forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi za decu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 15/11/2019 : 09:21:37
Sigurno ste imali priliku da se sretnete sa predrasudom da su stripovi generalno dečje štivo.
I sami smo svesni da ima puno dečjih, ali i detinjastih stripova, pored onih koji to definitivno nisu.
Mene zanima da li možete da ih nekako sortirate u predložene kategorije uzrasta dece ili neke svoje.
Dakle, navedite naziv stripa, edicije ili junaka i pored njega uzrast za koji bi mogao da se veže.
3-6 god
7-10 god
11-14 god
15-18 god
18+ god
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 12/03/2021 : 20:28:28
raina predlaze naslove na engleskom za mladje citaoce: http://twitter.com/goraina/status/1072268841877565440
iggyk23 Posted - 17/11/2019 : 20:57:34
Sve je subjektivno, ja sam kao klinac citao alan forda negdje od prvog osnovne prakticki, onda sam negdje s 12 poceo citati nathana i lazarusa, u isto vrijeme sam probao citati i zagora ali mi je vec tada bio nekako izgubljen u 60tima i nije mi sjeo nikako, nisam nikad poslije probao. 3-4 godine sam citao samo ninja romane a sad vec osam godina nisam procitao roman. Sa 26 sam poceo citat barksa i gottfredsona, sad su mi 34 i nisam procitao strip od prosle godine, jednostavno ne mogu, milijun sapunica i gluposti se izdogadjalo sve mi je nekako drukcije u glavi i sad samo izvrtim po instagramu dok bi prije citao malo strip da se otkacim od svijeta
ivanl Posted - 17/11/2019 : 15:56:01
Kaze mi nedavno prika kolekcionar, sjajni poznavatelj devete umjetnosti; Ivane, stripovi su i Mirko & Slavko, kao i Hermann... tja, nije daleko od istine...danas
Peyo Posted - 17/11/2019 : 12:31:16
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

@ivanl - Istina, Alan Ford je nesto neponovljivo kod nas, vjerojatno jer ga i prozivljavamo



Prijatelj mi je rekao da je volio čitati Alana Forda dok ga nije počeo živjeti.

Što se tiče same teme postaje sve teže razgraničavati koji su stripovi za koga.

I prije je bilo teško ograničiti neke stripove, prije svega mislim na neke tipa all-ages kao npr: Asteriks, Lucky Luke, Mickey Mouse od Gottfredsona i Donald Duck od Barksa (dobrim dijelom) da spomenem samo neke.

S druge strane u novije vrijeme ima dosta stripova koji se sadržinom čine kao stripovi za djecu dok po načinu pisanja i izvedbi mogu bez problema ući u kategoriju all-ages.

Na Amazonu i još ponegdje rade kategorizaciju stripova po uzrastu kojem bi određen strip trebao biti namijenjen, ali se često ne slažem s njihovom ocjenom.
supermark Posted - 17/11/2019 : 11:23:27
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivanl

No kod Bonellija ima krasnih cijelokupno odlicnih serijala. Ken, Magico Vento na primjer... i sijaset kratkih serijala koji su mahom vrlo dobri do odlicni. A u njihovim dugorocnim 'dinosaurima', kriju se mnoga remek djela. Kako kroz crtez tako i kroz price, a pocesto i oboje, recimo, Dylana, Nathana, Texa i drugih, kriju se pravi mali dragulji ravni francusko-belgijskoj skoli.


Sve ovo vrijedi i za superherojštinu.



ma seru ovi bonelijevci po superherojštini bezveze




Gdje ima dima, ima i vatre
CAGLIOSTRO13 Posted - 17/11/2019 : 09:23:09
@ivanl - Istina, Alan Ford je nesto neponovljivo kod nas, vjerojatno jer ga i prozivljavamo
@mladjo - ( :
mladjo Posted - 16/11/2019 : 23:42:27
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivanl

No kod Bonellija ima krasnih cijelokupno odlicnih serijala. Ken, Magico Vento na primjer... i sijaset kratkih serijala koji su mahom vrlo dobri do odlicni. A u njihovim dugorocnim 'dinosaurima', kriju se mnoga remek djela. Kako kroz crtez tako i kroz price, a pocesto i oboje, recimo, Dylana, Nathana, Texa i drugih, kriju se pravi mali dragulji ravni francusko-belgijskoj skoli.


