forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Potpuno novi filmski izazov: 10x10 u 2021

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vukozec Posted - 28/12/2020 : 15:54:49
Filmski 10x10 izazov se vraća u 2021., još bolji, još izazovniji!

****************************************
IZAZOV je u 2021. pogledati:

- 10 domaćih (yu ili ex-yu) filmova 2/10
- 10 azijskih filmova 1/10
- 10 filmova iz 2021. i/ili 10 filmova pogledanih u kinu (možete kombinirati) 0/10
- 10 crno-bijelih filmova 2/10
- 10 filmova koje su režirale žene 1/10
- 10 glazbenih filmova (računaju se i mjuzikli i filmovi na temu glazbe, odnosno svi filmovi koji pod žanr imaju navedeno "music") 1/10
- 10 ratnih filmova 2/10
- 10 dugometražnih (60+ min) dokumentaraca 1/10
- 10 filmova sa IMdB ocjenom manjom od 6.0 (uz minimalno 1000 pojedinačnih imdb ocjena) 1/10
- 10 filmova mjesečno u prosjeku (drugim riječima 120 ukupno u godinu dana) 5/120

BONUS: možete zamijeniti jednu kategoriju sa proizvoljnom kategorijom
JOKER: možete eliminirati jednu kategoriju ako iz neke druge kategorije pogledate minimalno 21 film
****************************************

Izazov zadajem sam sebi za svoj gušt, ali ako je kome zanimljivo pridružiti se, dapače, gušt će mi biti veći :)

OKVIRNE PROPOZICIJE:
- Gore navedeni razlomci označavaju ispunjenost zadatka. Predlažem da na sličan način vodite evidenciju u svom originalnom postu, a u ostalim postovima slobodno pišite bilo kakve druge komentare.
- Priznaju se samo dugometražni filmovi (trajanje 60+ minuta).
- Dozvoljeno je da jedan film pokriva više kategorija.
- Sve ostale nedoumice oko pravila riješite po vlastitom nahođenju.

Lanjski izazov: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51017

WALL OF FAME:
(savladali prijašnji izazov)
- Ernie Pike (2020)
- Tinton (2020)
- Vukozec (2020)

PS: razmišljam da smislim neke nagrade, vidjet ću kakav će biti odaziv :)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fandango Posted - 06/01/2022 : 19:41:28

Tek sam sada procitao, hrvoje23, moja sucut.
Ernie Pike Posted - 05/01/2022 : 00:05:04
Od ovih 90 filmova koji spadaju u izazov i najbolji i najlošiji su azijski. Ovi kineski filmovi koji su kopije američkih (npr Step Up China ili Shanghai Fortress) su zbilja dno dna.
Pretpostavljene kandidate za Oscare sam ostavio za siječanj i veljaču, pa još ne mogu dati ocjenu za 2021, ali riječima našeg premijera "nisam impresioniran".
Ernie Pike Posted - 04/01/2022 : 23:35:34
Prije početka novog izazova osvrt na prošlogodišnji.
Prošle godine sam pogledao 152 filma. Prije ovih izazova nisam vodio evidenciju o pogledanim filmovima, ali vjerujem da je to blizu rekorda.

Neću navoditi sve filmove, već samo 10 po kategoriji (jedan film u samo jednoj kategoriji-

- 10 domaćih (yu ili ex-yu) filmova 10/10
Pjevam danju, pjevam noću
Dnevnik Dijane Budisavljević
Sretno dijete
Kozara
Zvižduk u osam
Ljubav i moda
Crnci
'ko to tamo peva?
Srbenka
Karaula

- 10 azijskih filmova 10/10
Gisaengchung (Parasite)
#Saraitda (#Alive)
Liu lang di qiu (The Wandering Earth)
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny
Space Sweepers
Shanghai Fortress
Step Up China
Skater Girl
Rurouni Kenshin Part I: Origins
Rurouni Kenshin Part 2: Kyoto Inferno

- 10 filmova iz 2021. i/ili 10 filmova pogledanih u kinu (možete kombinirati) 10/10
Outside the Wire
Bajocero (Below Zero)
The Dig
The Little Things
Sentinelle
Godzilla vs. Kong
Army of the Dead
F9: The Fast Saga
Space Jam: A New Legacy
Jungle Cruise

- 10 crno-bijelih filmova 10/10
Triumph des Willens
Why we Fight: The Battle for Russia
Olympia 1. Teil - Fest der Völker
Yojimbo
Desant na Drvar
The Gold Rush
Rashomon
Blitz on Britain
Citizen Kane
My Darling Clementine

