forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex kolor 11 - Kauboji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 15/02/2021 : 18:50:37
Uskoro na kutiji Marlbora!



Scenarij: Pasquale
Crtež: Giacomo

broj originala 11.

18.02. na shop.strip-agent.hr

20.02. na kioscima. Tu negdje i u striparnicama.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 28/06/2023 : 17:41:26
Kupio nekidan u Kauflanda na nekakvoj akciji...
Uglavnom, praktički nečitljivo. Dosadno, monotono, isprazno, kako pričom tako i crtežom. Naslov epizode i naslovnica su mi trebali biti dovoljan znak.
teller Posted - 13/04/2021 : 10:24:43
Konačno procitao danas..
Stavio u ladicu i zaboravio malo na njega..
Ocekivao sam bolje, pogotovo kraj je malo razvoden..
Skoro da se moram slozit sa Valterom da ima previse kliseja..
Bode u oči da šerif tog zlocu Garyja upucao u lijevo koleno i probusio desno rame a zlikovac skače kroz prozore ko neki mladič..
Ako nisu več tada imali vrhunske ortopede nas Gary bi bar hramljao ako ne nosio stake..
Ostalo korektno iako Danubio crta dobro nije to prva liga crtaca na Texu..
Najlosije crta bas likove, malo ukocene bez dinamike i pokreta..
Vredi tih 40 kuna na kiosku, 140 kuna u delux izdanju Libellusa bi bilo previse..
Scenario: 3
Crtez: 3
Kolor: 4
Naslovnica: 5

Skupna ocijena 3.75
Uz olaksavajucu okolnost da je to Tex, junak sa preko 800 epizoda u svojim edicijama..treba bit Tesla pa izumit nesto novo kod Texa..
RAKOSI4 Posted - 26/02/2021 : 21:22:14
teller Posted - 26/02/2021 : 19:58:29
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Šta se mene tiče ja sam za Mineu i Cecu a za Bacha i Beethovena se dogovorite



Dragi moj vampircicu, drago mi je da te cujem opet..
RAKOSI4 Posted - 26/02/2021 : 18:53:08
Šta se mene tiče ja sam za Mineu i Cecu a za Bacha i Beethovena se dogovorite
Kruger Posted - 26/02/2021 : 17:41:34
quote:
Originally posted by VALTER

Kad kažemo Minea i Ceca, odnosno Beethoven i Bach, tu nije bitno što se radi o izvođačicama s jedne, odnosno o skladateljima s druge strane, jer mislimo na glazbu kao konačni produkt, kao objekt prosudbe, odnosno ocjenjivanja. U tom smislu usporedba je vrlo dobra da se doskoči mudrolijama tipa "o ukusima se ne raspravlja" ili "ukusi...". Postoje objektivni kriteriji što je dobro, lijepo i kvalitetno, bez obzira bila riječ o glazbi, komercijalnom stripu, književnosti ili hrani. Može neki Kruger do besvijesti ponavljati paušalno da je nešto smeće ili da je kvalitetno (ovdje treba potcrtati da je strip ocijenio vrhunskim bez da ga je pročitao, zato što ga je napisao neki Ruju, a za kojeg opet ne može suvislo reci zašto je njegovo pisanje dobro!) ali takve izjave zaslužuju samo podsmjeh, i nemaju nikakvu težinu. I u konačnici pokazuju da Kruger možda nije glup, ali nije ni nešto naročito pametan.



Gle što se tiče same umjetnosti to jest kriterija tu se slažemo. No tvoja usporedba s visoka nikako ne stoji. Tvoje provlačenje paralele uspoređujući trash pjevačice sa skladateljima i pokušaja omalovažavanja Rujua ne stoji. Prije bi se moglo uspoređivati Mineu i Cecu, ne gledajući sad samu umjetničku kvalitetu ove dvije pjevačice, dakle nekome je nešto bolja Minea, nekome je možda nešto bolja Ceca i tu se doista radi o ukusu. Tako i spominjanje Rujua, nekom se on manje sviđa nekome je odličan. Uostalom i sam Boneli je pomalo trash strip i treba biti jednostavan a ne nešto posebno filozofski mlatiti praznu slamu.
A o Krugeru netko može imati primitivno promišljanje pa mogu biti imbecilni degenerik jer mi se sviđa Ruju, ali to ostaje njemu na dušu. A tako je i sa promišljanjem s visoka.

