forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 OSCAR 2019

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vope Posted - 02/02/2020 : 13:52:13
Strip svesci:

1. Dylan Dog VEC 152: Mater dolorosa (10 bodova)
2. Tex Willer SA 32: Čudesni odmetnik (9 bodova)
3. Zagor KRJN 1: Clear Water (8 bodova)
4. Nathan Never CARK 1: Generacije 0-3 (7 bodova)
5. Nathan Never PORO 1: Povratak na Zemlju - Bez predaha - Paukova mreža (6 bodova)
6. Mladi Tex Willer LIB 1: Živ ili mrtav! (5 bodova)
7. Tex Willer TA 9: Čovjek sa zlatnim pištoljima (4 bodova)
8. Magični Vjetar LIBPOV 1: Noć kometa - Sanjar (3 bodova)
9. Julia GOLC 1: Smrt ima žensko lice - Krv u sobi broj 3 - Čovek iz Buenos Ajresa (2 bodova)
10. Dylan Dog & Martin Mystere ZSR 12: Ambis zla (1 bodova)
Strip albumi:

1. Hellboy FB 5: Zov tame - Divlja hajka (10 bodova)
2. Hellboy FB 6: Oluja i bijes - Nevjesta pakla (9 bodova)
3. Calvin & Hobbes DRKW 1: Nezaobilazni Kalvin i Hobs (8 bodova)
4. Batman FB 12: Prokleti (7 bodova)
5. Batman FB 11: Bijeli vitez (6 bodova)
6. Batman FB 9: Zemlja jedan (5 bodova)
7. Batman FB 8: Crno zrcalo (4 bodova)
8. Punisher FB 5: Duga, hladna tmina (3 bodova)
9. Metabarun HAN7 5: Metačuvarica Rina (2 bodova)
10. Američki bogovi DBD 2: Majka me rodila (1 bodova)

DD Mater Dolorosa je jednostavno poezija u stripu, pričom, crtežom i bojom.

Hellboy je takođe fantastičan, esencija uživanja.

Odlična stripovska godina. Još više i bolje u 2020.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 10/03/2020 : 09:38:00
quote:
Originally posted by Poli




A Persepolis se nije plasirao?

I da si ga vec citao, pa citao si i Mausa od pre (valjda?), i Pustinjske skorpije (jedino sto je tu izdanje ipak dosta drugacije, bolje).
[/quote]

sa dw foruma:
[quote author=Anto link=topic=41325.msg643517#msg643517 date=1581278989]
persepolis i nadzirači su loša izdanja
[/quote]

pazi ovako - u principu izbegavam da glasam za izdanje koje je već bilo izdato,osim ako se ne radi o poboljšanoj verziji,a pogotovu ako je u pitanju neki opasan klasik.

tako sam prošle godine dao najviše poena za Nadzirače (i pored lošije rikne),a ove godine za Mausa,koji je dosta bolji od onog ranijeg Samizdatovog.Ima tu i Fibrino koje je sa Komikovim jednakog kvaliteta,ali Maus je genijalan,tako da je morao ići na vrh liste (ista priča kao sa pomenutim Nadziračima).

Isto je za Kalvina,Korta,Skalpirane,Pustinjske škorpije i Modesti,koje su izdavali Sistem komiks,BG,Fibra i Tino,ali ova su sva superiornija.

Inkalu nisam dao glas jer mi je Fibrino bolje,kao i Persepolisu,koji je baš sramotno odrađen.
Poli Posted - 10/03/2020 : 07:35:16
quote:
Originally posted by anto

a evo kako sam glasao za srpska izdanja (na dw forumu):
10p-Maus
9p-Skalpirani 4
8p-Asteriks 10
7p-Popaj - Nedeljne table 1930-1932.
6p-Kako se obogatiti u junu 1940.
5p-Modesti Blejz 2
4p-Korto Malteze - Zlatna kuća Samarkanda
3p-Nezaobilazni Kalvin i Hobs
2p-Pustinjske škorpije 2
1p-Čovek bez talenta
prva rezerva - Džeremaja 8


A Persepolis se nije plasirao?

I da si ga vec citao, pa citao si i Mausa od pre (valjda?), i Pustinjske skorpije (jedino sto je tu izdanje ipak dosta drugacije, bolje).


anto Posted - 09/03/2020 : 21:20:58
Mezolitik ti je bolji od Kuće? Svašta
lwood Posted - 09/03/2020 : 21:20:02
Kuća ti je bolja od Mezolitika? Svašta
anto Posted - 09/03/2020 : 20:23:05
i za kraj,komentar Izbora:

sveske:
palac gor za visoka mesta Dedvud Dika,Kena,Julije i ostalih dobrih,ali zaista dobrih serijala (šteta što Dik nije uzeo titulu),palac dole za reciklirane gluposti poput pilota,Zagora,mladog Teksa,debilne epizode Dilan Doga,ili stote Nasilja u darkvudu.
Ajde ovog Noa nisam čitao,ali listao jesam iz aviona se vidi da je bućkuriš.
Korene sam krenuo da čitam i odustao na polovini stripa;sramota da je ovako nešto u top 10.
Ken Parker je Dostojevski za sve ovo što sam anlajkovao.

