forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Plave bluze integral 6.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Jason Fly Posted - 19/10/2019 : 21:58:17
Najteži posao u ratovanju je izbjegavanje istoga!



Scenarij: Raoul Cauvin
Crtež: Lambil

144 str.

Već na shop.strip-agent.hr

Uskoro u knjižarama!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jozzinelli Posted - 19/01/2024 : 20:08:41
quote:
Originally posted by Peyo

Tisak 2. i 3. je na razini lošijeg tiska za Biserstrip.

To me podsjetilo na izjavu jednog izdavača (neću mu namjerno navoditi ime) dobivenu u 4 oka na moje pitanje zašto nije bolja kvaliteta tiska njegovih izdanja. Odgovorio mi je zašto bi to radio kada će ionako prodati isti broj primjeraka i da će samo mali broj kupaca smetati slabiji kvalitet. Kasnije sam vidio da je u pravu.



Pa u pravu je čovek.

Ako je tisak na razini Biser Stripa, meni je to plus, podstiče mi nostalgiju.

Samo što me Plave bluze ne zanimaju za kupovinu, iako jeste kvalitetan strip,
ali dovoljno mi je da imam ono što je nekad izašlo, 1 Cak i 2 Bisera, čisto za uzorak.

Mislim da mi je problem ovo što knauso navodi, karikaturalan je strip za ozbiljan vestern,
a preozbiljan za humoristički strip, ni tamo, ni 'vamo...
(Mada, realno, glavni problem je što je predug serijal za sakupljanje;
kad vidim da neki BD ima više od 30 albuma, to me u startu ubije u pojam, ko će to da finansira... )

Od Bookglobeovih humorističkih BD naslova za kompletiranje bi me zanimali Norbert i Kari, Martin Milan, Totoche,
al' su sve te serijale odavno batalili, dok Plave bluze ipak guraju kako-tako...

quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ima li tu neka caka, npr da dobre epizode kreću od određenog broja ili je OK krenut od prve?


Dobre su epizode od početka ali je pomalo zbrka jer albumi i integrali ne idu kronološko istim redu kao što su izvorno bili objavljivani u reviji Spirou.


Da, i ovo je još jedna stvar koja me nervira kod pojedinih frakobelgijskih serijala.
Ako su možda svojevremeno objavljivali tako preko reda priče u albumima, radi aktuelnosti,
zašto naknadno to ne izdaju onako kako treba, nego se i decenijama kasnije oslanjaju na takvu izmešanu "hronologiju".

jaki Posted - 18/01/2024 : 09:28:55
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky

Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok...


Normalno da imaju ali u situaciji kad jedan uspješni hrvatski izdavač kaže da se ne želi miješati u "tuđe" naslove osim ako ovaj ne odustane.
A izgleda da se teško odustaje...
Doduše,pitanje je koliko bi od tih naslova neko drugi "preuzeo"...
Vjerovatno one uspješne/obećavajuće(usagi,sillage) bi a one koji nisu imali neku prođu vjerovatno i nebi(a ti su mi najzanimljiviji)...
Tako da je ovo samo moje pizđenje da se neko uhvati objavljivanja onog sta bi ja htio😁(sa mat papirom)..




Pretpostavljam da je najbliže istini, pitanje je želi li se itko uhvatiti tih stopiranih ili “usnulih” serija. Osim naravno SA kao frendli tvrtke.
Marko će bolje znati ali koliko znam, BG je odustao od Sillagea i Navis u znak protesta jer su vlasnici prava “naprasno” prodali prava na Tajnu povijest Algoritmu. E sad, ovo naprasno može biti i jer su bili uspavani i nisu pratili rokove, tko zna…
Hoću reći da su po toj logici prava na spomenute serije bila slobodna, koliko 5-8 godina odoka, dok ih nije Marko uzeja.


Usagi,Sillage,Bone....
Nastavimo niz.
john connor Posted - 17/01/2024 : 14:16:01
Voleo bih integrale Plavih Bluza od Najkule, format Tintina, 3 u 1, milina.
Renky Posted - 17/01/2024 : 14:04:47
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky

Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok...


Normalno da imaju ali u situaciji kad jedan uspješni hrvatski izdavač kaže da se ne želi miješati u "tuđe" naslove osim ako ovaj ne odustane.
A izgleda da se teško odustaje...
Doduše,pitanje je koliko bi od tih naslova neko drugi "preuzeo"...
Vjerovatno one uspješne/obećavajuće(usagi,sillage) bi a one koji nisu imali neku prođu vjerovatno i nebi(a ti su mi najzanimljiviji)...
Tako da je ovo samo moje pizđenje da se neko uhvati objavljivanja onog sta bi ja htio😁(sa mat papirom)..




