forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 133 - Katanga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/06/2019 : 21:57:26

"Plaćenici. Zašto bismo se bojali te riječi? U Katangi ih je oduvijek bilo. Zapravo, Katangu je stvorio jedan plaćenik." U srcu Crne Afrike, na jugu Konga, nalazi se pokrajina Katanga, jedno od najbogatijih rudnih područja na svijetu. Nakon proglašenja neovisnosti Konga i odlaska belgijske kolonijalne vlasti, Katanga se odcjepljuje kako ne bi morala dijeliti svoja rudna blaga s ostatkom Konga i nakratko postaje nezavisna država. Ovo je fiktivna priča o tom kratkom povijesnom trenutku u kojemu velike sile i mali ljudi, krupne ribe i sitne protuhe pokušavaju, iz različitih pobuda i s različitim uspjehom, za sebe prigrabiti komad tog bogatog kolača. Nakon sada već kultnog "Bilo jednom u Francuskoj", Nury i Vallee vraćaju se s novim instant-klasikom koji će vas opet ostaviti bez daha!

Kolorka 133 • Katanga • 204 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Sylvain Vallée • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-133-katanga/563/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 23/10/2019 : 08:37:12
Meni je Matthieu Bonhomme odličan crtač, gušt je gledati njegove stripove i svaki svojim crtežom digne zaklasu. Baš zbog njega su mi Markiz od Anoanna i Čovjek koji je ubio Taličnog Toma dobri, jer je korektne scenarije izdigao vrhunskim crtežom. Esteban mi je također eye candy ali mi je nešto slabiji od ova dva - što ne znači da je loš. Ok je.
Bonhommeov crtež je ispeglan, lijep za oko, a likovima daje neku dobroćudnu crtu (to pogotovo odgovara Taličnom Tomu gdje ni nema završnog obračuna - na kraju si svi međusobno oproste i izgrle se) pa mislim da neće dobro pasati u suroviji Nurijev svijet.. ali možda me iznenadi.
S druge strane, Valle je as drugog kalibra. Kad sam prelistavao Katangu, zgražao sam se nad golemim nosevima i dugim čeljustima i mislio: pa šta je ovo, mila majko? Ali je čovjek svojim crtežom vrhunski dočarao priču i dao životnost likovima. Nema pretpanih stranica, pozadina za koje se iz aviona vidi da su skinute s fotografija ni drvenih likova što zna biti u BDu. Dobro odrađen posao..
DiSkAcH Posted - 23/10/2019 : 05:48:50
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Esteban je izvrstan, ali baš izvrstan album, bar meni osobno. Ne vidim što vam je tu tako loše, stvarno. Baš čudno.

Nisi ni ti u pravu - izvrstan je mlaka reč za kvalitet Estebana.
A izivko je sa ovom tvrdnjom opasno narušio svoj kredibilitet za preporučivanje.

Zna se dogoditi. Kad se sjetim samo Garulfa. Kako sam samo tu fulao.

Trenutno čitam Urban od Brunschwiga i Riccija (Uskoro na preporukama). Kako je to dobar strip, grom gromova, možda bolji i od Universal Wara, nisam ga još završio, a zadnji album još nije ni objavljen.
A jednom davno sam, koliko se sjećam, rekao da ne valja.

https://www.bedetheque.com/serie-29156-BD-Urban.html

Ovako na prvu Urban izgleda jako dobro.
Samo nigdje nemogu nać skenove...ako neko ima nek mi ih PM-a.
izivko Posted - 22/10/2019 : 17:21:41
quote:

quote:

Esteban je izvrstan, ali baš izvrstan album, bar meni osobno. Ne vidim što vam je tu tako loše, stvarno. Baš čudno.

A izivko je sa ovom tvrdnjom opasno narušio svoj kredibilitet za preporučivanje.

Zna se dogoditi. Kad se sjetim samo Garulfa. Kako sam samo tu fulao.

Trenutno čitam Urban od Brunschwiga i Riccija (Uskoro na preporukama). Kako je to dobar strip, grom gromova, možda bolji i od Universal Wara, nisam ga još završio, a zadnji album još nije ni objavljen.
A jednom davno sam, koliko se sjećam, rekao da ne valja.
kasper Posted - 22/10/2019 : 17:05:25
quote:

quote:

nisi ni ti
anto Posted - 22/10/2019 : 17:00:26
quote:

Markos Posted - 22/10/2019 : 16:58:57
izivko Posted - 22/10/2019 : 16:55:53
Nije on na Estebanu skrenuo malo nego dobro zaglibio. Osim prvog albuma ostatak je ispod svake razine.
anto Posted - 22/10/2019 : 16:50:36
kakvi ste vi svirači qrcu!!
kasper Posted - 22/10/2019 : 06:31:57
to je klasicna avantura. na kraju je skrenuo malo, taj bonom je malo nestabilan. eto to mi je zamerka
Shaner Posted - 21/10/2019 : 22:02:33
quote:
Originally posted by kasper

o svasta na forumu, azrajen je vrh.