Albumi:
očekivano - drago mi je zbog P&O i Dana što nestaju,stvarno su nešto najbolje što je izašlo u 2019-oj.
Drago mi jhe i zbog Kuće,koja je i meni jedan od najnaj,a neočekivano mi je veoma visoko mesto Učitelja mačevanja,koji mi je definitivno jako dobar strip,ali ni blizu nekim vrhovima top lista.Recimo da sam ga očekivao negde oko 50.mesta.

žao mi je zbog loših plasmana Usagija,koji je jedan izuzetan serijal,baš izuzetan,kao i Sigarovog Popaja,koji je jedan pravi biser devete umetnosti - predivan i preinteligentan,ali i prezabavan strip.

edit:zaboravih -a posebno me raduju visoka mesta Trondijevih Kauboja i Megi.
anto Posted - 09/03/2020 : 20:10:37
a evo kako sam glasao za srpska izdanja (na dw forumu):
10p-Maus
9p-Skalpirani 4
8p-Asteriks 10
7p-Popaj - Nedeljne table 1930-1932.
6p-Kako se obogatiti u junu 1940.
5p-Modesti Blejz 2
4p-Korto Malteze - Zlatna kuća Samarkanda
3p-Nezaobilazni Kalvin i Hobs
2p-Pustinjske škorpije 2
1p-Čovek bez talenta
prva rezerva - Džeremaja 8
anto Posted - 09/03/2020 : 20:08:48
quote:
Originally posted by anto

STRIP SVESCI

1. DEAD LIB 1: Crno kao noć - Crveno kao krv (10 bodova)
2. KP SA 4: Bijele zemlje - Narod ljudi - Balada o Pat O'Shane (9 bodova)
3. KP SA 5: Uzavreli grad - Ranchero! - Ljudi, stoka i junaci (8 bodova)
4. KP SA 9: Lovčeva Lilly - Crvenokožac - Bilo jednom... (7 bodova)
5. KP SA 13: Kronika - Pjesnik - Stara mržnja (6 bodova)
6. DEAD LIB 2: Između Teksasa i pakla - Olovo i meso (5 bodova)
7. TX LIB 105: Krvavi mjesec (4 bodova)
8. ALBUM RIZBO 7: Čejen (3 bodova)
9. JU GOLC 2: Košmar iz komšiluka - Žena u komadima - Crveni Božić (2 bodova)
10. JDJP GOLC 1: Bitka kod Marenga - Dva kralja - Cena časti (1 bodova)

STRIP ALBUMI

1. PLAST FB 1: Knjiga prva (10 bodova)
2. ALBUM KOLORKA 127: Dani što nestaju (9 bodova)
3. US CRS 13: Sive sjene (8 bodova)
4. ALBUM KOLORKA 145: Texas Cowboys (7 bodova)
5. AS CARK 10: Asteriks kod Šećerlemade - Ruža i mač - Obeliksove nevolje (6 bodova)
6. ALBUM KOLORKA 137: Maggy Garrisson (5 bodova)
7. PO POPNE 1: Nedeljne epizode 1930-1932 (4 bodova)
8. ALBUM KLO_SP 21: Kuća (3 bodova)
9. VESM KOLORKA 132: Veliki mrtvac (2 bodova)
10. ALBUM KOLORKA 133: Katanga (1 bodova)

pojašnjenje sutra ...


ja u nekoj frci,pa nikako da obrazložim poene,a to je prosto jače od mene:

Albumi:
na žalost,iako imam skoro sve što je izašlo u prošloj godini,dosta toga nisam stigao da pročitam.Izgleda da mi je ovo 4. dete ipak došlo glave kad su u pitanju stripovi (barem čitanje istih).Tako da ne stigoh overiti neke naslove koji bi se možda mogli naći na listi:
Colkt frontier,nove Bajke,Juliusa,Družbe,Helbojiše,nove Kazniše,Goražde,Ubica 3,novi Torgali,Nataše,Bluze,XIII-ca,Maningov Tarzan...
Mada se dosta i pročitalo

Dalje,zanimljivo je da sam pročitao puuuuno odličnih stripova,ali ne i onih iz klase 5+/5.A takvih je samo nekolicina - Plašt i očnjaci,Dani što nestaju,Maus i Skalpirani.Potonjoj dvojici nisam dao glasove jer se radi o izdanjima koja su već imala svoje trenutke za glasanje,iako u Fibrinom ruhu.