- 10 filmova koje su režirale žene 10/10
The Soul of America
Chia e tazi pesen?
I Am Ali
You've Got Mail
The Intern
A League of Their Own
The Code
Mulan
Dancing Queens
Wonder Woman

- 10 glazbenih filmova 10/10
Sister Act 2: Back in the Habit
School of Rock
Ma Rainey's Black Bottom
Straight Outta Compton
Streets of Fire
Tom and Jerry: The Movie
Into the Beat
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Artists and Models
Pitch Perfect

- 10 ratnih filmova 10/10
Gunjan Saxena: The Kargil Girl
Zero Dark Thirty
Shindisi
The Sum of All Fears
Glory
American Sniper
Where Eagles Dare
Hacksaw Ridge
A Call to Spy
Midway

- 10 dugometražnih (60+ min) dokumentaraca 10/10
Pele
Seaspiracy
Secrets of the Saqqara Tomb
The Edge of All We Know
Hot Girls Wanted
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet
Untold: Malice at the Palace
Echo in the Canyon
Houston, We Have a Problem
Solar System: The Secrets of the Universe

- 10 filmova sa IMdB ocjenom manjom od 6.0 10/10
The Meg
Charlie's Angels
The Silence
Seventh Son
Journey 2: The Mysterious Island
The Predator
Doom
On Deadly Ground
Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
I Still Know What You Did Last Summer
hrvoje23 Posted - 01/01/2022 : 16:26:50
Momci, hvala vam!
Ernie Pike Posted - 01/01/2022 : 11:47:53
Moja sućut Hrvoje.
BeaGea Posted - 31/12/2021 : 20:21:52
Moja sućut.
tinton Posted - 31/12/2021 : 20:05:51
Hrvoje, također primi i moju sućut.
Shaner Posted - 31/12/2021 : 18:08:12
Moja sućut hrvoje.

Ja ni ovaj put nisam uspio savladati izazov, a s ponavljanjem kategorije domaćih i dodavanjem sportskih, bojim se da ni sljedeća godina neće biti bolja.

hrvoje23 Posted - 31/12/2021 : 17:16:05
Hvala!!

Bilo je iznimno zabavno. Čekam kategorije za 2022.
vukozec Posted - 31/12/2021 : 17:08:18
Moja sućut Hrvoje.

Hvala ti na sudjelovanju.
hrvoje23 Posted - 31/12/2021 : 17:03:13
Savladao i ja. U 2021. ukupno pogledao 429 filmova.
Nažalost pred 2 tjedna umro mi je tata, pa nisam ništa gledao.

Jučer i danas ubrzao za zadnju kategoriju - 2021. i riješio i to.


https://www.imdb.com/title/tt2076822/?ref_=rt_li_tt
-izbjegavati. očekivao lagani pustolovni sf, a dobio ništa...

https://www.imdb.com/title/tt11337862/?ref_=rt_li_tt
-zanimljivo za pogledati kako se na seriju gleda nakon skoro 20g

https://www.imdb.com/title/tt13061914/?ref_=nm_flmg_act_8
-jedan prigodni

https://www.imdb.com/title/tt11540284/?ref_=rt_li_tt
-i jedan još prigodini. Lijepa komedija. U više navrata sjetio sam se i ja tate.

vukozec Posted - 30/12/2021 : 15:14:26
Svladah ovogodišnji.

*** WALL OF FAME ***:
(svladali izazov)
- Ernie Pike (2020, 2021)
- Tinton (2020)
- Vukozec (2020, 2021)
- Fandango (2021)
- hrvoje23 (2021)
vukozec Posted - 29/12/2021 : 21:08:23
quote:
Originally posted by fandango


Ta kategorija i mene malo buni. Koliko remakeova se smije gledati, samo jedan po originalu? Jer Yojimbo nije samo Za saku dolara, ima i Walter Hillov Last Man Standing s Bruceom Willisom, a nasao sam i neki DTV sa JCVD-om. Smije li se vise od jednog remakea po filmu? A ako su adaptacije, ima mali milion npr. Tri musketira. Pogledam 10x Tri musketira, i to je to? Ili nije?

A kak bi se brojalo recimo da gledam Sedam samuraja i onda Sedmoricu velicanstvenih, i onda ovaj novi Magnificent Seven?