Trenutno nisam pročitao strip ali sam pročitao dovoljno stripova koje je napisao Ruju i mogu jednostavno konstatirati kako se radi o odličnom piscu priča. Kad ga pročitam, ako se budem sjetio ove rasprave, napisat ću svoj komentar ovdje.
teller Posted - 26/02/2021 : 17:26:31
Danas dojahali Kauboji i do nas..
Bas se čudim da se nade netko kome ne odgovara taj papir i oku ugodna boja..
Mnogo bolje nego na drecavom sijajnom Libellus papiru.. Imam prvih 10 Libellus kolor a ali me ovo kupit na kioscima, jeftinije i oku blažem koloru bas obraduje.. Jedna lepših kiosk kolekcija svih vremena..
VALTER Posted - 26/02/2021 : 16:43:28
Kad kažemo Minea i Ceca, odnosno Beethoven i Bach, tu nije bitno što se radi o izvođačicama s jedne, odnosno o skladateljima s druge strane, jer mislimo na glazbu kao konačni produkt, kao objekt prosudbe, odnosno ocjenjivanja. U tom smislu usporedba je vrlo dobra da se doskoči mudrolijama tipa "o ukusima se ne raspravlja" ili "ukusi...". Postoje objektivni kriteriji što je dobro, lijepo i kvalitetno, bez obzira bila riječ o glazbi, komercijalnom stripu, književnosti ili hrani. Može neki Kruger do besvijesti ponavljati paušalno da je nešto smeće ili da je kvalitetno (ovdje treba potcrtati da je strip ocijenio vrhunskim bez da ga je pročitao, zato što ga je napisao neki Ruju, a za kojeg opet ne može suvislo reci zašto je njegovo pisanje dobro!) ali takve izjave zaslužuju samo podsmjeh, i nemaju nikakvu težinu. I u konačnici pokazuju da Kruger možda nije glup, ali nije ni nešto naročito pametan.
Kruger Posted - 26/02/2021 : 09:59:28
quote:
Originally posted by Curunir

Nazvati netom preminulu legendu smećem može samo totalni degenerik bez mozga i ukusa.
Tvrdim čisto onako, poopćeno "raščlanjujući", ništa osobno.



Svatko ima pravo na svoj ukus ne možeš mi određivati što ću voljeti a što ne. Uostalom taj primitivni jezik si mogao primijeniti na Valterovu primjedbu jer bolje leži. Kakve veze ima Minea ili Ceca sa navedenim umjetnicima? One su pjevačice a oni skladatelji dakle neusporedivo.
Uostalom ti si nazvao Rujua imbecilom, zašto ja ne bi Balaševića smećem ako mi se ne sviđa. Mada nisam bez veze stavio usporedbu Kićo vs Balašević jer je dobra usporedba. Kićo je izvrstan vrhunski pjevač a Balašević katastrofalan. No Kićo ne piše pjesme Balašević da, u tom slučaju je Balašević u prednosti. Balašević je vrhunski pisac tekstova a Kićo nikakav.
Poli Posted - 26/02/2021 : 09:16:36

Ok, pustimo ravnozemljase. Ne pridajmo im vise znacajnosti nego sto im ide.


teller Posted - 26/02/2021 : 05:27:28
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by VALTER

Tako je, sve je jednakovrijedno, Minea i Beethoven, Ceca i Bach, što se već kome sviđa.



Ulaziš u ekstremnu rasčlambu. Uspoređuješ nešto što se ne da usporediti. Na primjer ja bih rekao kako je Kićo Slabinac kralj a Balašević smeće. Pogotovo što znamo kako Balašević nije znao pjevati.


Curunir Posted - 26/02/2021 : 00:58:10
Nazvati netom preminulu legendu smećem može samo totalni degenerik bez mozga i ukusa.
Tvrdim čisto onako, poopćeno "raščlanjujući", ništa osobno.
Kruger Posted - 25/02/2021 : 23:54:47
quote:
Originally posted by VALTER

Tako je, sve je jednakovrijedno, Minea i Beethoven, Ceca i Bach, što se već kome sviđa.



