forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Igort: 5 JE SAVRŠEN BROJ

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 20/06/2019 : 20:43:08




Poštovani čitaoci,
sa velikim zadovoljstvom predstavljamo vam novu knjigu u našoj centralnoj ediciji "Prvi izbor" - izuzetan grafički roman proslavljenog italijanskog autora Igora Tuverija (poznatog pod pseudonimom Igort). Ovaj neobični neonoar dobitnik je brojnih priznanja u domenu stripa, ali i nagrade za knjigu godine na Sajmu knjiga u Frankfurtu, što je redak presedan. Zanimljivo je da će tokom ove godine izaći i filmska adaptacija Igortovog remek dela.

O knjizi

„Izuzetan grafički roman koji nudi neobičan spoj gangsterskih okršaja i lutanja kroz lavirinte snova, zaseda u kišnim noćima i mističkih prikazanja na najvedrijem nebu. Ovo je najlepši italijanski noar koji je ikada napisan.“

Antonio d'Oriko, u listu Il Corriere della Sera

*********

Tehnički podaci
5 je savršen broj
Biblioteka Prvi izbor
Prevod: Miodrag Marković
Strana: 184
Štampa: duoton
Povez: tvrdi
Format: A4
Cena u pretprodaji: 1500 dinara
Oredviđeni datum izlaska: 28. 6. 2019.
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
KOMIKO Posted - 17/07/2021 : 10:44:08
Najbolje zamenite tamo gde ste kupili.

Ako to nije moguće - poslaćemo vam novi, ispravan primerak.
Javite se na info@komiko.rs
Unngenant Posted - 17/07/2021 : 00:32:07
Da li još neko ima felerično izdanje? Od 144 stranice se ponavljaju od 128?
going going Posted - 09/01/2021 : 20:53:27
Nisam mogao da pronadjem ovu temu kada sam pre godinu dana procitao strip upravo u Komikovom izdanju, pa sam komentar na proitano ostavio u Fibrinom topiku za izdanje.
Posto je Dzek pronasao ovaj topik i podigao ga, prekopiracu svoj komentar i ovde cisto da se nadje ako nekog interesuje ili ako meni zatreba.
PAZNJA, ima spojlera.

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto



Elem,crtež je superiška.Sjajan je taj minuciozni crtež koji krasi i Đipija,Fiorea (mada mi nije nešto dočarao atmosferu Napulja,kao što je me oduševio sa prikazom izmišljene latino države Južni Parador).
Dijalozi su takođe dojajni.
Ali priča mi ima par rupa, i sa njima nisam mogao da se nosim.
Mogući spojleri:
1.Pepino koji ni dupe ne može da obriše a da mu ne drhte ruke,i njegov debeli ortak Toto,pobijaju svu mafiju Napulja - ma ajde.
2.Ritino pojavljivanje je potpuno bezvezno, a i ostale stvari koje se tiču njene uloge u ovom stripu su mi mlake i neubedljive.
3.I kao vrhunac gluposti - otkrivanje ko stoji iza ninovog ubistva.Mislim, stvarno;mozgao sam i mozgao, ali nisam našao ni jednu jedinu mogućnost kako je tako nešto moguće (da je ta osoba igrala takvu igru,a prošla kroz ono što je prošla u stripu).




U potpunosti potpisujem zapazanja kolege.
Mislio sam da ce ovaj strip bas da me pukne. Veliki sam ljubitelj noir prica, kako na filmu tako i u stripu, a i cistih gangsterskih stripova. Ocekivao sam nesto izmedju Torpeda 1972 (jer se radi o matorom placenom ubici) i nekog stripa Paskvalea Rujua na primer Jos jedna cigareta.
I strip je stvarno odlicno poceo i odlicno vozio sve do poslednjeg petog poglavlja, koji je upropastio ceo strip. Ubacivanje brata doktora kome Pepino prepricava kraj dogadjanja, Rita koja nema nikakve svrhe niti smisla u prici, ko je ona, kakve veze ima sa njima, zatim otkrivanje ko je pravi nalogodavac ninovog ubistva: e tu je logika bas na nuli, kakve on veze ima s tim, zasto bi on to uradio, kako bi mu to pomoglo da postane Don. Bas nigde veze.

Tako da mi je ovaj strip jako prijao do tog poslednjeg poglavlja. Crtez neobican ali odlican. Voleo bih da je bilo vise kolora i ubacivanje i crvene boje koja odlicno lezi crtacu/scenaristi Igortu kao sto smo mogli da vidimo na ilustracijama u galeriji na kraju izdanja (Ja imam Komikovo izdanje ne znam da li ima tih ilustracija i u Fibrinom izdanju).

Ocena 7/10

DzekDenijels Posted - 09/01/2021 : 14:35:36
Jedan od onih stripova sa kojima nisam načisto da li ih zadržati u kolekciji ili ne.
Ja sam neko ko zaista voli NOIR tematiku u stripovima i filmovima. Zbog toga sam imao zaista velika očekivanja od ovog stripa.

