forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dampyr specijal 5 - Legenda o starome mostu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 18/04/2020 : 22:56:40
Čovjek više ne može niti most prijeći a da ga ne gnjavi neki zloduh...



Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Fabio Bartolini, Maurizio Dotti

21.04. na shop.strip-agent.hr i u SnK
Od 22.04. na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DuskeArrow Posted - 15/06/2020 : 17:48:18
Meni je bas selo malo prisecanje na dampirove pocetke i zaista sam uzivao citajuci ovu epizodu.

Samo svaki put kad bih procitao u kasnijem delu stripa "pogledajte u redovnom broju 105" skontao bih kako cu isti citati za 20 godina, ako ne i kasnije sa ovakvim tempom kod VCa, i maksimalno se smorio :@

Ajmo SA pokrenite i redovnu ediciju!!!
masni Posted - 15/06/2020 : 01:45:10
quote:
Originally posted by El Morisco

Kupio sam isključivo zbog priče o mostu. Još u vrijeme redovnog izlaženja u VČ, Dampyr mi se činio ok u nekim epizodama, ali u nekima me umorio. Tada sam uočio da sam umoran kada priču piše stanoviti Boselli. Najveći Dampyrov problem je Bosellijevsko preseravanje i razvlačenje priče. Čitati strip od 96 ili 160 stranica preko sat vremena, tri puta zaspati i drugi dan nastaviti - stvarno je mazohizam! Svaka čast hommageu i mostu i narodima i običajima Balkana iz talijanske perspektive, ali ovo zaslužuje veliki palac dolje.

ni meni se nije dopala prica,, moze se procitati ali nista posebno. za ljude iz srbije moze se kupiti na Corner shop trafikama
dzoni Posted - 12/06/2020 : 23:16:45
pricica je lepa....ali naravno italijani ne mogu pogoditi dusu naseg naroda (i jednog i drugog i treceg,to je sve moj narod)...ponasanje i mnoge stvari kod likova koji se pojavluju u stripu totalno odstupa od naseg sveta....crtez odlican...sama prica ako se izuzmu ti detalji je ok...i slabo poznaju italijani nasu istoriju....ali dobro sve je to strip i zabava koju volimo
El Morisco Posted - 12/06/2020 : 15:25:34
quote:
Originally posted by jaki

ali most


Most naravno palac gore
jaki Posted - 12/06/2020 : 09:36:58
ali most
El Morisco Posted - 12/06/2020 : 09:08:10
Kupio sam isključivo zbog priče o mostu. Još u vrijeme redovnog izlaženja u VČ, Dampyr mi se činio ok u nekim epizodama, ali u nekima me umorio. Tada sam uočio da sam umoran kada priču piše stanoviti Boselli. Najveći Dampyrov problem je Bosellijevsko preseravanje i razvlačenje priče. Čitati strip od 96 ili 160 stranica preko sat vremena, tri puta zaspati i drugi dan nastaviti - stvarno je mazohizam! Svaka čast hommageu i mostu i narodima i običajima Balkana iz talijanske perspektive, ali ovo zaslužuje veliki palac dolje.
mladjo Posted - 07/05/2020 : 10:00:18
Dobar strip sa dosta dobro pogođenom "domaćom2 atmosferom. Teksta ima dosta (kako je netko rekao, kao da čitamo Martija:)) ali ipak u nekim trenucima ga ima previše i zagušuje radnju.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10
teller Posted - 05/05/2020 : 15:44:03
Ja sam kupio i vidim doma da je na rikni pohaban.. uzet cu drugi.. tako ga malo izlazi da cu prezivjet tih dodatnih 30 kuna..
DODSFERD Posted - 05/05/2020 : 14:02:37
Naravno da će te smatrati čudakom s takvim načinom komunikacije. Trebao si reći da to nije taj strip koji tražiš već neki prijašnji broj.
Oki Posted - 05/05/2020 : 13:22:11
Nisam godinama kupio strip na kiosku, ali danas sam se samo zbog ovog Dampyra uputio na kiosk...
...a jadne te prodavačice na kiosku zbog svakakvih čudaka među mušterijama😁
Tražila i kopala nekoliko minuta dok mi nije pronašla ovo izdanje, pa me pita “jel to ovo?”
Pogledah strip razvaljen utorima i kažem prodavačici da je to to, ali ja to neću kupiti.!
Nema šanse da dajem 30 kn za oštećeni strip i .
Dexters Posted - 02/05/2020 : 15:08:16
Pa da, solidna epizoda mada nisam mnogo čitao Dampyra. Saznajemo neke zanimljive detalje iz prošlosti Harlana, Tesle, Gorke, Kurjakovog oca. Svima je poveznica Stari most kao nijemi simbol vremena- Andrićevski pristup. Pojavljuje se i jedan, očigledno važan, negativac. Dobro bi nam došla redovna serija pa da radnju bolje pohvatamo (kad je ovaj specijal objavljen, redovna serija je bila oko broja 110), ali nije naročito teško i ovako budući da je Dampyr u suštini prizemljen i jednostavno uokviren strip. Ima i jedna scena s Arkanovim tigrovima, ali imajte na umu da su svi ti "balkanski" koncepti prvenstveno prilagođeni talijanskoj publici koja nema mnogo predznanja stoga lakše iskusi atmosferu koju je Boselli zamislio. Meni su osobno takvi dijelovi bili dosadnjikavi. Crtež vrlo dobar.
Deers Posted - 29/04/2020 : 23:45:40
Svidio mi se. Čak više nego sam očekivao. Sjetna i meleknolična kao i dolikuje povratku u stari kraj. Nisam baš pratio Dampyra pa e znam koliko je "važna" epizoda, odnosno koliko su važni neki događaju. Meni su izgledali kao da jesu a to isto nisam očekivao od specijalca. Lijepa posveta Mostaru i mostu. Ima puno teksta, mislio sam da čitam Martina
Bartolini, od kad ga nisam vidio. Pamtim ga još sa Lazarusa. I dalje su mu odlika pomalo ukočeni figure, ali je nevjerojatno napredovao od tada i crtež mi se baš svidio. Zašto je u prvom postu naveden i Dotti? Baca malo na njega ali nisam naišao na tu informaciju...
ivanl Posted - 23/04/2020 : 21:25:27
Kad nan ni striparnica nije jos otvorila,(i to meni u kvartu ). Jedino da nan Berni osobno donese. (Ali jbg. nema ni utakmica)
jaki Posted - 23/04/2020 : 20:55:54
Produzija za Mostar
Kruger Posted - 23/04/2020 : 20:37:36
Čudno? Možda je problem u transportu.
ivanl Posted - 23/04/2020 : 20:27:44
U Splitu ga jos nema.
Kruger Posted - 23/04/2020 : 12:25:03
Da stigao je. No Zagor klasik nije. Izgleda da sve kasni jedan dan od najave, ali to je O.K., imamo orijentir.
Dr. Westax Posted - 23/04/2020 : 11:34:41
Jel došlo danas na kioske? Vidio tko?
ivanl Posted - 19/04/2020 : 20:39:47
quote:
Originally posted by selanne

