forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čitanje digitalnih stripova?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 12/10/2019 : 21:49:31

Vodič kroz čitanje digitalnih stripova


Eto, napravio sam mali tekstić, vodič kroz svoje vlastito iskustvo. Možda netko ima i više iskustva ili druge sajtove, pa neka slobodno napiše iskustva. Nisam tražio ima li neki srodni topik već, pa otvaram novi.

Kod digitalnih izdanja nema onog friškog mirisa papira, ne možete se pohvaliti svojim najbližima sa svojim luksuznim primjerkom jer nemate fizičko izdanje za pokazati, ali je odmah nadohvat ruke i ne zauzima vaš životni prostor. I ne ispadnete čudak kad u javnosti čitate papirnato/analogno izdanje stripa! Šala mala.

Evo čitam već neko vrijeme Marvelove stripove kroz njihova Marvel unlimited, i bome je dobro.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vukozec Posted - 05/08/2023 : 15:55:53


DiSkAcH Posted - 04/12/2022 : 17:30:48
Nisu stripovi, došao mi neki dan Kindle PW11. Ajme što je meni to genijalno.
Em je mali i lagan, em sam ga natrpao sa hrpom knjiga koje ne zauzimaju niš mjesta. Čak je dosta brz i kod okretanja stranica.
Em ima ono odlično svjetlo sa kontrolom koliko žućkasto/narančasto da bude kako bi bilo što ugdonije čitai u mraku, a i sam e-ink ekran ni najmanje ne umara oči.
Iskreno ovo mi je kao da sam izašao iz spilje. Ne znam što sam čekao do sada, odlična stvar.
Sada još čitam neke knjige koje imam, a onda mislim potpuno preći na e-čitač i vj rasprodat neke od knjiga (neke ću ipak zadržati. :D).

Šteta da ne postoji ekvivalent za stripove, tu mi je papir debelo ispred bilo kakvog ekrana.
Da znam za e-ink u boji, ali to sve za sada izgleda grozno, a i prespori su s obzirom da stranice u stripovima vrtimo puno brže nego u knjigama.
Deers Posted - 01/12/2022 : 08:59:05
Našao. Tnx!
vice Posted - 01/12/2022 : 08:04:12
quote:
Originally posted by Deers

Nalazi li netko tu aplikaciju?



Na Play Storeu.
Deers Posted - 01/12/2022 : 08:02:40
Nalazi li netko tu aplikaciju?
SSM Posted - 29/11/2022 : 20:13:50
Nadam se da ce prosiriti ponudu vremenom, mozda samo nisu stigli sve obraditi. Namjeravam probati jer mi se svidja ideja, pod uslovom da bude moguce za nas izvan Italije :)
Deers Posted - 29/11/2022 : 20:09:20
Isprike, nisam ni pročitao članak s razumijevanjem
SSM Posted - 29/11/2022 : 20:06:35
quote:
Originally posted by Deers

Apropo digitalnih stripova, Bonelli napokon izbacuje app sa svojim stripovima:

https://www.sergiobonelli.it/news/2022/11/22/gallery/arriva-bonelli-digital-classic-1022479/#1

Doduše, za sada samo stariji, nenabavljivi brojevi, koji su izašli do 1982. Vjerujem da će se vremenom do proširiti.

Makar, nisu ni jeftini.

App kreće od 1.12.2022.



Radi se o junacima koji su se pojavili do 1982. godine, ali ce biti dostupna sva njihova izdanja ikada izasla - sa kasnjenjem od 6 mjeseci za kioscima.
Ampoo Posted - 29/11/2022 : 17:40:57
quote:
Originally posted by wesskowaz

Vidis, recimo, Dampyr 100 i neki broj, skines da procitas jer znas da verovatno neces moci to da citas na papiru. Procitas i obrises. I to je po meni ok. No, onda vidis na limundu/kupindu ili slicnim sajtovima za prodaju, taj isti strip, neko stampao pa prodaje. Ogadi mi se onda cela ta prica. Ljudi su govna.



Evo ja naprim nemam problem da preuzmem strip sa torrenta ili da kupim reprint nekog izdanja kog više nema u prodaji. To jednostavno kažem kao neko ko voli da čita strip u bilo kom obliku (naravno originalno izdanje je najbolje). Ali šta da radimo kada se neko izdanje rasproda, a izdavač nema interes da ga radi u većem izdanju. Npr. Ja imam celu ČK biblioteku (oko 450 stripova), jedino nedostaju štrumpfovi i garfild jer ih tada nisam kupio, a sad ih nema u prodaji pa čak ni kao polovni stripovi. Ali sam ih preuzeo sa nekih drugih foruma u cbr. formatu dok se negde ne pojave. Bitno je kako tako prikupiti kolekciju.
Deers Posted - 29/11/2022 : 12:58:29
Apropo digitalnih stripova, Bonelli napokon izbacuje app sa svojim stripovima:

https://www.sergiobonelli.it/news/2022/11/22/gallery/arriva-bonelli-digital-classic-1022479/#1

Doduše, za sada samo stariji, nenabavljivi brojevi, koji su izašli do 1982. Vjerujem da će se vremenom do proširiti.

Makar, nisu ni jeftini.

App kreće od 1.12.2022.
Paka01 Posted - 29/11/2022 : 12:48:17
Vojna je na forumu komentirana "u hodu", dok je izlazila.
vukozec Posted - 29/11/2022 : 12:40:55
Umjesto komentara kako publika diše po pitanju digitalno vs štampano:

quote:
Originally posted by Jusuf

Znate li:
- da je prva naklada Vojne rasprodana za pola godine (iako je čitava dostupna na forumu)?