Sve ovo vrijedi i za superherojštinu.



ma seru ovi bonelijevci po superherojštini bezveze



Dobro daj...
tihomirduras Posted - 16/11/2019 : 15:36:36
Možda i postoje nekakve generale preporuke po godištima ali jednostavno je dijete će čitati ono što ga zanima, bar je kod mene takav slučaj a ima na izbor more stripova, slikovnica, bajki, priča itd., ali njemu je interesantan dilan dog, inače klinac ima 7 i sad je u fazi učenja čitanja i ne pada mi napamet da mu branim to čitati ako ništa drugo vježba čitanje a ionako su mu zanimljivi zombiji, vampiri i sva ostala čudovišta, kao što su i meni bili zanimljivi dok sam imao 7, a kad bude ozbiljniji počet će čitati zagora 😉
ivanl Posted - 16/11/2019 : 09:02:04
Pa tocno je da nije sve za svakoga.
Samo stripovi itekako nisu propali a i nece.
Ali da slazem se da je nostalgija zajebana stvar. Inace Zagor je ajmo rec, maksimalno dok se djeca ne zamomace, pa pronadu druge interese u zivotu, (i druge stripove, naravno), dok je pak, Alan Ford konstanta zauvjek. Tesko ga mozes napustiti. A i u bivsoj nam zemlji citao se svugdje. Doslovno mlado i staro. Babe i dica. Od 7 do 77. Od ucenika na nastavi, ispod klupe u knjizi od tekuceg gradiva do tete koja ga je i prodavala na pultu trafike. Citali su ga takoder i nastavnici a bogami i razni drzavni funkcioneri. Skupljao ga je svatko. Dan danas ljudi s nostalgijom govore, e onaj moj komplet, kojeg sam posudio...kojeg sam izgubio kad sam u vojsku isao...kojeg mi Sime nije vratio...takve stvari. Alan Ford je fenomen sam za sebe ovih prostora.
CAGLIOSTRO13 Posted - 16/11/2019 : 04:45:48
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivanl

No kod Bonellija ima krasnih cijelokupno odlicnih serijala. Ken, Magico Vento na primjer... i sijaset kratkih serijala koji su mahom vrlo dobri do odlicni. A u njihovim dugorocnim 'dinosaurima', kriju se mnoga remek djela. Kako kroz crtez tako i kroz price, a pocesto i oboje, recimo, Dylana, Nathana, Texa i drugih, kriju se pravi mali dragulji ravni francusko-belgijskoj skoli.


Sve ovo vrijedi i za superherojštinu.


Ne mogu, dragi...nikako...znam da ti volis, a eto ja, uz upinjanje iz petnih zila s maksimalnim trudom nisam mogao skuziti materiju...sarenilo, sarena laza, vasar, cirkus, carobna kugla...jbg.



a nije sve za svakog, ovdje vecina dinosaura, dan danas kupuje zagore i alan fordove, iako i sami govore kako su stripovi propali. nostalgija je jebena stvar
CAGLIOSTRO13 Posted - 16/11/2019 : 04:44:36
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivanl

No kod Bonellija ima krasnih cijelokupno odlicnih serijala. Ken, Magico Vento na primjer... i sijaset kratkih serijala koji su mahom vrlo dobri do odlicni. A u njihovim dugorocnim 'dinosaurima', kriju se mnoga remek djela. Kako kroz crtez tako i kroz price, a pocesto i oboje, recimo, Dylana, Nathana, Texa i drugih, kriju se pravi mali dragulji ravni francusko-belgijskoj skoli.


Sve ovo vrijedi i za superherojštinu.



ma seru ovi bonelijevci po superherojštini bezveze
velka031 Posted - 15/11/2019 : 22:54:45
3-6 Disney, Zagor
7-10 Blek, Miki, Garfield, Mark, Zagor
11-14 Zagor
15-18 Dylan Dog, Martin Mystere, DC comics, Nathan Never, Mister No, Alan Ford, Zagor
+18, Zagor, BD
morski Posted - 15/11/2019 : 16:46:39
drago mi je zbog diskusije, ali osim prvog posta @KuntaKinte, svi ostali nemaju blage veze sa temom:
"Dakle, navedite naziv stripa, edicije ili junaka i pored njega uzrast za koji bi mogao da se veže."

'Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt.
ivanl Posted - 15/11/2019 : 15:54:54
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivanl

No kod Bonellija ima krasnih cijelokupno odlicnih serijala. Ken, Magico Vento na primjer... i sijaset kratkih serijala koji su mahom vrlo dobri do odlicni. A u njihovim dugorocnim 'dinosaurima', kriju se mnoga remek djela. Kako kroz crtez tako i kroz price, a pocesto i oboje, recimo, Dylana, Nathana, Texa i drugih, kriju se pravi mali dragulji ravni francusko-belgijskoj skoli.


Sve ovo vrijedi i za superherojštinu.


Ne mogu, dragi...nikako...znam da ti volis, a eto ja, uz upinjanje iz petnih zila s maksimalnim trudom nisam mogao skuziti materiju...sarenilo, sarena laza, vasar, cirkus, carobna kugla...jbg.
anto Posted - 15/11/2019 : 15:45:12
eh
sawitch Posted - 15/11/2019 : 15:35:18
Zato si i ispao sa takvim devijacijama :)
anto Posted - 15/11/2019 : 15:31:40
sa 12 sam krenuo da "čitam" Drunu.
Mr. Bushido Posted - 15/11/2019 : 14:56:51
quote:
Originally posted by ivanl

No kod Bonellija ima krasnih cijelokupno odlicnih serijala. Ken, Magico Vento na primjer... i sijaset kratkih serijala koji su mahom vrlo dobri do odlicni. A u njihovim dugorocnim 'dinosaurima', kriju se mnoga remek djela. Kako kroz crtez tako i kroz price, a pocesto i oboje, recimo, Dylana, Nathana, Texa i drugih, kriju se pravi mali dragulji ravni francusko-belgijskoj skoli.


Sve ovo vrijedi i za superherojštinu.
ivanl Posted - 15/11/2019 : 14:48:03
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Macon

Veći deo Bonelli produkcije i većina superheroja 7-14



7-12 bi bilo malo preciznije


S ovim se slazem. Narocito za superherojstinu. No kod Bonellija ima krasnih cijelokupno odlicnih serijala. Ken, Magico Vento na primjer... i sijaset kratkih serijala koji su mahom vrlo dobri do odlicni. A u njihovim dugorocnim 'dinosaurima', kriju se mnoga remek djela. Kako kroz crtez tako i kroz price, a pocesto i oboje, recimo, Dylana, Nathana, Texa i drugih, kriju se pravi mali dragulji ravni francusko-belgijskoj skoli.
DODSFERD Posted - 15/11/2019 : 11:25:28
Sada čekamo da se pojavi King Warrior i kaže Zagor 7-107.
ReemCP Posted - 15/11/2019 : 11:15:27
quote:
Originally posted by Macon

Veći deo Bonelli produkcije i većina superheroja 7-14



7-12 bi bilo malo preciznije
Macon Posted - 15/11/2019 : 11:11:03
Veći deo Bonelli produkcije i većina superheroja 7-14
DiSkAcH Posted - 15/11/2019 : 10:55:37
Kad sam ja bio klinjo čitao sam: Taličnog, Asteriksa, Flaš Gordona, Gašu, Iznoguda, Spirua, Tom i Jerry-a(na kisku je izlazio kao neki časopis T&J)...
sawitch Posted - 15/11/2019 : 10:28:30
Dok Dizni ne dodje na nase trziste nema stripova za decu. Strumpfovi i Asteriks eventualno ali sa Mikije, Pajom, Siljom i Bajom se pocinje.
KuntaKinte Posted - 15/11/2019 : 09:36:08
Štrumpfovi 0+ godina
Asteriks 7+
Svemirska sardina 10+
Borovnica 10+
Calvin & Hobbes 7+
Hilda 7-14
Višnjih dnevnik 7-14
Naruto, One Piece 10+
Bone 10+

od onih koji nisu objavljeni kod nas
Cul de Sac (Richard Thompson) 7+
Yotsuba 5+
Tiny Tyrant, Monster (Trondheim) 7+
...

Mislim da je pojedinačne albume besmisleno nabrajati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000