Ulaziš u ekstremnu rasčlambu. Uspoređuješ nešto što se ne da usporediti. Na primjer ja bih rekao kako je Kićo Slabinac kralj a Balašević smeće. Pogotovo što znamo kako Balašević nije znao pjevati.
Curunir Posted - 25/02/2021 : 11:57:20
VALTER Posted - 25/02/2021 : 10:58:50
Tako je, sve je jednakovrijedno, Minea i Beethoven, Ceca i Bach, što se već kome sviđa.
Kruger Posted - 25/02/2021 : 09:43:03
Ako je Ruju napisao tekst onda to znači kako se radi o odličnoj priči. Uvijek smo podijeljeni, nekima je loše a meni je ono što je nekima loše odlično, a što je njima super meni je smećem a opet u nečem se vjerojatno slažemo.
jaki Posted - 24/02/2021 : 23:21:51
Meni je boja bolja što prigušenija,mat.
Curunir Posted - 24/02/2021 : 23:02:41
Vrlo, vrlo loše. A što očekivati od imbecilna Rujua.
I da, mpavin je u pravu.
Prvo, 40 kn i nije tako malo, a ovo je papir ravan tariguzu, taman i nikakav.
Možda ne možemo očekivati onaj idealni iz Indijanske magije (zbilja izvrstan), ali barem nekakav svjetliji da istakne boju.
VALTER Posted - 24/02/2021 : 22:17:55
Kakvo smeće, naročito na kraju, kad na vidjelo izađe kompleksan Mullaneyev plan. Dok se radnja drži klišeja oko gonjenja stoke, još je i dobro, ali rasplet... Ni Dunavov crtež nije nešto, crta kockoglavog Texa.
mpavin Posted - 24/02/2021 : 20:22:10
quote:
Originally posted by jaki

Papir je odličan.
Puno bolje izgleda nego na sjajnom bijelom papiru.


Meni je ovaj Ludensov papir mnogo puta pokvario doživljaj te boje, pretamno nekako sve izgleda.
Mislin da je od Ludensa najbolji papir imao Zagor Indijanska magija što se toga tiče.
koze123 Posted - 24/02/2021 : 17:56:26
quote:
Originally posted by jaki

Papir je odličan.
Puno bolje izgleda nego na sjajnom bijelom papiru.


Ne mogu da se složim, meni tamo kolor dolazi do potpunog izražaja, a ovde baš slabo što se toga tiče. No cena mi u potpunosti odgovara i to mi je ovde najvažniji faktor -leži mi ovakav papir za Klasik koji je više retro, ali u potpunosti razumem zašto nekima čak i više odgovara.

Shaner Posted - 24/02/2021 : 16:23:35
quote:
Originally posted by koze123

Jedino što ne ide u prilog ovom izdanju u odnosi na sva druga je papir koji guši crtež. I dizajn mi je čudan što se menja, sa tekstom te dole žuto, te gore levo. Zasad imam prva dva broja, ostale ću krenuti da nabavljam.


Sad sam išao pogledati ovo za naslov i stvarno je tako. Nisam ni skužio do sada, to dovoljno govori koliko mi je naslovnica bitna. Ja sam u potpunosti zadovoljan ovim izdanjem. Još samo da novi broj dođe i kod mene na kioske.

teller Posted - 24/02/2021 : 16:11:47
quote:
Originally posted by jaki

Papir je odličan.
Puno bolje izgleda nego na sjajnom bijelom papiru.


+1
I meni je bolje ovo malo umirenije nego ono sjajno..
I Texova kosulja manje bode u oči svojim zutilom..
Čast Libellusu ali ovo nije nista losije u ovoj formi.. a jeftinije bar 5x..
jaki Posted - 24/02/2021 : 15:49:32
Papir je odličan.
Puno bolje izgleda nego na sjajnom bijelom papiru.
koze123 Posted - 24/02/2021 : 14:01:19
Jedino što ne ide u prilog ovom izdanju u odnosi na sva druga je papir koji guši crtež. I dizajn mi je čudan što se menja, sa tekstom te dole žuto, te gore levo. Zasad imam prva dva broja, ostale ću krenuti da nabavljam.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000