Kaj se redatelja tice, brijem da cu i ja Hitcha, bas ko Ernie Pike





Vrijeme je za citat iz originalnih pravila:

quote:
Originally posted by vukozec


- Sve ostale nedoumice oko pravila riješite po vlastitom nahođenju.


fandango Posted - 29/12/2021 : 19:20:05

Ta kategorija i mene malo buni. Koliko remakeova se smije gledati, samo jedan po originalu? Jer Yojimbo nije samo Za saku dolara, ima i Walter Hillov Last Man Standing s Bruceom Willisom, a nasao sam i neki DTV sa JCVD-om. Smije li se vise od jednog remakea po filmu? A ako su adaptacije, ima mali milion npr. Tri musketira. Pogledam 10x Tri musketira, i to je to? Ili nije?

A kak bi se brojalo recimo da gledam Sedam samuraja i onda Sedmoricu velicanstvenih, i onda ovaj novi Magnificent Seven?

Kaj se redatelja tice, brijem da cu i ja Hitcha, bas ko Ernie Pike

vukozec Posted - 28/12/2021 : 17:17:09
quote:
Originally posted by vice

Predlažem modifikaciju te kategorije jer često rimejkovi nisu obrada prethodnika već drukčija obrada predloška (knjiga, strip, radiodrama...).

Tu je česta zamka.

Npr. već spomenuti Nightmare Alley NIJE remake već druga adaptacija Greshamova romana.



Da, već sam mislio to promijeniti u "10 kombinacija 2 filma po istom predlošku" ili slično. Napišem pojašnjenje neko.
vukozec Posted - 28/12/2021 : 17:14:51
quote:
Originally posted by going going

Da li to znaci ustvari da za kategoriju 10 remake + original kombinacija ako gledamo po prvi put i original i rimejk to znaci da treba da pogledamo 20 filmova za ovu kategoriju?



Da
vice Posted - 28/12/2021 : 16:11:58
Predlažem modifikaciju te kategorije jer često rimejkovi nisu obrada prethodnika već drukčija obrada predloška (knjiga, strip, radiodrama...).

Tu je česta zamka.

Npr. već spomenuti Nightmare Alley NIJE remake već druga adaptacija Greshamova romana.
going going Posted - 28/12/2021 : 15:55:28
Da li to znaci ustvari da za kategoriju 10 remake + original kombinacija ako gledamo po prvi put i original i rimejk to znaci da treba da pogledamo 20 filmova za ovu kategoriju?
Ernie Pike Posted - 27/12/2021 : 19:12:32
Rasprave o Leoneu su me taman potaknule na ponovno gledanje njegovih westerna, pa izazov dolazi u pravo vrijeme. Yoyimbo sam ponovo pogledao prije koji mjesec pa ga ne bih još jednom ponavljao tako brzo.
Mislim da ću izabrati Hitchcocka za izazov, nisam pogledao puno ranih filmova koji su sad dostupni na Netflixu. Prilika je i da ponovo razmotrim zašto mi Vertigo nije ni među najboljim Hitchcockovim filmovima, a kamoli najbolji film svih vremena.
Kako je jedan od zadataka i gledanje remakea, Hitchcock je i tu zahvalan, ima dosta redatelja koji su radili remake njegovih filmova. I Hitchcock je radio remake Hitchcockova filma, The Man Who Know to much (1934 i 1956).
vukozec Posted - 27/12/2021 : 12:18:52
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by vukozec


...

- 10 remake + original kombinacija (priznaje se ako ste prethodno (prije ove godine) pogledali ili remake ili original, ali oba morate pogledati) 0/10

...




Kao primjer, to bi značilo da ako pogledam Fistful of Dollars ne moram ponovo pogledati Yoyimba?




To bi značilo da je sramota da dosad nisi pogledao Za šaku dolara :)

Ali da, točno tako kako si napisao.

Naravno, ako ste već ranije pogledali cijelu kombinaciju, u sklopu izazova je dovoljno pogledati samo jedan ponovo (sumnjam da će takvih primjera biti kod mene, ta kategorija prvenstveno zamišljena da pogledam ono što nisam dosad).
going going Posted - 27/12/2021 : 00:23:26
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Logistički, novi izazov će biti teži od ovogodišnjeg. To se pogotovo odnosi na direct-to-video kategoriju (u staro doba videoteka to bi bilo više nego jednostavno :-) ).
Nije baš jednostavno ni doći do 10 filmova istog redatelja.
Na prvi pogled, bit će i teže naći filmove koji se mogu koristiti u više kategorija (osim kategorija S&S i redatelji ako se izabere Coppola, Fellini ili Hitchcock).

Bit će zabavno.