Broj recenzija i tekstova o Vojni prije štampanog izdanja = 0
Nakon = xy

Imamo li još sličnim primjera?
Kako ide Martini Mjesec, je li i ona blizu rasprodaje?
HEJZI1 Posted - 16/10/2019 : 07:29:30
naravno da čitam,3,4 stripa dnevno,pokoji pisani,knjige rijetko jer mi je ciknio tablet,skenovi su super za sirotinju jer neke stripove nikad ne bih mogao kupiti,a što se tiče užitka dođe mi na isto,ili čak bolje u e-obliku
vice Posted - 16/10/2019 : 00:15:22
quote:
Originally posted by DeeCay

Odlična preporuka!

Imaju i family safe opciju za blokiranje odraslih sadržaja, dobri su. ;)



Da, a tog sadržaja za odrasle imaju napretek. :D

Inače, mislin da u mobile inačici taj adult sadržaj nije ni dostupan, tako da nema straha da ti u tramvaju odjednom iskoči slika nacrtane sisure dok pretražuješ svoj sasvim pristojan webtoon sadržaj.

Uz Toomics, tu je i LINE, za kojeg, vjerujem, većina već i zna. Oni su potpuno besplatna opcija, a uz webtoonove, odnedavno imaju i zapadnjačke nezavisne stripove, uključujući i projekt našeg crtača i redovnog gosta strip festivala Kenana Halilovića i Kanađanina Gartha Matthamsa - Witch Creek Road.
DeeCay Posted - 15/10/2019 : 23:24:53
Odlična preporuka!

Imaju i family safe opciju za blokiranje odraslih sadržaja, dobri su. ;)
vice Posted - 14/10/2019 : 20:46:21
Da preporučim i izvrstan sajt za čitanje webtoonova (legalan, uz VIP membership opciju) - Toomics.

Kako san sucker za delikventske mange/webtoonove, na ovom appu ih ima pregršt, čak i jedan koji je dio Meenversea - Tong Edge.

Pa, ko voli... :)
DiSkAcH Posted - 14/10/2019 : 09:16:22
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ni slučajno, nemam nikakvog gušta, samo papir

To mi je isto kao da mi neko umjesto janjetine posluži tabletu : "Janjetonal"



RAKOSI4 Posted - 13/10/2019 : 22:32:17
Ni slučajno, nemam nikakvog gušta, samo papir

To mi je isto kao da mi neko umjesto janjetine posluži tabletu : "Janjetonal"
DOMI Posted - 13/10/2019 : 22:13:45
Ni knjige niti stripove ne preferiram čitati preko weba, a vjerovatno nikada niti neću.

Tko voli - ponuđeno mu je, pa neka čita u obliku u kojem voli.
wesskowaz Posted - 13/10/2019 : 22:08:03
Vidis, recimo, Dampyr 100 i neki broj, skines da procitas jer znas da verovatno neces moci to da citas na papiru. Procitas i obrises. I to je po meni ok. No, onda vidis na limundu/kupindu ili slicnim sajtovima za prodaju, taj isti strip, neko stampao pa prodaje. Ogadi mi se onda cela ta prica. Ljudi su govna.
mladjo Posted - 13/10/2019 : 18:51:50
igor-frik Posted - 13/10/2019 : 13:00:05
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by igor-frik

Na kompu imam oko 3gb americkih stripova koje volim i koje je tesko nabaviti kod nas, a da ne govorim da su besplatni jer sam ih sve skinuo preko torrenta, tako da to je jedan veliki plus ali sa druge strane nikako se nemogu natjerat da ih pocnem citat, nekako nisam naviko da buljim u ekran i citam strip, probao sam ali nije mi to to



I papirnati stripovi koje mazneš iz knjižare/striparnice/kioska su također besplatni


I to je pravi osjecaj, sjecam se da sam ko klinac krao stripove sa kioska i trcao ko ludak do doma, a asda sve na netu besplatno, nije mi to gušt 😀, ali vise ne kradem haha
tekumze Posted - 13/10/2019 : 11:18:24
Ja isto nikako ne mogu čitati digitalne stripove. Imam ih puno, ali jednostavno nije isto, kao što držati strip u ruci. Niti ne mogu stvoriti pravo mišljenje o stripu, ako ga čitam digitalno. Tako, da obično kada vidim najave stripova,skinem cijeli strip sa torrenta, ga "pročitam", a onda se odlučim, da li valja ili ne.
vukozec Posted - 13/10/2019 : 11:14:56
quote:
Originally posted by igor-frik

Na kompu imam oko 3gb americkih stripova koje volim i koje je tesko nabaviti kod nas, a da ne govorim da su besplatni jer sam ih sve skinuo preko torrenta, tako da to je jedan veliki plus ali sa druge strane nikako se nemogu natjerat da ih pocnem citat, nekako nisam naviko da buljim u ekran i citam strip, probao sam ali nije mi to to



I papirnati stripovi koje mazneš iz knjižare/striparnice/kioska su također besplatni
igor-frik Posted - 13/10/2019 : 11:00:13
Na kompu imam oko 3gb americkih stripova koje volim i koje je tesko nabaviti kod nas, a da ne govorim da su besplatni jer sam ih sve skinuo preko torrenta, tako da to je jedan veliki plus ali sa druge strane nikako se nemogu natjerat da ih pocnem citat, nekako nisam naviko da buljim u ekran i citam strip, probao sam ali nije mi to to

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000