Pretpostavljam da je najbliže istini, pitanje je želi li se itko uhvatiti tih stopiranih ili “usnulih” serija. Osim naravno SA kao frendli tvrtke.
Marko će bolje znati ali koliko znam, BG je odustao od Sillagea i Navis u znak protesta jer su vlasnici prava “naprasno” prodali prava na Tajnu povijest Algoritmu. E sad, ovo naprasno može biti i jer su bili uspavani i nisu pratili rokove, tko zna…
Hoću reći da su po toj logici prava na spomenute serije bila slobodna, koliko 5-8 godina odoka, dok ih nije Marko uzeja.
corto33 Posted - 17/01/2024 : 13:35:31
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ima li tu neka caka, npr da dobre epizode kreću od određenog broja ili je OK krenut od prve?


Dobre su epizode od početka ali je pomalo zbrka jer albumi i integrali ne idu kronološko istim redu kao što su izvorno bili objavljivani u reviji Spirou.

jaki Posted - 17/01/2024 : 11:10:43
quote:
Originally posted by Renky

Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok...


Normalno da imaju ali u situaciji kad jedan uspješni hrvatski izdavač kaže da se ne želi miješati u "tuđe" naslove osim ako ovaj ne odustane.
A izgleda da se teško odustaje...
Doduše,pitanje je koliko bi od tih naslova neko drugi "preuzeo"...
Vjerovatno one uspješne/obećavajuće(usagi,sillage) bi a one koji nisu imali neku prođu vjerovatno i nebi(a ti su mi najzanimljiviji)...
Tako da je ovo samo moje pizđenje da se neko uhvati objavljivanja onog sta bi ja htio😁(sa mat papirom)..
DiSkAcH Posted - 17/01/2024 : 10:31:46
Zaintrigirali ste me da bacim oko na Bluze.
Meni je inače poznata igra sa Amige i DOS-a, North&South.
I igra je bila top, nsiam znao da je po stripu. ;)



EDIT: Sada vidim da to čudo ima nevjerojatnih 67 epizoda.
Ima li tu neka caka, npr da dobre epizode kreću od određenog broja ili je OK krenut od prve?
Cromwell Posted - 16/01/2024 : 14:36:22
Imaš pravo jaki. Jesmo ponekad oštri prema Bookglobeu a zapravo je istina da su u neku ruku praktički ispipavali teren i utirali put drugim uspješnijim izdavačima a pritom i nekoliko puta pogodili u sridu (Umpah-Pah npr.)
Ipak, ne treba biti genijalac da ne možeš pretpostaviti da se nastavci uvijek prodaju lošije, isto tako na neke kompromise poput objavljivanja naslova čisto da se objavi pa makar iz loših materijala poput ovih za plave Bluze nitko ne bi trebao pristajati.
Renky Posted - 16/01/2024 : 12:25:26
Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok... Ne objaviš, gubiš. Jedino novim plaćanjem "produžuješ" a teško bi se to nekome isplatilo.
Jasno mi je da su nekad prije dvadeset godina kad su pritisnuti novim izdavačima otišli u širinu ( i pritom se pogubili ) mogli sa bolje pozicije razgovarati sa stranim partnerima i možda na neki način produžiti prava jer su bili utjecajan igrač. Sumnjam da danas imaju takav status kod nositelja prava.
No ovo je samo moje glasno razmišljanje i izgledno pogrešno. ;-))
jaki Posted - 16/01/2024 : 11:55:18
Bookglobe je jedan od primjera kako ne treba radit.
Razumim ja da ako nešto neide onda neide ali nepostojeća komunikacija a i onda kad je postojala bila je s visoka te započinjane milijun novih serijala a završavajući vrlo malo starih nam kazuje da ih treba izbjegavat u širokom luku.
S druge strane ako je iko od HR izdavača(i šire)probao sa svakakvim različitim izdanjima i šta bi moglo funkcionirat to je Bookglobe.
Meni je Bookglobe nekako uvijek ostao u dobrom sjećanju od samih početaka i prema njemu imam blaža mjerila nego li prema nekim drugim izdavačima ali i tomu dođe kraj.
Kažem...najbolje bi bilo da prestanu s objavljivanjem pa da ostali izdavači preuzmu što vež žele preuzeti od njihova kataloga.
Cromwell Posted - 16/01/2024 : 11:49:00
@Peyo: znam, čitao sam sve osim ovog zadnjeg integrala i svojedobno (kad sam se opet vratio stripovima) sam imao priliku kupiti rasprodane po fer cijeni ali nisam htio početi sakupljati upravo zbog nemara izdavača.