Ja cu tu da uzmem Skorsezea. Taman nisam pogledao 10ak njegovih filmova od valjda ukupno 24, a taman mogu i da obnovim neke koje sam davno gledao (Raging Bull).
A ova ideja za Sight and sound listu je odlicna!

I evo prvog predloga za original i rimejk. U naše bioskope krajem januara stize Del Torov rimejk čuvenog noir filma Nightmare alley, tako da taman u janauaru moze da se pogleda original i onda rimejk u bioskopima, vidim da su odlicne kritike za rimejk jer je film vec izasao u SAD.
Ernie Pike Posted - 27/12/2021 : 00:06:32
Logistički, novi izazov će biti teži od ovogodišnjeg. To se pogotovo odnosi na direct-to-video kategoriju (u staro doba videoteka to bi bilo više nego jednostavno :-) ).
Nije baš jednostavno ni doći do 10 filmova istog redatelja.
Na prvi pogled, bit će i teže naći filmove koji se mogu koristiti u više kategorija (osim kategorija S&S i redatelji ako se izabere Coppola, Fellini ili Hitchcock).

Bit će zabavno.
Ernie Pike Posted - 26/12/2021 : 23:51:40
quote:
Originally posted by vukozec


...

- 10 remake + original kombinacija (priznaje se ako ste prethodno (prije ove godine) pogledali ili remake ili original, ali oba morate pogledati) 0/10

...




Kao primjer, to bi značilo da ako pogledam Fistful of Dollars ne moram ponovo pogledati Yoyimba?
going going Posted - 26/12/2021 : 21:51:15
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by fandango


Skroz me interesira koje si kategorije pripremio za iducu godinu :)



Već imam više manje gotovo ideju za dogodine, pa zbog velikog interesa fanova () evo sneak peek u radnu verziju:

- 10 domaćih (yu ili ex-yu) filmova 0/10
- 10 latinoameričkih filmova 0/10
- 10 filmova iz 2022. i/ili 10 filmova pogledanih u kinu (možete kombinirati, filmovi pogledani u kinu mogu biti stariji) 0/10
- 10 filmova istog redatelja/ice
- 10 filmova po stripu
- 10 remake + original kombinacija (priznaje se ako ste prethodno (prije ove godine) pogledali ili remake ili original, ali oba morate pogledati) 0/10
- 10 sportskih filmova 0/10
- 10 direct-to-video/dvd/blu-ray filmova
- 10 filmova sa Sight & Sound top 100 liste - NAPOMENA: priznaju se filmova sa novog izbora koji bi trebao biti objavljen u nekon trenutku u 2022. i oni sa prošlog izbora iz 2012. (možete kombinirati critics i directors listu, odnosno treba pogledati 10 od ovih filmova: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sight_%26_Sound_Greatest_Films_of_All_Time_2012)
- 10 filmova iz kategorije po vlastitom izboru

BONUS: možete eliminirati jednu od gornjih kategorija ako pogledate 10 filmova mjesečno u prosjeku (drugim riječima 120 ukupno u godinu dana)



Svidja mi se ovaj novi izazov! Pogotovo 10 filmova sa Sight & Sound top 100 liste i 10 remake + original kombinacija, a ja bas sad u decembru pogledao zaredom Cat People 1942 i Schraderov rimejk iz 1982. godine, aaargh. A taman bi mi lepo legli u januaru da sam ih pogledao za ovaj izazov.

Inace za ovogodisnji izazov mi fali po jedan film da bih upotpunio kategorije 10 domacih ili Ex YU filmova, 10 gilmova iz 2021. i 10 dugometraznih dokumentaraca.
vukozec Posted - 22/12/2021 : 17:42:08
quote:
Originally posted by fandango


Neckam se, a mame me neke kategorije :) Kako si zamislio ovaj direct to video, jel se racuna direct to streaming ili ne?





Vidiš to je dobro pitanje. Direct-to-video distribucija je prije bila rezervirana za filmove B i Z produkcije, no u zadnje vrijeme su streaming servisi promijenili pravila igre pa sad ima i A produkcije koja preskače kino distribuciju (trend koji je pandemija još ojačala). Što znači da je to danas dosta drugačije, umjesto kultnih akcijskih, horor i erotskih filmova i nastavaka kultnih akcijskih, horor i erotskih filmova (), sad tu imamo i mainstream. Ne znam, mislim da ću ostaviti svakome da odabere svoju varijantu: hard-core varijanta = samo direct-to-vhs/dvd/blu-ray dolazi u obzir, soft varijanta = može i streaming.

Ps: ako je nejasno o čemu je riječ: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Direct-to-video

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000