forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 293 - Plamen nad Merrywellom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 09/09/2019 : 17:23:08
Na koliko naslovnica Zagor bježi...?



Scenarij: Antonio Zamberletti
Crtež: Alessandro Chiarolla

Broj originala 612.

Već na shop.strip.agent.hr

Od sutra, 10.09., u SnK

17.09. na kioscima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 13/09/2020 : 18:58:40
Evo recenzije pa ostavite komentar i ocene:

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-143-144-plamen-nad-merivelom/2481/
WOLF-HUNTER Posted - 24/09/2019 : 20:39:14
Rekoh vec, solidna prica koja se moze gledati samo kao solidna prica. Moja licna ocjena je 6/10 jer bilo je dobrih momenata. Ako izuzmem nekoliko nepotrebnog teksta onda dobijemo zabavnu puskarinu od price za brzo citanje.
Niko se vjerovatno nece vracati na ovu pricu ali ce se vjerovatno nekada spominjeti usput...
Pavel Posted - 24/09/2019 : 19:38:33
Sandro Chiarolla će sljedeće godine napuniti 78 godina, a još uvijek je jedan od najaktivnijih crtača u Bonelliju.

Što god mislili o njemu, čovjek zaslužuje respekt.
King Warrior Posted - 24/09/2019 : 08:48:27
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by King Warrior

Ova prica nikada nije trebala da zavrsi u redovnoj seriji, po mnogo cemu tu ne pripada, kvalitetno mozda i najgora epizoda unazad nekoliko stotina brojeva. Prica, za koju bi bolje bilo da nikada nije ni postojala.


Ova priča je za one piramide i za još mnoge priče u zadnje vrijeme remek djelo


Loš je i faraon, istina.
Pogledao sam svoju listu, stavio sam Faranovu sjenu na 418 mjesto, Gospodare na 412.
Očigledno sam malo pretjerao kada sam napisao da se radi o najlošijoj epizodi unazad nekoliko stotina brojeva. Jedna od najlošijih, da, ali ne i najlošija.
Curunir Posted - 23/09/2019 : 15:24:31
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Gru

Ovo mi je jedna solidna "Texovska" epizoda. Što kažu ostali, u usporedbi sa glupostima od prijašnjih epizoda, pravo osvježenje. Chiarolla je ovdje vrlo dobar, mada se u nekim kadrovima pogubi, valjda jednostavno ne može bez poluraspadajućih i deformiranih likova


Ja sam od onih koji vole "nove" Zagorove crtace i cesto navijam kad se uvede neka svjezina u Zagorv serijal, ali ipak jos uvijek kad uzmem Zagorov strip i vidim da ga crta Chiarolla, obicno ga odlozim za kasnije i prvo procitam strip bilo kojeg drugog Zagorovog crtaca. Bas ono sto kazes, ti "poluraspadajuci i deformirani likovi" me umaraju kad ih vidim.




Naravno. Ovlaže ti se usne kad uzmeš u ruke recimo Gambina Zagija ili, još bolje, Mangiantinija i Sediolija.
Što je Chia prema tim majstorima jedanaeste umjetnosti
vešmašina Posted - 23/09/2019 : 07:30:23
"you had me on hello" je moj odnos s Chiarollom.

Sedam gradova Cibole osim što su bili jedan od najvećih kapitalaca u odrastanju i ljubavi prema Zagoru te stripu, uz sjajnu priču i scenarij; dobio me njegov crtež, "naviknuo" sam se na njegovog Zagora i nemam fiksaciju Zagorovog lika kroz prizmu Ferrija pa nadalje.
D.J. Posted - 23/09/2019 : 00:48:04
quote:
Originally posted by Gru

Ovo mi je jedna solidna "Texovska" epizoda. Što kažu ostali, u usporedbi sa glupostima od prijašnjih epizoda, pravo osvježenje. Chiarolla je ovdje vrlo dobar, mada se u nekim kadrovima pogubi, valjda jednostavno ne može bez poluraspadajućih i deformiranih likova


Ja sam od onih koji vole "nove" Zagorove crtace i cesto navijam kad se uvede neka svjezina u Zagorv serijal, ali ipak jos uvijek kad uzmem Zagorov strip i vidim da ga crta Chiarolla, obicno ga odlozim za kasnije i prvo procitam strip bilo kojeg drugog Zagorovog crtaca. Bas ono sto kazes, ti "poluraspadajuci i deformirani likovi" me umaraju kad ih vidim.
Gru Posted - 22/09/2019 : 22:49:40
Ovo mi je jedna solidna "Texovska" epizoda. Što kažu ostali, u usporedbi sa glupostima od prijašnjih epizoda, pravo osvježenje. Chiarolla je ovdje vrlo dobar, mada se u nekim kadrovima pogubi, valjda jednostavno ne može bez poluraspadajućih i deformiranih likova
Curunir Posted - 22/09/2019 : 17:10:17
Pa "unatrag nekoliko stotina brojeva" znači čitavu redovnu seriju
A tu imamo barem 100 potpuno imbecilnih priča prema kojima je ova solidnjakuša čisto remek-djelo.
grofica Varga Posted - 22/09/2019 : 17:09:27
quote:
Originally posted by sumohrvat


Ne znam, možda sam s godinama oćoravio. Ili sam jednostavno odrastao na ferriju i donateliju pa sam jedino taj stil prihvaćao kao jedini ispravan. Sad s protokom godina vidim da mi baš leži ovaj Chiarollin crtež.