Kod ostalih sa liste,kao i onih koji nisu upali,a malo im je falilo (Arapin 4,Saga 3,Zabranjena luka,KAko se obogatiti u junu 1940,Čovek bez talenta,Pustinjske škorpije 2,Modesti Blejz 2,Kalvin i Hobs 1,Korto Malteze - Samarkand...),su bili milimetri i neko stanje trenutnog raspoloženja.

Asteriksu 10 sam dao glas jer su tu za mene neke premijerne epizode,a sjajne su.

Sveske:
nikada se teže nisam namučio u ovoj kategoriji - ove godine je stvarno bilo lom sjajnih stripova u ovoj kategoriji - ali dobro,ipak se tu ušli moji standardni favoriti Ken,Teks,Julija...kao i neki odlični noviteti poput Dedvud Dika i Čejena.
Poli Posted - 05/03/2020 : 10:35:09
quote:
Originally posted by Combatrock

Mislim da je ZJ u poredjenju sa SZT losija epiozoda. - samo mala digresija -


Slazem se ali je ZJ ekslozivnija (pravi dinamit, slicno ko Fontov Texone).


going going Posted - 04/03/2020 : 21:38:49
Tex Maxiji su nekad bili pravo blago. Pogotovo oni radjeni u spanskom tandemu Antonio Segura i Hose Ortiz. Mislim da je i Mister NO maxi Bilo jednom u New Yorku osvojio Oscara pre nekoliko godina. I to apsolutno zasluzeno, sjajna prica dostojna cuvenog naslova ,,Bilo jednom u... ". Za razliku od nesrecnog Kventinovog najskorijeg filma.
Combatrock Posted - 04/03/2020 : 17:18:57
Mislim da je ZJ u poredjenju sa SZT losija epiozoda. - samo mala digresija -
drogsy Posted - 04/03/2020 : 07:00:13
quote:
Originally posted by Combatrock

A nesrecni Tex se od favorita koji je harao listama odrzava na kontu mladog Texa i epizoda iz ranih sedamdesetih.

Iskreno, s današnje distance, kako su ta sranja od Texovih maxija (izuzev Zlato Juga) pobijeđivali na izboru za strip godine je malo kome jasno.
Combatrock Posted - 03/03/2020 : 17:58:55
A nesrecni Tex se od favorita koji je harao listama odrzava na kontu mladog Texa i epizoda iz ranih sedamdesetih.
Combatrock Posted - 03/03/2020 : 17:51:21
Snazna doza nostalgije provejava izborima za strip godine. Kako drugacije objasniti plasman Mistera, Kena, Zagora...
cronos six Posted - 02/03/2020 : 19:19:47
Ken i balada zasluzeno na drugom mestu.
vukozec Posted - 02/03/2020 : 18:25:20
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by vukozec
Tko kaže da je lani dobio nižu ocjenu nego ove godine? Bodovi su akumulirani, ne pobjeđuje onaj sa prosječno najvećom ocjenom, nego onaj sa zbrojeno najviše bodova. Bilo bi zanimljivo vidjeti koje su prosječne ocjene pojedinog stripa.



Ja kažem da je dobio nižu ocenu. Možeš podeliti broj bodova sa brojem glasova i dobit ćeš prosečnu ocenu.
No, nisam mislio na tu prosečnu ocenu, nego jednostavno na to da je strip u jednom slučaju takoreći skrajnut (85. mesto), dok je u drugom slučaju u Top 10.




Pa, zapravo je ta prosječna prilično slična, lani je završavao u prosjeku na 15. mjestu, ove godine izmešu 13. i 14. Ali i to opet ne znači ništa, jer lani je možda imao drugačiju (jaču) konkurenciju :)

Taj prosjek je relativna ocjena u odnosu na poziciju, odnosno na ostale stripove iz te godine, a ne apsolutna. Da se strip ocijenjivao po nekoj skali (od 1 do 10 i slično), onda bi mogli usporediti ocjene iz obje godine.
izivko Posted - 02/03/2020 : 16:01:49
Stoji da je previsoko na ljestvici, Top 10 svakako ne zaslužuje. Strip je po meni prosječan.
Manny Posted - 02/03/2020 : 15:55:27
quote:
Originally posted by vukozec
Tko kaže da je lani dobio nižu ocjenu nego ove godine? Bodovi su akumulirani, ne pobjeđuje onaj sa prosječno najvećom ocjenom, nego onaj sa zbrojeno najviše bodova. Bilo bi zanimljivo vidjeti koje su prosječne ocjene pojedinog stripa.