Naravno, to je sitnica, naslovnica je odlična. Bit će zanimljivo ovo vidjeti, u većini epizoda Dampyra koje sam čitao, mjesto radnje je bilo dosta točno opisano (neka mjesta sam čak guglao i vidio da se Boselli baš potrudio da bude vjerodostojan).
Zanimaju me ove stvari poput sela u kojemu je Harlan odrastao, baš da vidim hoće li se Boselli držati nekih stvarnih mjesta ili će pustiti mašti na volju.


A malo umjetnicke slobode je dopusteno, sto ces...za pretpostaviti je da je efektnije imati ovako stari most i situaciju na njemu, a da ostale modernije zgrade ne odvlace paznju od 'scene'. (Nikad nisam bio u Mostaru, nazalost) Inace kad je izasao prosli cetvrti specijalac Putovanje ludaka, bas sam se bio vratio iz Praga, i atmosfera tog bajkovitog grada mi je odlicno legla i na stranicama stripa.
velka031 Posted - 19/04/2020 : 20:29:32
Ta atmosfera mjesta radnje u svim Dampyrima koje sam dosad čitao je sjajno pogođena i to je jedna od najjačih karika serijala.
Ovako je još jedino Nolita donosio atmosferu Južne Amerike u Mister Nou.
selanne Posted - 19/04/2020 : 20:14:07
Naravno, to je sitnica, naslovnica je odlična. Bit će zanimljivo ovo vidjeti, u većini epizoda Dampyra koje sam čitao, mjesto radnje je bilo dosta točno opisano (neka mjesta sam čak guglao i vidio da se Boselli baš potrudio da bude vjerodostojan).
Zanimaju me ove stvari poput sela u kojemu je Harlan odrastao, baš da vidim hoće li se Boselli držati nekih stvarnih mjesta ili će pustiti mašti na volju.
selanne Posted - 19/04/2020 : 20:02:48
Iz ove pozicije odakle je pogled na naslovnici, lijevo se ne vide odmah brežuljci, ispred su zgrade i kuće.
ivanl Posted - 19/04/2020 : 20:01:25
quote:
Originally posted by selanne

I ja jedva čekam da vidim kako su prikazali grad vizualno, na naslovnici već ima greška.


E jbg. Greska. Sto je u pitanju?
ivanl Posted - 19/04/2020 : 20:00:08
quote:
Originally posted by tosha

Eo ja sam iz Mostara i čekam ovo odavno 😁


Da je recimo, ovako nacrtan Dampyr na Svetome Duji skupa s ovim zlokobnim likom i vizurom grada Splita, za neku copertinu i da imam sansu to nabaviti u originalu, dobro bi 'odrisija kesu'.
selanne Posted - 19/04/2020 : 19:57:18
I ja jedva čekam da vidim kako su prikazali grad vizualno, na naslovnici već ima greška.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000