forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:Kolorka 150 - Jer pakao je ovdje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/03/2020 : 20:57:12


Prošlo je šest mjeseci od jezivog pokolja koji je u crno zavio izbore za njujorškog gradonačelnika. Bivši marinac Joshua Logan, kojega svi smatraju glavnim osumnjičenim, upravo se predao policiji kako bi pokušao dokazati svoju nevinost. Ima li najomraženiji čovjek u zemlji šansu da se i njegov glas čuje? Sa svoje pak strane nova je gradonačelnica New Yorka, Jessica Ruppert, započela s politikom društvenih reformi koju je obećala svojim glasačima. Ali taj zaokret ulijevo, dotad neviđen u Sjedinjenim Američkim Državama, zabrinjava brojne protivnike. Dva lika, dvije sudbine, čija će sama egzistencija temeljito preokrenuti povijest Amerike.

Kolorka 150 • Jer pakao je ovdje • 300 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luc Brunschwig • Crtež David Nouhaud • Thomas Priou • Laurent Hirn • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.3.2020. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-150-jer-pakao-je-ovdje/609/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 02/07/2023 : 10:19:17
Bolje. Kao da su autori ispekli zanat na 1.ciklusu. Priča je bolje vođena, scenario dorađeniji, baš kao i crtež. Iako je priča mrvicu lošija nego u prvom. Dobro spojeni događaji 11.rujna, kraj otvoren ali dobar. Uglavnom - sad mi i 1.ciklus bolje i smislenije izgleda.

Prije čitanja, nužno je još jednom dobro pročitati zadnji album 1.ciklusa jer se onda lakše prati suđenje.
Jerry Krause Posted - 08/12/2021 : 23:10:06
E ovo je pravo, pravo iznenađenje za mene, čak mi u konačnici za mrvicu šiša prvi dio. Oduševljen sam napetim nastavkom za koji nisam očekivao da će biti na razini prvog. Brunschwig još jednom dokazuje da je vrhunski autor koji toliko napeto vodi radnju od samog početka do kraja. Ovaj put nema toliko akcije, ali sami način na koji Brunschwig vodi Joshuino suđenje uz ubacivanje elemenata iz čuvene zavjere 9/11 je vrhunsko. Toliko napeto da sam ovo slistio u 2 dana. I već ne mogu dočekati 3. ciklus, jedva čekam.
Crtež i dalje vrlo dobar, a novi likovi Joshuinog odvjetnika i Frazzyjevog potrčka su se sasvim dobro uklopili. S tim da je Frazzy glavna faca u ovom ciklusu i vjerujem da će i dalje imati upečatljivu ulogu.

9,5/10
Unngenant Posted - 07/12/2020 : 13:33:15
Nastavak kojim se nastavlja kvalitet prvog izdanja. Po strukturi nešto drugačiji i ovde sad ulazi na teren istorijskih događaja i teorija (zavere). Sve je to uključeno u ludilo 9/11 kao i čuvenih američkih izbora za Juniora. Sviđa mi se kako su cinično prikazali tu obitelj...Možda je preterano tu uplićati ipak ne toliko značajnu američku-italijansku kriminalnu grupu ali ajde...
Treba imati i nešto strpljenja za ovaj drugi integral jer ima nešto manje dinamike nego prvi deo...

4/5.
DiSkAcH Posted - 10/07/2020 : 13:44:38
quote:
Originally posted by Markos

Mora prvo završiti



Ako se odnosi na Urban, bravo!
vope Posted - 08/07/2020 : 09:17:58
quote:
Originally posted by anto

Brunschwig&Hirn:Moć nevinih (Fibra)
Brunschwig,Nouhaud,Priou&Hirn:Moć nevinih,drugi ciklus - Jer pakao je ovdje (Fibra)


Moć Nevinih mi je iz klase 5+/5, i u deset najboljih Kolorki,a najiskrenije se nadam da će Markos uvrstiti još nešto u svoj katalog od više nego sjajnog Brunšviga!!!



Saglasan!
Markos Posted - 07/07/2020 : 22:34:20
Mora prvo završiti
kasper Posted - 07/07/2020 : 22:33:26
quote:
Originally posted by antonajiskrenije se nadam da će Markos uvrstiti još nešto u svoj katalog od više nego sjajnog Brunšviga!!!



mozz ovo https://www.bedetheque.com/serie-29156-BD-Urban.html?
anto Posted - 07/07/2020 : 20:47:28
Brunschwig&Hirn:Moć nevinih (Fibra)
Brunschwig,Nouhaud,Priou&Hirn:Moć nevinih,drugi ciklus - Jer pakao je ovdje (Fibra)

Sljuštih ovo u dahu i samo ću reći da sam prezadovoljan pročitanim!!

Moć nevinih,akcioni politički triler (a i mafija je tu) je pravo malo remek delo stripa,izuzetno inteligentna strip slagalica (moram tako da se izrazim).
Prvi album vizuelno šteka,ali izgleda da je crtač strahovito brzo napredovao u svom poslu,pa je već u drugoj epizodi na pristojnom nivou,a sa svakom novom stranicom i sve bolji.
Brunšvig već od starta pokazuje svoj ogromni talenat,i vodi nas sigurnom rukom do zadnje sličice prvog ciklusa,uklapajući bezbrojne detalje u jednu veliku savršenu sliku.

