forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ima li komaraca kod vas?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 29/07/2020 : 21:51:53
Mislim da su tek juce/prekjuce zaprasivali iz aviona prvi put ove godine kod mene. Bilo je neizdrzivo, bukvalno po celi dan, od ujutro do uvece, i onda nocu ako udju u kucu. Pritom ne zivim pored reke niti na selu. Kuca sa dvoristem u gradskom naselju. Dodjem sa trcanja ili voznje bicikle oko 20h, to je kao u roj da sam uleteo.

Kakav je to fazon da se izbegava zaprasivanje iz aviona, pa se ide na neke varijante "po zemlji", da l' zbog beskrupulozne farmacije koja gleda da sto vise proda, pa i sredstva protiv komaraca (kreme, sprejeve, tablete i sl.) ili...? Nemam pojma. Samo znam da se neko konacno dozvao pameti i resio da uradi pravu stvar.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wesskowaz Posted - 03/08/2020 : 19:11:55
Ja sam jednom prilikom uključio to u zatvorenoj prostoriji i nedugo potom je počeo svrab i iritacija očiju. Doduše, ja sam u tom trenutku igrao menadžera pa sam tek posle nekog vremena provalio u čemu je problem.
tinton Posted - 03/08/2020 : 12:26:04
Aha, kužim, hvala.
Ja stavim u svoju spavaću, ali tu su prozori širom otvoreni cijeli dan, osim rano ujutro zbog sunca.
DiSkAcH Posted - 03/08/2020 : 09:36:35
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Raid tablete na struju, ali ne u spavaću i problem riješen.


Zašto ne u spavaću?



A piše na njima da obavezno prostorija mora biti jako provjetrena i još hrpa upozorenja, pa mi se čini da i nisu baš zdrave.
tinton Posted - 01/08/2020 : 21:40:23
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Raid tablete na struju, ali ne u spavaću i problem riješen.


Zašto ne u spavaću?
ordell Posted - 01/08/2020 : 19:22:20
U vezi strljsena, imao sam gnijezdo ispod krova prije 2 godine, nekoliko metara od balkona. Mjesecima sam sjedio vani i nista, nit sam ih dirao nit su oni mene, ako ih ostavis na miru nece ti prilaziti jer ih ne zanimas, za razliku od osa. A obicno i mijenjaju gnijezdo svake sezone tako da nije problem.
DiSkAcH Posted - 01/08/2020 : 08:19:50
Kod mene ima nešto sitno, ovih što gnjave noću, ali to je doslovno 3-4 komada. I nema ih svaki ni svaki dan.
Mene više smeta zujanje. Raid tablete na struju, ali ne u spavaću i problem riješen.
Živim u prdgrađu, ima dosta šume okolo, ali ima i šišmiša, pa vj oni to riješe. ;)
ivanl Posted - 01/08/2020 : 05:49:35
quote:
Originally posted by fandango


Sori, momci, al makar jedu i pcele, kad se sve svede, strsljeni su korisne zivotinje. Natural pest control. Pitajte biologe.

Nego, Ivane, pa di ti to drzis stripove i knjige? U mojem starom, napustenom staglju? :)


Zivim tik kraj Marjanske sume. Ima ih masu. I njih i komaraca.
izivko Posted - 31/07/2020 : 21:26:51
Što je to komarac?
fandango Posted - 31/07/2020 : 21:05:10

Sori, momci, al makar jedu i pcele, kad se sve svede, strsljeni su korisne zivotinje. Natural pest control. Pitajte biologe.

Nego, Ivane, pa di ti to drzis stripove i knjige? U mojem starom, napustenom staglju? :)
ivanl Posted - 31/07/2020 : 19:25:48
Strsljeni? Ako ima sto, da mrzim to su oni. A kako li se tek mogu zavuci iza knjiga, stripova i slika...i ne vidis ih da su dosli, a njihova gnjezda vec iza blaga...
Katastrofa. Sve ih pomlatim. Imam i vec razvijeni sistem kako.
bvagner3 Posted - 31/07/2020 : 12:45:11
quote:
Originally posted by fandango


Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.



Ja nekako nisam primjetio da su baš korisni,oštećuju voće,tamane pčele,uletavaju u kuću,uboli me već par puta,jednom sam završio i na hitnoj,tamanim ih kad god stignem.
ivanl Posted - 31/07/2020 : 11:35:15
quote:
Originally posted by xilrion

da. raid u štekeru stvarno djeluje.


Spasile su me, (nas doma), tablete koje se u aparat pa u steker stave. Rade cijelu noc bez greske. Pa i ostatak dana, sve do ponovnog postupka slijedecu vecer. Neprocijenjivo...
fandango Posted - 31/07/2020 : 08:16:58
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by fandango


Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.




Iznajmljujete li šišmiše?



Samo one koje drzim u batcaveu

Salu na stranu, ali ima trikova kojima sismise mozes domamiti u dvoriste. Mi smo vec vise-manje imali sve sta treba kad smo uselili. Posadis biljke i cvijece koje mame kukce kojima se hrane, npr. jaglace i maline. Osiguras izvor vode, ali ne predubok da se ne utope. Mala plitka fontana za ptice je sasvim OK. Kod nas zivi njih nekoliko u starom napustenom staglju pa ih ne diramo, ali inace ima za nabavit ili napravit nastambe za sismise koje se stave na drvo:

xilrion Posted - 30/07/2020 : 18:25:30
da. raid u štekeru stvarno djeluje.
ivanl Posted - 30/07/2020 : 18:23:58
Ovi obicni komarci, tipa vulgaris, dolaze samo nocu. Ali ovi od nedavno novi udomaceni tigrasti, su zajeb samo takav. Napadaju danju kao i ovi obicni nocu. No moze se obraniti od jednih i drugih. Malo Autana ili tropskog spreja po sebi, a u kuci na par mjesta aparatic s tabletama u steker. I nema ih. Ali da nisu uzasna napast, jesu.
xilrion Posted - 30/07/2020 : 17:29:53
zanimljivo je da ove godine još nisam vidio tigrastog, samo obične komarce.
DODSFERD Posted - 30/07/2020 : 17:06:13
Kod mene ih inače ima svake sezone, ove godine ih skoro nije ni bilo, ali se pojaviše u manjem broju nakon onog nevremena i velike kiše.
supermark Posted - 30/07/2020 : 11:40:08
quote:
Originally posted by fandango


Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.




Iznajmljujete li šišmiše?
velka031 Posted - 30/07/2020 : 11:02:49
Osijek... Ne treba ništa više reći :)
Deers Posted - 30/07/2020 : 09:21:13
Nikad manje.
fandango Posted - 30/07/2020 : 08:24:41

Kod mene nema. Imamo u dvoristu sismise pa to automatski znaci da je broj komaraca minimalan.

Kad smo vec kod korisnih zivotinjica, znam da ih ljudi ne vole, ali strsljeni u vrtu su strasno korisni. Jedu ose, gusjenice i ostale stetocine.
paro Posted - 30/07/2020 : 08:19:39
Ima.
I dosta su bahati.
I dosadni.
supermark Posted - 30/07/2020 : 07:18:38
Morski, zvuči kao da si negdje iz Slavonije
Ima i kod nas komaraca, ali ništa strašno
roby05 Posted - 29/07/2020 : 22:50:15
U nas ih bude,pojave se,ali brzo pocrkaju.
solar Posted - 29/07/2020 : 22:09:27
Ima, ali na svakom prozoru u kući imam onu tanku prozirnu mrežu pa nemam problema.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000