Tako je!

quote:
Originally posted by pcoro

Ali je jako ozbiljan :-(

Tako i treba!

Edit:
quote:

o svasta na forumu veceras, i estaban valja

E sad ga i ti pretjera. Esteban je, k'o što reče Markiz, mlak.

kasper Posted - 21/10/2019 : 22:00:17
o svasta na forumu veceras, i estaban valja
Red Marquis Posted - 21/10/2019 : 21:54:49
quote:
Originally posted by pcoro

Ovaj Bonhomme mi baca sjenu sumnje na tu Charlottu. Odličan je crtač, ali nekako mekan. On mi je za crtat lijepe krajolike, dobrodušne likove. Da li će onda to bit surov strip kakav svi priželjkujemo ili neka limunada??

Nije limunada. Charlotte koja raste u idiličnim uslovima, se zatekla u okrutnom svetu međunarodne diplomatije nakon braka sa austrijskim nadvojvodom. Isprva naivna i idealista postaje vrlo praktična i čak zajeban igrač. Nagovara Maksimilijana da se sele u Meksiku i tamo vladaju...To ti je radnja prvog albuma otprilike.
Ako se plašiš da će svi biti njonjavi ko u Estebanu, neće.

p.s. Azrayen je odličan.
pcoro Posted - 21/10/2019 : 21:47:05
Ali je jako ozbiljan :-(
kasper Posted - 21/10/2019 : 21:21:56
o svasta na forumu, azrajen je vrh.
anto Posted - 21/10/2019 : 21:10:28
slažem se za Azrajena i ne slažem se za sumnju oko Bonomovog crteža u Šarloti.
pcoro Posted - 21/10/2019 : 21:07:06
Ovaj Bonhomme mi baca sjenu sumnje na tu Charlottu. Odličan je crtač, ali nekako mekan. On mi je za crtat lijepe krajolike, dobrodušne likove. Da li će onda to bit surov strip kakav svi priželjkujemo ili neka limunada??
Inače, kako se sliježu dojmovi tako mi raste oduševljenje Katangom. Večeras bi potpisao da je Katanga jedan od top stripova 2019te.. Sviđa mi se ta surovoća! Katanga je vrlo surova, ali ne ne način da bi to ispalo veličanje nasilja i podlosti. Volim s vremena na vrijeme pročitat tako nešto.. dobru, brutalnu akciju, a ne stvari kao npr. onaj Azarejan gdje se samo šuti i vozika okolo šuti i ponire u duševna stanja i zapitkuje A kako si se ti osjećao/la zbog toga?
Markos Posted - 21/10/2019 : 20:50:28
quote:

da ne bude zabune, mislio sam na novog scenaristu kvaliteta i tematike blizu nurijeve. ova sarlota ce se ispucati, a sta sutra, sta prekosutra?

Naći će se nešto već...
Markos Posted - 21/10/2019 : 20:49:33
quote:

quote:

Krajem 2020, uz malo sreće.

misliš da će izgurati Bonom još dva albuma u narednih 10-ak meseci??
koliko se sećam,bilo je priče o tri albuma.

Da, bojim se da si u pravu, ipak vjerojatno 2021.
vukozec Posted - 21/10/2019 : 20:31:32
Podržavam potragu za "novim Nuryjem".
Nije da ovom išta fali, ali nije ni Chandler bio na odmet pored Hammeta. :)
Red Marquis Posted - 21/10/2019 : 19:44:22
Prvi album Carice Charlotte je skroz dobar. Strpljivo čekamo Kolorku...
Macon Posted - 21/10/2019 : 19:40:16
Meni crtež i logika montiranja dosta sliči na Lavriča.

Nabavljam prvom prilikom.
kasper Posted - 21/10/2019 : 19:04:24
da ne bude zabune, mislio sam na novog scenaristu kvaliteta i tematike blizu nurijeve. ova sarlota ce se ispucati, a sta sutra, sta prekosutra?
anto Posted - 21/10/2019 : 18:59:17
quote:

Krajem 2020, uz malo sreće.

misliš da će izgurati Bonom još dva albuma u narednih 10-ak meseci??
koliko se sećam,bilo je priče o tri albuma.
anto Posted - 21/10/2019 : 18:56:57
quote:

mogao bi marko da pronadje 'novog' nurija, sad kad je ovoga ispucao

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by izivko

Može ovo, Carlsen objavio nedavno prvi broj: Kaiseri Charlotte

To čak i mene zanima.

quote:

evo šta je tu i tamo najavljeno,ali nije izdato ili zvanično najavljeno na Fibrinom sajtu (u Najavama):

a i ovo nam je Markos napomenuo da će izdati:
Charlotte Impératrice

kakvi ste vi paceri
kasper Posted - 21/10/2019 : 18:55:35
a w-e-s-t?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000