Ja kažem da je dobio nižu ocenu. Možeš podeliti broj bodova sa brojem glasova i dobit ćeš prosečnu ocenu.
No, nisam mislio na tu prosečnu ocenu, nego jednostavno na to da je strip u jednom slučaju takoreći skrajnut (85. mesto), dok je u drugom slučaju u Top 10.
Red Marquis Posted - 02/03/2020 : 15:26:46
quote:
Originally posted by izivko

Očito se strip više svidio Hrvatima nego Srbima.


Ma jok, već da ga objavio recimo CRŠ ne bi ušao ni u top 100, ili Bookglobe, ne bi bio u prvih 50. Postoji ipak solidan broj kupaca koji gledaju prvo izdavača, a ne strip. Nije to ništa čudno.
vukozec Posted - 02/03/2020 : 15:26:10
quote:
Originally posted by Manny

Čudim se kako jedan te isti album, izdan od strane dva različita izdavača, zadobija različite ocene.
A što se tiče tržišta, ne bih na to stavljao akcenat, Asteriks Čarobne knjige je prošle godine bio pobednik.




Tko kaže da je lani dobio nižu ocjenu nego ove godine? Bodovi su akumulirani, ne pobjeđuje onaj sa prosječno najvećom ocjenom, nego onaj sa zbrojeno najviše bodova. Bilo bi zanimljivo vidjeti koje su prosječne ocjene pojedinog stripa.
Manny Posted - 02/03/2020 : 15:15:09
Čudim se kako jedan te isti album, izdan od strane dva različita izdavača, zadobija različite ocene.
A što se tiče tržišta, ne bih na to stavljao akcenat, Asteriks Čarobne knjige je prošle godine bio pobednik.
izivko Posted - 02/03/2020 : 15:11:50
Očito se strip više svidio Hrvatima nego Srbima.
vukozec Posted - 02/03/2020 : 15:01:49
quote:
Originally posted by Manny

Kada je “Učitelja mačevanja” objavio Phoenix Press 2018., album je završio na 85. mestu, a kada ga je objavila Fibra prošle godine, završio je na 9. mestu sa skoro 4 puta više poena. Neću se nikad prestati čuditi tim stvarima.



Koliko ljudi je pročitalo izdanje jednog, a koliko drugog izdavača? Više čitatelja = više (potencijalnih) glasova.

Ili se čudiš što izdanja jednog izdavača imaju više čitatelja od izdanja drugogo? S te strane mogu samo reći da izdanja srpskih izdavača u Hrvatskoj baš i nemaju neku vidljivost, što i ne čudi s obzirom da mi izgleda da uopće ne ulažu u marketing na HR tržištu. Nemaju štandove ni na strip festivalima ni na Interliberu, nema njihovih izdanja u "običnim" knjižarama, a u strip knjižarama ih ima na kapaljku, nema ih ni u knjižnicama, nema recenzija njihovih izdanja u novinama itd. Sa druge strane, čini mi se da je Fibra prisutna i prepoznata i na srpskom tržištu, a u Hrvatskoj su njena izdanja sveprisutna i u gradskim knjižnicama većih gradova, tako da je logično da imaju više čitatelja.
Manny Posted - 02/03/2020 : 14:41:41
Kada je “Učitelja mačevanja” objavio Phoenix Press 2018., album je završio na 85. mestu, a kada ga je objavila Fibra prošle godine, završio je na 9. mestu sa skoro 4 puta više poena. Neću se nikad prestati čuditi tim stvarima.
DiSkAcH Posted - 02/03/2020 : 12:21:48
Pa meni lista izgleda OK, ne znam što se imate bunit jer nije prvi strip za koji vi smatrate da mora biti prvi.
Drago mi je zbog Plašta i Očnjaka, odličan strip, Dani što Nestaju mi je još bolji.
Asteriksi, što da kažem, čitao sam ga kao mulac, ČK je realno razvalila sa pristupačnim a odlično napravljenim izdanjem. Em su integrali, em je boja bolja, em su integrali, em je Asteriks jednostavno fantastičan strip, evergreen.
Katanga, mi je iskreno bolja od BJUF.
Učitelj Mačevanja mi se isto svidio, a za kraj je tu i odlični Maršal Bass.

Mister No Revolution sam kupio i pročitao, a ono bzvz, ali da je osvejženje u SBE, je. Cretž odličan, izdanje fenomenalno, ali priča je li-la.
Ostalo ne bi komentirao jer većinom pratim samo NN i Siročad, a ostle tu i tamo ovako kratke serijale. Eh da, kupio i čitao o Mr.No Nove Pustolovine i one su mi još ispod Revolutiona.
Deers Posted - 02/03/2020 : 12:18:48
Ja sam glasoa za Kena jer te epizode po prvi put sada čitam u izdanju SA. Ne mogu ne dat bodove samo zato što je već izdano. Po toj logici je i C&H reprint iako u HR nikad nije išao naprijed od prve knjige.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000