugurao i sada bi da pretica.

Ajde, kenjam jer je to jedino sto mogu u vezi DW napraviti.

tex ciller Posted - 28/08/2020 : 23:57:11
Godina i po pauze, otprilike. Ali, svake godine objavljuju dvije knjige, tako ja gledam na to. Jeste, što se nas koji čitamo Korta, sporo ali kao što kažeš...samo da kompletiraju.
Red Marquis Posted - 28/08/2020 : 23:19:53
quote:
Originally posted by tex ciller

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

ooodlicno, ide korto polako al sigurno

Ovim tempom, za 4 godine možda ga i konačno završe...

Ne. Ovako kako idu, Darkwood će Korta završiti za dvije godine, što je sasvim dobro.

Zaboravio si pauzu između prva dva i druga dva, skoro dve godine. 6 albuma izašlih od februara 2017 do danas za strip koji im je sigurno među najbolje prodavanim, je jednostavno presporo.

Toliko serijala su im ostali nezavršeni pa samo nek ga kompletiraju, biću zadovoljan.
tex ciller Posted - 28/08/2020 : 23:06:59
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:

Ne. Ovako kako idu, Darkwood će Korta završiti za dvije godine, što je sasvim dobro.
Red Marquis Posted - 28/08/2020 : 22:22:04
quote:

Dr. Zistis Posted - 28/08/2020 : 20:59:27
quote:
Originally posted by _Luka

Mislim da sam prošle godine, negde na dw forumu, pročitao da bi ove godine trebala da idu 2 kalvina.
Ali nisam siguran, možda sam ja nešto pobrkao...

Ide Kalvin sigurno
_Luka Posted - 28/08/2020 : 20:04:45
Mislim da sam prošle godine, negde na dw forumu, pročitao da bi ove godine trebala da idu 2 kalvina.
Ali nisam siguran, možda sam ja nešto pobrkao...
kasper Posted - 28/08/2020 : 20:03:37
Dwayne_Looney Posted - 28/08/2020 : 19:11:41
quote:

quote:

I Kalvin i hobs...

dragan4e Posted - 28/08/2020 : 17:08:46

wesskowaz Posted - 06/07/2020 : 21:34:02
Verovatno i mange idu dalje?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000