Drugi ciklus je možda malo zahtevniji,vrti se oko suđenja,opet je tu pregršt detalja,manje je akcije i tako manje zabavniji od prvog,ali ništa lošiji - ovde se tek pokazuje kakav je Brunšvig majstor.Crtež je na zavidnom nivou.

Sad se čeka okončavanje trećeg ciklusa,koji je stigao do trećeg albuma.

Moć Nevinih mi je iz klase 5+/5, i u deset najboljih Kolorki,a najiskrenije se nadam da će Markos uvrstiti još nešto u svoj katalog od više nego sjajnog Brunšviga!!!
kasper Posted - 18/06/2020 : 15:16:18
quote:
Originally posted by anto

može neka ocena kaspere?



ne znam, ne moze. pocinje odlicno, pa se autori pogube i pocnu da kenjaju. sta je to? ako u drugom pologudju neko ima 1, onda je to 1?
DiSkAcH Posted - 18/06/2020 : 15:13:04
quote:
Originally posted by anto

može neka ocena kaspere?



19/21

anto Posted - 18/06/2020 : 12:01:20
može neka ocena kaspere?
kasper Posted - 17/06/2020 : 23:29:34
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Kerempir

Pa iskreno sam fasciniran pozitivnim dojmovima nakon prvog integrala. Ono, ok je, ali ni do koljena Moći nevinih.



preterano razmisljanje. a i previse je ocekivati da parira prvom delu, nastavci to obicno ne rade. ovo je jedan fin i blazi nastavak moci nevinih, al otom popom, da prvo zavrsim



auh, zadnja dva nastavka ziva dosada
vknez Posted - 08/06/2020 : 15:03:52
Mene se prvi dio uopće nije dojmio...
Mr. Bushido Posted - 03/06/2020 : 15:59:52
quote:
Originally posted by sawitch

Sto nema previewa na sajtu?


Riječ je o nastavku serijala Moć nevinih. Marko obično ne stavlja foršpane kada su nastavci u pitanju.
sawitch Posted - 03/06/2020 : 15:41:46
Sto nema previewa na sajtu?
jaki Posted - 03/06/2020 : 15:35:31
legitimni nasljednik Trinaestice...Zavjera na zavjeru
anto Posted - 28/04/2020 : 16:01:41
znači,da pročitam ponovo i prvi ciklus.
Zula Posted - 28/04/2020 : 15:27:03
quote:
Originally posted by Poli


Samo kratko pitanje - koliko mi preporucujete obnoviti prvi integral prije citanja novog? Razumijem da zavisi i od mene koliko toga se jos sjecam iz prvog, ali onako opcenito... :D



Od prvog mi je ostao samo dojam. Želio sam imati što bolji uvid u zbivanja u stripu, podsjetiti se i što duže uživati u čitanju... 10 albuma za 10 dana, potpun doživljaj.
Kerempir Posted - 28/04/2020 : 12:06:28
@poli
Ne bi bilo na odmet, izuzev glavnih likova i glavne radnje provlače se i neki sporedni likovi i repovi usputnih događaja iz prvog integrala, ali mislim da može i bez toga (a možda ti se ne pokvari dojam kod čitanja drugog integrala što se vjerojatno meni desilo)
kasper Posted - 28/04/2020 : 11:54:44
quote:
Originally posted by Kerempir

Pa iskreno sam fasciniran pozitivnim dojmovima nakon prvog integrala. Ono, ok je, ali ni do koljena Moći nevinih.



preterano razmisljanje. a i previse je ocekivati da parira prvom delu, nastavci to obicno ne rade. ovo je jedan fin i blazi nastavak moci nevinih, al otom popom, da prvo zavrsim
Poli Posted - 28/04/2020 : 11:43:33

Samo kratko pitanje - koliko mi preporucujete obnoviti prvi integral prije citanja novog? Razumijem da zavisi i od mene koliko toga se jos sjecam iz prvog, ali onako opcenito... :D


Kerempir Posted - 28/04/2020 : 11:03:24
Pa iskreno sam fasciniran pozitivnim dojmovima nakon prvog integrala. Ono, ok je, ali ni do koljena Moći nevinih.
anto Posted - 26/04/2020 : 19:06:01
i meni stiže za neki dan.Nisam ni sumnjao da kerempir priča budalaštine.
kasper Posted - 26/04/2020 : 15:28:25
au, sto uzivam dok citam ovo
DiSkAcH Posted - 21/04/2020 : 12:21:21
quote:
Originally posted by Zula

Moć nevinih 2.: Jer pakao je ovdje

Prvi ciklus je izvrstan.
Drugi je jednako dobar nastavak, a opet malo drugačiji.
Prvi ima zaplet i zavjeru, drugi sudski proces i povezanost sa stvarnim događajima.
Kad će treći? Kad?

Ocjena kao i za 1.ciklus: 9/10 (iako je bilo 9/11)




Do autora je, nije završen.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000