Na početku čitanja mi se crtež nije svideo. Ja sam neko ko voli realističan prikaz likova i okoline, punoću boja, ispunjenost svake sličice. Ali već nakon 20-ak strana ova kombinacija crno-sivo-belog me je uzela pod svoje. Ono što je na mene ostavilo utisak su odlično urađene akcione scene, pucnjava, krv koja leti na sve strane. Poseban utisak je ostavio prikaz kiše i mračnog vremena, koji daje neki poseban šmek svemu. I to sve sa samo 3 boje...

Što se samog scenarija tiče tu ima svega: Odlično prikazan šmek gangesterskog načina života, kodeks časti kojeg se pridržavaju, a onda izdaja pa obračuni. Sve to začinjeno odličnim dijalozima, sa neizbežno ubačenom gangsterskom filozofijom: “Kaže se da čoveka ne ceniš po onome što jede i onom što kenja. Ceniš ga po načinu na koji ubija.”
Priča o časti i važnosti porodice, o ocu koji odlučuje da osveti sina po cenu svega, o pokajanju...
E sad to pokajanje, oproštaj ubici sina, gubitak hrabrosti i odlazak u Ameriku je nešto što mi nikako ne ide sa ovom pričom. Taj nagli zaokret koji je Igort napravio sigurno je i imao zadatak da čitaoce izbaci iz ravnoteže, iznenadi obrtom u priči, ali meni se nije svideo. Posebno deo kada shvata ko mu je izdao sina...Kao da se na kraju sve svodi na priču o “karmi” koja nemilosrdno plaća svoje dugove.
Ali opet kažem, to je nešto što mi ne ide sa ovim stripom. Bar sa njegove prve 4 petine.

I kao što rekoh na početku, jedan od stripova sa kojima nisam načisto da li su za kolekciju ili ne.
U svakom slučaju odluka će sačekati još jedno čitanje...
Gil-galad Posted - 25/01/2020 : 14:14:18
KOMIKO Posted - 16/09/2019 : 08:04:28
quote:
Originally posted by feniks

Vrijedilo je cekati komikovo izdanje
Vuce cestitam!
Jos da film pogledam



feniks Posted - 15/09/2019 : 21:26:09
Vrijedilo je cekati komikovo izdanje
Vuce cestitam!
Jos da film pogledam
KOMIKO Posted - 01/09/2019 : 12:38:56
quote:
Originally posted by verab

može li se negdje vidjeti privju? zanima me kako "zvuči" Markovićev prijevod, fibrin mi nije legao, a engleski mi je ostao u dobrom sjećanju, no sjećanja su varljiva...




Evo i oglednih strana>

https://docdro.id/d1KNEiH
verab Posted - 10/08/2019 : 12:49:44
može li se negdje vidjeti privju? zanima me kako "zvuči" Markovićev prijevod, fibrin mi nije legao, a engleski mi je ostao u dobrom sjećanju, no sjećanja su varljiva...

pogledao trailer za film, dobro to izgleda, fino stilizirano... jedva čekam:)

KOMIKO Posted - 10/08/2019 : 10:51:10
quote:
Originally posted by delboj

Evo ga https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/strip-album-album-priz-24-5-je-savrsen-broj/36493/0/

Za Fibrino izdanje piše da ima 176 stranica, a za ovo 184. U čemu je razlika, neki tekstovi?



Ima na kraju galerija ilustracija i crteza.
delboj Posted - 10/08/2019 : 10:32:37
Evo ga https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/strip-album-album-priz-24-5-je-savrsen-broj/36493/0/

Za Fibrino izdanje piše da ima 176 stranica, a za ovo 184. U čemu je razlika, neki tekstovi?
KOMIKO Posted - 10/08/2019 : 10:21:35
Od 27. 7.
delboj Posted - 10/08/2019 : 09:14:56
Od kog datuma je strip u prodaji?
KOMIKO Posted - 10/08/2019 : 08:45:30


Za nekoliko nedelja, 29. avgusta, u Italiji je premijera filma 5 je savršen broj prema našem najnovijem grafičkom romanu.

Ovo je plakat, a film je režirao sam autor - IGORT.

NESVRSTANI Posted - 10/08/2019 : 08:39:08
Rijetko loš strip.
Crtež naporan za gledanje, tekst naporan za čitanje.
KOMIKO Posted - 09/08/2019 : 21:58:51
Naslovna>

bisley Posted - 27/06/2019 : 07:00:24
quote:
Originally posted by Shaner

Vizualno fantastičan, ali tanke priče.




Kod mene obrnuto
Shaner Posted - 26/06/2019 : 10:19:42
Vizualno fantastičan, ali tanke priče.

Combatrock Posted - 21/06/2019 : 23:51:11
Okej momci ide na spisak
Dr. Zistis Posted - 21/06/2019 : 17:19:24
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Combatrock

Nisam ovo čitao. Moze li neki komentar do vrsnih znalaca i majstora.



odlican 5+



5-tica ko vrata/Anto 👍
kasper Posted - 21/06/2019 : 15:39:53
quote:
Originally posted by Combatrock

Nisam ovo čitao. Moze li neki komentar do vrsnih znalaca i majstora.



odlican 5+
Combatrock Posted - 21/06/2019 : 15:32:08
Nisam ovo čitao. Moze li neki komentar do vrsnih znalaca i majstora.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000