Dobro te razumijem o čemu pričaš jer sam prošla sve faze emocija prema Chiarolli. Ni ja ga prvo nisam mogla vidjeti. Onda mi je bio u fazi "ne smeta mi". Zatim "pa nije loš." Sada se radujem kada je on crtač. Evo ova epizoda, trebat će vremena dok je nabavim i pročitam, al sam sretna što je u najavi njegovo ime.
King Warrior Posted - 22/09/2019 : 15:29:33
Ova prica nikada nije trebala da zavrsi u redovnoj seriji, po mnogo cemu tu ne pripada, kvalitetno mozda i najgora epizoda unazad nekoliko stotina brojeva. Prica, za koju bi bolje bilo da nikada nije ni postojala.
Curunir Posted - 22/09/2019 : 15:01:08
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovo je odlična priča.
Što sam stariji sve mi više odgovara ovaj na Zagoru.



Hm. Pošteno.
Curunir Posted - 22/09/2019 : 15:00:03
Zagor odlazi u Arabiju i sudjeluje u stvaranju kalifata. Čiko mu je veliki vezir.
SAD vrše prvu intervenciju izvan sjevernoameričkog kontinenta i zasipaju bušotine Nutellom iz balona.
Hellingenovi roboti otad pate od šećerne bolesti.
Duke Zill Posted - 22/09/2019 : 13:56:50
Sama tema eksploatacije nafte i ratova oko nje je super ideja za neku epsku priču od barem 3 broja. Mogao bi se vratiti inženjer, no samo pod uvijetom da se unaprijedi tehnologija

Zamislite da zbog sabotaža sukobljenih strana, izgori cijeli grad ili dolina, da bude katastrofa epskih razmijera, poput tsunamija u "Sudnjem danu".
grofica Varga Posted - 22/09/2019 : 12:40:34
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovo je odlična priča.
Što sam stariji sve mi više odgovara ovaj crtež na Zagoru.


velka031 Posted - 22/09/2019 : 11:02:25
quote:
Originally posted by Curunir

Ovo je posve solidno, Chia pak izvrstan.
Kad usporedimo s Crvenim strazarima iz Ekstre - cisto remek-djelo, majko mila sto je ono, nije vidjelo ni stripa ni deka mozga.



Crvene stražare nemam volje (opet) čitati, čuvam vrijeme za neke bolje stripove, ono je stvarno odron.
WOLF-HUNTER Posted - 19/09/2019 : 18:40:29
Daleko bolje od “Faraonove sjene”, jer je ova prica makar razumno uradeno u dvije sveske.
Neki likovi su cak dobro uradeni. Ayashi se posebno istice, mada mi zbog njega radnja previse sa western pucacine odlazi na pricu sa dubljom poentom, pa sam imao osjecaj kao da citam dvije price koje su razlicite.

Za Chiu se slazem. Dobar je u poredenju sa mnogim autorima. Jedva cekam njegovog “Piromana.”
Curunir Posted - 19/09/2019 : 17:52:09
Ovo je posve solidno, Chia pak izvrstan.
Kad usporedimo s Crvenim strazarima iz Ekstre - cisto remek-djelo, majko mila sto je ono, nije vidjelo ni stripa ni deka mozga.
goghy Posted - 19/09/2019 : 08:46:23
Za divno čudo, ovo čak nije ni ispalo loše,...čak mi je i crtež dobar.
Duke Zill Posted - 18/09/2019 : 17:41:35
I meni se svidjela priča. Jednostavna i pitka, sa dosta akcije.

Chiarolla klasično dobar, barem meni. Jedino sam mu našao pogrešku na 4. stranci stripa.
U prvom kaišu, kao drugi slijeva, jaše Ayashi, koji bi se u tom trenutku trebao nalaziti sa Zagorom na obali rijeke.
Čak i šerif kaže da bi bilo dobro da je indijanac sa njima, a nacrtan je par metara iza njega. Očito šerifu trebaju naočale
vešmašina Posted - 18/09/2019 : 15:08:17
vidio sam dosta kritika na ovu epizodu, al meni je skroz korektno odrađena.

ništa pretenciozno, al nije ni preveć naivno uz vrlo dobar crtež po meni je ovo jedna solidna priča.

6,5/10
PAJDO Posted - 18/09/2019 : 09:24:55
quote:
Originally posted by velka031

Jučer ga nisam našao na kioscima.
Danas?



Danas ga ima
velka031 Posted - 18/09/2019 : 07:13:06
Jučer ga nisam našao na kioscima.
Danas?
zlatan bihac Posted - 16/09/2019 : 14:22:02
quote:
Originally posted by dzoni

nije feri precrtao rad vec je umro i morali su se snaci dok novi crtac naslovnica ne nastavi..a posto su planirali da to bude u broju 615 u boji zenith 666 sledece naslovnice su neiskoriscene ferijeve...i naredna je takva...samo za 614 bure tvrdi da je feri crtao za tu pricu...ove ostale su iskoriscene sa ne objavljenih(tu i tamo doradjeno ko skidanje ove jakne)....


da...osim ove 2-3 iz redovne serije, imamo jos kod kolor specijala 4 sa perryjem, i maxija br. 29.

hua Posted - 16/09/2019 : 13:33:17


Koja je Ferijeva poslednja 100% all-inclusive naslovna strana bez trikova?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000