Na svu sreću za takav odnos prema potencijalnim kupcima imamo knjižnice
jaki Posted - 16/01/2024 : 11:31:24
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by jaki

Najbolja vijest godine bi bila da BG konačno prestane objavljivat stripove.



Što i nebi bila neka vijest...
Pola ljudi več misli da su prestali..


Ali još "drže" naslove koje ne objavljuju.
Peyo Posted - 16/01/2024 : 11:19:28
Ako te ne smeta djelomična kolekcija od 4 do 6 ih možeš kupiti.

Ima jako dobrih epizoda.
Cromwell Posted - 16/01/2024 : 10:37:19
Čisto da budemo precizni; nije da su otisnuti loše nego su loši skenovi i papir koji je još dodatno razmuljao cijelu stvar zbog upijanja.

Logika izdavača je briljantna! Mene je upravo to odbilo od kupovine a baš jako volim ovaj serijal i da je to pošteno odrađeno kupio bi ih sve bez previše razmišljanja.
Renky Posted - 15/01/2024 : 15:33:04
quote:
Originally posted by Peyo
Čini se da se nismo razumjeli. Integrali od 4. do 6. su dobro tiskani i na njih nemam primjedbi. 2. i 3. integral su loše tiskani, a 1. može proći.



O da, sad san prelista… stvarno loše. Davno sam čita pa je mozak sam potisnija u zapećak da se ne nerviram😂😂😂. Iako stoji da san shvatija da su novi loše otisnuti a nisu. Dvojka i trojka malonlošije od Biser Stripa.😂
alexts Posted - 15/01/2024 : 10:02:59
Ili ima interesovanja ili nema.

Ako iole ima, ritam od bar jednog integrala godišnje je nešto minimalno da se ponudi čitaocima.

Ako nema, obaveštenje čitaocima da se odustaje je osnovni red.

Vrlo je loše i nepoštovanje prema kupcima, ako se njima ne daju osnovne minimalne informacije, a to je kod Bookglobe-a problem.

Iz svega što sam rekao, sledi da je ovakvo izdavanje, sa preskocima od po nekoliko godina, totalno neozbiljno.

Zato i ne čudi želja za prestankom izdavanja stripova ovog izdavača. Jer je nemoguće da neko interesovanje postoji, a da se preskače po više godina. Pre će biti da se tu ne radi samo o slaboj prodaji, nego je izdavač nemaran i neažuran i sve mu je jedno, da li će, kad će i šta izdati.
I like girlz Posted - 15/01/2024 : 09:51:04
štampa jeste lošija u nekim integralima (možda dva integrala ukupno) ali sa velikom radošću bi dočekao da se ovaj sjajni serijal nastavi!
teller Posted - 14/01/2024 : 18:32:20
quote:
Originally posted by jaki

Najbolja vijest godine bi bila da BG konačno prestane objavljivat stripove.



Što i nebi bila neka vijest...
Pola ljudi več misli da su prestali..
jaki Posted - 14/01/2024 : 14:18:31
Najbolja vijest godine bi bila da BG konačno prestane objavljivat stripove.
teller Posted - 14/01/2024 : 12:13:40
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by teller

Uzet cu od Najkule..
Ovo sto je izašlo od BG je bilo lose...


u kom smislu loše BG ide redom i idu najbolje priče


Otisak ko stripovi u koloru u 80-tim...radionice iz Gornjeg Milanovca..
Podrzka izdavaču koji je zadnji integral izdao pre 4 godine...
Pomislili ste mu postaviti spomenik?
Renky Posted - 14/01/2024 : 08:03:21
Aha… bas cu pogledati 2 i 3. Davno je bilo, možda san zaboravija da su losiji.
“ Nista, onda da uzmem samo jos cetvorku i to je to.”
Ovo me je odvuklo u krivom pravcu😉

Mislim da nastavak nije sporan ali da g. Nebojši očito već neko vrime stripovi nisu u prvom planu. No, s obzirom na bliskost sa SA uvik postoji i plan B kao sa Natašom.😉
Peyo Posted - 13/01/2024 : 23:29:00
quote:
Originally posted by Renky

@Peyo
Aj sad ostavimo kvalitetu tiska… ne osporavan da ti smeta i da je stvarno lošije. Recentno sam uspoređiva spomenute 4. i 5. integral jer gore je napisano u stilu četvrti i onda ne dalje zbog lošeg tiska ( mada se spominju detalji crteza u petom… a to nebi tako dobro izgledalo da je los tisak. Aj bas cu sutra detaljno pogledat sve redom mada kažem, meni pri čitanju nije uopce izgledalo loše.



Čini se da se nismo razumjeli. Integrali od 4. do 6. su dobro tiskani i na njih nemam primjedbi. 2. i 3. integral su loše tiskani, a 1. može proći.
Zbog integrala 4. do 6. sam se sa Cinebooka prebacio na Bookglobe što mi je izgleda bila pogreška. Iako objektivno gledano Cinebook izbacuje 1 album godišnje, a to odgovara jednom integralu svake 3 godine što je tu negdje u prosjeku kao Bookglobe.

quote:
Originally posted by Renky
Dakle tisak na stranu… meni je draže što imamo šest integrala nego nijedan i nimalo mi ne smeta ( pogotovo u trenutnoj hiperprodukciji ) sto ih nemamo recimo 20… Volija bi ali hoće li ih biti, teško od ovog izdavača… bi li netko drugi izdao brže? Možda ( u stvari sigurno bi )… ali BG je bija brži kod kupovine prava.😂 Da skratim, ne vidim tu neki veliki klifhenger da bi mi bilo ža što sporo ide…



Mene smeta što ne znam da li će Bookglobe s njima nastaviti, a ritam koji želim je bar jedan integral godišnje. Moguće je da je prodaja toliko slaba da su ovo puste želje.
Renky Posted - 13/01/2024 : 21:38:05
@Peyo
Aj sad ostavimo kvalitetu tiska… ne osporavan da ti smeta i da je stvarno lošije. Recentno sam uspoređiva spomenute 4. i 5. integral jer gore je napisano u stilu četvrti i onda ne dalje zbog lošeg tiska ( mada se spominju detalji crteza u petom… a to nebi tako dobro izgledalo da je los tisak. Aj bas cu sutra detaljno pogledat sve redom mada kažem, meni pri čitanju nije uopce izgledalo loše.
Dakle tisak na stranu… meni je draže što imamo šest integrala nego nijedan i nimalo mi ne smeta ( pogotovo u trenutnoj hiperprodukciji ) sto ih nemamo recimo 20… Volija bi ali hoće li ih biti, teško od ovog izdavača… bi li netko drugi izdao brže? Možda ( u stvari sigurno bi )… ali BG je bija brži kod kupovine prava.😂 Da skratim, ne vidim tu neki veliki klifhenger da bi mi bilo ža što sporo ide…
Opcija dva je da prava uzme Fibra i strpa u cigle i to pokupuju oni koji do tada nisu ni promislili o kupovini postojećih integrala ( bez obzira na naše dojmove o tisku )… Čitaj: slučaj Rahan… strip čije je svako spominjanje prije deset petnest godina izazivalo podsmijeh da bi onda mnogi naglo osjetili “pranostalgiju” i sa naklonom pozdravili izdanje. Pri tom da se zna… Rahan je kako dobar strip, crtački sjajan a priče su sasvim ok u zadanom konceptu vrimena radnje i koncepta 12-20 stranica.
rommel Posted - 13/01/2024 : 20:57:08
quote:
Originally posted by teller

Uzet cu od Najkule..
Ovo sto je izašlo od BG je bilo lose...


u kom smislu loše BG ide redom i idu najbolje priče
rommel Posted - 13/01/2024 : 20:53:41
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Peyo

Prvi integral je još podnošljiv tisak, a za drugi i treći integral se nisam mogao prisliti da ih kupim koliko mi je tisak loš.



Iskreno, bez želje za kontriranjem ali stvarno ne vidim tu razliku o kojoj pričate. OK, možda nisam ( a nisam ) toliko zahtjevan ali stvarno neman zamjerke na ove integrale. Možda san samo potrefija bolje primjerke ili neki drugi lošije ali iskreno… da krene novo izdanje nebi se ni osvrnija. Zamjeram sporiji ritam ali drago mi je da se gura.



Zapanjen sam tvojim komentarom jer ne vjerujem da si dobio bolje primjerke. Tisak 2. i 3. je na razini lošijeg tiska za Biserstrip.

To me podsjetilo na izjavu jednog izdavača (neću mu namjerno navoditi ime) dobivenu u 4 oka na moje pitanje zašto nije bolja kvaliteta tiska njegovih izdanja. Odgovorio mi je zašto bi to radio kada će ionako prodati isti broj primjeraka i da će samo mali broj kupaca smetati slabiji kvalitet. Kasnije sam vidio da je u pravu.

A vezano za ritam integrala ovako izgleda prema podacima na stripovi.com

1. 2009.
2. 2012.
3. 2012.
4. 2018.
5. 2018.
6. 2019.

Uz totalnu nepoznanicu što će biti dalje.

Uz ovaj ritam objavljivanje kompleta bi gotovo nakon još više od 40 godina, znači u periodu od 2065. do 2070.




zato ja imam nijemce Carlsen/Bastei(Bud & Chester ali jbga)/Salleck i imam gotovo kompletne plave bluze a onako uzgred uzimam i engleze

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000